Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

petra24
16. aug 2006

Ahojky Melory,

dakujem za taku super spravu. A ked sa mozem spytat, aj si mu platila nejake peniazky za porod? to je asi hlupa otazka, ale neviem, niektore zeny neplatia, ine platia......ale asi vzdy je lelpsie zaplatit...nie? 😕

tonicka
16. aug 2006

Melory, prešlo už to krvácanie?

melory
autor
16. aug 2006

petra24 my sme mali v plane zaplatit,ale tak sa to vymklo z ruk, ze nakoniec si ich on nechcel zobrat. lepsie je zrejme zaplatit u neho v ordinacii nejakym sposobom ako potom v nemocnici. tam sa asi bal aby ho nik nevidel a tak. bolo to tam napate lebo doktory v nemocnici ho nemaju v laske - prebera rodicky. 🙂

melory
autor
16. aug 2006

od pondelka mam tabletky - nakoniec som sla na gyndu, ze plod sa vyvyja v poriadku - len to je to, ze stale krvacam, ale stale rovnako. povedal my, ze ked budem viac krvacat mam utekat do nemocnice. lenze ja stale rovnako. mala by som mat viac kludu ale da sa to pri hugovi? nie! musim robit vsetko co vzdy 😒

melory
autor
17. aug 2006

baby tu kde byvam "pri tescu" je hrozny smrad z kanalizacie. je to toxicky smrad, co by zena v tehotenstve nemala dychat. keby len nemala, ale ja nevladzem, lebo to sa neda bez toho, aby ti nebolo na vracanie. neda sa poriadne vetrat a teraz mem tuzbu po kysliku. primator vraj kupil specialne filtre do kanalov, ale dal si ich namontovat asi do zadku, lebo tu nefunguju.

nejla
17. aug 2006

mel, to je problem v celej tt, vies co je horor, ze nam v praci smrdi aj cela budova po chodbach, ked sa takto trosku otepli.
namestia pri kostoloch a osvetlenia kostolov - na to najde paradne peniazky...
a nestras ma toxickym smradom!!!!!!!!!!! ako vies, ze je toxicky?????

nejla
17. aug 2006

😖 😖 😖

petra24
17. aug 2006

hihi,,,, a ja mojmu muzikovi dnes v aute vravim - co si si pustil?... 😀

tonicka
17. aug 2006

Baby, nebudete mať to isté čo v BA? A to že hnoja polia hnojom a južný vietor to veje priamo do naších tehu nosíkov? Je tu tiež nedýchateľne. Davali to v spravach ☹

melory
autor
17. aug 2006

nejla co urcite viem je ze ked som robila v ASO nam vyplavovalo tento smrad a lenku doktorka vypisala na PN aby to nedychala

petra24
17. aug 2006

dakujem melory, za infosky o Dr.Strbovi....zelam Ti pokojne tehulkovanie... 😅

melory
autor
18. aug 2006

petra24 dnes som bola na odberoch a dr.strba ma od 15.8 - 28.8 dovolenku. zastupuje ho dr.visinska ktoru ti neodporucam.

petra24
18. aug 2006

ahoj melory,

asi dva roky dozadu som bola u tej visinskej - a vravela mi volaco, ze mam nizko vajecniky...ze by som mala cvicit - klasika bicykel.....hmmmm....neviem, co tym chcela povedat.....

melory
autor
23. aug 2006

vratila som sa z vyletu 😉 bola som na strednom slovensku v horach. teraz sa tu neviem zotavit. doniesli sme si veeela hribov 🙂 na kapustnicu. ludia ich tam rozdavali lebo nevedeli co s nimi. musim si pomali zvyknut na tt

braniska
23. aug 2006

Ahojte trnavske buduce mamicky,
pridavam sa k vam, aj ja som z TT. Chodim momentalne k dr. Eliasovi, mozem odporucit, je velmi prijemny a precizny, som naozaj rada, ze patrim k nemu.
Planujem rodit v trnavskej nemocnici - rodila mi tam vo februari svagrina a dost si chvalila to lekarku Stefanikovu (myslim, ze sa strieda s dr. Cechom) a obaja su vraj v pohode...
Chcela by som zacat chodit do materskeho centra, ktore tiez velmi doporucam, su na to chvaly, priprava na porod, cvicenia, prednasky (aj od tychto doktorov a pod.)...
Teraz momentalne zacinam hladat nejaky dobry obchod pre tehotne zeny - potrebujem si kupit do prace nohavice. Viete mi nieco odporucit ?

melory
autor
23. aug 2006

najlepsi je v parnych kupeloch ale je aj dost drahy no maju tam dobre veci.

melory
autor
23. aug 2006

braniska do trnavskeho materskeho centra chodim odkedy mal hugo pol roka. dovtedy som nechodila ale tie prednasky su tam fajn. ja som zacala na tie o detoch a vela mi dali. je tam sice krestansky podton ale to je v celej trnave a vobec to nerusi dokonca ti to mozno bude vyhovovat. moj maly sa tam super zahra ani o nom neviem a spoznas tam maminy s ktorymi rada hodis rec. 😉 ja mam dr.strbu a som tiez spokojna. on chybal tusim k elite trnavskych porodnikov co si spominala 🙂

melory
autor
23. aug 2006

nejla a ty ako? 🙂 inac trnavcanky tesite sa na jarmok? 😝

braniska
24. aug 2006

melory, dakujem za typ. pojdem sa tam pozriet...
do materskeho centra by som chcela zacat chodit, ked zacne dalsi kurz (myslim kamoska konci teraz v auguste a dalsi by mal zacat v oktobri), tak som velmi zvedava, co vsetko sa tam dozviem...
na jarmok ? no jasne, len ma mrzi, ze uz na kolotoc nemozem sadnut, mozno iba na labute, ale cigansku si urcite nenecham ujst a pozriem aj nejake stanky s oblecenim - prave tie aktualne tehotenske alebo pre malicke..... 🙂

palvinka
24. aug 2006

ahojte trnavčanky, pridávam sa k Vám síce už dva roky bývam 15 km od Trnavy ale duchom som stále trnavčanka 🙂 .
Píšete o materskom centre. Ja aj s manželíkom tam teraz chodíme na predpôrodnú prípravu a môžem len odporučiť, zajtra sa máme stretnúť posledný krát a ideme pozrieť na exkurziu do pôrodnice.
Čo sa týka tehu nohavíc tak jedny som si kúpila v obchodíku na Halenárskej ul. - tam predávajú baby veci ale majú tam aj tehu oblečenie.
Tie čo ste tehulky plánujete rodiť v Trnave alebo niekde inde? Máte už niektorá skúsenosti s trnavskou pôrodnicou?

bybi
24. aug 2006

jaj melory, ani nevies, ako vam ten jarmok zavidim... ☹ Akurat som drahemu 2 dni dozadu hovorila a vcera aj mamine, ako by som isla. Tak si to uzite aj za mna. A nam to vychadza aj na tu jarmokovu nedelu, ze u babky si zase hody... Hm, no isla by som... 😖 Mozno o rok sa podari. 😎

melory
autor
24. aug 2006

pavlinka tak ste sa prestahovali do domu? ak budete mat babo je to super 🙂 mi sa v panelaku nudime aj ked chodime von nieje to ako na dvore. ale na jarmok prides nie?

melory
autor
24. aug 2006

bybi urcite mate v holandsku viac zabavy, tie ich festivali, cofeeshopy 😀 ale tradicny trnavsky jarmok je tradicny trnavsky jarmok. vies ta vona ciganskej a tie ubolene nohy a potom zahryznutie zemle. mnam tesim sa. 😉

bybi
24. aug 2006

ja som v UK, ale tradicny trnavsky jarmok je tradicny trnavsky jarmok... to mas uplnu pravdu... aj som rozmyslala, ze by som prisla len 4 dni, ale mam uz len jeden den dovolenky, tak ho nechcem minut este 😖 fakt zavidim teraz 😅 (v dobrom samozrejme 😀 )

melory
autor
25. aug 2006

bybi neviem co moze byt UK okrem ukrajiny ma nic nenapada a to bude asi blbost. 😝

braniska
25. aug 2006

palvinka, aj moja kamoska tam prave na ten kurz chodi a pochvaluje si, teraz by to malo tusim koncit.
Moja svagrina rodila tento rok vo februari a bol spokojna. Su tam vraj obaja doktori dobri, cize obavat sa myslim nicoho nemusime. Ja mam termin zaciatkom februara, tak som tiez zvedava....
melory, to je velka britania, ma skratku gb alebo uk (to je z aj)...

melory
autor
25. aug 2006

vidis ako dobre je sa opytat, neviem ktora ste potom z holandska, ked sa zjavy len ine zahranicie, tak sa to neda zapamatat. ja som v trnavskej rodila a bola som spokojna.

bybi
25. aug 2006

tak ako braniska napisala, anglicko 😀 UK (united kingdom 😀 ) aka som len mudra 😅 Inak baby, dajte si cigansku aj za mna potom, aspon budem na vas mysliet, ako si to uzivate a ja tu budem v tomto uprsanom pocasi doma sediet... ☹

palvinka
25. aug 2006

melory - ano teraz bývame v dome a keď porovnám byt s domom tak je to fakt rozdiel, ale zasa nevýhoda nemáš tu moc kde ísť. Predsaj v meste je viac možností, ale 15km nie je taká diaľka, takže aj keď sa nám narodí baby tak môžme kedykoľvek sadnúť do auta a ísť do TT. Na jarmok prídem určite a aj ja sa teším na cigánsku - mňam 😀 a ešte na cukrovú vatu - teraz keď som tehu tak sa idem za sladkým zblázniť 😀 .

palvinka
25. aug 2006

braniska - dnes sme boli na kurze posledný krát, boli sme pozrieť v trnavskej pôrodnici. Pocity z toho všetkého mám zmiešané, púšťali nám aj pôrod cez video - našťastie mali čiernobiely tv takže nebolo to až také hrozné ako keby to bolo vo farbe. Mne totižto robí broblém len pohľad na krv alebo keď niekomu v telke pichajú injekciu. Už aby som mala po pôrode. Najkrajšie boli bábetká na novorodeneckom 🙂, také malulinkavé a krásnučné. Ak budeš chcieť tak sa určite na kurz prihlás, po teoretickej stránke viem o pôrode všetko uvidíme aké to bude naozaj 😀 . A keď chceš mať manželíka pri pôrode tak nech tam chodí s Tebou, ak teda bude môc, aj on bude vedieť čo a ako 😉 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre