Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

marcelkatt
18. nov 2010

Ahojte, tak my sme chorí - ja aj Erik. Dnes som s ním už išla k dr, lebo mal kašeľ a neustupoval mu ani po sirupoch a kvapkách. Dala mu antibiotiká, má chytené dýchacie cesty. Takže do utorku liečiť, potom kontrola a uvidíme.
@gabuliik no vôbec nemám predstavu čo malému na Vianoce, synovcom už mám aj neterke jednej. Hračiek má kopec, no netuším.

marcelkatt
18. nov 2010

olifcek takze...

volali sme poslankyni Blahovej, ako to je s mamickami presne...

takze mame novsie info ako jojka, zda sa...

kazdy, komu zacina RP tento rok 2010, bude poberat 256eur do 20mesiacov drobca
RP sa ma od 01.01.2011 zvysit o 70 € co po vypocte je 164+70= 234 € /aby to nebol taky dopad na rodiny/
kazdy, komu MD konci v roku 2011, po poziadani o predlzenie MD a jej navysenie, mu bude vyhovene
kazdy, komu MD zacina v roku 2011 ju bude mat dlhsiu a vyssiu

MD nebude 55% ale 60% denneho vymeriavacieho zakladu, a nebude u vydatej zeny 28tyzdnov, ale 34tyzdnov

No uvidíme, či to tak bude a čo nakoniec v decembri poschvaľujú. Či sú to neni zas len reči do vetra a nejaké sľuby. V každom prípade by to potešilo aj mamičky na RP a aj na materských.

gabuliik
19. nov 2010

Ahojte.
@marcelkatt, prajeme skoré uzdravenie Erikovi aj tebe.Dosť skoro je chorý od nástupu do škôlky.Škoda ..... ☹

Dneska idem po dlhej dobe kaderníčke,tak sa tešííííím ..... 🙂 🙂 🙂

marcelkatt
19. nov 2010

@gabuliik ďakujem. No on bol aj pred škôlkou chorý, potom sa vyliečil a teraz zase. Len vtedy nepotreboval antibiotiká, teraz už áno. Tak sa liečime poctivo. Ešteže aj v noci pekne spapá lieky, nemáme problém.

lucyso
19. nov 2010

Ahojte maminky, tak uz aj mna zmohla choroba. citim sa mizerne, dnes si nakupim citroniky, nieco na hrdlo a nadchu a budem sa kurirovat. len dufam, ze to odo mna mala nechyti...
Marcelka, veru mas pravdu, potesilo by to vsetky maminky.. No som zvedava ako to dopadne....
ale takto sa fakt zit neda... "pipne" mi RP a ten je akurat tam na stravu pre nas troch (a to este idu sviatky).. a kde su plienky, oblecenie, drogeria atd....?
je to smutne.

marcelkatt
19. nov 2010

@lucyso presne súhlasím, pípne sms a už je aj po rp. Fajt úbohá suma ☹
Ja sa liečim aj s Eričkom, obaja sme chorí. Dnes mám poradňu v nemocnici poobede.. Ešte aj počasie ma deprimuje. Lieč sa moja, aby malá neochorela. U nás to bolo naopak, ja som to chytila od Erika.

marcelkatt
20. nov 2010

Ahojte maminky, tak od dnes mám už aj ja antibiotiká, silný zápal hrdla. Tak mi dali nqa pohotovosti penicilin každých 6 hodín ☹ tak sa liečime s Eričkom obaja.

gabuliik
20. nov 2010

Ahojte.
@marcelkatt ,prajem skoré uzdravenie.Držkajte sa .... neni to nič príjemné,ked si tehu a chorá ...

My sme boli dnes u našich a ked sme prišli domov,tak sa mi Monika nepozdávala.Hovorí,že ju bolí hrdlo , merala som jej teplotu,mala len 37,ale nepáči sa mi to.Uvidím čo bude do rána ...

marcelkatt
20. nov 2010

@gabuliik ďakujem moja.. dnes som ani hlas zo seba nedala skoro celé doobedie. No tak hádam Monika nebude chorá....

stankatt
20. nov 2010

ahojte :D
ako sa mate? No choroby uz uraduju??? 😠 skore uzdravenie vsetkym marodom..
u nas nastastie zatial vsetko OK, tak nech to tak pokracuje :D

gabuliik
21. nov 2010

Ahojte.
Tak mám navarené,deti sa už aj najedli a Andrejko si lahol a zaspal.Od včera sme mu zobrali dudel.Mal ho len v noci a teraz dokonca zaspal bez neho.Tak dúfam,že si už odvykne ...
Monike som dala na noc Nurofen a už je lepšie,len je chuchmavá a trochu jej teče soplík.No,ale dúfam,že to nebude choroba na atb.
Prajem vám príjemnú nedelu ... 🙂

vladkaz1
21. nov 2010

Ahojte ,tak mame prvy zubok nieketore uz viete ,tlaci sa druhy ,natierame gelom ,ale maly len reve na nervy no krpcek moj .
Mala je lakoma az no ,svetko si pred nim strazi ,ale dokaze sa aj s nim pekne zahrat ,len teraz nove hracky co dostala na narodky nechce ani bohovi pozicat malemu .
Mne tecu soplne ,muz nejaky nafrflany ,chodim cvicit ked stiham ,no a vidim ze tu stale po starom .
Gabi co vsi???? 😕 uz ok?

gabuliik
21. nov 2010

@vladkaz1, no super,že už máte zúbok vonku ... dosť skoro,ale šak neva....
To s tými hračkami je normálne,aj naši si málokedy požičiavajú.Teda Andrejko požičia skôr ako Monika. 😀
No a vši už ok.Celý týžden už chodila do škôlky .... nenašla som nič.Ale po tejto skusenosti ju budem s tým šamponom zmývať asi každý 2týžden preventívne ....

vladkaz1
21. nov 2010

Gabika no jasne ,ja este taku skusenost nemam ,ale musi to byt otrava veru .
Krpec teraz prvy krat zjedol zemiakovu kasu tak sa tesim ,lebo zeleninu zasadne odmietal 🙂 jupii tak nebude len na ovoci .
No ohladom tych hraciek je to zlozite ,lebo hrklavky vsetko ma po malej a ta si to sem tam zobere a hra sa s tym krpana ,jasne ze co ma on ju zaujima v tom momente jak sa s tym hra maly.

Inak ohladom toho darceku ,som dostala koplet novy satnik na jesen 🙂 a parfem 🙂 je toho vela nechce sa mi to rozpisovat,ale tesim sa ze som si konecne ja raz dopriala.

tehulka4
21. nov 2010

ahojte amminecky..ja zasa nestiham..v piatok sme boli u segri cely den a aj sme behali trochu po nakupoch, takze uz aspon nieco z jeziskoveho mam pokupene,a le furt je to skoro nic..ale zasa aspon nieco..a aspon uz viem co by mohol jezisko priniest mame, elbo snou mam vzdy najvavsie problemy..a samozrejme s muzom, ale to uz vooobec netusim..vcera som mala taky upratovaci den..vsetko som si totalne vyluxovala,a lebo u ans normlane ze chlievik..🙂)a dnes som bola na obed v nemocke na prvej poradni..no nic potesujuceho, vyzera to tak, ze asi pojdeme az na etrmin..som len na spicku rpsta otvorena, a inak vraj to zodpoveda terminu..tak dufam, ez si to maly este trochu rozmysli a predsa len pojde o nieco skor..🙂)..cakam poobede na nwavstevu svokrovcov..pane boze pomahaj...tak dufam, ez nebudu nejak dlho, rada yb som si aj oddychnut dnes..🙂 inak vam prajem pejkny zvysok nedele, aj ke dto pocko je o nicom..uz aby boli apson vianocne trhy na namesti..🙂))

gabuliik
21. nov 2010

@vladkaz1, no super,že ti mangel takto doprial ... aj ten môj by mohol 😀 😀
@tehulka4, ja mám zatial kupene len knižky pre deti ... vôbec netuším čo ostatným a mmlovi už vôbec nie.Ale my dvaja si nedávame nejaké extra dary,to viac menej len kvôli deťom,aby to nebolo také okaté 🙂
A držím palce pri návšteve svokry ... 😀

