Aby deti škôlky mali. Postoj vašej obce - mesta

domidomi
10. jún 2013

Ahojte dievčatá, zakladám túto diskusiu za všetky mamičky, ktorým nevzali ich troj-ročné dieťa do škôlky pre kapacitné možnosti. Vieme, že to nie je problém iba nášho mesta, ale postupne celého Slovenska. Preto rada/y sa podelím o vaše názory, pripomienky, postrehy a nápady ako ste vy riešili, alebo ako budete riešiť túto situáciu. Ako sa stavia vaša obec/mesto k tomuto problému. A tiež vyjadrite svoj názor na podmienky prijatia do MŠ.

tilly
11. jún 2013

@dai od ruzinovskej k prievozskej? isli ste okolo bachovej a borodacovej (skoly) a potom este jedna skolka tam je, neviem si spomenut ako sa vola... hej? bachova je pokial viem naplnena a borodacova je prazdna, ale tam nikto nechce dat svoje dieta, ma hroznu povest ta skola, nasi dvaja susedia tam chodili, radsej ich odtial zobrali, vela deti odtial odchadza, aj ked moja suseda, ktora na tej skole robi hovorila, ze je to dobra skola a ze su tam velmi prisni, preto odtial decka odchadzaju, no neviem to posudit...
a skolka tam je plna, je taka ucupena medzi skolou a domami, ale dostat sa tam je tiez problem... a na chlumeckeho je tusim skolka, tu nepoznam...
neviem, kde ste este mohli ist od ruzinovskej po prievozsku... este je takto na rane nevadzova skola a ta je full a skolka neviem, ci tam je...

ano, niektore skoly (mozno aj skolky, neviem) su prazdne, ale tak to by zas mohli urobit nieco, aby mali lepsiu povest, lebo prazdne su tie, ktore su zle a nikto nechce dat decko do skoly/skolky, v ktorej sa deckam nevenuju, su zle ucky, alebo tak...

dai
11. jún 2013

@mikim ahoj, neviem mena tych skolok - nebyvam tam - boli ale na ceste pesi cez sidlisko keby si isla z ruzinovskej na prievozsku... toto mi potvrdila svagrina ktora tam byva a pravidelne tadial chodi so svojim dietatom - o jednej z nich uz uvazuju ze ju zavru pre maly zaujem...ak tam byvas tak hadam tie skolky poznas...

dai
11. jún 2013

@tilly neviem ci by som dala moc na povest - podla mna treba tie skolky navstivit, preverit si co sa tam deje, podat staznosti ak nieco zle - ved nie je mozne aby bola velka krasna skolka prazdna lebo ma zlu povest a maminy sa zaroven dozadovali dalsich skolok - ved to ziaden starosta nikdy neschvali☹
myslim ze aj na tej nevaedzovej pri skole je aj skolka - tam hned svagrina byva - ale ta neviem ci je plna...
tie ulice zial nepoznam - urcite jedna z nich je ta co si spominala - obe boli tak uprostred stromov - len cesticky okolo nich pre pesich, ziadne prijazdove cesty...

tilly
11. jún 2013

@dai skolky su vsetky plne... aj to nejaky poslanec pisal niekde na fb, neviem uz kde, kapacity nie su, nie je ani jedna skolka prazdna... skola hej, ale skolky su plne...

dai
11. jún 2013

@tilly ja ti tie ulice pozriem a dám vedieť

tilly
12. jún 2013

@dai ok 🙂

tinytina
12. jún 2013

Tak v Petrzalke sa k tomu stavaju tak ze peniaze nie su a mame si poradit ako vieme. Tento rok nevzali polovicu prihlasenych deti...v tom su uz zahrnuti aj ti co budu mat 3 roky pocas skolskeho roka, ale miesto sa pre ne aj tak neuvolni. Poznam aj dieta co malo 3 roky vo februari, mamicku od marca v robote a aj tak ho od septembra nevzali. Samozrejme mamicky na materskej nemaju sancu, nech si vzdelavaju deti doma (naco asi tie ucitelky potom roky studovali, ked sa tvarime ze ich robotu zvladne doma kazdy, ani ZS nemusi mat vychodenu, a este sa popri tom postara o novorodenca?). No a k tomu je prijimaci proces uplne netransparentny, udaje na prihlaske nikto neoveruje (takze ked zatajite druhe dieta, tak vam nic nehrozi, naopak ak ho priznate tak si pripadate ako debil). To ci nahodou nevzali dieta o pol roka mladsie ako vase, aj ked vase neprijali, sa neda nijako overit (lebo vekovu strukturu prijatych deti nezverejnuju). Na staznosti odpisu ze deti boli neprijate z dovodu nedostatku miesta, a ktore boli prijate je v kompetencii riaditeliek....takze keby rovno miesto v skolke drazili alebo vzali len deti kamaratok, starostu to nezaujima. Ked vas zaujimaju odpovede, pozrite https://www.facebook.com/NedostatokMiestVSkolkach

domidomi
autor
13. jún 2013

posielam link na článok pre supermama
https://www.facebook.com/supermamatvjoj/posts/5...