Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

marcelkatt
19. okt 2010

@stankatt ahooooj Stanka. Aký ste mali dník vy dnes?

stankatt
19. okt 2010

ajoj moja, Mon sa uz lepsi ten hnusny kaslisko, stale este odsavame soplôiky... ale uz 2 noci spinkala dobre. tak snad uz bude OK. V jaslickach sa maju tento tyzden fotit, som zvedava.... kto udrzi Mon stat 5 sekund na jednom mieste, bude asi genius 😀 😀 😀 😀 skoro na vsetkych fotkach je v pohybe..... nema cas na statie 😀 Serblik nehrozi, iba sem tam a samozrejme o 1nej v noci sa vypyta 😝

marcelkatt
19. okt 2010

@stankatt neboj pofotia 🙂 a hlavne nech sa dolieči....

gabuliik
20. okt 2010

Ahojte.
@marcelkatt, neboj všetko bude ok ... musíš v to veriť ,....
@stankatt,tak to budú mať riadnu fušku s tým fotením ... 🙂

No,predvčerom som skúšala malej zimné boty z min.roku.Tvrdila mi,že ju netlačia,aj ked mne sa zdali malé.Dnes ráno,že ona si ich obuje.Reku,šak daj si.V polke cesty do školky začla fnukať,že ju tlačia.Skoro ma porazilo.Tak som ju tam odviedla ,išla s malým domov a švihala na bicíku naspäť vymeniť jej to za tenisky.Taká zima nám bola s malým,že až.
A včera mi jedna pani poradila,že v sezame pri jednote predavajú taký sprej proti psom.Je to na obranu.TAk mi ho MM kupil,sice stal 5eur,ale už som si istejšia a dufam,že malá sa už tolko nebude báť.

marcelkatt
20. okt 2010

Ahooojte maminky, my sme si dnes pospali do pol 9tej. Včera ma dosť bolela hlava, ani zaspať som z toho nemohla. Už je dobre. Chystám sa do potravín kúpiť knedlu k obedu a trošku sa prejsť, nech sa vyvetráme s Erikom.

@gabuliik jasné treba myslieť pozitívne 🙂

Vladka ako Lucka? A akú ste mali dnešnú noc?

vladkaz1
20. okt 2010

Macka ahoj mali sme hroznu noc boris teplotoval ,maly sople a lucka jedina v poho ,neviem co to bolo vcera tie sople ,troska jej tecu ale zajtra ju dam.
Prestahovala som komodu do chodby ,poupratovala vsetko ,poprala ,cakam na nich kym si pridu zobrat staru skrinu a idem na nakup ,uz ani kavu nemam doma a tak by som si dala 😀

gabuliik
20. okt 2010

no Vladka,tak to ste nemali bohvieakú noc.A malú máš doma?
Inak toto všetko je tým počasím.Mne je dneska na prd,akoby na mna niečo liezlo a Mm hovoril tiež ,že mu neni dobre.Už asi začína obdobie chorob,tak sa s tým musíme zmieriť .... 😝

marcelkatt
20. okt 2010

@vladkaz1 moja takže zas si sa nevyspala. ☹ Teraz tie soplíky, nádchy sú všade naokolo. Taký hnusný čas je no.

lucyso
20. okt 2010

Ahojte maminky,
tak ja som akurat objednala zimny overal pre malu na mmb. tak duuuuufam, ze bude ok. ked som vymeriavala, tak to sedelo🙂
no uz sa mi aj mala zobudila.. po pol hodine.. dnes je od rana nervozna, uz aby tie zuby vysli...🙂

gabuliik
20. okt 2010

@lucyso super,že si objednala.Mne sa dnes ozvala jedna baba na x-lander tašku.Predávam ju.Uvidím čo napíše,že či ju isto bere alebo nie.
Inak malý mi tiež nechce spať .Už 45minút sa tu prevaluje a mele furt niečo.Inokedy už dávno spí ....

gabuliik
20. okt 2010

Eštelen teraz mi malý zaspal.Zas ho budem musieť budiť.Nemám to rada,lebo potom je mrzutý.Inokedy pekne zaspí o 11,30 a stihne sa zobudiť kým ideme pre Moniku.Dneska neviem čo zas má.A keby som ho spať nedala,tak mi nevydrží do večera.Páni, ani tak dobre ani tak ... 😝

vladkaz1
20. okt 2010

Ahojte prisla som z nakupu a este peciem kuracie stehna na obed muzovi ,snad to stihnem.
Po ceste sme nazbierali gastany ,tak sme skladali teraz panacika ,mala ma radost ,zajtra s nou este vybehnem nieco pozbierat .
Gabi veru mas pravdu ,taky necas je ,ja uz kycham hmmm...ked to zmohne mna no konec.
Lucaso asi malej idu tie zubky fakt hmm furt nieco ze?
Maly mi este spi ,on vonku v kociku vzdy aspon nico.
Gabi nedala som ju dnes do skolky neporebujem aby zas chytila vaznu chorobu ,ale deti je tam soplavych dost ti poviem .

gabuliik
20. okt 2010

@vladkaz1, vieš čo ono je to furt v tých škôlkach tak.Aj u nás to tak bolo min.rok.Ja som ju mala doma min. týžden,som tu písala ... ono je to tak,že niektorí rodičia musia isť do roboty,tak tam tie deti capnú a už sa to vezie.Furt dokola.Naši majú teraz nápis na dverách ,že sú tam vši.Takže môžem isť kupovať šampon. 😠

vladkaz1
20. okt 2010

@gabuliik boooze 😕 to nemyslis vazne ??? 😝 no radsej kup a ja by som aj preventivne dala ... este som nemala vsi 😀 😖

gabuliik
20. okt 2010

no minulý rok to tam mali2x a našťastie vždy bola chorá,tak to nedostala.Ale neviem si predstaviť,keby to doniesla domov.Šak by som jej to z tých vlasov ani nemohla vyčesať a ostrihať by mi ju bolo luto.... TAkže idem kupovať šampon ...

lucyso
20. okt 2010

no tak a mam nakupene, presnejsie objednane a teraz cakam a tesim sa a dufam, ze vsetko bude dobre🙂)
Zimny overal, strikovana vesticka, zimna ciapka....
este nad takym kabatikom rozmyslam....zajtra sa rozhodnem🙂)
pekny vecer a Panelak🙂

marcelkatt
20. okt 2010

Ahojte, my sme boli poobede vonku, malý sa vybehal, vyjašil. Potom sme sa hrali s plastelínou veľmi ho to baví modelovať 😉 zajtra musím k dr, lebo mi sestrička dala zlý dátum na papier na materské, nástup ok, ale zabudla zmeniť aj TP, aby to sedelo pre sociálku. Takže som sa dnes prehnala. Ale na socke dnes samá ochota a milé tetušky, bola som milo prekvapená 🙂

tehulka4
20. okt 2010

zdravim maminecky...tak konecne sa mi sem podarilo nejak v normalnu hodinu dostat..dnes som si porobila, aj poprala, aj upratala, aj pozehlila, tak sa mi nece teraz nic...uz treti tyzden sa so mnou nieco taha, slak ma ide z toho trafit, a tuto noc sa ot prejavilo naplno..skriabe ma cele hrdlo, nadcha nehovorim a este aj ten paradny dusivy kasel..no ide ma porazit..akurat teraz..mm mi bol v lekarni po nieco, no priniesol mi akurat tak propolky ze to je jedine co mozem a ze mu davali hedelix, ale to sa mi nezdalo, ze by tehule mohli, ale tak to je jedno lebo mne hedelix nezabera ani oliverovi ked ma kasel...nastastie ten je ok, to len ja som nejaka mimo..ani hovorit poriadne nemozem, co len suskam lebo asi by som toho uz viac nenahovorila...vcera som bola na poradni, nic sa nedeje, vsetko je ok...akurat ma uz slak triafa a uz by som aj rodila.. 😀 asi pojdem do sprchy a pod paplon, aj tak sa mi nic nece...tak vam prajem pekny zvysok vecera...

