Horný košík umývačky zle umýva riad

19. okt 2023

Ahojte, vedel by mi niekto poradiť? Mám taký problém že umývačka mi nejak zle umýva horný košík z ničoho nič..máme ju už tretí rok a začala nechávať na pohároch bodky od jedla proste zle vypláchnuté, ale spodný kosik je vždy čistý... poháre ukladám vždy od seba nepreháňam to s riadom a hore dávam iba poháre poprípade menšie misky ktoré nie sú veľmi znečistené, používam najvyššiu radu finish kapsúl aj finish lestidlo (max dávku na každé umývanie lebo mame tvrdú vodu), soľ do umývačky (tiež najviac ako sa dá kvôli tvrdosti), všimla som si že posledny týždeň po každom umývaní ostane aj filter takto spinavy a mastný čo sa mi nikdy predtým nestavalo vždy bolo všetko čisté (filter čistim raz za mesiac keď treba aj častejšie, kapsulu do umývačky dávam tiež raz mesačne naprázdno aby sa vyčistila), trysky od lopatiek som tiež pozerala nie sú špinavé a pekne cez nich tečie voda, mal niekto podobný problém? Ďakujem

katica06
19. okt 2023

Asi ti neporadím, moja myčka sa ,,napravila,, sama. Všetko ako u tebe, len som zistila že horné lopatky sa počas cyklu skoro vôbec netočili. Akurát boli sviatky, servisný technik po telefonickom opise chyby tipoval že bude vadné jedno čerpadlo, nevládze pumpovať vodu hore. S mužom sme vymontovali a prečistili všetko aj tú sivú hadicu-rúru kadiaľ má isť voda na k hornému košu. Spustila som naprázdno viac krát po sebe, vždy som čistila aj filter. asi po piatom som som skúsila s riadom výsledok bol lepší ale nie 100%. Po pár dňoch už umývala ako pre tým.

martinmmartin
19. okt 2023

Ak mas nieco moc vysoke v spodnom tak to potom zastavi vrchnu trysku. Naloz umyvacku a ako posledne roztoc rukou obidve vrtule ak sa ti da aj spodnu teda ci sa dokazu tocit bez toho ze niekam narazia

autor
19. okt 2023

Naložila som ale v pohode sa točia aj tie horné lopatky 🤔 aj som niekde čítala že horný kosik co najvyššie ale nejak to nepomáha

autor
19. okt 2023

@katica06 ďakujem za radu tiež som rozmýšľala vi nejak prečistiť tu sivú trúbku kde sa tlači voda hore len sa bojím že to už nedám späť 🫣

tamvtme
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aaao
19. okt 2023

My sme mali prasknutu tu vrtulku a tym padom tam bol slaby tlak vody tak to neumyvalo 🙂

martinmmartin
19. okt 2023

tiez ti nemusi pri zatvarani horneho kosika pekne zapadnut trubka v kosiku do trubky na zadnej stene.
Vyraz spodny vlez do umyvacky a kukaj na zadok vrchneho ked ho zatvaras ci tam nieje zadrhel na spoji tych dvoch trubiek

babulkomale
19. okt 2023

V navode je vsetko, ako sparadlom vycistit trysky, ako nakliknut vsetky diely naspat.
Nespominas cistic umyvacky, len ze davas tabletu naprazdno. To je slabota.
Vacsina umyvaciek ma aj zvlast program ktory spustis ked das cistic umyvaciek.

aalt
19. okt 2023

Aj si mala to horne rameno odmontovane? Na cistenie je potrebny cistic a cistiaci program, alebo program s najvyssou teplotou.

autor
19. okt 2023

@babulkomale áno tak som ich čistila sparadlom, asi som sa zle vyjadrila to sú tie čistiace kapsule od finishu raz mesačne ich supnem na prázdno s tým programom (ja to mám ako 0) na prečistenie

katica06
19. okt 2023

Mám mycku osem rokov, pred mesiacom mi nevypúštalo vodu. S mužom sme sa pustili do ,, operácie,, tak sme tú sivú zlomili, nová s poštovným stála 18 euri, tak neboj...

osky
20. okt 2023

Ja sa tu pripnem,ak mozem.
Tiez v poslednom case ostava nedostatocne umyty riad.
Ale mne casto zacne pipat a vyhodi info,ze je bloknuta pumpa/asi cerpadlo/
Vypnem zapnem....niekedy musim pohybat hadicou ...a naskoci.
Ale vela programov uz nenaskovi alebo uplne ku koncu programu to zacne pipat...
Co s tym?
Opravi to instalater,alebo co treba robit?

aalt
20. okt 2023

@osky ak staci pohybat hadicou, tak ju mozes mat iba zanesenu. To sa stava castejsie ak je predlzena. Neviem ci sa ti da hadica odpojit, velakrat nie. Skus ju pri odcerpavani pretrepavat. Niektore umyvacky pri zapnuti odcerpavaju prebytocnu vodu. V tedy vies do umyvacky nalievat a bude stale odcerpavat. Popri tom pretrepavat hadicou, nech sa to uvolni a odtecie.
K autorke ma veru nic nenapada. Ak sa ramena volne krutia a su poriadne vycistene, tak asi fakt len nieco s cerpadlom pripadne rozvodmi od neho.

osky
20. okt 2023

@aalt diky
No.niekedy reaguje .
niekedy nie
Zvlastne je ze pri niektorych programoch ide normalne a pri niektorych hapruje vzdy.uz ich nemozem pouzivat

aalt
20. okt 2023

@osky Nie je to vyslovene od teploty vody? Ak pouziva studensiu, tak je vacsia sanca ze sa mu to upcha. Ono to su vacsinou tuky.

osky
20. okt 2023

@aalt hm....by som tipovala prave opak.
Blbne viac pri silnych a dlhych programoch

luccija
20. okt 2023

@osky aku píše chybu E15?my sme mali teraz pokazenú umývačku nejaký diel vymenil a už ide v poriadku.Tiez mi začala počas mytia pipat neskončila program vypli sme zapli znova išla týždeň a znova taka istá chyba

osky
20. okt 2023

@luccija a kto tonvymenil?
Isdtalater,ci elektrikar?

luccija
20. okt 2023

@osky opravár umývačiek🙂neviem aké má vzdelanie