Čistenie koženej bundy

alezia
12. nov 2023

Ahojte, mam koženu bundu (nie koženka - koža), chcem ju zazimovat ale zistila som, ze v podpazusi nepekne zapácha - zmes potu, deodorantov, parfumov atď. Prať sa nemoze. Mate pls skusenosti, ako z nej odstranit pachy? Ďakujem.

katica06
12. nov 2023

@alezia vždy som dávala do čistiarne

alezia
autor
12. nov 2023

@katica06 Pomaha to aj na pachy? Ona nie je spinava a ked som davala do cistiarne spolocenske saty tak vzdy na nich pachy ostali.

minenkak
12. nov 2023

@alezia podšívku pod pazuchami oper a kožu posteiekaj vodkou ,dezinfekciou alebo borovickou

alezia
autor
12. nov 2023

@minenkak vodkou dezinfekciou alebo borovickou???? 🤔

minenkak
12. nov 2023

@alezia áno alkohol,ja to robím stále

alezia
autor
12. nov 2023

@minenkak A to načo ale?

vlabe
12. nov 2023

@alezia mne minulý rok nevzali koženú bundu do čistiarne, tiež sa nechám inšpirovať ako ju "oprať"

minenkak
12. nov 2023

@alezia alkohol dezinfikuje a keďže ti smrdí pod pazuchami asi pot

0silvia0
12. nov 2023

@alezia ja cistim tieto podpazuchove miesta tak, ze prevratim bundu naruby, opatrne rucne operiem podsivku a necham vysusit, susim aj pomocou uteraka, aby nenasiakla koža.

0silvia0
12. nov 2023

@minenkak ten alkohol sa da nahradit aj koloidnym striebrom, pocas korony sa takto dezinfikovali ruska.

minenkak
12. nov 2023

@0silvia0 koža môže nasiaknut ak je hladká ,len ju treba ošetriť,môj muž má do práce kožený klobúk a natiera si ho kokosovým olejom

minenkak
12. nov 2023

@0silvia0 kolkoidne striebro je zbytočne drahé na tieto veci

minenkak
12. nov 2023

@0silvia0 aké Ruska sa takto dezinfikovali,sa pýtam len,kto má na to peniaze

0silvia0
12. nov 2023

@minenkak to ci je to drahe nechajme na autorku. Mozno pre nu drahe nebude.

minenkak
12. nov 2023

@0silvia0 ešte mi prosím napíš kde ich tak dezinfikovali,mňa kolkoidne striebro veľmi zaujíma

minenkak
12. nov 2023

Tu máš hneď sprej ak by si chcela

@alezia https://www.mojalekaren.sk/ag-koloidni-stribro-...

alezia
autor
12. nov 2023

@0silvia0 Ked ta podsivka je uplne našita na koži, neda sa mi nejak odchyliť a oprať. Keby som ju oprala tak namocim durch aj kožu. To koloidne striebro myslis ze keby som nastriekala rovno z vnutra na pazuchy, že by to pomohlo? Pripadne niečo čo neutralizuje pachy ale nič mi nenapada...

minenkak
12. nov 2023

@alezia správ si mydlovu vodu letnú, zober handričku a poumyvaj si tu podšívka potom či stou vodou to isté nechaj voľne vysušiť a ošetri bundy olejom

panonia
12. nov 2023

Koloidne striebro Ti na pachy nepomôže, je ako voda, denne to pouzivam na tvár. Ja som tiež jemne oprala podsivku alebo len vlhkou handrickou prejdi namocenou v octe a tekutom mydle. A kožu ošetrila vaselinou.

0silvia0
12. nov 2023

@alezia ja som pisala ohladom koloidneho striebra na zaklade toho, co pisala mimenkak ze mas dezinfikovat alkoholom, konkretne borovickou. Mne osobne by nenapadlo dezinfikovat podsivku, ja by som to len opatrne nejako vyprala.

minenkak
12. nov 2023

@0silvia0 ja som písala podšívku oprať

0silvia0
12. nov 2023

@minenkak ved aj ja by som podsivku oprala, ale nic by som nedezinfikovala, ani kozu, naco?