Ako prať uteráky?

25. máj 2023

Ahojte , chcela by som vyskúšať vyprať uteráky v octe. Nebude to ale citit? Ešte nikdy som to nerobila. A kde ho mam naliať? Do priehradky na avivaz? A kolko ? Na kolko st prať?

candii
25. máj 2023

Necítit. Na 60

marcellka32
25. máj 2023

Ja kupujem sanytol na prádlo, dávam ku každému praniu do priehradky aviváž až po rysku+prací prášok

heidi4
25. máj 2023

Ahoj, ja bud lejem priamo na pradlo (uteraky) alebo len posprejujem pradlo (mam taky fajny rozprasovac z Ikei), nez ho hodim do bubna. Liat ocot do nadrzky som este neskusala, lebo do priehradky na prasok ide prasok a do priehradky na avivaz by sla avivaz (aj ked pri uterakoch sa avivaz nema davat) - cize do prania do bubna rovno. 🙂
A nie, nesmrdi to octom absolutne, ja nan nemozem dopustit, luxusne vycisti skvrny 🙂 👍
A ano, uteraky sa spravidla peru na 60-tke, ak nie je na stitku napisane inak (ja vsak i tak periem na 60-tke a zatial kazdy prezil 😀 )

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heidi4
25. máj 2023

Pockaj, teraz mi udrelo do oci ''chcela by som vyskúšať vyprať uteráky v octe'' - cize len v octe, bez prasku? Tak potom ak ho chces pouzit namiesto prasku, nalej ho do priehradky na prasok 🙂 cca v takom mnozstve, v akom by si pouzila prasok/gel. 🙂 Do avivazovej priehradky urcite nie, lebo ten praci cyklus by si ho vzal az nakoniec a to by ti asi pekne ''poaromatizoval'' tie uteraky 🙂 cize ak prat to chces, tak do priehradky na praci prasok 🙂 ale fakt kludne aj rovno na pradlo sa moze liat (gel/sypat prasok) - to mi povedal priamo pan opravar praciek - ze to je za jedno, ci do priehradky alebo do bubna na pradlo. Snad som spravne pochopila tvoju otazku...
A avivaz by som k uterakom fakt nedavala, lebo zdrsneju.

gastanka32
25. máj 2023

Ocot som davala akoze miesto avivaze, cisto len v octe som neprala zatial este.

bluemoon24
25. máj 2023

Do bubnu nasypes jedlou sodu (nebo do prihradky na prasek) a pak misto avivaze nalejes ocet (ja osobne teda redim ocet vodou 1:2 a pridavam par kapek esencialniho oleje na provoneni.

andreja13
25. máj 2023

Ja uz som ich takto prala a opralo ich v pohodke. Ziadny smrad ani nic, na 60tke ich pekne krasne vypralo.

autor
25. máj 2023

Takze normalne gél ako vždy ale namiesto avivaze dať do tej priehradky na ňu len ocot Ano? A kolko cca ?

viestta
25. máj 2023

asi pol deci, tolko ako davas avivaze aby nevytekal z nadrzky. Mokre pradlo trosku cpi za octom, ked vyschne necitit nic