Čo je dobré na posilnenie imunity škôlkara ?

petram222
29. nov 2019

Chcem sa poradiť syn od septembra nastúpil po prvýkrát do škôlky a od októbra sme viacej doma ako v škôlke stále ochorie máva problém so soplikmi a kašľom. Doktorka mi tvrdí že sú to bežné detské skolkarske choroby.
Maximálne po chorobe dá 4dni a piatok sme už doma.
Chcem mu nejako posilniť imunitu, čo je dobré???

pininka1
29. nov 2019

Ahoj, u nás to isté a pritom pri starších dvoch som toto nezažila. Treba rozhodne urobiť výter, naša malá niečo v nose a poriadne to preliecit. Nám teraz aj veľmi pomáha, čo nám dala lekárka, každé ráno aerius, od kedy ho berieme a preliecili sme ten nos, chorá nebola, teraz chodí tretí týždeň v kuse do škôlky. Predtým nevydržala viac ako tri dni. Najväčší problém však ja vidím v Tom,že rodičia posielajú choré deti do škôlky. Aj u nás je to katastrofa, učiteľka vylúči, kaslajuce a soplajuce a ráno je naspäť. Už len to že s nimi prídu so šatne stačí. A ostatní rodičia na to doplácajú. Ja by som za toto bila že až.

asia83
29. nov 2019

@petram222 Od januára do júna to isté sme mali. Stále doma. Nám sa ku tomu pridružil zápal ucha. V septembri šla nosná mandla von, odvtedy doma nebola, už tretí mesiac. Zaklopem.

kukulienka83
29. nov 2019

Na imunitu je toho strašne veľa, niekomu zaberie to, druhému ono, len plná peňaženka aby bola. Ja dávam vit D a C, lebo ze 2 roky nič aj tak nepomáhalo až tento tretí rok si klopem je oveľa lepšie. Prvý rok ako píšeš ledva týždeň v škôlke potom 2-3 doma... Až do júna... Druhý rok už vydržal aj 2 týždne škôlke ale potom 2 doma, každý mesiac až do mája, v ju y sme boli v kúpeľoch a to asi konečne pomohlo... Držím palce.. Ja mam ešte mladšieho, ktorý to vždy schytal s bratom, tak dúfam ze keď tento nastúpi do škôlky, bude odolnejší... Veľa šťastia

ctrl
29. nov 2019

@ 1000 IU na 10 kg vahy.
Cize 0 - 10 kg - 1000 IU
11 - 20 kg - 2000 IU
21 - 30 kg - 3000 IU.Vít.D Najlepšie ak kúpiš v olejovej forme naklapkaj na kúsok masloveho chlebíka tak je najlepšie .

siska53
29. nov 2019

@petram222 ono to bude lepise, len to chce cas.. niekomu zabera imunoglukan, ale.musi sa brat aspon pol roka, C a D vitaminy.
A musi sa na tie skolkarske bacily adaptovat..vo zvacsa ten.rok trva..
Mozes davat rakytnikovy olej plus aj oleje ako take na inhalaciu su dobre..

katlenad
29. nov 2019

@siska53 rok to trva a o rok nastupia nove deti s novymi bacilmi 😀 pozname

petram222
autor
29. nov 2019

@kukulienka83 k tomu D- čku som sa vrátila pred týždňom a uvidím, céčko berieme tiež aj sirup na imunitu, dúfam že raz bude fajn

angelinja
29. nov 2019

@petram222 nadty mto sa ani nezamylaj proste to neovplyvnis to by musel mat ozaj nejaku dobru imunitu akoze zaklad nieco ako herkules..si predtav ze tam deti spia v jednej miestnosti a dychaju na seba..ved takto blizko su neni ani dospeli s ludmi...hracky vstko maju spolocne..ani nemaju mozons si vzdy umyt ruky ked hcyti nejaku hracku a pretre si oci a pdo..cize na tie deti je to dobry zaber..ved toto by mal aj dospely problem...baby tiez pisali , ze uz skusali barco /aj dospeli sa toto donemotvy pytaju./ aj ja som sa toto pytala donemoty a skumala aj na sebe...penazi som pominala vsetko to je len ozaj reklama...zrazu dosli nato ze hliva je dobra..pritom hliva tu je tpredsa stovky rokov..je to vsetko len biznis..nic len proste cecko a dobra strava..ete tomu decku mozem verit ze okej v zime nemame slnko...a becko..ale inak strata penazi

petram222
autor
29. nov 2019

@siska53 ďakujem pekne skúsim vyhľadať ten rakytnikovy olej ďakujem za radu

angelinja
29. nov 2019

ved treba sa zamysliet nad tym kolko toho je v lekarni od vymyslu sveta..a kazdy rok aj tak kopu ludi u lekara...takze ja uz neverim tymto ich výskumom...ved sme toho dôkazom aj my baby na modrom konovi co si piseme ze maaaaaaaaaaaaalokomu nieco zabere a aj to ktovie ci by clovek/deta/ v tom case nebol zdravy aj bez toho???

angelinja
29. nov 2019

a za dalsie vytery su urcite dobre..ale nie vzdy sa to "ukaze" toto povie kazdy lekar...a pritom neni vylucene ze nejaky bacil tam moze byt...proste to mas vsade a v zime to je jedna katastrofa...maloktory clovek sa uz niekedy nestretol s mononukleozou, a barcim ved to je stale vo vzduchu , ale urcite co je zajklad je pevna strava- polievky v zime uricte ano..sladkosti deti lubia aj blbosti ale tam v podstate vôbec nic neni..treba sa poriadne najest.

kukulienka83
29. nov 2019

@petram222 neboj, zlepší sa to... Skôr alebo neskôr, ale určite 🙂

anita010
29. nov 2019

Doktorka ti tvrdi pravdu, skutocne je to uplne bezne, ze deti takto chodia do skolky, ani moje deti neboli vynimky a tiez som skusala kadeco. Dlhsie zdrave boli, len ked v skolke neboli. Este sa mi zdalo, ze nejaky ucinok mal betaglukan, ale ten, co sa drzi v chladnicke bez inych primesi, ale mozno to len tak vyslo. Presli roky a v skole je to uz o inom a ako pisali vyssie, stale je ten problem, ze chore deti davaju do skolky. To nepochopim,...vsak to dieta sa citi mizerne, vidno to uz pohladom a nemaju citu, spokojne ho daju a takisto suhlasim, ze je potrebne sa detom dobre najest. Chudobne desiate na vyzivu su na dennom poriadku, rano deti hovoria, ako doma nic nezjedia, vecer tiez toho vela nepojedia, tak kedy vlastne normalne zjedia? A ked este pocuvam hlasky od niekt. rodicov, ze si myslia, ze je to este na pochvalu, ze ich detom netreba skoro vobec jest,...

kukulienka83
29. nov 2019

Ja by som ešte dodala ze spánok je veľmi dôležitý... Môj nespával a celkovo škôlku nemal rád, tak aj psychika zahrala svoje...

heidy222
29. nov 2019

Prvy rok v kollektive je taky. Je jedno ci dieta ide do kolektivu ako 6 mesacne alebo 6 rocne, rok bude kazdy druhy tyzden chore. Lepsie v skolke ako potom vymeskavat v skole (ako ja ked som bola decko). Inac neviem ako to je na Slovensku, Ked ma dieta sopel nesmie ist do skolky? Len pre moju zaujimavost

angi07
29. nov 2019

@petram222 nepotesim ta moj syn kym nesiel do skoly to iste stale dookola. lepsie bolo iba v lete ale jar a jesen -zimu sme boli non stop doma🙄🙄🙄a to som mu mohla davat od vymyslu sveta vsetko a nic nepomohlo.

petram222
autor
29. nov 2019

@kukulienka83 toto sme si povedali doma, že aj toto je dôležité!

petram222
autor
29. nov 2019

@angi07 😱

petram222
autor
29. nov 2019

@anita010 tá strava je katastrofa, už si na synovi všímam čo chodí do škôlky nechce ani toľko ovocia a zeleniny ako kedysi toto ma veľmi štve, ale nútiť ho nebudem, nech mu to nezhnusim. A každé ráno len chleba z margarinom tam majú no des.

zuzubb007
29. nov 2019

Za mňa mám dve deti otestované kadiake produkty imunoglukan 0 bodov u oboch deti zbytočne vyhodené peniaze pri dlhodobom užívaní žiadny efekt, arkodefensis pre deti na imunitu taktiež asi 10 % efekt, takže teraz len vitamín C a B, probiotika a vodu do nosteka a klop klop perfektne zlepšenie, samozrejme raz za tri mesiace dostane dieťa ten soplik bohužiaľ to aj dospelý nech robíme čo chceme keď ste nonstop medzi chorymi

zuzubb007
29. nov 2019

Aby som nezabudla aloe výrobky úplný blud pre ľudí aj to som testovala len vyťahovanie penazi

lenka2710
29. nov 2019

@petram222 no nic nove ti nepoviem,iba že prvý rok v škôlke je všade rovnaky! Týždeň tam, dva týždne doma a tak stále dokola
Každý si tým musí prejsť a získať tu imunitu, ja som tiez vyskusala uz kadečo! Ale nakoniec dávam C a D, plus dr nam dala aerius, tak to dávam a klop klop
C začnem dávať už na začiatku augusta,kým ešte nieje v kolektive

barborkabar
18. jan 2020

@lenka2710 keď myslím, že niekedy je menej viacej, čo sa týka vitamínov 🙂 hlavne čo si myslím, že tiež je dôležité tak chodiť von, do prírody, prechádzky, to tiež tomu zdraviu vo veľkej miere prospeje 😉

miminka327
19. jan 2020

@kukulienka83 presne tak. Spánok je mega dôležitý!!! Ja som to tiež postrehla na dcérke keď nastúpila do škôlky pred 2rokmi,ze keď nespala v škôlke sa na ňu choroba skôr nalepila, ako keď si pospal, ale chápem aj tomu, že dieťa si muselo si zvyknúť na nové veci v škôlke. Doma spávala normálne. A cez víkend niekedy aj 3,5hodiny,normalne mi to prišlo, že doháňala to co nespala v škôlke. 😊

seblicek
23. jan 2020

@barborkabar Jasné, veľa vecí ma na deti vplyv, aj strava, aj spánok, aj pobyt na čerstvom vzduchu. Ale my k tomuto všetkému ešte aj cebion dávame, pretože z viacerých strán som počula o výhodách céčka, o tom v čom všetkom detičkám môže pomôcť a niečo na tom bude 🙂
@miminka327 Kamoškina dcérka tá začala v septembri chodiť do školy, najskôr spinkávala tam bez problémov a teraz už od novembra nie. Len leží a kuká. Potom že keď ide pre ňu, že je uplakaná, nervózna, tak prídu domov, malá sa sama od seba prezlečie do pyžamka a ide si do postieľky oddýchnuť a do chvíľky zaspí.

miminka327
23. jan 2020

@seblicek no, ale to nespraví nikto nič. Zvyknú si. Zas to príde. Moja už bude na bud.mesiac 6rokov. Ale prešli sme si týmto. Pre mňa bolo utrpenie tiež, keď nastúpila do škôlky a kým si zvykla na to spanie. Keď sme išli domov zo škôlky tiež únava, ledva som ju do 18,30h udržala hore 🤦‍♀️ ach ešteže je toto obdobie už za nami. 😊

seblicek
20. feb 2020

@miminka327 Každé dieťatko si tým asi musí prejsť. A deti sa veľmi rýchlo menia, no som zvedavá ako to všetko my budeme zvládať. Ako Miruška sa k tomu postaví.
Som aj zvedavá na to, že čo bude robiť, keď na desiatu alebo na obed dostanú nejakú zeleninu, čo jej nie je po chuti.

anesim
20. júl 2020

Pomaha vyplachovat nos konvickou, synovci , ked prisli zo skolky tak od jesene do jari po prichode domov vyplachli nos. Vzdy vyplachnu rano, a ked pridu domov, a ked treba aj vecer. My preplachujeme len ked nas chyti nadcha, alebo pocas chrip epidemie a pomaha, nebyvame moc casto chori, a to pracujem v skole,

barborkabar
27. júl 2020

@anesim ale vyplachovať sa deťom môže noštek asi až od nejakých štyroch piatich rokov nie?