Hysterický plač u predškoláka

schwarzova
14. nov 2019

Ahojte mamičky, prosím vás poraďte mi, som už zúfalá... Syn takmer 6rokov začal robiť po asi 2tyzdnoch od navstevovania škôlky každé ráno hystericke scény.trva to už takmer 3mesiace a nevládzem každé ráno už ani ja a ani priateľ.Pri rannom prebudení a obliekaní kričí na celú bytovku pomoc, to ze nechce ísť do škôlky, že chce byť doma a pod. Susedia nás už musia mať podľa mňa plné zuby nakoľko sa to deje každé ráno o pol 6. Pred pár dňami prišiel zo škôlky smutný a povedal mi ze pri nacvičovani niakeho tanca dostal od učiteľky po hlave. V škôlke sme ho išli po tejto skúsenosti vyzdvihnúť obaja (vozí aj vyzdvihuje iba priateľ). Učiteľky sme sa spýtali ci niesu s nim niake problémy a pod odpovedala ze nie, že je šikovný atď. Povedala ze s nim býva niekedy problém pri tanci a spievani. Samozrejme ze sa nepriznala k tomu co sa stalo s ja som to nechcela ďalej rozpytvavat a vyvolávať niaky konflikt. A včera som sa dokonca dozvedela ze od učiteľky dostávajú aj ostatní spolužiaci(povedal mi to syn) .Zmenil sa dokonca aj v správaní, nespozná AMD ho, kvôli všetkému place, uráža sa, neustále chce kupovať nové hračky alebo sladkosti, ak nekúpim tak robí hrozne scény, začal byť drzý a hovorí nám strašne veci, najmä priateľovi ráno pri obliekani. V škôlke ma minimálne 3kamaratov s kt. Sa prehra, mam pocit ze som už skúsila všetko, išla som na neho aj po dobrom aj po zlom aj som sa s ním snažila porozprávať ale nič nepomáha. Co by ste mi poradili!.?mate s týmto niekto skúsenosť? Pretože ja už som zrelá na Xanax alebo lexaurin🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ďakujem vopred za odpovede

liz_lemon
14. nov 2019

@schwarzova tak tebe dieta povie, ze mu dala ucitelka po hlave, a ty to nechces riesit? ved preto rano robi cirkus, kvoli ucitelke
spoj sa s inymi rodicmi, a chodte za nou, alebo skor rovno za riaditelkou, ze co si to dovoluje bit deti, ved toto je na vyhadzov, u nas v skolke bola ucitelka, ktora bila deti, a vyhodili ju

schwarzova
autor
14. nov 2019

@liz_lemon chcela som to riešiť formou ze sa učiteľka prizna sama ale nepriznala sa ako som aj ocakavala, povedala som synovi ze ak sa to stane ešte raz musí nám to okamžite povedať a budeme to už riešiť. V poslednej dobe začal veľmi klamať a nevieme co si mame o tom myslieť ale v tomto som si viac ako ista ze takú vec by si nevymyslel🤷🏻pokúšam sa nájsť na internete niake kontakty na rodičov nakoľko nemáme možnosť ich zastihnúť. Syn chodí do škôlky prvý rok,takze ich nepoznáme.

pribinak
14. nov 2019

Nema rad tanec a spev? No vsak nech to teda nenacvicuje. A hotovo. Nie vsetky deti radi predvádzajú nejake tanecky. Nech sedi na stoličke a pozera na nich
A este by som sa opýtala ci sa neudial nejaky incident, lebo napr ine dieta ti povedalo, ze Misko (tvoj syn) dostal úder a Misko o tom nechce hovorit
Jasne, ze to neprizná, ale vude vediet, ze to sleduješ
Treba sa poradiť sj s inými rodicmi.

schwarzova
autor
14. nov 2019

@pribinak nie nema rad tanec a spev, bohužiaľ od malička nato nebol ale mam pocit ze v škôlke ich do toho nútia pretože vraj musia vramci predškolskej prípravy.A chcem sa prepracovať ku ostatním rodičom a spýtať sa ich ci aj ich deti nemajú problém.

pribinak
14. nov 2019

@schwarzova nie nemusia. To nie je skola. Odporúčala to vramci prípravy, to je totiz orientácia v priestore a pamäť a pohyb a spravne dýchanie a .... ale to je decko a nie cvičená opica

eliska13
14. nov 2019

@schwarzova nemusi, ale ucitelke by potom polka deti nechcela tancovat a spievat, lebo ich to nebavi.Takze je to nova skolka, nova trieda?asi robi citkus od zaciatku a nie, az po tom pohlavku teda?Nikoho by som z rodicov nekontaktovala u nas sa riesilo nieco podobne polka rodicov nic nechcela riesit, dalsich deti to doma nepovedali...
Vzdy sa staraj len o svoje dieta urcite si mala ucitelke povedat, ze maly Ti to povedal a, ze veris, ze sa to nebude opakovat.

rainbow82
14. nov 2019

Nič v zlom ale trva to uz dlhšie.Co tak navštíviť psychológa.Urcite nájde príčinu prečo sa Vás synček takto správa.Mozno je príčinou aj pani učiteľka a bojí sa jej,proste tam nechce chodiť.Mne keby povedala dcéra že jej učiteľka dala po hlave tak by to malo hneď následky!Deti sa po hlave biť nemajú! Smutné že si nenájdete čas pristavit si rodičov respektive by ste sto mali riešiť sama s riaditeľkou ide o Vaše dieta.Ved je to vaše dieťa mala by to byť vaša priorita.No ale veď sme dospeli a vieme čo robíme.Hlavne

hipuska
14. nov 2019

Mozno len nechce chodit na ten tanec. Moje deti neznasaju verejne vystupenie od skolky a nikdy po dohode s ucitelkou nevystupovali. Skus, doma, nech ti zatancuje alebo nejak tak. Moj syn v prvom rocniku zs bol sikanovany, 10 dni, kym som na to prisla, tak posrupne... Nechcel chodit do skoly, potom nechcel chodit na prestavky, nakoniec si ho vzdy jeden 3 tiak pockal pri skrinke....To po hlave, by som trochu brala s rezervou. Moj syn raz vystrajal a dostal na zadok. Ani som to neriesila, ucitelku mal velmi rad.

schwarzova
autor
14. nov 2019

@rainbow82 áno je to smutné ze si nenájdeme čas pristaviť rodičov pretoze nemám čas nato aby som sedela v škole od 12tej do 16tej odkedy si chodia rodičia vyzdvihovat deti nakoľko máme obaja prácu do ktorej musíme chodiť. Prišla som sem pre rady a nie pre hejty mamiciek na modrom koniku. Pretože podaktore si tu myslíte že viete všetko najlepšie ale keby prišlo na krájanie chleba tak možno žeby ste tiež nevedeli ako to riešiť 😊Škôlka je nová je tam prvý rok. Prvé 3 necelé mesiace. Rodičov nemám odkiaľ poznať okrem rodičovského a určite sa nebudem pýtať kto je akého dieťaťa rodič nakoľko na rodičovské deti nemajú povolené ísť.S riaditeľkou to chceme riešiť a už sme ju aj kontaktovali

schwarzova
autor
14. nov 2019

@hipuska práve preto sa nechcem hneď zachovat ako hysterka a robiť cirkus na celu škôlku nakoľko je momentálne nenormálne precitliveli a vadí mu všetko a mam pocit žeby niekedy urobil alebo povedal čokoľvek aby do škôlky nešiel.

sweetyna
14. nov 2019

@schwarzova a preco uz nie je v prvej triede? Neviem no povedz mu, ze nieco za nieco vysvetli mu, ze je velky a ze ak bude chodit v pohode do skoly a bude sa slusne spravat tak nieco vzdy dostane, podporovat pozitivne chovanie odmenami nie je nic zle. Dalej by som sa otvorene porozpravala s ucitelkou, mohol povedat, ze dostal po hlave, ale bohvie ako to naozaj bolo, bohvie ci fakt dostal a ako silno a ci vobec si to nevymysla lebo si mysli, ze uz tam potom nebude musiet ist, dalsia vec pohovorila by som si aj s inymi rodicmi a decko by som na tanec a spievanie nenutila ked nechce 🙂

schwarzova
autor
14. nov 2019

@sweetyna pretože ma 6rokov teraz 18novembra takže do školy až nabuduci rok. Skúšam aj odmeny aj sa s ním rozprávať a vysvetľovať mu ze v škôlke je dobre a ma tam veľa kamarátov ale pomôže to v daný deň a na druhy deň keď sa zobudí place znova. Odmeny mu tiež dávame ale nasľubuje čokoľvek v danú situáciu aj keď chce niaku hračku a podobne tak povie ze už bude poslúchať ale na druhý deň ako keby mu to vyfucalo z hlavy.Pytala som sa včera učiteľky naschvál ci niesu niake problémy a pod. Povedala ze nie okrem toho ze nechce tancovať lebo ho to nebaví ináč je veľmi šikovný, ale nechcela som to hneď siliť a hovoriť jej ze povedal ze dostal pretože stále je tam aj možnosť ze co ak to tak nebolo a on len skúša ako aj vy hovoríte aby tam viac nešiel a bojím sa toho žeby ho potom učiteľka považovala bud za klamára alebo by si na neho zasadla. Nakoľko si myslím ze každá veľmi dobre vieme aký sú v dnešnej dobe ľudia a zažila som niečo podobné ako dieťa na základnej škole. Učiteľka ma bila,ponizovala,vyhadzovala mi veci von oknom (skolsku tašku a učebnice) dávala ma na nástenku hanby a podobne veci. Keď som to povedala doma a mama to riešila tak sa to ešte oveľa viac zhoršilo. A bohužiaľ učiteľku nevyhodili aj keď robila zle viacerím deťom ale ja som musela prestúpiť na inú školu 🤷🏻🤦🏻‍♀️

sweetyna
14. nov 2019

@schwarzova tak ja to skor myslim, tak ze nech poslucha a potom to dostane po tyzdni napriklad, nie ze on slubi a vy mu kupite, on vie, ze si s vami moze robit co chce, ak uz toto nepomoze asi by som ho dala do inej skolky...

lyci
14. nov 2019

deti klamu. uplne bezne. vo svoj prospech. aj 5 rocne. takze by som tomu o tej ucitelke neverila na 100%. a je jednoducho rozmaznany a ked mu budete furt kupovat veci, lebo sa rozplace, tak bude este viac. plus to vyzera aj na obdobie vzdoru. naposledy v lete som vynasala placuce deita z obchodu, lebo tatik jej chcel kupit daku hlupost, lebo ju chcela, pricom 5min predtym vravela ako ho nema rada

rakywanda
14. nov 2019

U nás začal problém u predskolacky po jesenných prazdninach, ráno scény, vraj ju rám XY stále bil. Rodičia to však neriešili s učiteľkou ale šup rovno riaditeľke. Zistilo sa, že ten XY cez prázdniny do škôlky ani nechodil.

schwarzova
autor
14. nov 2019

@lyci zas samozrejme mu nekúpim všetko čo aj zaumieni a može robiť aj scény aké chce ale s tým ze je rozmaznany bohužiaľ súhlasím aj keď je to moje dieťa ale človek chce občas pre nich to najlepšie a narobí to viac škody ako osohu a potom to využívajú. Ja si tiež myslím na jednej strane ze on je dost inteligentný a najmä vychcany a robí veci vo svoj prospech a tak ako mu to vyhovuje... Ako napríklad pred nedávnom začal priateľovi hovoriť citujem : Tato mama chodí v noci von keď zaspis 😂ja som normálne odpadla keď mi to priateľ povedal ze ako on nato mohol prísť pretože nikam nechodím takže je to vec kt. Si vymyslel a preto nechcem aj vyvolávať niaky konflikt v škôlke keď to nieje 100% podlozene

lenka2710
14. nov 2019

@schwarzova Mám známu,ktorá tiež začala dávať chlapca normálne do škôlky keď mal 4 roky, od septembra do Vianoc pohoda a po Vianociach decko do škôlky nedostaneš,aj keď sa na hlavu postavis! Kopal,kričal, chytal sa zárubní a nikto nevie čo sa stalo
Nakoniec ho dala do inej škôlky a tam chodí rád,dokonca by tam šiel aj cez vikend, stále neprišla na to, prečo sa tak správal a prečo nechcel! Možno sa mu niečo prihodilo s učiteľkou alebo spolužiakmi,no nikto nevie, nepovedal nič
Druhá kamoška začala dávať chlapca a ak tam chodil 4 dni,tak asi aj preháňam,musela ho nechať doma, proste to nedala

schwarzova
autor
14. nov 2019

@lenka2710 no my sme na tom podobne a tiež uz zvažujem ze ho dám do druhej škôlky len skôr bude problém ze mame trvalé bydlisko v Trenčianskych Tepliciach a bývame v Trenčíne a aj tu navštevuje škôlku ale je vybavená protekčne pretože skrz trvalého bydliska ho tu nechcú do inej zobrať 🤷🏻.... Snažím sa mu to aspoň o jeden deň skracovať ze nechodí piatky do škôlky ak sa mi dá (nieje to každý piatok) ale nepomáha ani to.... V škôlke je ale dobrý...prehra sa poslúcha a nieje s nim problem tak ja už neviem

lenka2710
14. nov 2019

@schwarzova ano,aj známa mala problém skrz toho,že všade majú plný stav, dala ho az do tretej dediny od bydliska,ale pomohlo to

montemotherone
14. nov 2019

@liz_lemon čítaš aj o ostatných problémoch ktoré so synom má? Nevie si s ním už dať rady a učiteľka to má vedieť pri 24 deťoch?

montemotherone
14. nov 2019

@schwarzova si si istá, že "v škôlke je dobrý?" Vieš väčšina učiteliek sa nechce s rodičmi naťahovať a často im povedia, že s dieťaťom nie je problém a pritom sa z neho idú zblázniť. Ak jej praskli nervy až tak, že mu dala po hlave, to už musí byť riadny kvietok 🤨
Ja som mala s dcérou niečo podobné. V škôlke zrazu narazila na prísnu učiteľku, ktorej nemohla skákať po hlave ako vtedy mne 😉 A to sa samozrejme nikomu nepáči. Zrazu musí niekde poslúchať a inak, ako doma. Nič proti tvojmu dieťaťu a neber to osobne, ale už znak že si z neho na nervy a cvičí s tebou hovorí o tom, že máš doma malého tyrana. Zhlboka dýchaj, nastav jasné pravidlá a drž sa ich. Čas to urovná. 6 ročné dieťa by už malo byť niekde úplne inde, čo sa týka prejavovania emócií. Čo ti hovorí? Prečo nechce ísť do škôlky? Prečo ho učiteľka udrela? Ako?...
Vieš, ja som dnes roznášala obedy a ako som šla okolo jedného chlapčeka zadkom som zavadila o jeho hlavu a akurát pil. Vieš si predstaviť, že aj jemný ťuk stačí, aby si sa v takom prípade obliala. Informácia pre rodiča od dieťaťa: Pani učiteľka ma buchla do hlavy a ja som sa oblial. Minule som cúvala a stúpila dievčatku na nohu, vlastne len na špičku papuče. Bohužiaľ dievčatku ktoré je dcérkou dvoch arogantných rodičov, zahľadnené do seba, neustále vyrušujúce, a skákajuce do reči, rozmaznané...A hrozne háklivé na seba a svoje veci (aj keď nám kradne hračky nielen zo škôlky, ale aj zo skriniek detí...) to si mala počuť ako na mňa zhúkla. Ospravedlnila som sa jej, keďže som ju nevidela, a zisťovala aké zranenia som jej spôsobila. Nakoniec sama priznala že som jej stupila len na špičku papuče 😏 A ja aby som šla pomaly do basy.
Existuje taká vtipná rada. Neverte všetkému , čo deti povedia o škôlke. Ani my im neveríme, čo hovoria o vás 😏

rakywanda
14. nov 2019

@montemotherone priznám sa, aj ja som "bila" po hlave. Deťom som niečo ukazovala, rozhadzovala rukami, zrazu sa pri mne zjavilo dieťa a čapla som mu. Samozrejme som sa mu ospravedlnila. Predbehla som dieťa a priznala som sa rodičovi, čo sa nechtiac stalo. Ale ak narazíš na exota, ach jo...

montemotherone
14. nov 2019

@rakywanda ja som vysoká, takže medzi tými krpcami ako slon v porceláne niekedy. Ja ich "tlčiem" každý deň 😁. Vždy sa im ospravedlním, vystískam, pofúkam a oni už sa aj naučili to odľahčiť, že "nič sa nestalo, veď to si nechcela" 😁 ale teda rodičom to nevysvetľujem. Kto za tým bude chcieť niečo vidieť, nájde to, čo chce. Kto ma pozná a vie, že by som decko neudrela, vysvetľovať nemusím 😉