Ohrievanie jedla pre bábätko

anjika42
12. aug 2016

Ako je to s ohrievaním jedla pre bábätká? Totiž na výživách je napísané, že sa nesmie prihriať dvakrát. A čo také jedlo, ktoré pripravím ja a malý zje iba trochu? Mám to dojesť, alebo mu ho dať potom studené, keď momentálne nechce? Prihrievam vo vodnom kúpeli. Čo by sa mohlo stať, keby som jedlo zohriala dva razy?

xevulax
12. aug 2016

ked uvaris v poho daj do chladnicky a potom ohrej- ale radsej menej. ja ani pre nas neohrievam 2x. z chladnicky vyberiem porciu ohrejem. ak nezjeme (deti nezjedia) dojeme my alebo uz vyhadzujem. myslim se viacnasobne ohrievanie podporuje mnozenie bakterii

standusina
12. aug 2016

@xevulax to naozaj? My sem tam aj dva kraz rohrievame, ale uz si nato teda budem davat pozor

tyelde
12. aug 2016

Ja tiež neohrievam 2x ani pre dosp...ideálne ani raz, ja si to radšej zjem studené 😀 a deťom max. raz, ak nedojedia tak skúsime neskôr už bez zohriatia, alebo dojeme my/vyhodíme...

anjika42
autor
12. aug 2016

no, tak sebe mi to nevadí viackrát, ale malému radšej iba raz

xevulax
12. aug 2016

@standusina hej,minule som dokonca citala ze v ohrievanom jedle za zvysuje aj histamin. neviem nakolko doveryhodne to bolo.... Ale napriklad vraj kapustnicu je dobre viac krat ohriat. netusim preco to je mudrost este od mojej nebohej babicky

anjika42
autor
12. aug 2016

len ja sa stým to, pol hodiny jedlo pripravujem minimálne a malý to nechce a ešte sa aj smeje 😠

maminecka266
12. aug 2016

viackrat ohrievat by sa nemalo. Radsej potom davaj zohriat v mensim porciach 🙂 a ak nebude stacit tak prihrejes dalsiu

anjika42
autor
12. aug 2016

no, len kým prihrejem ďalšiu porciu, tak ohluchnem 😒 malý má hlas ako rev tigra, taký silný

majaxy
12. aug 2016

Kto vie čo by sa mohlo stať....ja jedlo dvakrat neohrievam ani pre nás. Ale ja nezmrazujem rozmrazené mäso druhý krát , poznám ludí čo to robia a žijú v pohode. V žiadnom prípade by som na svojom dieťatku nič také neskúšala. Ved nie je až taký problém dieťatku uvariť vždy čerstvú porciu, v nevyhnutnosti raz ohriať 🙂

anjika42
autor
14. aug 2016

Ešte toto - moje 9 a pol mesačné chlapča, keď je vonku iba so mnou, tak vydrži v kočíku a neplače (ja ho ale vyberám, keď sa s ním idem pohojdať napríklad), ale keď je s nami aj môj muž alebo moja mama, tak niekedy plače, lebo chce ísť na ruky. Znamená to, že som hnusoba, keď pri mne neplače a na ruky sa nepýta?