Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

stankatt
19. sep 2010

@marcelkatt ale uz by mohlo 😀 kooolko by sme usetrili za plienky 😀 😀 😀 😀 dost, ze este papa Nutrilon 😀

marcelkatt
19. sep 2010

@stankatt ja viem moja, chápem to. Aj nám to veľmi pomohlo, keď sme prestali plienkovať, Nutrilon Erik papal do 2,5 roka. Takže chápem tie výdaje,

gabuliik
19. sep 2010

No môj nepije ani mlieko sušené,on prevarené kravské,aj to len občas ked ide spať.No a je pravda,že ked sa cez den pýta,tak neminieme tolko plienok.Len horšie je to s praním,lebo niekedy mu cvrkne aj 3-4x za den alebo jednoducho si ociká tepláky pri sadaní na šerblík.Ale čo už,pračka operie 😀 No a dudel ... Andrejko ho nosí skoro celý den.l 😠 😠 😠

marcelkatt
19. sep 2010

No mne od decembra začína plienkovanie, dudlovanie na novo..... Som zvedavá do kedy 😀 Erik prestal úplne s plienkami aj na noc v 18m a dudel 22m. No uvidíme ako Patrik. No ako vravím tiež by som nenútila. A strašne si želám kojiť, no som zvedavá, Erik bol plne kojený do 6 mesiaca, potom z noci do rána som prišla o mlieko a ostal na Nutrilone comort a to sme mu dávali ako som písala do 2,5 roka, Bol spokojný a chutil mu 🙂

marcelkatt
19. sep 2010

Baby akurát som hľadala tortu pre Erika k 3 rokom, lebo ešte sme nemali kedy a nájdem na webe medzi tortami aj našu z minulého roka, sranda 😀 http://www.jakubec.sk/jedlym-fotom-3
No idem hľadať ďalej, teraz dáme asi Mc Queen neviem.

tehulka4
20. sep 2010

dobre ranko mamicenky...tak my este tiez stale plienkujeme.. ☹ a tiez am to nejak netesi, ba dokonca mam pocit, ze mu je v podstate jedno ci ma plienku suchu alebo totalne brutalne mokru...akurat som sa tu v piatok chcela spytat ze ako ste svoje starsie ratolesti odnaucili plienkovat...a dudel u nas az taky problem nie je, ma ho iba vecer a na obed ked ide spinkat a ked zaspi ho vypluje, takze relativna pohoda..nutrilon uz asi od roka a pol nic ani tuk, jedoducho mi ho zo dna na den prestal pit..mlieko, jogurty a take mliecne veci okrem syru 0 bodov...tiez by som potrebovala pre maleho nejake zimne topanky, len sa mi este skoro zda kupovat..sa bojim ze mu este noha nejak narastie...len je pravda, ze potom asi bdue problem kupit nieco, lebo ja s mojimi poziadavkami, no hruza.. 😀

vladkaz1
20. sep 2010

@tehulka4 neboj to pride same moja ,skus ho prikladat na serblik a vzdy ked sa vycika dat malu odmenu ,neskusala si tak?
zakial je teplucko by si ho mohla doma nechat bez plienky a davat castejsie na serbik ,vies ked sa stane nehoda nech citi co sa stalo
Uvidis pojde to casom same .
Topanky ete neriesim ,aj ked budem riesit urcite aj ja sa do predu bojim kupovat malej hrozne rastie noha 😅
Macka pekna torta aj chutna bola 🙂

marcelkatt
20. sep 2010

@tehulka4 Luci u nás to bolo tak, že som ho nechala od rána bez plienky,a j keď sa pocikal, som prezliekla, dávala šerblík, keď nechcel, tak som nenútila, dala som u pauzu 2 dni a potom na novo. Keď sa 1x vycikal sme mu tlieskali, tešili sa a dostal autíčko malinké. A nejak to pochopil, potom miesto autíčka bola piškótka. Ale vyhršila som ho keď sa pocikal sa priznám, možno to nebolo správne neviem, ale pomohlo to. A na noc, asi 2 sa mi v noci pocikal, pred spinkaním som mu hodinu nedala už piť. Plienky vlastne nemá od 30.6.2008. Potom asi niekedy v pol septembra 2008 týždeň sa mi pocikával v kuse aj cez deň, noc, bola som zúfala, No prešlo to a od vtedy definitívny pokoj klop klop. Samozrejme boli sem tam cvrky, keď nestihol, alebo išiel na poslednú chvíľu, ale vraj u chlapcov je to v poriadku. Neviem. A čo sa týka topánok tých zimných, nekúpili sme na presno a hádam mu radikálne noha nenarastie, má vôlu a dala som mu to na zimnú pančušku už. Tak uvidíme no.

@vladkaz1 ďakujem Vladka, teraz neviem akú ale asi fakt to auto nejaké, len ešte neviem na aký dátum, hrozné. Chce prísť Nikis tak sa chcem prispôsobiť, aby mohla byť na oslave. No uvidím veru.

tehulka4
20. sep 2010

Jaaaj baby, to sme skusali a nic...mame si sadnut na nocnik, tak hucime a reveme ako keby som mu nohy trhala ci co..a ked sa aj nejak uspesne podari sadnut na nocnik, tak nic sa nedeje, to ja sa skor pocikam ako on.barinky robime kade tade po byte ale na nocnuku ani za svet...takze asi budem musiet este chvilu vydrzat kym mu to pride samo ci co..alebo nejaku bezplienkovu metodu niekde na nete vynurat..

marcelkatt
20. sep 2010

@tehulka4 Luci, tak mu daj ešte čas. Veď len teraz mal dva roky, a každé dieťa je iné, iné nároky no. Neboj príde to ani nevieš ako. Moja neter bude mať 3 roky teraz a na noc má plienku stále a vždy mokrú. to sa vraví, že baby sú šikovnejšie. Nemyslím, je to individuálne.

marcelkatt
20. sep 2010

@tehulka4 o koľkej máš poradňu zajtra? Ja 13.45 myslím...

tehulka4
20. sep 2010

@marcelkatt no ved jasne, este s anejako nestresujem, len by som to nejako rada do noveho roka apson zvladla...myslim, ze mam termin o 13:30..a este doobeda idem s malym na 11-tu ku koznej..takze doobedie take narocnejsie..🙂

marcelkatt
20. sep 2010

@tehulka4 Kokos no nezávidím zajtra kožné, to čakanie. Uf. ja s malým idem vo štvrtok až ale na preventívku.

tehulka4
20. sep 2010

@marcelkatt , ved prave preto som sa tam objednala na 11....tak dufam, ze ked tam pridem ped 11. tak ma okolo tej 11.aj vezmu...len tak na cakanie by som tam teda neisla..om mala dost ked som sa tam bola objednat..brutalne vela ludi cakalo...a na ot cakanie ja nervy nemam..a to objednanie stoji iba 7 euro...nechapem tych ludi co tam pridu rano uz o 7 aby boli medzi prvymi a tak ci tak pridu na radu az okolo 10-11...

marcelkatt
20. sep 2010

@tehulka4 presne, ja tiež radšej zaplatím za prednostné vyšetrenie. Keď je možnosť využijem ju. Veď to nie je každý deň.

tehulka4
20. sep 2010

@marcelkatt , no to jooo..keby osm mala cakat vzdy ked chcem len nejake obycajne vysetrenie a nie nejaku dolezitu operaciu srdca, tak by ma trafilo..lebo teda teraz ked osm tehula a je aj maly; tak je stale nieco treba..a ozaj tych 10eciek +- za to vysetrenie mi stoji..

lucyso
20. sep 2010

Ahojte maminecky, ja Vas ani nestiham citat🙂))), nejako mam v poslednej dobe toho vela.. teda okolo toho nasho stahovania. no uz aby sme mali PO......
inak sa chcem pochvalit, ze Livie chuti mrkvicka , aj karfiolcek, aj kalerabik, celkom je uspesna brokolica... aku zeleninku este mozem dat??? chcem este skusit cukinu a uz neviem.. 😅

tehulka4
20. sep 2010

@lucyso tak to teda srdecne blahozelame k papkacke..🙂skus aj ten zemiacik a ta cukina by jej tiez mala chutit..malemu teda chutila brokolica a ked som mu urobila potom cukinu tak to bola pre neho neskutocna mnamka..🙂...potom jej skus uvarit aj spenatik a trochu ho zried bud s MM alebo s UM...ja som malemu do toho supla aj zemiacik a tiez mu to chutilao, a neskor aj bielko a zltok,ale ot je uz az na neskor..a celkom nam chutilo aj avokado...ale to uz su take veci co sa podari zohnat iba sem tam a su trochu drahsie nez tie kasicke..ale taks em tam som davala..

lucyso
20. sep 2010

ozaj spenatik a zemiacik 🙂 🙂 🙂 , ja trubka 😀 , dakujem tehulka...
no zajtra budem varit 😀 🙂

marcelkatt
20. sep 2010

@tehulka4 presne súhlasím s Tebou moja.

@lucyso presne aj žltok v pohode môžeš potom, to má železa viac myslím bielok až od roka asi... Neviem teraz presne, ale viem, že to neskôr.

gabuliik
20. sep 2010

Ahojte.
@lucyso super,že malej chutí,len tak dalej ... 🙂

Baby,tak dnes ráno otras.Monika plakala hrooozne,že nejde nikam,lebo tatino aj my dvaja sme doma a ona musí isť do škôlky.MM mal dnes volno.Tak som povolila a išla som pre nu na obed,že nech si ho užije teda aj ona.Ale zajtra bude spať,či bude plakať alebo nie.Bo dnes bola zlá jak čert,do toho malý ... nespal cez obed tak bol jedovatý,všetko mu vadilo,furt reval.Jednoducho den blbec! Konečne mi zaspali,tak som si sem sadla a relaxujem.Porobím si zajtra.Andrejo sa trochu sam prehrá,takže neni problém ...

marcelkatt
20. sep 2010

@gabuliik jej bolo ľúto, že ona musí ísť a vy ste doma čo? Moja. No musí si zvyknúť, že nie vždy to ide byť doma. Len oddychuj, veď robota počká. Ja už tiež sedím v obývke, pustená TV a pC, Erik je v posteli, tak je konečne kľud. Za posledné dva týždne sa zmenil k horšiemu, neposlúcha, odvráva, no zlý je fakt. Robí napriek hlavne mm.

gabuliik
20. sep 2010

@marcelkatt, presne tak.Bolo jej ľúto,tak som povolila.Učitelka ma za to aj sprdla,že zle robím.No tak čo už.Uvidím čo bude zajtra.Poplače si a potom ju to prejde.Hm, a s tou zmenou k horšiemu je to aj u nás tak.Posledné dva týždne je Andrejko neskutočne zlý a Monika to využíva a zneužíva na to,aby sa s ním stále hádala a robila mu zle ... Tak snád to Erika a aj tých mojich dvoch krpcov čoskoro prejde. ...

marcelkatt
20. sep 2010

@gabuliik dúfam veru, že to obdobie zla rýchlo prejde, alebo sa aspoň zmierni.

stankatt
20. sep 2010

cafte tak mame krasne babie leto 😀 len rano je kosa az no.... brrrrrrrrrrrr aspon ze v noci kuria 😉
Ja uz plienky tiez moc neriesim, skusila som jej dat nohavicky, ze snad ked sa pocika, bude jej to neprijemne a bude sa pytat... no nist... 2x sa pocikala a bolo jej to šuma fuk... tak este pockam, sak do 18tky ich mat nebude 😀 a cez den sme uplne bez dudla, iba na spanie uz dame :D

gabuliik
20. sep 2010

@stankatt,tak super ,že už ste bez dudla.Ja by som mu ho tiež zobrala,len ked teraz je to obdobie,že furt reve.TAk ked mu ho strčím do pusy je aspon chvilku ticho .. 😀
No a plienky ... a ved máš aj pravdu,ale ja ho stále porovnávam s MOnikou,ona sa už v jeho veku pýtala ...

stankatt
20. sep 2010

konečne mám požehleneeeeeeeeeeeee jupiiiiiiiiiiiiiiiii a dalsia pračka oprana 😝 😝 😝 šak to je kolotoč... 😝

marcelkatt
21. sep 2010

Dobré ránko maminky 😉 my sme dnes hore od pol 7mej... Nechápem po dlhej dobe Erik vstal pred 9tou. Som rada, lebo si musí zvyknúť na nový režim, keď mu začne škôlka, to ho budem budiť okolo 6.40h cca.
Včera bol u nás na skok švagor so synom, tak sa deti zahrali pekne 🙂 Vidieť keď nie sú dlhšie spolu, žiadny hnev a vreskot nebol.
Dostali sme pre Patrika tenisky a pre Erika papučky do škôlky 🙂

gabuliik
21. sep 2010

Dobré ránko.
@marcelkatt, krááásne topánky aj papučky ... 🙂
Ja si dávam rannú kávičku a idem makať.Pračka pere a musím to tu všetko poumývať,prach utrieť.
Monika zas ráno plakala a učitelka ma sprdla,že to preto,lebo som jej včera povolila a prišla pre nu. ☹ No neviem ... Som povedala,že už jej nepovolím,ale je to ťažké ....

vladkaz1
21. sep 2010

Cafte topanky super ... mala je v skolke idem makat aj ja .. drobca si troska ponosim 🙂)))
Som zvedava co mi dnes zas povedia v skolke 😝 ,inak mi ju zobrali len do 12 tej . 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre