Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

marcelkatt
31. aug 2010

@vladkaz1 Oliverko je fakt vysoký a veľmi šikovný chlapček. 🙂
No veru v polovici decembra budeme o jedného viac, veľmi sa tešíme. Taký skorý vianočný darček náš.

vladkaz1
31. aug 2010

no na moje narodky uvidis 🙂
musim uznat ze je velmi sikovny ale aj lucka bola ...

marcelkatt
31. aug 2010

@vladkaz1 no môže byť aj na Tvoje narodky v pohode. I keď podľa sona a amniocentézy mi termín posunuli presne o tri dni... Ale veď to je jedno. zimu moc nemusím, no na túto sa teším 😉

marcelkatt
31. aug 2010

Dnes som si volala výsledok na tú cukrovku, tak je to ok 🙂 no zo steru mi vyšla mierna kandióza, ale vraj ak nemám problémy, tak netreba nič dávať. Našťastie nič nepociťujem, žiadne pálenie ani svrbenie, len vyšší výskyt výtoku.

Jéj o chvíľu Ordinácia. Sa teším, konečne bude čo pozerať 😉

vladkaz1
31. aug 2010

dnes ide aj panelak?????no idem ja
som rada ze ste oki

marcelkatt
31. aug 2010

@vladkaz1 Panelák až 6.9. moja.Ja idem uložiť Erika hajať... a potom pred TV, papa všetkým, neviem, či sem dnes ešte zavítam.

gabuliik
31. aug 2010

Čaute. 🙂
@vladkaz1 gratulujem k 3mesiačikom Oliverkovi ... 🙂

@marcelkatt a kam chodíš kupovať tie pančuchy?Myslím kde presne v HC.Ja vždy kupujem na Jarmoku alebo tu u nás .Loany alebo polská značka,neviem presný názov ale fakt sú dobré.A vlastne ani iné nemôžeme kvôli tomu ekzému čo má MOnika.Tak sa chystám na jarmok na nákupy ...

marcelkatt
31. aug 2010

@gabuliik moja aj ja presne kvôli ekzému nemôžem iné Erikovi dať. Neviem Ti presne ja opísať ako sa tam dostaneš, ale viem, že ulica sa myslím volá Nábrežie A. Hlinku. Na jarmoku ich občas mávajú, tam skôr Tatrasvit no pokazili sa oni, tak kupujem tie hlohovecké.

lenocka6
1. sep 2010

@marcelkatt Marcelka, naša Emka je narodená 17.12., tak dúfam, že Vám to vyjde vtedy 😀. Aj vtedy sa segra tešila, že to bude na jej narodky. Pôvodne malo, ale našej Emulke sa nechcelo, tak sme ju tri dni vyháňali. 🙂 Tak Vám držím palce, síce je to ešte skoro, ale aj tak.

susan256
1. sep 2010

Ahojte maminky a buduce maminky Som mamina dvoch deti a moje hobby je fotografovanie.

Rada by som vam touto cestou ponukla fotenie vasich babetiek, deticiek, ale aj tehuliek, rodiniek ZDARMA /Trnava/, kedze sa tomu momentalne venujem len ako konicku! Ak chcete, kludne sa mi ozvite prostrednictvom spravy a dohodneme sa! Fotenie moze prebehnut v domacom prostredi, ale aj vonku v exterieri.

katarinas
1. sep 2010

Ahoj, maminy, viete mi niektora poradit, ako, kedy a kde mozem odovzdat oblecenie do katolickej jednoty?

sonatt
1. sep 2010

katarinas do katolíckej jednoty neviem, ale viem, že sa dá aj do charity. Majú tam sociálny šatník a veci berú každý pracovný deň od 8.00 do 15.00 alebo 15.30. Ak chceš tu je telef. číslo: 033/5512704. Mne povedali že by potrebovali hlavne detské a pánske veci a pánske topánky.

gabuliik
1. sep 2010

Čaute.
Tak a zajtr sa ide do škôlky .... Monike som slubila,že ju tieto dva dni prídem zobrať na obed domov a od pondelka skušame spať.Lebo ako viete ona chodila celý rok na obed domov.Tak uvidíme ako to dopadne.Ešte sa bojím toho,že bude za nou Andrejko plakať,hrooozne si na nu zvykol.Aj ked sa teda dosť často bili a hádali,ale mal aspon spoločnosť.

marcelkatt
1. sep 2010

@lenocka6 ďakujeeeeme... No Ja si myslím, že skôr ako 15.12 sa nenarodí. Mám tip na 16, ale uvidíme. Teraz majú veľa toho v Bojniciach, keďže Handlová už nie je. Takže rodičky až na termín, alebo po ňom sa vraj hlásia. Erika som "prenášala" 6 dní... Ale to iba podľa PM, podľa sona sa narodil na chlp presne.

vladkaz1
2. sep 2010

ahojte sme doma zo skolky 🙂 ,celkom dobre sme to zvladli ,tak sa tesim ,ucitelka mi povedala ze je velmi ziva ,snad sa tam bude dobre spravat ,velmi mile ucitelky mame .

lenocka6
2. sep 2010

@vladkaz1 ahoj sulka, ja som teraz s Igim. Rano bol trochu plac, ale bola to nasa chyba, moc sme sa tam pri Adamkovi motali. ale hadam to zvladne, uvidime, co bude hovorit poobede. O Emke ani nehovorim, to je uz velkacka, ta sa nemohla dockat. Inak Adamko ma jednu velmi milu pani ucitelku a druha, no neviem, snad si zvykneme, mozno to bol len moj prvy pocit.

vladkaz1
2. sep 2010

Leni mala uplne v pohode mnas poslali domov takze neviem ako to tam prebiehalo ,povedali ze celkom v pohode ,len ich mame ucit natahovat si gate a take veci obut botky ,ze ich maju vela ,ale ved to Lucka vsetko vie sama ..

vladkaz1
2. sep 2010

a som zvedava ako budeme pokracovat ,idem dat jest rodine mojej a potom do tesca pokupovat este veci do skolky

lenocka6
2. sep 2010

@vladkaz1 ale ved su este malinky, nemaju ani tri roky, tak hadam by ich aj oni mohli. To sa naucia, hlavne je, aby si zvykli.

gabuliik
2. sep 2010

Čaute baby.
@vladkaz1 som rada,že to Lucka zvládla takto super.Monika sa tiež tešila a išli sme do škôlky skoro,čo sa nevedela dočkať 🙂 .Dnes a zajtra ide domov na obed a od pondelka skušame spať.To sa jej moc nepozdáva ,ale čo už.Uvidíme ako to bude zvládať. ...

marcelkatt
2. sep 2010

@vladkaz1 super, že ste to krásne zvládli 🙂 No náš sa tiež vie obuť, aj obliecť gate. Len pančuchy ťažšie zvláda, ale veď ako Lenka napísala, sú ešte malinkí, majú čas. Kopu deti budú musieť kŕmiť, pomáhať im, oni s tým rátajú. Vladka koho majú učiteľky? Mená vieš? Ja sa tam plánujem staviť za riaditeľkou, ohľadom krúžkov a všetkého, nič neviem. Tak nech v novembri nestresujem a máme všetko nachystané. Erik plakal, že on nešiel, lebo vie, že Emka dnes nastúpila, bolo mu to ľúto. Ale veď november tu je o chvíľu.
Teraz čakám kým sa zobudí a pôjdem s ním na prechádzku, nech netrčíme doma, je celkom krásne. Včera nás prefúkalo dosť. No už som dala jesennú bundu pre istotu.

marcelkatt
2. sep 2010

Moji synovci dnes zas nastúpili do školy, takže máme aj dvoch prvákov 🙂

marcelkatt
2. sep 2010

Ahojte, tak dnes bolo celkom pekne vonku, boli sme s Erikom na prechádzke na stanicu pozrieť vláčiky, potom sme boli ešte hodinku na ihrisku na našom dvore.
Prišli sme domov okúpala som ho, spravila som mu BB puding s mandarinkami a teraz ho nechám do pol 8mej nech sa pohrá. Prečítam knižku a šup spinkať.
Pečiem ovocný koláčik a idem uvariť kapustnicu na zajtra... Večer Ordinácia, tak s teším.

lenocka6
2. sep 2010

@marcelkatt Marcelka malinký je zlatý, pripomína mi nášho loptoša 🙂

marcelkatt
2. sep 2010

@lenocka6 ďakujem Lenka 🙂 no Erik je taký loptoš veru, "živé striebro" a pusa sa mu nezatvorí kým nezaspí 😀 ešte aj zo sna trepe niekedy....
Ako Adamko v škôlke? Neter tam chodí od dnes tiež, má p učiteľku Rehákovú myslím.

lenocka6
2. sep 2010

@marcelkatt Tak, trošku zostal neistý ráno, potom mierne plačkal, ale cez deň pani učiteľka povedala, že bol dobrý. Až na obed si nechcel dať polievku. Mali mliečnu a Adamkovi sme cez leto zistili alergiu na mliečko a aj keď sme to pani učiteľke ráno hovorili, tak zabudli a bol nešťastný, že mu ju berú. Tak vieš, to by nahnevalo aj dospelého. Ale, že aj spinkal, boli aj vonku na dvore, ale keď sme prišli, sme ho zbadali pri stolíku, ručičky zalomené v tváričke a bol nešťastný. Ale to len preto, že väčšina detí už odišla domov a zostalo ich tam len pár. Ale potom bol šťastný, že sme prišli a hádam zajtra to bude lepšie. Lepší bol Adamkov kamarát, dokonca náš sused, keď prišla pre neho maminka, tak povedal, že už zajtra do škôlky nemusí ísť. Tak uvidíme. My sme si už také väčšie plakanie zažili s Emkou, tak sme aj trochu pripravení. Len sa bojím, že sa Adamko zatne a ani pani učiteľka s ním nepohne, je mierne tvrdohlavý. Ale určite si zvykne, je to len o tom. 🙂

marcelkatt
2. sep 2010

@lenocka6 jasné Lenka, zvykne si ako každé. Niektoré dieťa to zvláda horšie a trvá to dlhšie a iné zas opak. Mám dvoch synovcov a úplne rozdiel prvý plakával dlho a aj keď bol už starší a ten druhý vôbec, dokonca sa v škôlke polepšil. Teraz sú už obaja prváci, síce ten mladší má 4 roky, no v UK začína škola tak.
No my máme ešte chvíľu čas, nastúpi presne v deň narodenín, veľmi sa teší, on už bol, aj na zácviku v PD a super, tak uvidím ako tu.

gabuliik
2. sep 2010

Ahojte.
Baby a v TT sú maláci zo začiatku v škôlke na celý den?Lebo tu u nás nie.Najprv len na 2hodky ,potom do obeda a až potom celý den ...Tak preto sa pýtam ..

lenocka6
2. sep 2010

@gabuliik Áno, u nás sú celý deň v škôlke od začiatku. Bolo to tak aj pri Emke a je to tak aj pri Adamkovi. Ja viem, že je to asi také hodenie do vody, ale nie je to až také zlé.

@marcelkatt Hmm, ako sme my iní, tak aj detušky sú každé iné. Ale popravde tam skoro všetky detičky plakali. Ako mi ich bolo ľúto. Tak by som ich všetkých postískala. 🙂 Marcelka, u nás Adamko vie ako škôlka vyzerá, aj ako to tam funguje, všetko, veď tam Emka chodí, ale predsa je to iné, keď si to má sám skúsiť. Ale určite to bude dobré. Hovorí, že sa na zajtra teší, tak uvidíme. Len zajtra pôjde s nimi len tatino, lebo ja idem k zubárovi. Tatino sa s ním nebude tak hrať. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre