Akú škôlku vybrať pre nadané 4 ročné dieťa?

popellka3
19. máj 2019

Mamicky nadanych skolkarov,prosim,kam ste sa rozhodli umiestnit vase dieta a preco? Je tu podobna tema,ale viac sa v nej rozobera co ktore dieta uz vie a vlastne som sa nedozvedela nic relevantne..🤷‍♀️ Ja uz som pogooglila hadam vsetko a stale neviem,kam sa pohnut😞 do Cenady nam ju asi nezoberu (nadej zomiera posledna,ale beru len 12 deti a my sme v poradi az za 20-kou) a v statnej,do ktorej zatial chodi ju nechat nechcem-nie je tam stastna (po tom,ako som videla vysledky IQ testov mi bolo jasne,preco..). Lokalita je tiez dolezita,idealne Petrzalka,ale podvolim sa aj Karlovke,Dubravke,Lamacu. Nove,Stare mesto,Biskupice,Raca-nie. Dakujem za kazdu radu!

darja12
6. máj 2021

@popellka3 ako ste dopadli? má aspergera? našli ste dobrú školku? s tým objatím v 3 rokoch je to zvláštne.

darja12
6. máj 2021

už som sa teda dočítala, že dcéra je medzi nadanými.. S odstupom času, to ako vnímate? Páči sa jej? Vám? Koľko má teraz rokov?

popellka3
autor
7. máj 2021

@darja12 asi nic nie je idealne;) dcera ma 6,od septembra nastup do skoly. Menime skolu sice (resp.po uvodnych rocnikoch pojde do skoly inde),ale zostava medzi nadanymi (podla nas je to ovela lepsia volba ako integracia). Aktualne riesim druheho nasho 4-rocneho,pre toho Cenada nie je ani nahodou,je ovela viac hravy ako dcera,sediet a riesit prac.zosity pre neho nie je+ teda clovek zbiera info za behu,takze potom jeho rozhodnutia vyzeraju inak🙂 neviem,kam sa dopracujem,ale som uz ooovela pokojnejsia ako pri prvej,lebo mam neporovnatelne viac info za tie roky🙂

sachulko
1. okt 2021

Milé dámy, som šachový tréner a v programe mám mnoho talentovaných detí, teraz cez koronu učím online zábavnou formou, pred rokom som na jednej bratislavskej škôlke našiel jedného chlapca, ktorému sa to zapáčilo, mamička ho prihlásila na môj kurz a dnes je vo svetovom rebríčku šachu do 6 rokov v prvej desiatke. Napadlo mi napísať aj na toto fórum, netuším, možno niekto čaká práve na takúto šancu, kto hľadá pre dieťa, aby robilo niečo zmysluplné a zároveň pri tom využilo geniálnu šikovnú hlavičku 🙂) Je to aj pre dievčatá. Takto som učil pred koronou

https://www.youtube.com/watch?v=1ebwmq1Y30s

Ak vás to zaujalo, napíšte mi, lebo ja na túto mamičkovskú stránku asi chodiť nebudem🙂) huncar.martin@gmail.com

petrapza
24. mar 2023

@popellka3 Ahoj, velmi Ti dakujem za tuto konverzaciu a tiez update. Mam podobne vynimocne obdarenu dcerku, kombo AS plus IQ /mozno ADHD?/, riesime nastup do ZŠ, uvazujem o Cenade. Beznadejne plna, snad mozno vypali 2.rocnik ... preco ste odtial odisli? Kam ste nakoniec isli? Aka je spokojnost? Dakujem Ti za odpovede.

kulumulu123
25. mar 2023

@popellka3 ahoj poznam to tiez mam dieta ktore ma 3r a 3m pozna hodiny (rucickove), cisla do 1000, abecedu a nema problem citat jednoduche 1 a 2 slabicne slova (ak si niekto mysli ze ho doma cele hodiny drilujem tak sa velmi myli rada by som nola keny som sa mu mohla zrosku viac venovat ale popri druhom dietati to zial nestiham tak ako by som chcela) .. Ak hladas sposob ako by sa dokazal naozaj rozvijat tak to najlepsie vidim na sukromnu opatrovatelku co vsak nie je prilis lacna zalezitost. Skus skolku kde by chodil iba niektore dni v tyzdni a zysok pokri opatrovatelkou. Resp sukr skolka doobeda a poobede opattovatelka. Drzim palce

popellka3
autor
25. mar 2023

@kulumulu123 Ahoj,dakujem za radu,syn uz ide od sept.do skoly,takze uz neriesim skolku🙂 Ale mozno pre ostatnych s podobnym “problemom”- Nasli sme skvelu sukr.skolku v Petrzalke ( Spuntik na Krupinskej). Az neuveritelne individualny pristup,edukativne je syn saturovany podla mna uplne skvele,uzasne ucitelky… nemohli sme vybrat lepsie!🙏

popellka3
autor
25. mar 2023

@petrapza ahoj,pisala som spravu;)