Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

gabuliik
24. sep 2010

@marcelkatt, no ved uvidíš či vám tie vložky do topánok pomôžu ... ja som to nemyslela,tak,že by si mu nekupovala kvalitné topánky ... dúfam,že si sa neurazila ...

marcelkatt
24. sep 2010

@gabuliik Gabika kdeže, jasné že nie, ja som Ťa pochopila 😉 To som písala preto, lebo nechápem z čoho to má. Skôr dedičnosť si myslím a preto neviem, či mu tie vložky vôbec pomôžu.

gabuliik
24. sep 2010

🙂

marcelkatt
24. sep 2010

Baby mňa dnes tak bolí hlava, mám asi aj nádchu už. Ach. Už nech je po víkende, tento bude u nás dosť náročný.

gabuliik
24. sep 2010

marcelka,inak tá hlava bolí aj mna.Možno je to tým,že zajtra sa má zmeniť počasie k horšiemu .... ☹ 😠

marcelkatt
24. sep 2010

No počula som, že má byť ochladenie. už si veru musíme postupne zvykať na chladnejšie dni a noci. Idem si pospať za Erikom, som unavená a pomaly z ničoho. papa zatiaľ.

dzulia
24. sep 2010

@gottka ahojte tak teda sa aj ja pridam .byvam od trnavy nejakych 18km.a budem rodit v trnavskej nemocnici vo februari no pocula som aj dobre aj zle tak to berem jak bude tak bude.asi v tom okamihu a bolestiach mi bude šumafuk kde som a co mi robia a nech si aj zarevu na mna jako oni tak aj ja .dost zalezi na sestrickach lebo tie budu vacsi cas s tebou a babatkom nez doktor

stankatt
24. sep 2010

@chichaa som zabudla , mala tam zacinala ako 1,5 rocna 😀 od februara. Prvy mesiac sa zaucala, zacinala tak 1 hod. denne, potom 2hod... atd. tak to nebol nejaky moc velky stres. Ale ona tam moc neplakavala, ale zacala potom plakavat v noci zo sna ☹ a to trvalo asi 2 tyzdne... ale tak ze uplne v pohode je asi az teraz... Bo mali 3 tyzdne prazdnin... ale nebolo to uz take drasticke... plackala len trosku rano pri prezliekani, ale ako sa otvorili dvere a vysla pre nu sestricka, tak sa rozbehla dovnutra a ani sa za mnou neootocila... total salam 😀 a teraz je uz ostrielana jaslickarka 😀

gabuliik
25. sep 2010

Ahojte.
Tak dnes trčíme doma.Naši išli na hríby,takže k nim nemôžeme isť a MM je v práci.V Peugeote je DOD ... decká sa tam tešili a nemáme ako isť.Možno skočíme na chvilu,ked pride poobede MM z roboty,uvidíme.Ale už ma tu poráža.Krpci sa stále za niečo hádajú ,furt upratujem hračky,farbičky a gaštany .... No na nervy ...
Prajem vám pekný dník ... 🙂

lucyso
25. sep 2010

Ahojte, tak ja sa hlasim po dvoch straaaaaaaaaaasnych nociach... neviem co malej je, ale zaspi pekne o pol 7 vecer a uz o desiatej je hore a nie a nie spat a kazdu hodinu mrnci... dam jej cucnut bud mlieka, bud cajiku, takto je hore ale hodinu, na hodinu zaspi a zas mrnci a sme hodinu hore, dookola... som KO... neviete cim to moze byt? zubkami??? ja som uz taka, ze vsetko si spajam so zubkami.. a zubky nikde 😅 ....
a k tomu mam doma akoby ma vykradli🙂..., no nic, mala tera spi a ja idem nieco poupratovat..

anesim
25. sep 2010

@lucyso nezačala si jej dávať už večer kaše? Mne toto malá robila vtedy, ale kým sme na to prišli , tak to trvalo. Ona spala od dvoch mesiacov super, budila sa len raz a potom keď sme začali dávať kaše od 6 mesiacov - jasne , že na začiatku redšie, tak každú chvíľu v noci hore 🙂

lucyso
25. sep 2010

anesim kase davame uz od 5 mesiaca na veceru, take redsie do flase a teraz uz pomaly skusame hustejsie do misky a potom jej dam este mliecko ak si pyta... no uvidim tuto noc..🙂)

gabuliik
25. sep 2010

Ahojte.
Tak poobede sme nakoniec išli do toho Peugeotu.MM prišiel domov o 14,15 tak sme to tam išli omrknúť.Detom sa páčilo,ale zničoho nič sa hroozne ochladilo .... a fučalo tam.Odtial sme behli ešte na mini nákup do Billy a prášili sme domov.
@lucyso, možno jej tá kaša nestačí a je hladná a preto sa budí .Alebo má len také obdobie a časom ju to prejde ... držkajte sa.

stankatt
25. sep 2010

cafte aj sme boli v peugeote 🙂

lucyso
25. sep 2010

praveze nechce ani jest, ani pit, len mrnci... akoby sa nevedela ulozit, ja neviem... a mozno fakt zubky🙂, a mozno nie.. 😅
idem si ja lahnut, kym sa da🙂)), tento vikend som slamenna vdova, manzel je cely vikend na skoleni v Piestanoch a ja som tu sama.. teda este svokrovci, tak som tisko ako myska.. oni vzdy pridu vtedy ked to najmenej chcem... 🙂)), no co uz... zajtra bude snad lepsie, doobeda prezijem a poobede isu na navstevu a vecer pride mm, tak ok....
dobru nocku,.

lucyso
26. sep 2010

Ahojte, no tak toto je fakt nepekny den.. kde je to slniecko??? ☹ ...
asi by sme si uz pomaly mali zvykat, uz asi krajsie ani nebude... a tak mi to pripomina, aby som sa pomaly obzerala po zimnych cizmach a bunde... hmmm....
inak co robite? my sme dnes cely den zavrete vo vnutri, ved ani von sa neda ist... slak ma trafa a mm pride az zajtra...
joj...
dufam, ze aspon vy mate prijemny, i ked uprsany den...

vladkaz1
26. sep 2010

Ahojte ,mne decka spia ,robila som bublaninu ,strudlu jablkovu a este aj obed ,teraz som skoncila s umyvanim .
U nas leje ,maly len reve reve ja uz neviem bohaca co mu je .
mala ma v sebe sto certov chvalabohu vsetci spia aj s muzom ,ved nemam si ani kedy sadnut a este som aj chora 😔
V piatok som bola na urade ,vybavila som rodicak ,od janura zevraj dostanem o 25E viacej na maleho ,no zas ine maju menej ,co ma mrzi a v mojom pripade aj tesi.
Na prispevok na skolku na stravu narok nemame.

marcelkatt
26. sep 2010

Ahojte, my sme dnes prišli z BA do TT, boli sme od piatku u môjho strýka. Bolo celkom fajn až na dnešné počasie.
@vladkaz1 áno mojko od 1.1.2011 schválili jednotný RP myslím okolo 190€. My by sme mali nárok na vyšší, no čo už. Len nech sme zdraví a hotovo. Vylieč sa.
@lucyso no má byť chladnejšie a zas dažde ☹

vladkaz1
27. sep 2010

macka takze ty budes pol roka poberat matersku a potom rp nie? ten jednotny albo ako to teraz vlastne je ?

marcelkatt
27. sep 2010

@vladkaz1 áno moja, 6 mesiacov materská a potom miesto 256€ do 2 rokov dieťaťa 190€ ako všetky mamičky.

marcelkatt
27. sep 2010

Idem rýcho dokončiť obed a vyvesiť prádlo. Mám ešte dve práčky oprať uf...

gabuliik
27. sep 2010

Baby ,tak už som to prešmejdila túto temu aj ja.Tak tých 180-190 eur budú dostávať všetky maminy ...

Inak dnes som prala aj ja,ale len jednu pračku a ešte tam mám prádlo tak na 1,5 pračky,len nemám to kde vešať tak preto.Všetko som tu umyla a upratala,malý sa už aj najedol.Pojdem vyskúšať,že či nezaspí.A dnes ma čaká ešte rodičovské v škôlke ... 😝

marcelkatt
27. sep 2010

@gabuliik no ja mám neporiadok, ale dnes to kašlem. Som trochu prechladnutá, tak budem len oddychovať. Akurát čo spravím je, že všetko poperem, vyvesím nech mám pokoj. Mm má celý týždeň poobednú, takže zmena o ničom a ešte aj nadčas majú dnes. Cez víkend nás čaká Stupava, tam zas predávať, no ja asi nepôjdem, závisí od počasia.

gabuliik
27. sep 2010

@marcelkatt, ved jasné,si tehu a prechladnutá,tak kašli na to.Ja som na všetko kašlala cez víkend.Sa mi nechcelo.Tak som dnes musela.Akurát som uspala malého,tak pôjdem ešte hore do izieb popratať veci do skrine a tak.Ofénujem si vlasy ešte ....
Júúj,Stupava ... išla by som mrknúť ....ale len keby nepršalo 🙂

marcelkatt
27. sep 2010

@gabuliik jasné aby vyšlo počasie. Dnes mi akurát ocino povedal, že k nám príde v sobotu a bude do utorku, aby nám pomohol s Erikom a v utorok mám poradňu, tak nech si ho nemusím brať so sebou. Veľmi mi to pomôže, lebo poradne mám každé dva týždne už a mm si nemôže vždy dovolenku zobrať.
Erik tiež už spinká, tak kým sa pere si idem posurfovať čo nové na koníkovi, správy a tak, lebo ani na TV ja nemám čas... Tak nech nie som nejak pozadu.

bubadlo27
27. sep 2010

ahojte, my sme mali vikendovu dvojoslavu predcasne moju a martikovu. tortu mu robila alenka, ja som len narychlo urobila slanu ale bolo super, vsetkym sa pacilo
malu som mala dnes doma, neviem co sa jej dialo, ale najskor, ze ju boli brusko, som myslela ze z pukancov, potom ze usko,a tak to islo az do rana, som hodinu v kuse nespala, co sa stale prevracala, mrvila, skrucala, a dnes jej uz sice nic nebolo, ale viem aky by bola v skolke zla, ked je nevyspata, tak som ju nechala doma. Za odmenu mi fixkou obkreslila koberec na parketach , tak som si zamakala aj ja 😠
vecer idem s malym na palvanie, sa mi nechce, ale co by som pre deti neurobila ze? 😉 🙂

marcelkatt
27. sep 2010

@bubadlo27 Bubi, tak ak budeš mať čas daj foto z oslavy 😉 Martinkovi prajeme všetko naj naj k 2 rôčkom a Tebe tiež všetko dobré k zajtrajším narodeninkám. Hlavne nech ste všetci zdraví a spokojní.

bubadlo27
27. sep 2010

@marcelkatt dakujeme, veru hlavne nech sme zdraviiii 😉 🙂

marcelkatt
27. sep 2010

@bubadlo27 náááádhera, torta perfektná 🙂 a krásne obložené misy, no fakt krásne. Sofinka aká modelka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre