3,5 ročnému dieťaťu veľmi pomaly rastú vlasy

dana_l
16. máj 2015

mala niektora mamicka dieta, ktoremu velmi pomaly rastli vlasy? nas maly ma 3.5 roka a este sme mu nestrihali vlasy. nemame totiz co. ma ich teraz max 3cm dlhe. ma dieta aj v starsom veku pomaly rast vlasov alebo sa to nejako upravilo?

luciferkax
16. máj 2015

Ahoj..ja som mojho tiez prve tei roky vobev nestrohala..max okolo usi jeden vlas.. yeraz.ma.sest rokov a striham ho omnohi menej ako jeho mladsieho brata..pousmejem sa ze sobre ze nie je dievcatko..vlasy zdedil po mne..riwdke jemne

dana_l
autor
16. máj 2015

@luciferkax dakujem

janderka
19. máj 2015

@dana_l mame ten isty problem... ale u dievcatka. Ma uz skoro 5 rokov, tiez sme este poriadne nestrihali (asi len 2x som uplne malicko odstrihla, aby sa vlasky trosku prebrali). Ma ich uplne jemnucke, nieco podbone ako tvoj na fotke, a mozno o par cm dlhsie. A tiez som si vsimla, ze jej aj dost vypadavaju... ☹ Boli sme aj u koznej, ale vraj je to geneticke a takym malym detom to neriesia. Takze nam neostava nic ine len cakat.

rica1
19. máj 2015

@dana_l moj manžel mal v detstve presne taketo vlasy, na fotkach uplne len take paperie az cca tak do 5-6 rokov. a potom to začalo 😀 v puberte nosil potom dokonca aj take po usi s celenkou 😀 teraz ma 34 a vlasy hustizne 🙂

matafen
19. máj 2015

@dana_l Na 3,5 roka je to podla mna normalne, moja v tom veku mala horsie, len take babatkovske paperie a ma vlasky blondave a brckave, takze jej bolo vidno kozu na hlave a vysoke kuty na cele. Nema nausnicky, takze vyzerala ako chlapcek, ledva som jej urobila mini copik na vrchu hlavy, lebo bola nestastna. Strihali sme ju len parkrat, aj to len podstrihnutie koncov, lebo sa jej uzlikovali. Boli sme aj na koznom, ale ochorenie vylucili, tiez nam povedali, ze je to proste taky typ vlasov a ze vekom zhustnu. Teraz ma 6,5 roka a je to lepsie, vyrastaju jej nove jemne vlasky, prvykrat v zivote sa mi podarilo zapliest mici vrkocik cca 5cm, aj to len taky tenucky ako povrazok 🙂 Ty mas chlapceka, tak o to lepsie, ze nemusis riesit taketo problemy, staci strojcekom vykosit a nevidno rozdiel oproti inym chlapcom 😉

lubiduch
19. máj 2015

nasmu rastu prirychlo, vymenila by som niekedy. bude mat 3 roky onedlho a strihali sme viac ako 10x, aj teraz by sa zislo zase (vzdy mu to strojcekom na par mm vyholime aby sme mali trochu dlhsie pokoj)...Mne by bolo pohodlnejsie mat dieta ktore netreba tak casto strihat, lebo to hniezdo co sa robi mojmu synovi ked je cca mesiac po strihani je teda fakt otrasne....podla mna to je geneticke, mne rastu rychlo vlasy dodnes, aspon pocitovo, urcite je to cez 10cm za pol roka....

vobec by som neriesila, niektoremu dietatku rastie rychlo noha, niekomu vlasy, ine rastie celkovo velmi....a ani si nemyslim ze ked teraz malo rastu ze budu navzdy malo rast....proste sa tes ze s tym nemas aktualne starosti :D

peneloppe
19. máj 2015

@dana_l

moj syn nemal na hlave nic ked sa narodil, oproti jeho bratovi alebo inym detom co poznam. takto sme pokracovali dalej, minimum vlaskov, taka detska plesinka, strasne rieducke, jemnucke vlasky. my sme ho ostrihali v tomto stadiu ako je teraz tvoj, normalne noznicami u kadernicky, potom mi ho raz strihala kamoska strojcekom uplne na kratucko. teraz ma huste vlasiska, krasne vlasy a vela vlasov.
vzdy mi to bolo divne ze ma tak malo vlasov, lebo ja aj moj muz my mame pekne huste vlasy, moj muz uz ma po 40ke a stale kopec vlasov na hlave.

tak neviem, pozri aj na vas ake mate vlasy, je to dedicne, bud sa to zmeni ako u nas alebo bude mat taketo jemne vlasky a budu mu pomaly rast.
ja by som nikdy nepovedala ze moj syn bude mat taketo vlasy ako ma dnes z toho co sme mali na hlave prve roky 😀

horana
19. máj 2015

Na podporu rastu vlastov je vyborny zihlavovy vyluh, teda nazbieranu zihlavu ci uz cerstvu alebo aj susenu preliat vrelou vodou v nadobe a nechat vyluhovat, v tomto vyluhu potom oplachovat vzdy na zaver, po klasickom umyti vlasov, nezmyvat uz. Chce to istu trpezlivost a pravidelnost, ale vysledky na seba nenechaju dlho cakat a byvaju zjavne.

dana_l
autor
19. máj 2015

@janderka @rica1 @matafen @peneloppe dakujem baby za odpovede. ja mam huste vlasy, manzel ma riedke ale teda rastu nam obom rychlo. a tri nase "princezne" maju tiez huste vlasy. sice dvom tiez rastli vlasty pomaly ale teda po roku sme uz videli nejakych par cm vonku. a aj jeho dvojicka sestricka ma teraz vlasky dlhe, zeby som jej mohla vrkoce robit a to som jej uz vlasy strihala aj 5cm dole.
asi on bude mat ozaj geneticky (aj ked neviem po kom) pomaly rast vlasov. vcera som pozerala, na sluchach nema ani 1 cm. tam mu tie vlasy ani chytit neviem. uvidim ze ci ho v lete ostriham na 3-6 mm a mozno to pomoze, zeby rastli trochu rychlejsie. aj ked tomu neverim
@horana mozem skusit, zeby som jemu kupila zihlavovy sampon. ale zihlavu tuna nenajdem. to je skor europska rastlina.