tehulka4
20. okt 2010

@marcelkatt co sa tyka krvicky, nemas za co..ved ked som tam isla uz ja, na co by si tam isla ja ty..🙂

marcelkatt
20. okt 2010

@tehulka4 si pokladík moja

marcelkatt
20. okt 2010

@tehulka4 vylieč sa mojko, dávaj si pozor na seba a Filipka, My sme našťastie všetci ok klop klop klop....

tehulka4
20. okt 2010

@marcelkatt ja nechapem..normalne uz treti tyzden sa neico so mnou vlecie, bud hrdlo, alebo nadcha, alebo kasel, ale vzdy bolo aspon par dni medzi tym ked mi bolo uz super, tak som myslela, ze uz pohoda,a le teda od minulej nocui otras...ai spat som nemohla...nechapem co to, ved u ans vsetci inak chvala bohu zdravi..len sa bojim aby ot oliver nedostal odo mna, ked on sa tak teraz v poslednej dobe lubi tulit az no..

marcelkatt
20. okt 2010

@tehulka4 moja no nezávidím veru. Len nech si čo najskôr fit.

gabuliik
21. okt 2010

@tehulka4, kup si skorocelový sirup, to môžu aj tehulky a dojčiace maminy .. ja som ho pila ked som bola tehu.On je taký sladký jak šlak ale zabral mi .
A inak dobré ránko všetkým ... 🙂

marcelkatt
21. okt 2010

Ahojte, ja sa akurát chystám pre nové tlačivo k dr, sestrička mi ho nachystala. Erik mal v noci teplotu, nie vysokú, po odpočítaní 38, teraz mal 37, tak uvidím ako sa to vyvinie, lebo nemá nič ani kašeľ, ani soplíky, žiadny náznak choroby, len tá teplota. Takže ho budem sledovať čo a ako.
Akurát som dala prať, prezliekla som periny v spálni a poobede chcem ešte poutierať nábytok v detskej a obývačke. *To nie ej namáhavé, takže by to malo byť ok 😉

@vladkaz1 srdiečko akú ste mali noc? Oliverko ešte stále soplíky? Len sa vyliečte čo najskôr. I keď teraz to bude asi každú chvíľu tieto nádchy, a podobne...

vladkaz1
21. okt 2010

Ahojte mna uz skriabe hrdlo ,maly celu noc plac ,do 6 tej som s nim bola hore ,zaniesla malu do skolky a do teraz som spala s nim ,aj ked som bola 2X hore pri nom ale aspon nejaky spanok .
Oliver je hrozne zasopleny ,ale odsavackou nic nejde ,ja to nechapem .

marcelkatt
21. okt 2010

@vladkaz1 mojko to ma mrzí ☹ skúšala si mu vytrieť noštek nasivinom? Ach také malé deti sa takto musia trápiť.

vladkaz1
21. okt 2010

Neskusala ,lebo neviem ze sa to smie ,myslela som ze len s vincentku sa to moze .
Idem sa umyt ,dam si kavu a idem pre malu a potom rychlo uvarit aspon cestoviny ,spravim z nich ten salat co minule .
Aj erko mal zvysenu ?To je necas 😠

marcelkatt
21. okt 2010

@vladkaz1 môže mojko, mávajú pre deti od narodenia nasivin, a myslím, že sa dáva1 - 2kvapky 2-3x denne do každej dierky. Ale radšej si to over.

marcelkatt
21. okt 2010

vladkaz1 no mal v noci po odpočítaní 38 a teraz iba 37, takže len zvýšená, no neviem z čoho, lebo nevyzerá vôbec ako chorý nič, fakt ani soplíky, nekýcha, nekašle. Tak uvidím čo bude....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre