Hysterické záchvaty 4,5 ročného dieťaťa

jankakim
22. dec 2013

Maminky...nie je to už neskoro na obdobie vzdoru? Máte aj Vy takéto dieťa. Vážne uvažujem nad návštevou psychológa,.
Môj syn je troška introvert, v školke i mimo domu vačšinou bezproblémové dieťa. Doma preživame asi klasické obdobie vdoru, rozhnevá ho akákoľvek hlúposť a chytí ho záchvat, bije všetkých okolo, trieska s dverami..hádže veci.....dokáže to robiť aj pol hodiny...Nič nezaberá .Nebijem ho, snažim sa ho ukľudniť..ale nereaguje keď je v amoku. Počuja som o studenej sprche, je to vhodné?
Je to normálne pre dieťa v tomto veku? Preživa niektorá maminka niečo podobné?
Syn neprežíva žiadnu zmenu...trvá to dlhšie, ale mám pocit, že sa to zhoršuje:(
ďakujem za každú radu

katkabg
14. nov 2014

Neviem kam napisat tak sa opytam tu,omoze 4,5rocne dieta v tomto veku prechadzat obdobim vzdoru?Este som take nezazila....napr.musim xy krat povedat nehraj s s kocurom pokrabe ta,hop o par minut skrabanec a rev jak tur,ked jej vynadam ze som jej vravela ze nech ho nechyta ete vecsi rev.V obchode(doma milion sladkosti)ale uz pocuje mami kup mi kroisant,vravim nie doma mas,a ona stale dokola omiela totok.Tak vzdy utekame rychlo z obchodu.Xy krat poviem obuj papuce,obuje a o minutu uz ich nema,tak znovu opakujem to iste.Teraz zacala za kazdu vec plakat ked ju upozornim.Pred otcom ma taky respekt a predomnou nie.Mam pocit ze vsetko si chce vydobit revom :( ako postupovat pri talychto situaciach ked zacne takto trucovat.Podotykam ze ona je velmi mila lubim ju nadovsetko a avsak obcas mi uz hadam aj nervy tecu :( ked zacne takto snazim sa nevsimat co je sakra tazke alebo ju niak inak zabavit niecim.Toto neni stale ale obcas.Neni to hrozne len ju to chcem odnaucit.A to v obchode nerobi stale len mam pocit ze uz naschval sa pyta ci jej kupim ento alebo tamto leebo viee ze ma ta vykolaji 😠 ach jaj vyrstli jej rozky veru.A pri tom citlive dievcatko

timea7
17. nov 2014

áno, robí ti to schválne, lebo vidí, že ťa to vytáča a že si môže s tebou robiť, čo chce. Pred obchodom jej povedz, že sladkosti sa kupovať nebudú, že je úplne zbytočné, aby to opakovala dookola, alebo revala, nič sa nezmení. Keď to zopár krát dodržíš a najmä, ukážeš jej, že si kľudná (aj keď vo vnútri určite nie), prestane ju to baviť. Tvoja dcéra má podľa mňa zbytočne veľa príkazov a zákazov. Čo sa týka kocúra, už má zlú skúsenosť, myslím, že jej zbytočne opakuješ, že ho nemá chytať. Možno by bolo lepšie, porozprávať jej, čo má kocúr rád a čo sa mu nepáči. Keď ho bude znova chytať a poškriabe ju, iba podotkni, že asi sa mu nepáčilo, že ho chytala a nevenuj tomu viac pozornosť. Jej revu už vôbec nie, otvor si časopis a čítaj si, rev ju prestane baviť. Naopak, venuj sa jej vtedy, keď sa nesnaží vzbudzovať pozornosť revaním a tým, že ti robí napriek. Drž sa.

zevdavamama
1. dec 2014

Tu je pár dobrých článkov k detskému vzdoru: http://www.dietaaja.sk/index.php/sme-rodicmi/po...

spachtosko5
1. jún 2017

@mokasina dobry den prajem. Mozem vas poprosot o radu? Sk ano napisem ip. Budem vam velmi vdacna

lenkusik
1. jún 2017

Chce to trpezlivosť, no hlavne neustúpit katkabg@ ak raz upozornis a vysvetlis že čo nemá robiť kocúrovi a on ju poskriabe hold smola tak jej treba, zbytočne sa bude sťažovať. Smola je tá že ak robí zle kocúrovi bude sa jej vyhýbať alebo to urobí opäť že ju preventívne poskriabe. Proste nesmie to robit. Mala tiež stále skúšala a keď ju poskriabala tak prišla s plačom, iba som ju otočila teraz ti plakať nepomôže upozorňovala som ťa. Stále vysvetlovat dôsledky, budeš ťahať za chvost pozri je to to príjemné keď ťa potiahnem za vlasy? Názorne ukázať. Rúra je horúca no bude skúšať nečakám kým sa popali keď vidím že to ignoruje a skúša moje nervy chytím a prilozim ruku čo najbližšie ako to ide aby to cítila no neublížila si. Potom už bolo papá keď ide okolo a dáva si pozor. Všetko ak to je možné názorne ukázať. Naša skúšala aj pri psoch, nepomohlo vysvetlovat nekrm z rúčky od stola a nedá sa pri nej stať stále tak som zobrala pamlsok chytila jej rucku do svojej a dala mu nás pazros cvakol a ona pocítila tlak advtedy je pokoj pritom napohryzie len tak silnejšie chytí. Všetko čo ide názorne ukážem a pomáha to, veľa ju počúvam a hlavne nechám ju sa aj samu sa rozhodovať. Proste chceš prosím skús samozrejme tak aby si neublížila. Nevyjednavat ak hysterci ona skús keď príde s niečím za vami začnite hysterci vy zostane pozerať ako puk a opýtajte sa či sa im to páčilo povedia nie. Tak to nerobte ani vy ak niečo chceš vypýtajte si to ak to nemôžu vysvetliť prečo. Trpezlivosť a znova trpezlivosť a vysvetliť poviem vám že niekedy ma bolí až huba keď počujem a prečo tak jej poviem iba preto a pokračujem vo vysvetlení. Chváliť za všetko čo robí dobre ale aj trestať za zlé veci. Bude to mať celý život ak budeš pracovať budeš sa mať dobré ak budeš zlý nedosiahne nič. Skúste im ukázať video natočené keď je v amoku ako sa mu to bude páčiť. Mala mi už na takéto deti ak to vidí povie mami aké je to dieťatko škaredé a neposlušné maminka sa určite hanbí a boli ju srdiečko že? Buďte dôsledný aj keď ste v koncoch treba vydržať.

lenka196
30. okt 2021

@kamilka22 Dobrý deň, mám momentálne podobný problém so synom. Mozem sa spytat, ci a ako sa obdobie vzdoru u Vasho syna zlepsilo?

123andy123
25. nov 2021

@lenka196 to by aj mna zujimalo ci tieto deti z toho vyrastli.

Mame syna ma 4,5 roka. Nikdy sme na neho nekricali alebo nebodaj bili. Tiez je introvert. Do skolky nechce chodit, nema tam kamaratov. Ked nie je cokolvek podla neho tak je agresivny. Nie len na mna (ked mu ja nieco zakazem) ale na vsetkych na okolo. Bije nas, krici po nas nie len doma ale aj vonku. Vobec sa nevie ovladat. Snazim sa mu vela vysvetlovat. Preco to a to nemozeme kupit, a podobne. Vsetky deti v pohode len nas musi vsade robit cirkus.

nikkas
17. jan 2022

@prstek qhoj prosim ta preslo casom to spravanie u syna?od tejto konverzacie ubehlo par rokov zaujima ma to nas ma tiez vybuchy hnevu velke

nikkas
17. jan 2022

@kamilka22 ahoj prpsim ta chcem sa spytat ustupili potom casom u syna tie vybuchy hnevu?ako to bolo s tym dalej..my mame 4 roky a to iste proste co si popisovala v prispevku dik moc

nikkas
17. jan 2022

@123andy123 ahojky aj nas je presne taky..pomohlo vam na to nieco?alebo ?dik za info

nikkas
17. jan 2022

@lienkad ahoj proosim ta ako sa to potom upravilo to spravanie po case a rokoch?dil

nikkas
9. feb 2022

@jankakim ahoj prosim ta kedy u vas potom preslo to obdobie vzdoru tie zachvaty hystericke..ako sa to vyvijalo dalej a aky je teraz..dik moc

123andy123
11. feb 2022

@nikkas u nás sa zmenilo zatiaľ len toľko ze do škôlky už chodí bez problémov a ma tam aj kamarátov. Tie jeho hysaky ešte máva, ale už je to miernejšie. Vidí ze to na nás nefunguje. Celkovo ako začal chodiť rad do škôlky tak je taky rozumnejši a samostatnejsi. Myslím ze to najhoršie je za nami.

matka_roka1
19. feb 2022

@jankakim ahoj, zaujimalo ci z toho tvoje dieta vyrastlo 🙂