Trnavské maminy. Pokecajme o pôrodnici a lekároch v Trnave!

melory
10. aug 2006

🙂 oslovujem vsetky trnavske mamicky! mozeme spolu pokecat o nasej porodnici o doktoroch a podobne. dobre bude ked sa tu stretneme a poradime si kde co kupit a podobne.

lulinak
2. okt 2009

Čaute,
Gabi tak to jedenie je podobné.Teraz majú v škôlke málo detí a Mišula je v D-čke ,inak je v B-čke.No a už tri dni čo tam je sa nám sťažuje učiteľka,že nič neje že nám odpadne atd.Tak to je katastrofa ale po obede ked prišla domov tak niečo spapala,ale ako kedy niekedy nezje nič 😔 .Ona asi od roka nechce jesť.tak dúfam že Monike to prejde.

No a Lili už od utorka berie antibiotiká má laringitýdu.To boli hrozné noci malinké moje nemohla poriadne dýchať a ani hlas nemala,už má lepší,ale asi ako 60 ročný chlap.Stále je zachrípnutá drobec ☹ .

A ostatným detičkám prajem skoré uzdravenie.

lyzenka
2. okt 2009

čaute baby,

musím sa pochváliť tortičkou, práve som ju dokončila, hodila do chladničky a čaká na zajtrajších hostí.....

http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/albu...

vladkaz1
2. okt 2009

baby mala ste niektora femibion pocas tehu? neviete mi poradit lebo doktor ma pres. ze je lepsi nez kys.listova pretoze niektore zeny ju nevedia spracuvat teda telo ju nevie spracuvat a toto obsahuje uz metafolin no niesom si ista ci to zas neni nejaka reklama a stoji skoro 500Sk a ked si pripocitam este calimbrum tak budem davat mesacne skoro tisicku na doplnky .. 😒

jevel
2. okt 2009

vladka - femibion som užívala počas prvého tehu. bol dobrý, lepší ako materna(z tej bolo tehulkám ťažko od žalúdka).

jevel
2. okt 2009

a prečo užívaš aj calibrum? nestačili by iba výživové doplnky pre tehotné?

vladkaz1
2. okt 2009

mne kazal kupit aj aj ja preto sa cudujem naco budem kupovat aj to aj to .. chapes preto sa pytam? 😕

lulinak
2. okt 2009

Vladi,ja som mala pri Mišule Femibion,ale vtedy bol lacnejší a pri Lili som mala calibrum,ten bol lacnejší 😉

bubadlo27
2. okt 2009

vladi
toto vsetko je v femibione
D-alfa-tokoferol (vitamín E) 25 mg
D-biotín (vitamín B7, vitamín H) 60 mcg -
jód (nešpecifikovaný) 150 mg
kyanokobalamín (vitamín B12) 3,5 mcg
kyselina dokozahexaénová (DHA) 200 mg
kyselina L-askorbová (vitamín C) 110 mg
kyselina listová (vitamín B9) 200 mcg
kyselina pantoténová (vitamín B5) 6 mg
metafolín (kyselina listová) 208 mcg -
nikotínamid (vitamín B3) 15 mg
pyridoxín (vitamín B6) 1,9 mg
riboflavín (vitamín B2) 1,6 mg
tiamín (vitamín B1)

a toto v Calibrum

Názov Obsah Profil Klasifikácia
D-alfa-tokoferol (vitamín E) 10 mg
D-biotín (vitamín B7, vitamín H) 15 mcg
fosfor (nešpecifikovaný) 50 mg -
horčík (nešpecifikovaný) 50 mg
cholekalciferol (vitamín D3) 2,5 mcg
chróm (nešpecifikovaný) 0,0125 mg
jód (nešpecifikovaný) 0,075 mg
kyselina L-askorbová (vitamín C) 100 mg
kyselina listová (vitamín B9) 0,2 mg
kyselina pantoténová (vitamín B5) 5 mg
mangán (nešpecifikovaný) 1 mg
meď (nešpecifikovaná) 0,25 mg
niacín (vitamín B3) 7,5 mg
pyridoxín (vitamín B6) 1 mg
riboflavín (vitamín B2) 1 mg
tiamín (vitamín B1) 1 mg
vápnik (nešpecifikovaný) 100 mg
zinok (nešpecifikovaný) 5 mg
železo (nešpecifikované)

tak porovnaj, ale ja by som urcite radsej calibrum

timotej
2. okt 2009

Baby písala mi kamoška že sa snažia otehotnieť a že či treba brať pred tehu niečo na podporu otehot. či kyselinu listovú alebo niečo poradte.

lyzenka
2. okt 2009

timotej,

calibrum

tehulka4
2. okt 2009

timi, mne pred tehotenstvom kazal moj doki - Ilavsky, brat calibrum babyplan..v lekarni mi este doporucili navyse vitamin E...

tehulka4
2. okt 2009

lyz, chcela som mrknut na tvoj vytvopr ale nejde mi to zobrazit..asi preto ze ta nemam medzi priatelmi na FB.. 😠

jevel
2. okt 2009

vladka - ak porovnám calibrum a femibion , tak by som brala calibrum. A jedla kopec brokolice 😀
ja sa priznám v druhom tehu som brala asi prvé 2-3 mesiace calibrum, ale bolo mi z neho blbo, tak som prestala jesť doplnky výživy. pestro som sa stravovala a malá mala 4 kg.

jevel
2. okt 2009

jaj a oba brať je podľa mňa veľa. zbytočné

lyzenka
2. okt 2009

tehu, môžeš aj do albumu tu na MK pozrieť.. :O)

vladkaz1
2. okt 2009

dakujem kocky ja si nieco kupim ale mne nejde do hlavy preco mi kazal jest oboje naraz ,v lekarni sa ma pytali ci som sa zblaznila ze nemam jest oboje len jedno si vybrat ,pri malej som jedla calibrum .. tak budem aj teraz a kupim aj kyselinu listovu osve ze to neublizi ..dakujem za ŕadu blba by som dala zas na doktora a 2X by som sa napchavala v podstate tym istym .. 😝

jevel
2. okt 2009

vladka - dobre spravíš 😉

timotej
3. okt 2009

Vladka našla som o tebe článok na lesk.sk si to ty s manželom? čo ste robili aký rozhovor o peniazoch....

lyongirl
3. okt 2009

Vladi a nehovoril dr. že buď to, alebo to, nepochopila si ho zle? Lebo pochybujem, že by ti kázal brať oboje vitamíny...

macka7
3. okt 2009

Vladi gratulujem k tehu 🙂
Neber oba naraz to je zbytocne staci calibrum 🙂

vladkaz1
3. okt 2009

nepochopila som to zle ,kazal mi brat oba este som sa ho 2X pytala 😔 ,Timi neviem asi ano 🙂

vladkaz1
3. okt 2009

Timi ano sme to my 😀 ,nevedela som ze budeme aj v dalsom cisle .. 😕

vladkaz1
4. okt 2009

kde ste kto? 😕

timotej
4. okt 2009

Ahojte nejdete dnes niekto s detmi do Maxu?

vladkaz1
4. okt 2009

my nejdeme my sa chystame k nasim a co tam idete na nakup? 🙂

kukona1
4. okt 2009

v maxe by mala byt dnes o štvrtej karaoke šou? bude tam Nagy,Desmod a tak...som to niekde čítala... 😉

lupkatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
timotej
4. okt 2009

Ahojte boli sme v Maxe bola tam tá karaoke show- spievalo tam kopec detí aj boli odmenované. Ale my sme išli s Timotejom do guličiek. Bola som si kúpiť kvalitný opasok a MM si kúpil kopačky na fotbal.

ninny
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petulienka
5. okt 2009

Caute baby,

prosim Vas neviete mi poradit, kde sa daju pozicat spolocenske saty pre tehotne? Surne potrebujem, dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre