Ako najlepšie vyčistiť terasu?

14. máj 2023

Ahojte,
Byvam v byte na 8. poschod. aj s terasou. Viete mi prosim poradit ako najlepsie vycistit terasu- dlažbu nakolko je velmi špinavá po zime.
Bojim sa použiť vapku lebo by urcite zatekala voda susedom na balkón.
Viete mi pls poradit nejaku dobru techniku alebo ako najlepsie vycistit dlažbu ?

Za kazdu radu velmi dakujem
😊😊

miadi
14. máj 2023

Mop

luccija
14. máj 2023

Na spary dať Fixinelu a vydrhnut kefou a poumývať mopom.

onedaynick
14. máj 2023

nuz naozaj sa toto pytas? Ved vela moznosti nemas, handra, kefa, cistiaci prostriedok.

autor
14. máj 2023

@luccija
@onedaynick
Dlažba nema hladký povrch ale drsný. Samozrejme ze som skúškala kefu aj čistiace prostriedky ale trochu to pomohlo. Ale stale je to dost špinavé . Preto sa pytam ci nemate nejaku dobru radu.

viestta
14. máj 2023

ked prsi kde vam ta voda odteka? Len ma zaujima, lebo nechces pouzit wapku.
Ale ked nechces po kolenach, daju sa kupit ryzaky na rucke a mozes nim surovat
https://www.obi.sk/cistiace-kefy/spokar-kefa-po...

onedaynick
14. máj 2023

ale logika nepusti, rucne, wapka, chemia - handra, kefa, alebo vystriekat, to hadam pochopis

autor
14. máj 2023

@onedaynick preboha samozrejme ze toto vie kazy ze handra, chemia a vápka atd…minuly mesiac som skoro celu terasu vyčistia s vapkou. Len na jednom konci kde zacina dalsia terasa pod nami som musela čistiť rucne lebo suseda je staršia panika kt. velmi konfliktna vsetko jej vadi.a zacala vykrikovať ze jej to bude zatekat na jej terasu .. nechcem sa s nou hádať . A dlažba je velmi stara s zažrata špina tak velmi tazko to ide dole. Preto som sa slušne pytala ci nemate nejaku radu. a nemusis mi hned pisat: logika, to snad pochopíš ?? Ale jedna pani mi tu poslala kt. Prípravok je najlepsi.

autor
14. máj 2023

Ale ked som skusala s vapkou okraje tak tiez to moc neislo . Totalne zažrate to je.

onedaynick
14. máj 2023

ale ved to musis skusat, fixinela napr u nas nezabera, tak skusam viac pripravkov.

autor
14. máj 2023

@onedaynick ja som vyskúšala uz cca 13 prípravkov a stale nic. Preto ma napadlo ci mi niekto nevie poradit nieco co by pomohlo

marsmykkok
15. máj 2023

Nemám skúsenosť,.ale pozri profi značku HG napríklad, či niečo nemajú na dlažbu.