Škôlky v Pezinku. Referencie?

l.lara
23. jan 2009

ahojte maminky. my mame sice iba rocik, ale predbezne by som sa chcela spytat, ake mate skusenosti, resp. referencie so skolkami v PK, kedy je treba zapisat (alebo predbezne prihlasit, neviem ci su nejake poradovniky) deticky do skolky, kedze, ako som citala v regionalnych novinach, statnych skolok mame nedostatok.

patka_673
18. jún 2018

@maruski99 a kedy tam planujes ist?...mohla by si porobit aj nejake fotky ako to tam vyzera, rada by som videla tuto sukromnu skolku..alebo mozem ist s tebou? 😉 🙂

janulicka24
22. jún 2018

@maruski99 ved jasne, ja som to nemyslela akoze zle ale tak, ze si taka akcna vies :D a uz si tam aj bola pozriet ci nie? ja som premyslala, ze by som mozno sla tak o dva tyzdne ale napadlo mi, mozem tam normalne so mnou zobrat malu? Vies nech si to aj ona obzrie, trosku sa zorientuje mozno popripade sama nech si povie ci by sa jej tam pacilo alebo nie

maruski99
26. jún 2018

@patka_673 jooj, až budúci rok tam plánujem ísť pozrieť, keďže Sofinka má teraz ešte len rok aj tri mesiace a tam berú až od dvoch rokov..máme ešte teda čas na to, aby sme tam išli pozrieť..ale ak chceš už teraz vidieť ako to tam vyzerá, tak si pozri ich stránku severacik.sk a tam majú galériu, v ktorej nájdeš kopu fotiek ako táto škôlka vyzerá 😉 ...

maruski99
26. jún 2018

@janulicka24 v pohode, neurazila som sa, neboj 🙂 😉 ...nebola som tam pozrieť, keďže Sofinka má ešte len rok...až budúci tam pôjdeme kuknúť, teraz by to bolo ešte zbytočne zavčasu...akurát som to vysvetľovala aj Paťke 🙂 ... myslím si, že ju môžeš zobrať kľudne so sebou ..ale veď aj tak predtým ako tam pôjdeš sa im musíš ozvať, tak keď im budeš volať alebo písať, tak sa na to radšej ešte spýtaj... 🙂

jarinka33
26. jún 2018

@maruski99 dakujem pekne 🙂 este som sa ta chcela opytat, mozno to je tak trochu od veci ale vzhladom na skusenosti mojich kamaratok, ako je to tam s parkovanim? maju tam nejake vlastne parkovanie? da sa tam v pohode rano najst miesto?

maruski99
26. jún 2018

@jarinka33 keďže tam ešte nechodím, tak toto ti 100% neviem povedať ale pozerala som si na ich stránke len tak fotky a mali tam odfotené aj škôlkárske auto a aj tabuľu, že 2 parkovacie miesta majú vyhradené pre zákazníkov tejto škôlky...ale myslím si, že tam problém s parkovaním nebude, keďže do tej škôlky zase tak veľa detičiek nechodí..a čo ti také hovorili kamarátky???

janulicka24
27. jún 2018

@maruski99 jaj takto, ja som si myslela, ze to ides uz niekedy teraz v najblizsej dobe riesit ale to mas potom presne tak ako ja 😂 len ja som sa tam chcela ist pozriet uz skor, ak by nahodou cosi, ze by som potom stihla najst aj nejaku inu skolku popripade, vies keby nahodou nemali miesto vtedy ked budem potrebovat. toho sa asi najviac bojim 😒

maruski99
28. jún 2018

@janulicka24 môžeš tam ísť pozrieť aj skôr, toto je už na tebe ako sa rozhodneš...ale myslím si, že toho sa u nich nemusíš báť, že by ti nechceli zobrať dieťa vtedy, keď to budeš potrebovať...toto by sa ti skôr stalo v štátnej škôlke a nie v súkromnej!

emmusska
2. júl 2018

baby caute, neviem ci mi budete vediet pomoct, dufam, ze ste tu niektore z pezinka. ideme sa s manzelom a s dcerou toto leto stahovat z hlohovca do pezinka aby to mal manzel blizsie do prace do bratislavy, plus ja som si tam tiez od septembra nasla celkom dobre platenu pracu, co nam velmi pomoze. ja ale v pezinku nikoho nepoznam a tak sa nemam koho spytat na skolky pre malu. viete mi poradit kolko je tam skolok, ci mi ju v pohode zoberu aj ked bude mat iba dva roky? ci musilm riesit nejake jaslicky?

janulicka24
3. júl 2018

@maruski99 myslis? tam nemavaju nedostatok miesta? inak kolko tam tych deti v jednej triede? a na kazdu triedu je kolko uciteliek?

maruski99
3. júl 2018

@emmusska ahoj, s mojou rodinkou tam bývame 🙂 ak máš záujem, tak sa môžme lepšie spoznať a niekedy aj na kávičku vybehnúť. Možno sa naše dcérky skamarátia 🙂 😉 ..čo sa týka škôliek, tak v Pezinku je ich viacej. Sú tam aj štátne aj súkromné....ty ju chceš dať do akej?
@janulicka24 nestretla som sa s tým ešte...kamarátka tam pred mesiacom zaniesla dcérku a hneď jej ju zobrali..nič nevraveli o nedostatku miesta..neviem koľko detičiek je v jednej triede...to som ešte nezistila..

emmusska
4. júl 2018

@maruski99 ano? a aka stara je tvoja dcerka? to by som bola hrozne rada keby sa mozme stretnut lebo fakt tam nepoznam nikoho, som z toho trochu v strese ci zapadneme a tak. chceli by sme asi v prvom rade statnu skolku, kvoli peniazkom to je jasne. len neviem ci uz tam na prihlasky nie je aj neskoro plus neviem ako to je s tym vekom 😒

maruski99
4. júl 2018

@emmusska moja dcérka Sofinka má 1 rok aj 3 mesiace...tvoja má koľko?...ona je asi staršia od našej, keď si písala o škôlke od 2 rokov..dobre si myslím?..Fú v štátnych už zápis do škôliek asi bol a tie väčšinou berú detí až od 3 rokov..ale za skúsenie nič nedáš..

jarinka33
5. júl 2018

@maruski99 no oni sa mi dost stazovali, ze maju strasny problem rano pri skolke kde chodia ich deticky zaparkovat, na to sa mi fakt asi kazda stazovala, ze na to maju vecne nervy. a ked uz to spominas, oni maju nejake skolkarske auto? to naco pouzivaju? vozia s nim niekam deti?

maruski99
6. júl 2018

@jarinka33 hm, tak to nie je bohvie čo...ale tak s tým my nič nespravíme...áno, majú škôlkárske autíčko, na ich stránke ho majú aj odfotené, pozri si...no na čo ho používajú, to ti neviem povedať, keďže túto škôlku ešte nenaštevujeme..ale myslím si, že keď niekam s deťmi idú, tak ho využívajú..veď načo by ho inak predsa mali, no nie?

emmusska
9. júl 2018

@maruski99 moja deniska bude mat za par dni dva roky takze je trosku starsia no 🙂 preto by mi to akurat vyhovovalo v tom septembri, ze uz bude mat dva rocky 🙂 ved to, ze uz je asi neskoro, akoze ja som u nas do skolok posielala prihlasky ale to sme este nevedeli, ze sa budeme stahovat do pezinka 😒 a je tam aj ina moznost teda? nie su tam nejake jaslicky alebo tak?

maruski99
9. júl 2018

@emmusska ale keď bude mať ešte len dva roky, tak do štátnej škôlky ju nikde nezoberú, keďže tam berú až od troch..budeš musieť fakt buď súkromnú alebo jasle poriešiť ak nechceš čakať ďalší rok...jasle neviem aké sú v Pezinku, to som nezisťovala..

emmusska
10. júl 2018

@maruski99 ach uplne na prasky som uz toho, furt sa nam krati cas a stale nemame nic vyriesene, este aj s domom novym starosti riesime a neviem co vsetko. sme si mysleli, ze vsetko bude lepsie ked sa prestahujeme a teraz si uz zacinam pomaly mysliet, ze sme mali zostat tu radsej. keby som ju chcela dat do sukromnej tak to musim asi hladat az bratislave co? 😒

erika9512
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulicka24
11. júl 2018

@maruski99 hej to som sa tiez uz s nimi bavila, ze toho sa nemam bat 🙂 ale dakujem ti inak za pomoc, som rada, ze som to tak rychlo vyriesila aj ked mam prakticky este cas ale aspon budem kludne spat 🙂

jarinka33
12. júl 2018

@maruski99 pekne je, bola som ho pozriet 🙂 to som este nevidela aby mali v skolke auto, to je dost velka vyhoda. tak ja teda teda dufajm, ze s tam to bude s tym parkovanim trosku lepsie, ked tam aj nechodi tolko deticiek

emmusska
13. júl 2018

@erika9512 hej? ja som si to dozadu necitala tak som si nevsimla, len som to tak ocami prebehla 😅 dakujem, pozriem si to 🙂

maruski99
16. júl 2018

@emmusska neboj, dobre bude, keď sa zabývate a zvyknete si na nové prostredie...musíš byť len trpezlivá!...a aké problémy máte s novým domom?..kľudne aj do IP môžeš napísať ak nechceš verejne..tak ako ti tu už napísali, nemusíš hľadať v Bratislave..aj priamo v Pezinku je súkromná škôlka..
@jarinka33 hovorila som ti to..uvidis ale snad ten problem tam nebude..

emmusska
17. júl 2018

@maruski99 to dufam lebo uz zacinam mat toho celeho plne zuby. a mne to nevadi pisat aj sem, mozno sa potom v buducnosti niekto tomu vyhne. jednoducho sme kupili starsi dom, ktori ale uz bol pred par rokmi kompletne zrekonstruovany. dom je podpivniceny a az teraz sme zistili, ze na tych spodnych podloziach je dost vlhko a zacina sa tam robit plesen, takze neviem ci nebude terza musiet este na rychlo riesit drenaz :( tam by som ju este stihla prihlasit?

jarinka33
19. júl 2018

@maruski99 a tvoja mala tam ma kedy nastupit teda? myslis, ze by sa stretnu nase deti v triede? ako to tam je delene podla veku? ci su zmiesane triedy?

maruski99
19. júl 2018

@emmusska fúha, tak to moc príjemné nie je, to ti verím!...ale neboj, bude to dobre...no mali by ste to jednoznačne niečim ošetriť, lebo takto sa Vám tam budú stále tvoriť plesne a to nie je moc zdravé ani pre Vás a už vôbec nie pre deti...samozrejme, že sa tam dá aj teraz prihlásiť...ide o súkromnú škôlku, takže u nich nie je zápis len v septembri ale počas celého roka môžeš k nim prihlásiť dieťa...

maruski99
19. júl 2018

@jarinka33 od marca budúceho roka by som ju tam chcela dať..fúú, to vôbec neviem, či budú spolu v triede...neviem ako detičky delia..ale veď to potom uvidíme 🙂

b_blk
19. júl 2018

jednoznacne sukromna skolka Zahradka v PK, perfektny kazdodenny program pre deti, v zime lyzovanie, v lete plavanie, korculovanie, deti maju zahradku v skolke so zeleninou a ovocim o ktoru sa staraju, vynikajuca skolka a taktiez perfektna priprava predskolakov do skoly!

emmusska
20. júl 2018

@maruski99 no som z toho uplne mimo, lebo sme si mysleli, ze to bude bez problemov, staci vybavit uradne veci a mozeme sa stahovat a teraz este musime na rychlo toto riesit. ja sa tam isto nechcem stahovat kym to bude v takomto stave 😒 och tak aspon nejaka dobra sprava. tam sa to plati tak, ze na rok alebo mesacne? staci ked tam zavolam?
@b_blk dakujem za tip aj tebe. pozriem si aj tuto skolku ale uz som teraz tak skor naklonena k tomu Severaciku, sa mi to tam pozdava celkom 🙂

eru331
20. júl 2018

Je pravda, že v Pezinku je viacej súkromných škôliek. Keď som sa pred dvoma mesiacmi rozhodovala, kde dcéru prihlásim, celkom mi to trvalo vybrať tú pravú. Boli sme sa vo viacerých pozrieť, ako to tam prebieha a ako sa správajú k deťom. Navštívili sme škôlku Benjamín, Severáčik a Záhradku. Poviem Vám, že škôlka Severáčik a Záhradka nás najviac oslovila. Každá jedna z nich mala čosi do seba. No po rozhovore s inými mamičkami som sa rozhodla pre Severáčika a som šťastná, že moja dcéra chodí k ním. Sú to pekné a hlavne čisté priestory, učiteľky sa deťom venujú, majú zvlášť spálňu - kde spinkajú a zvlášť triedu, kde sa hrajú. Taktiež majú vlastné ihrisko a malú záhradku, kde pestujú zeleninku. A páči sa mi, že deti učia po anglicky. Ja a taktiež aj môj manžel vieme veľmi dobre po anglicky a chceme viesť aj našu dcérku k tomu. Predsa len sme toho názoru, že v dnešnej dobe sa bez cudzieho jazyka nedá dobre zamestnať. Záleží nám na jej budúcnosti 🙂 Toľko môj názor na škôlky v PK 😉