My sme dnes ostali doma ... Po dlhej dobe.Bo vždy v nedelu niekam ideme,ak sa dalo tak na ihrisko s deťmi alebo aspon na nejaký mini nákup,ale dnes sa nám max.nič nechcelo ... Deti sa išli pohrať k svokrovcom ...

vladkaz1
21. nov 2010

no raz za cas treba ,ale vycerpala som si aj narodeninkove hihi
tehu ako sa citis?

stankatt
21. nov 2010

cafte, tak u nas veselo.. som sa rozhodla, ze ideme oducat od plienky... no hruuuuuza, kazdych 10 min sa pocikala a bolo jej to uuuuplne jedno.... salam parky na mna... tak perem a perem.... a mala cika a kaka jedna radost... vodec sa nechce pytat.. pomoc co mam robit?????

marcelkatt
21. nov 2010

Ahojte, mne je dnes blbo celý deň. Okrem nádchy, kašlu a bolenia hrdla ešte aj brucho bolí, pocit na krámoše, bolesť krížov a tvrdne mi brucho často. Nie pravidelne našťastie. No nič príjemné fakt. Doteraz celkom ok všetko bolo.
@stankatt skús počkať 2-3 dni a potom znovu vyskúšaj, motivuj nejak čo zaberá.... na silu nič nedosiahneš moje si myslím, budeš len v nervoch.

lucyso
22. nov 2010

Ahojte maminy.
Vladi, tak vy uz mate zubok🙂? super, gratulujeme. my este stale nic.. no co uz.. ale zato je ukecana veru riadne🙂)).
a teda Vladi , mas super manzela🙂)), ze Ti tolko toho pokupil... mne moj kupil len cizmy🙂)), ale to som uz fakt potrebovala.
MArcelka ty len pekne oddychuj a liec sa. Ja som si bola vcera tiez pokupit Robitusin a take cukriky na hrdlo.. nemam ani teplotu, len ma skriabe hrdlo a kasel...
inak malej som na Mikulasa objednala babiku, tka snad by zajtra uz aj mohla prist🙂))
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7889175

marcelkatt
22. nov 2010

@lucyso kráásna bábika 🙂 no moja poctivo beriem tie antibiotiká, ležím čo najviac. Hrdlo už menej bolí, len mám ešte kašeľ. Zajtra s Erikom na kontrolu, som zvedavá čo povie. Zdá sa byť ok, no uvidíme ešte podľa vyšetrenia. Dnes dobral lieky.

gabuliik
22. nov 2010

Ahojte.
@lucyso, aj mne sa tá bábika páči ... peknú si vybrala ... 🙂
Ja som dnes a zajtra nechala Moniku doma.Je chuchmavá a má taký vodový soplík,tak pre istotu.Ale v stredu už pojde ...

@stankatt, s tými plienkami ti moc neporadím.My bojujeme od leta.Ale teda musím povedať,že sa už celkom fajn pýta,len na noc má a pre istou,ked niekam ideme.A od soboty nemá dudel.Len v noci.A dokonca včera a dnes cez obed zaspal bez neho.Takže možno o týžden,dva mu ho zruším uplne ... 🙂

@marcelkatt, moja drž sa a lieč.

lucyso
22. nov 2010

Dakujem Vam. a este ani nie je draha🙂), inak to pocasie je veru hrozne. akurat na choroby a to vraj uz mam mrznut a pomaly aj snezit... No. zvykajme si🙂

marcelkatt
22. nov 2010

@gabuliik Ďakujem Gabi.ka...
Erik už spinká, dnes skôr h, lebo nám spal cestou z PD do TT, takže už doma cez obed nebuval. Ja som si trošku pospala, kým sa hral pri mne....

gabuliik
23. nov 2010

Ahojte.
Tak dnes zas doma.Už trčíme 3den dnu,aby Monike prešiel soplík a mierny kašel.Ale zajtra už asi pojde do škôlky,lebo to neni až tak zle.No uvidím čo bude do rána.
Včera som pozerala počko,tak sa nám má poriadne ochladiť.Monika celé dni rozpráva,že už by mohlo nasnežiť,tak možno sa jej to aj splní 😀

ivka1603
23. nov 2010

@lucyso
Ahoj lucyso....aj mne sa tá bábika páči 🙂 moja mladšia dcéra mala takú podobnú handernú a veľmi rada sa s ňou hrala aj s ňou spávala....
....a rýchlo sa vylieč 🙂

tehulka4
23. nov 2010

zdravim maminecky...ja dnes zasa ais len na skok, lebo mm okupuje fuurt pc.. 😠 zatial som stale v kope..mam v plane vydrzat este aspon do stredy bduuceho tyzdna a potom mi to je uz jedno..to uz budem robit vsetko mozne len aby sa mrnus pohol smerom von..🙂))vsetkym chorym prajem skore uzdravenie...inak taketo pocko kde je este relativne furt teplo tak ej asi najhorsie..mozno by bboli tie teploty okolo 0 pre tie vsetky bacily lepsie...neviem..takto je stale nieco..

@lucyso aj mne sa babika pacila...myslim, ze dobry vyber.. 😉

marcelkatt
23. nov 2010

Ahoooooojte maminky 🙂 dnes som bola s Erikom u dr na kontrole, vraj je už zdravý a od zajtra môže do kolektívu medzi deti. Uvidíme d kedy vydrží, keďže dr nám povedala, že prvý pol rok v škôlke je najhorší čo sa týka chorobnosti, ale že tak si telo vytvára imunitu. No tak som zvedavá. Už je okúpaný, najedený a spí. Takže mám doma úplné ticho, mm je na poobednej.
Dnes som si konečne spísala, čo mi ešte treba dokúpiť do pôrodnice, nejak sa mi k tomu nechcelo. Ešte mi pár vecí chýba, no ak tak mm prinesie.
Bolia ma oči, ráno celé zahnisané, som nevedela otvoriť ani jedno. Ale už mi je lepšie, lieky ešte beriem. No už hrdlo nebolí a kašel len sem tam.

@tehulka4 to máš úplnú pravdu, ak by bolo 0 stupňov, príp - 1 tak by bacile pomrzli, takto sa len množia a šíria. Najhoršie to je v hypermarketoch teraz, mhd a v škôlkach. No musíme to nejako vydržať... Veď hlásia už aj sneženie pomaly, tak som zvedavá.

gabuliik
23. nov 2010

Ahojte.Tak naši krpci tiež už spia ... Monika vyvádzala,lebo som jej povedala,že ráno ide do škôlky.Neviem čo sa stalo,predtým v vždy v pohode.Asi bola teraz viackrát po sebe doma a to jej uškodilo.Horšie je,že teraz tam kašle a neviem či z toho,že plakala alebo naozaj ... ☹ Lebo celý den nekašlala,len chuchmavo rozprávala a 2x sa smrkala.Ale to len vodový soplík ... jaj,tak teraz neviem čo mám robiť ....

@marcelkatt, supiš,že už je vám dobre. A s tými bacilami máte úplnú pravdu obidve ... Už nech to vymrzne ...

marcelkatt
23. nov 2010

@gabuliik no náš zas letel rád do postele, keď som mu povedala, že ide ráno do škôlky. Kiež by mu to nadšenie a hlavne zdravie vydržalo čo najdlhšie. Myslím, že ak je dieťa častejšie doma, že musí kvôli chorobe, tak si nejak zvykne a potom sa už zle zase začína a hlavne u starších, predsa Monika už 5 rokov, všetko chápe....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre