Nástup do škôlky

tamara128
24. mar 2021

Dobry vecer.. moja dcera bude mat 1.11..3roky. Chcem podat ziadost o prijatie do mš. Ziadost sa dava od 1.9? Alebo 1.11? Ak mi ju vezmu 1.9 (nebude mat este 3 roky), tak ja musim hned nastupit do prace? (Som zamestnana, momentalne na rodicaku). Alebo mozem nastupit do prace normalne, ked moje dieta dovrsi 3 roky (1.11)? Ak mozem nastupit do prace v novembri, tak mi bude rodicak normalne vyplacany? Cize dieta od septembra v skolke, ja doma na rodicaku, do prace by som nastupila v novembri. Dakujem

liz_lemon
24. mar 2021

dat mozes od septembra, moje dieta malo 3 roky koncom novembra, a islo od septembra, ty mozes byt doma na RD, kym nedovrsi 3 roky, RP budes dostavat, alebo mozes kludne aj pracovat

belllinka
24. mar 2021

@tamara128 podat mozes od septembra, ale aku mate situaciu v skolkach? Malo deti?

tamara128
autor
24. mar 2021

@liz_lemon dakujem za odpoved. A ak chcem dat dieta do mš od 1.11? Tak do ziadosti dam 1.11? Alebo 1.9 a ,,dohodnem sa,, v skolke na nastupe 1.11?

tamara128
autor
24. mar 2021

@belllinka neviem..nemam zatial prehlad

liz_lemon
24. mar 2021

@tamara128 mna sa riaditelka pytala, kedy chcem nastup, podla mna je lepsie ist hned, ako neskor prist do zabehnuteho kolektivu, ako novacik, niekedy nastupuju aj v januari, je to o dohode

lienka175
24. mar 2021

@tamara128 ja by som dala hneď, nech si zvykne, kým Ty budeš ešte doma...

lienka175
24. mar 2021

@tamara128 ja som mala opačnú situáciu, že som nastupovala do práce skôr ako syn do škôlky a takto by mi to vyhovovalo viac, ako máš Ty možnosť

euka210
24. mar 2021

Klasika je od septembra, aby si mala miesto. Potom mozes dat prerusenie dochadzky, u nas do 15.9.aby si neplatila. Moj siel v januari ked mal 3r. Zaclenenie do kolektivu by som u 3r.neriesila, tam sa dlho hraju sami, az neskor sa vytvaraju klasicke kamaratstva. Ked das neskor vyhnes sa septembrovemu zborovemu placu 😄

tamara128
autor
24. mar 2021

@lienka175 vsak tak by som chcela..hned od septembra..a ja nastupim normalne do prace po cca 2 mesiacoch, ked mala bude mat 3 roky. Predsalen, aby bol problem, tak som doma k dizpozicii. V praci potom musim nahlasit, ze dieta mam v skolke od septembra?

lienka175
24. mar 2021

@tamara128 nie, v práci ich to nezaujíma

nikaeli
24. mar 2021

žiadosť sa podáva v máji (sleduj stránku MŠ).. školský rok sa začína v septembri, vtedy by mali nastúpiť všetky detičky.. pri veľkom záujme o MŠ riaditeľky nechcú brať deti mladšie ako 3 a väčšinou (bez vážneho dôvodu) nie sú ani za to, aby dieťa nastúpilo v iný mesiac - jednak "blokuje miesto" inému dieťaťu, jednak sa tým narúša režim triedy (ak by každý mesiac prišiel niekto nový).. čo sa týka hlásenia, že je dieťa v MŠ - neviem, či je potrebné informovať zamestnávateľa, musíš to ale oznámiť sociálke 😉

evinqua
24. mar 2021

Ziadost sa podava cca v maji/ked prebehnu zapisy do skoly a vedia kolko deti odchadza cca/. Moj mal v oktobri tri, ak sa vracias do prace spred materskej, tak tam mozes nastupit do dovrsenia 3 rokov tvojho dietata/ak sa nedohodnete inak. Nastup urcite od 1.9.ti odporucam. Ja som to riedila tak, ze som do prace sla od oktobra a ten prvy mesiac som si ho postupne v skolke adaptovala - u nas sa postupuje tak, ze 2 hod, neskor do obeda a az potom aj spanok, takze za ten mesiac sa on zadaptoval a ja som nastupila do roboty bez stresu, kym bol v skolke tak som si oddychla a urobila co som s nim nestihala 🙂

evinqua
24. mar 2021

Ak nastupis do prace skor ako dovrsi 3 roky, rodicovsky prispevok dostavas aj tak, do mesiaca kedy dovrsi 3 roky, cize mozes mat v jeden mesiac aj mzdu zo zamestnanoa aj rodicak.

tamara128
autor
25. mar 2021

@evinqua presne takto by som to chcela 🙂

klip0
25. mar 2021

Som ucitelka v MS a velmi ti odporúčam dat ju od septembra. Niekedy sa vyskytne problem u dietatka, dlhsia adaptacia a je velmi vhodne ak ma dieta svoj priestor a rodica netlaci to ze musi chodit do prace. Takto sa dieta zabehne kym si este doma a mozes pon chodit najskor na obed a tak postupne. A tak to vlastne aj asi vsetky skolky maju, pretoze nieje vhodne aby dieta islo rovno na cely deň, co ale ak uz rovno budes v práci bude nutne.

evinqua
25. mar 2021

@tamara128 ja som velmi rada, ze som to urobila takto, ten mesiac bol akurat, spal tam po troch tyzdnoch. U nas nastupili vsetci spolu v septembri, spolu si to odplakali ;)

tamara128
autor
25. mar 2021

@klip0 dakujem za odpoved.. prave takto by som to chcela..byt cca 2 mesiace doma a zaroven byt k dizpozicii malej - keby nieco 🙂

fiafia
25. mar 2021

Ja by som dala od septembra, máte dosť času na adaptáciu,prípadne prvé choroby. Ty môžeš normálne ostať na RD a do troch rokov dostávas rodicak. Moja je januárová a išla od septembra a dobre som spravila.zaciatky boli ťažké, plus choroby. Neviem si popri Tom predstaviť riešiť aj robotu.