Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

sobe
12. jan 2009

ahoj lyon, keď sa môžem opýtať koľko má malá -í ? pretože naozaj neviem čo urobiť pri synovi sa mi to neosvedčilo tak preto sa snažím získať čo najviac skúseností od iných ľudí inak vďaka

lyongirl
12. jan 2009

malý má 1rok aj 9 mesiacov, v podstate mu dávam UM hlavne preto, lebo KM neobsahuje toľko vitamínov a živín a keďže on nie je nejaký veľký jedák, tak sa mu snažím vitamíny zabezpečiť aspoň takto. Nekupujem žiadne drahé UM, kupujeme France lait, je jedno z najlacnejších, ale veľa ľudí si ho chváli, aj dr. nám ho odporučila, na trhu je niekoľko rokov. Malý ináč papá skoro všetko, ale jogurty moc nemusí, ako kedy, tak nech má aspoň to UM a uvidím dokedy bude pýtať. Ak by som nemohla kojiť druhé, ktoré sa čochvíľa narodí, tak neviem, či budeme mať na UM pre obidve deti, v tom prípade by som dala už asi aj KM.
Ináč sestrina malá bude mať vo februári 3 roky a tiež dáva France lait doteraz, malá ho zbožňuje, koľkokrát nechce nič jesť, ale mlieko vypije.....

renka9
13. jan 2009

ahojte, Angelika bude mat o mesiac 3 roky a kravske mlieko pije len od vianoc. A to len preto ,ze som zabula kupit UM, tak sme zacali s tym, ale iba plnotucne.
maminky, nesetrite na svojich pokladoch, a ked vam to financie dovolia tak im davajte to UM co najdlhsie.
moja tiez nieje extra jedacka, tak aspon v tom UM, mala vsetko co potrebovala pre rast a zdravu vyzivu.
mozem povedat, ze nebyva vobec chora 😉

lyongirl
13. jan 2009

čau renka a ty si ako dlho Angeliku kojila a aké UM jej dávaš? Ja len zo zvedavosti... 😉
Ja som Alexa kojila 10 mesiacov, ale dúfam, že druhé sa mi podarí dlhšie....

renka9
13. jan 2009

lyon, 15 mesiacov.Sama sa odstavila,ja som chcela aj dlhsie, ale Angie uz nechcela 😒
my sme sa skojenim rozlozili hocikde, aj na TT jarmoku na pesej zone na lavicke.Prekryla som malu s plienkou a bolo.
Angie vypije hocico. Takze UM sme kupovali ake boli prave v akcii...Nutrilon bol pre nas trochu drahy, francuzke mne a MM smrdelo, malo divnu chut, tak bud sunar, alebo nestle v tej velkej plechovke.
no a este by som mala spomenut, ze ako sa prestala mala kojit, tak odmietala z flase akekolvek mlieko, lebo dovtedy pila z flase len vodu a caj 😉 . Az asi po 3 mesiacoch, ked sa zacala hravat s babikami a davala im flasky, tak si z nicoho nic zacala pytat mliecko 🙂 , od vtedy je na nom zavisla 😉

basado
13. jan 2009

ked sa možem ja pridat, ja som maleho kojila 20 mesiacov, ale byval mi stale chory od 1 roka. skoro každy mesiac mal antibiotika. od 20 mesiacov som ho prestala kojit a od vtedy nebol chory, aj ked viem že to neni dlha doba ale aj tak. no ja len tolko. Staršieho syna som kojila vyše 2 rokov ale pri nom to bolo celkom v pohode 😉

lyongirl
13. jan 2009

baby, tak to ste kojili pekne, ja dúfam, že budem tiež tak pri druhom, aj keď som rada, že Alexa som kojila aspoň tých 10 mesiacov. Potom som už nemala mlieko, svojou sprostosťou som sa oň pripravila, ale to som vtedy nevedela.... a ináč aj ja som mu dala hocikde, keďže papal skoro každú hodinu a pol, tak by sme nikam nemohli ísť.
A malý odkedy dostal UM tak je na ňom tiež závislý, moc mu chutí, ale už ho má v podstate len 2x za deň, pred obednajším spánkom a večerným. Dnes pred spaním nemal, lebo zjedol veľa polievky, ale zas ráno pýtal odomňa, tak som mu naliala KM a to vypil.

sella
13. jan 2009

ahojte babuľky,
no ja mám 2 drobcov, toho staršieho som kojila do 14,5 mes. a to sa mi ho podarilo odstaviť asi na 3. pokus 🙂 dostával iba Sunar (na striedačku od 10. a 12. mes - neochutený) a ked mal 2 roky tak sme prešli na krabicové kravské mlieko. Lekári síce tvrdia, že UM by sa malo dávať aspoň do 3 rokov, ale zasa minimálne tie 2 roky a keďže v nijakej našej širšej rodine nie sú žiadne alergie, tak sme to riskli. Zo svojho okolia poznám ale baby čo prešli na kravské v 6-tich mesiacoch aj 10-tich a neboli k tomu finančne donútené 😒 , ale určite na tom UM niečo lepšie ako na KM predsa len je.
Ale práve teraz mám dilemu, lebo by som chcela odstaviť toho mladšieho ( má 17 mes.) a ten mi nič z fľaše nechce, ani kašu, ani Sunar, pri všetkom sme vydržali max. 3 dni. Už som mu dávala piť Sunar aj z hrnčeka a tiež len chvílku. Už fakt neviem čo mám robiť. Všetci mi hovoria " tak mu nedaj a on si hneď dá fľašu", ale Adko radšej uschne, pije už len sirupovú vodu 😅 . V noci keď sa zobudí, tak mu dám ešte potiahnuť, ale už je toho pomenej. On je spokojní aj s tým, či mu ide len o ten pocit, že ťahá?
Poraďťe babenky, čo s ním.

basado
13. jan 2009

ja som to spravila pri malom tak že som si zalepila didiny a povedala som že mam bobo 😀 . aj v noci ked sa zobudil tak som mu to povedala a dala som flašu. on pije len z takej jupíkovej pretože taku z dulom nechcel. tak som to takto vymyslela a pomohlo to 😀

raona
13. jan 2009

Ahojte trnavske maminy, ja sice este mamina nie som, ale hadam budem.. chcem sa tak predbezne informovat, vedeli by ste mi poradit nejakeho dobreho detskeho lekara v Trnave? Najlepsie na poliklinike.. bo ked budem mat dieta rada by som pre neho mala lekara v Trnave, ale tychto detskych nepoznam /okrem Bradiaka, tam chodi sestra s detmi,ale mne sa ten lekar nejak nepozdava ako clovek/.. poradite mi?

peggi
13. jan 2009

Čaute,chodili ste niektorá pred porodom do poradne Dr. Čechovi? Odkedy do kedy má ordinačné hodiny a o kolkej je tam najlepšie ísť? Ja idem zajtra prvýkrát. Dakujem.

renka9
13. jan 2009

ja som chodila,ale uz nepametam, bolo to pred 3 rokmi. Je super, a vtedy tam mal taku mladu sestricku, velmi milu. A bolo nas v cakarni veeelmi vela. 😉

mmona
13. jan 2009

ja som chodila čechovi pred pol rokom a chodila som okolo 8 ale niekedy tam uz bol a niekedy tam nebol ešte o 10 bud bol na vizite alebo operoval takže taško povedat.

stankatt
13. jan 2009

aj ja som chodila na 8mu. Chodi sa tam: pon- str -pia. A ide to tam rychlo.

gabuliik
13. jan 2009

Čaute. Ja som zo začiatku chodila tiež na 8mu,ale potom som tam začala chodiť až okolo 10tej. Lebo nikdy tam nedorazil načas a zbytočne som tam sedela. Takže tak.Čau stanka! Ako s malou?

stankatt
14. jan 2009

Ahoj gabulik. Mame sa dobre. Keby trochu viacej spinkala, nic by sa nestalo 😉 A este keby prespala celu noc vkuse, bolo by to idealne 😀

raona
14. jan 2009

Baby to mi ani jedna nikoho neodporucite? Ci som v zlej teme?? {vid moj prispevok vyssie}

melory
autor
14. jan 2009

roana...tusi 5 stran dozadu sme to preberali...kazda tu svoju...poznas to...ja mam pokojnu, je to starsia pani, velmi solidna, vie dobre poradit a hned reagovat.

raona
14. jan 2009

Melory diky, aspon som v obraze... Ta Pokojna je na poliklinike?

renka9
14. jan 2009

raona, nie som priamo z TT, tak ja neporadim. Ja poznam iba toho Bradiaka, kedze som k nemu ako dieta chodila.

lyongirl
14. jan 2009

roana - len tak v skratke, baby si chvália Pokojnú, Kollárovú, my máme Vidovičovú a tiež je dobrá. Je ich viac, len si nepamatám mená...

basado
14. jan 2009

mi mame križanovu ta je tiež super
😉

stankatt
14. jan 2009

my mame Šimekovu a je super 😉

gabuliik
14. jan 2009

My máme Drdúlovú,odporúčam.

Stanka, keby aj ten môj viac spal by bolo supiš pupiš. V noci je to ok. 2x sa nakojíme a spíme dalej,ale vstávame už o 6tej.
Ozaj,neviete mi poradiť od akého veku je vhodné dávať drobca do beháku?Lebo ja tam malého na chvíľu dávam-páči sa mu tam a neviem či robím dobre.

stankatt
14. jan 2009

gabi, behaky sa neodporucaju... Ale aj ja ju tam dam, ale neni este skoro? Sak ani sediet este nevie...
Vcera som malej dala prvu mrkvicku 🙂 a dnes som skusila vecer aj kasicku.... Nespapala ju vssetku, dotlacila som ju mliekom (ja nekojim- nemaaaam ) tak by mohla spat aj do rana, neeee? 😀

stankatt
14. jan 2009

Gabi ste este v kociku- vanicke, alebo uz v sportovej casti..

gabuliik
14. jan 2009

Ja viem,že beháky sa neodporúčajú,ale pri dvoch detoch je to niekedy obrovská pomoc. Malý už trochu sám sedí,ale len chvílu a potom sa zvalí na brucho. Ešte sme vo vaničke,ale už je to len tak-tak. Skúšali sme zložiť aj káru a dať ho tam,ale nadšený z toho nebol. Tak som povedala,že ho ešte mesiac nechám vo vaničke a potom už bude musieť ist do káry. koľko vážite? My máme viac ako 7kg.

mmona
15. jan 2009

Ja som maleho začala davat do behaku ked mal 4 mesiace a teraz beha ako gula. Malu som tieš tak davala a sama začala behat ked mala 10 mesiacov.

stankatt
15. jan 2009

Gabi my sme boli v piatok na poradni, mali sme 7310g! Behak budem pouzivat aj ja. Vsetci sme v nom vyrastli a nic nam neni 🙂

stankatt
15. jan 2009

Gabi tak dnes v noci sme boli hore iba raz 🙂 o 1:30 a az rano o 7:00 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre