Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

marcelkatt
27. sep 2010

Ahojte, pred chvíľou sme prišli z vonku, už bolo dosť chladno, tak reku nech zas neprechladne malý nazad. Pol hodinu som zvliekala poťah z autosedačky, ešte sme ho nikdy neprali a už teda bolo potrebné po cca 2 rokoch ho dôkladnejšie oprať ako len pretreť handričkou vlhkou. Tak sa pere konečne, no natiahne ho mm, lebo ja na to mať nervy nebudem. Idem uvariť Erikovi krupicovú kašu, potom aspoň povysávam. A mrknem panelák.

gabuliik
27. sep 2010

Ahojte.Tak som bola dnes na rodičku.Zas sa tam nič nevyriešilo .... ale tak čo už.
MM varoval deti,bol s nimi v areali školy na šmyklavke a v piesku ... aspon sa vyvetrali.
@marcelkatt, ja som prala autosedačky min.týžden.Robím to priebežne aj 4krát do roka,lebo malý tam večne niečo vyleje a je to potom flakaté.No a Monikinu som prala 1x po asi roku.Ona už neni taká špindíra ako malý,tak to neni treba tak často ... 😀

gabuliik
27. sep 2010

@bubadlo27, torty náááádherné .... ozaj a nedáš mi nejaký postup alebo teda komplet recept na tú slanú? 😉

marcelkatt
27. sep 2010

@gabuliik no my sme ju nemali obiatu zatiaľ, ale takú zašlú. Teraz už zas pekne žiari 😉 Máme tú od 9-25kg Babypoint, nebola drahá a hlavne sa dá polohovať aj na spinkanie.
Ešte musíme kúpiť Patrikovi podobnú.

gabuliik
27. sep 2010

no tak môj malý je asi kvikuško 😀 ,on tam vždy dačo vyleje.On má takú obyčajnú Nania sa to volá a Monika má ...hmmm,no neviem ako sa to volá,ale už je na normálny klasický pás.Takže ju bude mať na dlho.Alebo jej kupime podsedák a bude ju mať potom malý.

marcelkatt
27. sep 2010

@gabuliik náš skôr mrví v sedačke, lebo vždy niečo papá cestou....

gabuliik
27. sep 2010

tak akože naši tiež papajú,ale on hrooozne vela vypije.Sadne do auta a hned pýta čaj a ked mu ho dám ,tak dokial tam niečo má,tak pije a popri tom vylieva ... 🙂

marcelkatt
27. sep 2010

@gabuliik jáj ták. Náš nie, ten sa napije keď je fakt smädný a našťastie nevylieva no. Ale veď sú to deti a sú rôzne...

bubadlo27
27. sep 2010

@gabuliik gabi, nemam komplet recept co som tam davala nic zlozite, mozem napisat ak chces na mimibazare je ich milion

gabuliik
28. sep 2010

Ahojte.
@bubadlo27,ak budeš mať čas napíš..... dakujem ... 🙂

bubadlo27
28. sep 2010

@gabuliik gabi takze, budes potrebovat, 2 toastove chleby, jeden tmavy a jeden bledy, dalej 2 bambina tie vascie, jednu velku majolku, tatarku, kecup, asi 0,5 kg, sunkovej salamy, 20 dkg syra udeneho, velka zeleniny, vselijakej akej chces a na horen ozdobenie vselijake salamy / ja som kupovala po 10 dkg aj to bolo moc/
pomazanku som robila madarsku, tam isiel asi 200 g suchej salamy napr,. Nitran, 150 g bambina, trocha majolky, tatarky, kecupu, 3 struciky cesnaku, sol, korenie
cesnakovu natierku - postruhany eidam asi 20 dkg, 7 strucikov cesnaku, 50g bambina, sol, trocha majolky

ulozis si na podlozku biely toastovy chlieb, predtym ale orezes tie suche okraje, rozlozis si to na 4*3 presne ti to vyjde lebo jeden chlieb ma 24 ks cca
vrch prvej vrsty potries napr, madarskou pomazankou, nato das sunku a syr udeny, tym padom mas prve poschodie urobene, zoberies tmavy chlieb a natries cesnakovou pomazankou a tou natretou stranou polozis na sunku, dorobis druhu vrstvu, vrch nezabudni taktiez ponatierat na to zasa sunka , syr a takto to striedas
Ja som na vrch tej torty rozvalkala eidam, a po bokoch som oblepila sunku, ale len preto ze som uz mala malo pomazanky, inak by som lepila palicky
asi tolko

gabuliik
28. sep 2010

@bubadlo27,veeeeelmi pekne ti dakujem.Hned si to skopírujem a vytlačím. 🙂

gabuliik
28. sep 2010

Inak baby,dnes počko otras.Neskutočne tam fučí vietor.Jedina vyhoda,že mi riadne vyfukalo prádlo.Malý mi zaspal o 11,30,požehlila som prádlo zo včera a uvarila som si kávu.Takže relax ... 🙂 🙂 🙂

marcelkatt
28. sep 2010

@bubadlo27 wau, ďakujem aj ja za tip.

gabuliik
29. sep 2010

Ahojte baby.
Dnes mám od 6,30 doma segrinu malú.Je tu trochu rušno ,ale dá sa.Teraz som im pustila rozprávku a pôjdem navariť ...Okolo obeda by mala isť domov,tak cez obed sem mrknem ...pekný den prajem ... 🙂

tehulka4
29. sep 2010

zdravim maminecky..🙂 ja uz periem a aj varim obed, este nemam sice pospratovane,a le nejak sa mi nece...maly teraz vyletzeny na komode a cumakuje voin oknom ako nam kosia na dvore travu..inak bohaca, ma riadne nasrali..ty kokos, to oc je za firmu, ked uz o 7:15 naplno nahlas kosia s velkymi kosackami..to by ich zabilo zacat kosit aspon o 8?nechapem...zobudili mi rano malehon a kedze sme mali nie prilis dobru noc, tak ma vytocili teda riadne... 😠

gabuliik
29. sep 2010

No,tak sa hlásim po varovke 😀
@tehulka4, no to máš tak,oni nepozerajú na to,že tam bývajú aj malé deti a chcú spať ... im je to jedno ...

bubadlo27
29. sep 2010

ahojte, ja som bola rano na kontrole u dokiny, som sa musela normalne objednat vcera, vsak tam v cakarni 20 ludi, tak ze obetujem 7 eur a bola som na 9 objednana , brala ma az skoro o 9 30, tak mam zas druhe antibiotika a nieco na nadchu nejake tabletky a obsahuju pseudoefedrin, tak tu beham ako naspeedovana myska.
ked som odchadzala od dokiny, sestricka tam nebola, tak som jej nechala na stole peniaze, za prednostne a na chodbe na mna vykrikovala, ze sa mam vratit a za zavretymi dverami mi ich vratili, ze sak som na materskej a ze mam sestrit peniazky a kupit detom ovocie, tak sa mi apon nieco postastilo 😉 🙂

marcelkatt
29. sep 2010

@bubadlo27 tak sa rýchlo vylieč!!!! A pekné, že Ti vrátili peniažky, fakt milé a poteší.
My sme dnes ráno boli pre ten preplatok z vyúčtovania ( čo nám zle vypočítali v máji) a hneď som si z nich nakúpila veci do pôrodnice, lebo som to nechcela riešiť na poslednú chvíľu, takže som v lekárni nechala 21€ ( vložky, PVC podložky, šľapky a nohavičky po pôrode) a kúpila som si aj nočnú košeľu dojčenskú za 11€. Z výplaty ešte jednu kúpim.
Erikovi som kúpila 2 bavlnené roláky, veľmi príjemný materiál a dobrá cena celkom, jeden za 5,90€.

gabuliik
29. sep 2010

Ahojte. Bubi,skoré uzdravenie prajem .....
marcelka,super,že si si to nakúpila ,aspon máš pokoj ...

marcelkatt
29. sep 2010

@gabuliik veď to, som to odkaldala, potom peniažky chýbali... Tak som využila dnes ten preplatok a investovala do toho a tých rolákov pre Erička. Inak toto sú tie topánočky na krstovú tortu:

gabuliik
30. sep 2010

Ahojte.
@marcelkatt, tie topánočky sú chutné ... 🙂
Baby,dneska nejako nestíham a v podstate sa mi ani nič nechce.Dováram obed,vydrhla som obidve kupelky a furt tu volačo zbieram po malom.Kocky,gaštany , autíčka ... neviem dnes čo má.Asi rozhadzovací den,či čo ...

vcelka5
30. sep 2010

ahojte mamicky, chcela by som sa s vami poradit. neviete, co mozem dat malemu na ranu po ockovani?zacalo mu to trosku hnisat,teplotu zatial nema. je to jeho prve ockovanie, teraz po 6 tyzdnoch sa mu to zapalilo.

lucyso
30. sep 2010

vcelka5 no mozno octanovu mast... neviem presne, ale ja osobne by som zavolala lekarke, ze co s tym...

lucyso
30. sep 2010

Marcelka, topanocky su zlate🙂, chutnucke🙂

gabuliik
30. sep 2010

@vcelka5 aj ja by som volala k dr. Nám sa také nič nestalo,tak inak neporadím ... A nie je to náhodou to očkovanie do ramienka,čo malému dávali ešte v nemocke?Lebo ak ano,tak s tým sa nemá robiť nič.To trochu nahnisá,spraví sa chrasta a ona sama odpadne ...

marcelkatt
30. sep 2010

@vcelka5 radšej zavolaj detskej lekárke, nám kázali iba studené obklady.

@gabuliik a @lucyso ďakujeme 😉

bubadlo27
30. sep 2010

@vcelka5 vcelka ak je to ockvanie do ramienka, nedavaj mu tam urcite nic, ma to same vyhnisat a odpadnut, aby si tam zbytocne nezaniesla nejaku infekciu

vladkaz1
30. sep 2010

cavte kocky konecne som sa sem dostala ,este som smazila karfiol a krokety

vcelka5
1. okt 2010

dakujem vam za rady. pomohli ste mi. doktorka mi poradila benzolieh.
inak vas obdivujem, ze stihate upratovat, prat, zehlit, varit a este sa starat o deti. ja mam 6 tyzdnoveho drobca, cez den moc nenaspi a nestiham vobec nic. len sa o neho staram. tak dufam, ze ked trosku vyrastie, bude to lepsie🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre