Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

lyongirl
16. feb 2010

Macka tak toto je super výstižné, nemá to chybu!!!

Gabi - vracanie máme aj my dnes za sebou, odniesla si to hneď ráno sedačka ☹

vladkaz1
16. feb 2010

vracanie mam aj ja dnes za sebou 🙄
a muz mi asi kupil kocik ,no som zvedava 😅

lyongirl
16. feb 2010

Vladi, ty sa takto spoliehaš na manžela s kúpou kočíka? Toto patrí medzi veci, pri ktorých ja musím byť...

lyongirl
16. feb 2010

ináč som dnes na nervy, Riško mal v noci štrajk, mal z očkovania horúčku, asi ho tá nožka bolela, do toho mu idú 2 zuby, tak noc bola horor, ale musím pochváliť MM, lebo nočnú šichtu ťahal on. No a mladý pánko nie aby ráno dospával, tak o 6:15 už bol hore, celý deň má zas posunutý, je taký všelijaký a akoby toho nebolo dosť, tak ja som dostala MS a totálne ma bolí brucho, si zas dnes užijem ☹
A mám depku, celé dni sme doma, ubíja ma to, ani von sa nedá, stále niekto chorý a deti stále niečo chcú, hlavne teda Riško, ale ja sa nedokážem rozkrojiť...kŕmim Alexa a on celý čas bez príčiny reve, je najedený, prebalený, ale on chce byť zavesený na mame...baby užívajte si, že máte 1 dieťa, lebo pri dvoch to už duplovanie nie je MD! Keď som mala len Alexa, tak som si to vedela dokonale vychutnať a užiť a teraz len samý zákaz, príkaz, krik, jednoducho to tu je jak v blázninci... ☹

gabuliik
16. feb 2010

Čaute.
Lyon,ja sa cítim tak isto ako ty.Von nemôžeme ísť,furt niekto niečo chce.... v noci som na nich sama,lebo MM má nočnú ... hrôza.Ale dnes je malý o volačo lepšie na tom .Je taký veselší.Monika bola v škôlke,tak doobeda sa to ako tak dalo.Predchvílou som zobudila MM,nech sa stará aj on.Mám toho plné zuby.Malému musím ísť kúpiť papuče ... len tak na otočku.Teplotu nemá,tak vybehneme.

vladkaz1
16. feb 2010

Domi keby som sa spoliehala nedala by som za tym ten usmev 😅 ,ja sama neviem co chcem totiz ,480 eur za sportak sa mi zda vela a on chce silou mocou x lander ,uvidime ako sa dohodneme .
Moj bol dnes na tom zapise v skole ,musi tam zaniest tlaciva este a ziadost .
mala nechce spat okupali sme sa prave a dala som ju do postele ,moze ako dietu zemiak s vajickom???zemiak viem ze ano ale co to vajco .. 😕 neviem

lyongirl
16. feb 2010

Gabi no hrôza, nech sa už aspoň oteplí a pridá na nálade...

lyongirl
16. feb 2010

aha, som to nejako nepochopila...
na akom zápise v škole, bude chodiť do školy?
to vajco neviem, ale asi diétne nebude, aj keď netuším prečo... 😅

vladkaz1
16. feb 2010

Ano pisal si ziadost ,nechcem to este zakriknut, koly funkcii v praci ..a tak ..
No dala som jej aj vajco nepo.. sa tak dufam ze je to oki ,ja apon polievku som do seba dostala.
No veru nehc sa otepli a nech neni sama voda vonku ... clapotanica po cestach

marcelkatt
16. feb 2010

Ahojte, až teraz som zapla pc. Nebolo kedy dnes. Rodina mi už odišla.. Doobeda tu bol mechanik pozrieť umývačku. Tak odpálilo sa tam niečo a odišlo celé vyhrievacie teleso. Tak to objednal a čakáme, kým to príde a spraví to. Idem si dať predĺžiť záruku, v apríli končí, tak ju dáme na 5 rokov. Zas peniaze navyše, ale pre istotu. Akurát sa chystám s Erikom na prechádzku, mm už v práci, takže nuda...

Vladka Tvojmu drahému držím palce, nech to všetko dobre dopadne 🙂 a čo sa týka výber kočíka, tak veď nemá zlý vkus on ani Ty 🙂

no u nás by som nemohla dopustiť, aby som nevedela aký kočík bude, alebo tak. U nás je to môj výber a mm buď súhlasí, alebo nie. Ak nie hľadám iný typ a na nejakom sa dohodneme. Ćo som mala prvý kočík, tak s ním som bola maximálne spokojná, veľká vanička, aj športová časť super. Len mi nevošiel v PD do výťahu. Ešte kým bol malinký Erik, tak sa to dalo nadvihnúť. No potom sme ho predali v dobrej cene a kúpili buginu CAM. No to bola omylná kúpa, nedal sa dať do úplného ľahu,tak aj ten som rýchlo predala a teraz mám obyčajný jednoduchý športový BabyPoint Coneco Flash- vyhovuje mi. Dá sa dať do ľahu, má veľký nákupný košík a nebol drahý. Pri kúpe kočíka pre druhé už budem opatrnejšia veru.

gabuliik
16. feb 2010

Čaute baby.
Krpci už spia... KONEČNE je klud.Idem ešte umyť zem,spratať hračky a hodím sprchu.Potom sem prídem ...
Ozaj,aké kvapky do nosa sú vhodné pre deti?Malý má hrozne zelený sopel.Minule mu dokina dala Pamycon,ten pomohol,ale je len na predpis a nechce sa mi tam kvôli tomu trepať.Neni niečo podobné,čo sa dá kúpiť?Doma máme len Vibrocil a Nasivin.

lyongirl
16. feb 2010

Gabi ja dávam Pinosol, dám ho na vatovú tyčinku, čo sa čistia uši a povytieram tým malému nos, robím mu to niekoľkokrát za deň, má to radšej ako kvapkanie, to mrnčí a s týmto mu aj zaschnutý nos dobre vyčistím

marcelkatt
16. feb 2010

Gabulik- no Pamycon je antibiotikum na vírusovú infekciu, preto je na predpis. Ale je účinný veru. Nášmu zaberá na soplík Libenar. Teda, ten sme dostali na odporučenie lekárky a pomohol. Ale sestra dáva Nasivin a je spokojná tiež.

Eriček spinká od 19.15h. Ja už mám kúpeľ za sebou a varím na zajtra obed. Takú rýchlovku, nakrájala som na kolieska zemiaky, posolila bylinkovou soľou a zaliala šľahačkovou smotanou, na to som poukladala namarínádované kuracie krídelká a stehná a šup do trúby. Jednoduché a nám to chutí. Polievočku mám už hotovú tiež, zeleninovú. Takže zajtra od varenia pokoj 😉

gabuliik
16. feb 2010

Ved to Lyon,to kvapkanie je hrôza.Strašne plače ... on si ani nos nechce dať utrieť.Neskutočné boje sú to.Tak neviem.Dávam mu ten Vibrocil,on je taký dosť vonavy, ... uvidím čo to povie.Ked išiel spať,tak mal zvýšenú teplotu 37,6.Dúfam,že sa mu to nezhorší....

Marcelka,mnam.Taký obedík by som si dala aj ja.Ja budem zajtra robiť rybu a k tomu tarhoňu.Bo je škaredá streda,tak som bola od svokry upozornená,že aby som nevarila maso.Aby nebolo zle,tak robím rybu.Pôvodne som chcela kuracie prsíčka.Ale neva ... 😉

vladkaz1
16. feb 2010

cafte aj u nas je boj kvapkat do nosa ,vybrat sopel a este k tomu odmerat teplotu nehrozi ....
NO a tak isto varim ,zemiakovu kasu a masko na stave take dusene na uhorkach ,bude na zajtra ...
Mam kyselinu jak hrom 😝

marcelkatt
16. feb 2010

Gabulik- dala by som si rybu... Možno niečo vymyslím do konca týždňa.. 🙂
Inak Erik si dá v pohode noštek vyčistiť, my to robíme odsávačkou na vysávač a pohoda. Niekedy plače, ale iba chvíľu, potom zistí, že ho to nebolí a je ticho. A kvapky v pohode dá. Keď bol menší, tak to bolo horšie, teraz už chápe, dá si vysvetliť, že mu to pomôže.

NAJLEPŠIE JE, KEĎ SÚ DETIČKY ZDRAVÉ!!!!

gabuliik
16. feb 2010

Júúúj moja.Monika má 4roky a furt si nechce dať kvapky.Takže od malého nečakám žiadne zázraky.Dnes sa mi podarilo mu pozrieť do pusy.... tlačí sa mu aj jedna stolička.Takže to má chudák pestré.... 4 trojky +stolička.

No a s tou tvojou poslednou vetou plne súúúúhlasíííím!!!!

marcelkatt
16. feb 2010

Gabulik náš ešte nemá posledné stoličky. Mal to zdurené a nič. Aj teplotoval, potom to prešlo. Tak som zvedavá veru, kedy mu vylezú. O každom jednom zube som vedela, vždy teplota a poriadne upišťaný bol.

gabuliik
16. feb 2010

Noo,môj má tie stoličky zdurené už asi 3 mesiace a nič.Ale dnes som tam zbadala také biele ,skoro vodnaté dačo,tak tajne dúfam,že to bude ono ... 😀

vladkaz1
16. feb 2010

🙂 baby ja som tak rada mala ma uz vsetky zuby vonku davno hura

marcelkatt
16. feb 2010

No hádam to už bude zúbok Gabulik...

Vladka to je super, že už Lucka má všetky zúbky vonku 🙂

Dievčatá, idem sa premiestniť do spálne, počkám na mm, ak nezaspím... Ešte popozerám niečo na nete...

lenkahrehusova
17. feb 2010

Caute baby 🙂
Júj, nech drobcom rýchlo prejdu všetky bolesti 🙂
Nám sa asi 3 mesiace tlačia očné zuby. Už som myslela, že sú vonku,lebo tam má také biele čiarky, ale stále nič....
Vladi, super, aspoň máte so zúbkami pokoj.

Mám na vás jednu otázočku ohľadom topánočiek. O koľko väčšie mám kúpiť? Stačí o číslo?
Ď 🙂 želám pekný deň.
Ja sa chystám dnes s malou von. Od zajtra hlásia snežiť a pršať, tak bude vonku otras 😠 Už nech je jar....

lenocka6
17. feb 2010

Ahojte, u nás je to tiež z chorobami pestré. Najskôr bola chorá dcéra, tej to po štyroch dňoch prešlo, teplotu mala len dva dni a teraz do drží malého a nejako sa toho nevieme zbavit, dnes je to štvrtý deň a stále mu teplota behá hore dole. Predvčerom mu to kleslo, tak som sa tešila a včera znova vystúpila, k tomu má ešte soplík a aj kašel. Túto noc ale konečne spal celú, predtým dve sa len vrtel, kopal, mrnčal a kašlal. Celý deň sedíme na gauči a pozeráme rozprávky, kreslíme, skladáme kocky, puzzle a tak a aj tak má teplotu. No uvidím, aké to bude dnes, keď mu neklesne pojdeme asi zajtra k doktorke. Navyse nechce byť v noci zakrytý a dnes ráno k nám prišiel úplne studený jak mraznička. Normálne som rozmýšlala, či to nie je aj tým, že on sa v noci nevypotí z tej choroby a navyše možno aj prechladne. A to mu dávam aj ponožky. Tak uvidíme. K topánkam, ja kupujem asi o číslo väčšie. Takto, v poslednej dobe detom kupujem len značkové, ako Nike, Adidas, sú síce drahšie, ale mám aj záruku kvalitnej topánočky. A tam vlastne je na tej vnútornej vložke naznačené o koľko by mala byť väčšia. Takže tak.

lyongirl
17. feb 2010

Dobré ránko, tak k tým chorobám, soplom, odsávaniu a kvapkaniu...s Alexom som nemala nikdy problém, už som to písala viackrát - on je anjelik, občas bol trochu boj s odsávačkou, ale len preto, že on sám a nevedel si to dobre. Rišulo pravý opak, treba ho pricviknúť a nebaviť sa s ním, spraviť čo treba a hlavne rýchlo. Naňho totiž dobré slovo neplatí. Táto noc bola trochu lepšia, ale tiež nič moc, teplotu už moc nemal, ale asi mu idú tie zuby, tak je taký všelijaký, umrnčaný, uplakaný.
Zato gaučová si to dnes odniesla nanovo, zase ju Alex povracal hneď ráno a kašel ma strašne dusivý, celý chrapčí, ja už neviem chudáčik. Zatiaľ ATB nemá, tak snáď to zvládne.
Rybu mám aj ja, ešte zo včera, lebo Alex ju nechcel, vôbec mu nechutí, celý deň skoro nič neje a večer o 21:30 zahlási, že je hladný, ak mu nedám, tak začne plakať a potom spráska 2 krajce chleba, takto to spravil posledné 2 večere... 😕 . Teraz varím zeleninovú polievku s vločkami, takú diétnu, keď vracal, nech nemá zaťažený žalúdok a dám z nej aj Rišulovi. Od dnes tečie dopel aj Rišulovi, aj mne, takže zase kolotoč 😠

Leni topánky by sa mali kupovať max o 1cm vačšie, alebo tak, že keď malej obuješ topánočku, posunieš jej nožku úplne dopresu, tak aby sa ti tam kde má patu zmestil tvoj ukazovák, snáď si to pochopila. Lebo 0,5 cm je dosť málo, nožička rýchlo rastie, ale zas viac ako 1cm je už strášne veľa a sama by si videla, že sa jej zle chodí a že sú jej moc veľké.
Ináč posledne kupujem tiež všety topánky značkové, okrem čižiem, ale aj tak som za topánky s klenbou, hlavne do 2-3 rokov a to žiadne značkové nemajú. Do tenisiek som mu dávala ešte vložky od ortopéda, lebo Alex zdedil strašne ploché nohy, snáď Riško nezdedí. Asi budeme dosť dlho na ortopedických vložkách a sandálky kupujem vyslovene len Protetiku, žiadne značkové, penové, v tých noha lieta, nedrží tvar a nemajú klenbu.
Ále som sa rozpísala 😀

lenocka6
17. feb 2010

Ano, aj u nás to tak platí pri topánkach. Pri dcérke sme v podstate nemali žiadny problém s nožičkami, ale aj tak sme kupovali značkové. Malý je taký macko a na svoju výšku trošku ťažší, tak nám nožičky sem tam začal vykrúcať do vnútra, takže pri ňom si dávam veľký pozor, aké topánky mu kupujem. Na leto taktiež žiadne gumové sandálky, len s klenbou a pevné, aby mu riadne držali nožičku. A tak isto aj zimné. Raz sme mali od Adidasu tie goratex ci ako sa to volá a tie boli perfektné, pevné, vyššie až nad členok, šnurovacie, po tých sa mu krásne nožičky popravili. Chcela som ich kúpiť aj túto zimu, ale majú ich len do 25-ky a on už potrebuje 26-ku, takže sme sa rozhodli pre iné.

marcelkatt
17. feb 2010

Ahojte, tak ja som to zakríkla veru. Erik má silný kašeľ. Ešte včera mu nič nebolo. A dnes ráno hrôza. Kúpila som mu Mucosolvan Junor, hádam zaberie. Teplotu nemá našťastie, hádam ani mať nebude. Takže budeme minimálne 2-3 dni iba doma nech to vylieči.

K tým topánočkám- tiež kupujem asi o číslo väčšie. Zimné má Nike také vyššie, sú teplé a pevné. A má aj od Baťu čižmy ortopedické. Na jar uvidíme, či mu budú dobré tenisky, ktoré sme kúpili minulú jeseň, ak nie budeme musieť kúpiť. Chystám sa do UK ale až v máji, tak možno popozerám tam nejaké. Tam sa dá kúpiť dobre, napríklad Nike tenisky aj za 12-15 libier a tu stoja cez 30 €. No uvidím, je to ešte ďaleko. Ešte musím dojednať s mm, či nás s Erikom pustí 😀 😀 😀 . Ale hádam nebude namietať, už sme leteli sami 😉

Idem si vyvesiť prádlo a umyť kúpeľňu,kým Erik spinká.

lenocka6
17. feb 2010

Marcelka, tak mi je ľúto, že je malinký chorý. Ale aj nám to začalo tak z nenadzajky. Ale detušky sú silné, oni to prebojujú. Náš malý konečne poobede zaspal, až som sa čudovala, ale dosť srandovne, pri odsávaní soplíkov. A to s vysavačom. Videla som, že priviera očká, ale nečakala som, že zaspí. Je asi nedospatý, keďže dve noci nespinkal.
Ja som dnes chválila tú moju krásavicu staršiu, sama si spravila desiatku a to postrúhané jabĺčka s banánom a piškótami, tak dnes chodí jak pávica 🙂 Je to už veľká baba a som rada, že začína byť v piatich rokoch samostatnejšia, ale keď je to veľký tuľko a ešte teraz k nám chodí v noci do postele. 🙂
Tak sa baby držte a vyliečte, dúfam, že to aj nášmu malému prejde tento týždeň.

marcelkatt
17. feb 2010

Ahoj Lenka, tak to by som nečakala, že zaspinká pri odsávaní soplíkov. Sila. Musel byť dosť unavený, nevyspinkaný. Náš sa teraz zobudil, nechce nič papať. Aspoň, že pije. Teraz tu sedká vedľa a hrá sa s legom. A popri tom počúvame pesničky. Želám adamkovi skoré uzdravenie. Verím, Emka je už slečna. Mám 5 ročného synovca, takú držku malú 😉

lyongirl
17. feb 2010

aj malý počúva pesničky a aj ich pozerá, s fľašou čaju v ruke, kašel hrozitánsky, nič neje, ale ináč je čulý.

tak nech sa všetky deťúrence uzdravia konečne a nech máme pokoj a kľud 😉

marcelkatt
17. feb 2010

Súhlasím Lion. Niet nič lepšie a krajšie ako zdravé usmiate detičky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre