Vylúčenie zo škôlky

pepa1213
6. máj 2017

ahojte mile mamicky rada by som vas poprosila o vas nazor...
Mam dvoch krasnich synov...mladsi sa narodil ako hypotroficky novorodenec...od narodenia som s nim chodila na neurologiu a aj urologiu a vsetko mal v poriadku...ako zacal chodit tak stale niekde lieta...na zadku neobsedi ani chvilku..a zacina len teraz rozpravat...od septembra sme nastupili do skolky a zacal sa menit...posluchne az na piatykrat, pocikava sa, dava vsetko do ust, musi do vsetkeho "pichnut", bije brata,strhava sa zo sna...ucitelky v skolke uz od oktobra vravia ze ho vylucia...a odvtedy zasa s nim beham po nurologii, urologii (a nic nove nezistili-je zdravy ako repa),logopedii a psychologicke...teraz ho chcu vylucit a dovody uviedli ze sa neadaptoval,bije deti,nerespektuje ucitelky,pomocuje sa,narusa vychovno-vzdelavaci program...musim dodat ze som na nich sama a chodim do prace...

ipetka
6. máj 2017

@pepa1213 mozno by som zvazila prestup na skolku kde sa venuju detom ktore tu pozornost vyzaduju..u mojho syna v skolke (montessori) to funguje tak ze detom ktore to potrebuju pre svoju aktivnost sa venuju trosku viac a vymyslaju im program ktory im zabavi mysel a nepotrebuju sa bit..u nas je to vyhovujuce nakolko syn je svojskej povahy a tiez ma obcas svoje dni..drzim palce

tova
7. máj 2017

@pepa1213 ci to nerobi napriek, lebo kym nechodil do skolky si sa mu venovala a mozno mohol si robit viac menej co chce. Ked prisla skolka, program, pozornost, atd. zacali ho obmedzovat a ma tvrdohlavsiu povahu robi to narokom a tak dostava pozornost. Inu skolku zmenit lebo tam uz si zvykol na to ze ho upozornuju a ma tam svoj system im to robit napriek a zo dna na den sa to nezmeni, skor potrebuje ine prostredie.

drobcek26l
7. máj 2017

Mame presne tento istý problém, môj syn už dokonca aj bol vylúčený na 2 mesiace ale nepomohlo to. Chodíme k psychologicke lebo učiteľky v škôlke mi stále tvrdili ze ma urcite nejakú poruchu pozornosti a správania a ta nám teraz v piatok potvrdila ze syn je upne normálne zdravé a živé dieta ze žiadna porucha nehrozí a to ze je v škôlke takýto tak ze preto lebo si na seba tym vynucuje pozornosť. Potrebuje aby sa mu viacej venovali. Jedine co mi odporučila je zmeniť škôlku ale za takú aby bolo v triede max. 10 deti. Bohužiaľ u nas takú nezoženiem. Takze nic iné mi nezostáva len bojovať s učiteľkami v tej starej. Samozrejme pokial mi ho zase nevylúčia. Pretože v dnešnej dome je najlepšie sa zbaviť niekoho kto nezapadá do tabuliek ako mu pomôct začleniť sa. 😩 Držím vam palce viem ze to bude ťažký boj

pribinak
7. máj 2017

Nepíšeš ci psychologicka nieco nasla, ako ho vidi ona. Ci je tam nejaka porucha, alebo nie

bosoriak
7. máj 2017

Tak ono je to velmi citliva tema. Ako sa ma ucitelka "viac venovat" jednemu dietatu, ked je v triede dalsich 23 deti? Myslim, ze ho skor vylucili z bezpecnostnych dovodov. Ona predsa musi obstrazit vsetky deti.

Podla mna je jedina moznost skusit vybavit asistenta. Ja som za integraciu, zijeme v zahranici a tu je to uplne normalne, ale bez zabezpecenia vseobecnej bezpecnosti je to skor na skodu.

Bohuzial to, ze si na deti sama, nie je dovod, aby boli ohrozene ostatne deti v skolke. A tvoj syn tak isto. Az si vazne ublizi, pretoze ucitelka musi utriet ritku spoluziakovi, budes potom nadavat na ucitelku?

Chapes, toto je komplexny problem.

Vela stastia.

moni244
7. máj 2017

Ak sa da, zmenit za skolku, kde je menej deti na ucitelku

moni244
7. máj 2017

@drobcek26l jasne, najlepsie vswtko zhodit na ucktelky, ved co, nech ucitelka sa venuje jednemu dietatu a ostatne nech su bez dozoru, nie?

nini1010
7. máj 2017

My mame opacny problem.trieda plna deti a jeden neprisposobivy chlapec.jaci,huci,vresti bez zrejmeho dovodu,narusa vsetko co sa snazia ucitelky s detmi robot tymto hystercenim.naozaj jaci ako zviera.nekomunikuke,bije a sace deti.Ktoremu rodicovi by sa pacilo keby jeho dieta obtlkal takyto neprisposobivy chlapec?deti ho nemaju radi a vyhybaju sa mu.Takze tolko pohlad z druhej strany...Ak je dieta v akejkolvek podobe problemove mal by to byt v prvom rade problem rodicov,az potom skolky.nemyslim si ze je skolka povinna starat sa o nezvladnutelne deti len preto ze je to ich povinnost.vonkoncom nie,je to problem rodica vyriesit dovod spravania sa svojho dietata a az potom ho umiestnovat do skolky.mne osobne je uplne ukradnute ako sa sprava chlapcek doma k mamicke led v skole utoci na deti.netreba hadzat zodpovednost za nezvladnute deti na skolky,nie su povinny napravat to co zanedbali rodicia.

zuzana76
7. máj 2017

@nini1010 ja si myslim, ze dnes vplyvom tych roznych vztahovych, volnych a neviem akých koncepcii vychov, pritom si msylim, ze z kazdej sa da si vziat nieco dobre, ale rodic, ktory casto nema pedagogicke a psychologcike vzdelanie, tak ho to len pomyli a taky rodic nedokaze urcit detom pevne hranice a dnes sa teda dost ukazuje, ze deti hranice potrebuju, výsledkom je potom nezvladatelne dieta

pieksamaki
7. máj 2017

mne tiež vylúčili dieťatko na pol dňa, kvôli pocikavaniu, chodila som po neho O 12.00, lebo sa cez spánok pocikal,keďže som to nevedela eliminovať, potom som tam išla ešte naspäť O 17.00 po tretie......namáhavé, ale musela som akceptovať,lebo chápem, že učiteľka nie je povinná prezliekat postieľku každý deň.....trvalo to rok....od septembra sme sa presťahovali z bytovych dovodov, A tam sa pocikal iba raz.asi možno aj dozrel močový mechúr, V noci má naďalej plienku, ale aspoň ten poobedňajších spánok V škôlke dá....Má 5 rokov....niektoré maminky od naučia aj skôr,ja viem, my sme V tomto však pozadu chybou nás rodičov...

mas to však komplikovanejšie, lebo aj bije deti A podobne.....niekedy to deti robia Z ne spracované ho hnevu....Ak prešli rodičia rozvodom, čo samozrejme nemusí byť tvoj prípad....ale asi skus hľadať riešenia pre malého, aby ste to mali ľahšie či ty alebo on, lebo potom aj škola príde, sústrediť sa A tak, postupne zvyšovať minúty na pozornosť, motivovať ho otázkami, čo aké zvieratko vidí, čo papa, aby sa mu zamestnala myseľ....A možno Veľa športu, také chlapci viac radi, nemyslím, teraz hneď futbal, alebo čo, ale prechádzky, naháňaj sa S nimi na ihrisku, odrážatko .... chalani sú živši častejšie ako dievčatka....

cichlida
7. máj 2017

@drobcek26l ako prepac, ale staci mat jedno taketo dieta a ucitel je v neustalom strese. Viem o com hovorim. Keby mi raz ucitelka povedala, ze niektore moje dieta toto robi, tak ho odtial okamzite beriem aspon na mesiac domov. To kolko ta upozornovali, kym ho vylucili? Moji su doma ako blazni, ale v skolke dobri, co je asi ten lepsi pripad 🙂 niesom ucitelka, ale robila som v ms, jeden chlapec tam bol neskutocne zly, ovsem pokial sa mu niekto " venoval" tak ok. Ale predsa je to nerealne, co ostatne deti? To tak dnes, mamy sa staaale venuju, od pol roka kruzky, potom sup do skolky a dieta sa nevie zahrat same, nepocuva autoritu a vynucuje si pozornost. Som zvedava co nam vyrastie z tejto generacie deti

nini1010
7. máj 2017

@pepa1213 Dvakrat som si precitala vas prispevok.neurologia ok,urologia ok,stale lieta,do vsetkeho picha,bije deti,brata,pocuvne na piaty krat.Mila mamicka mate uplne normalne zdrave lez nevychovane dieta.nic z toho co popisujete nie je mimoriadne,nenormalne.Z casu na cas to urobia vsetky deti,kazde dieta uz soyilo alebo udrelo ine dieta.otazka je ze ci dostane nasledne zo dve po zadku a rodic mu razne urci hranice,alebo sa z toho stane u dietata normalny model spravania.Cize z toho co ste napisali je zrejme ze nemate neprisposobive ale nevychovane nezvladnute dieta.maleho terotistu ktory skodi bratovi aj inym detom a namiesto riesenia veci so skolkou by ste mi mali supnut par na zadok a pritvrdit vazne vo vychove lebo maly evidentne vidi ze si to moze dovolit a maminka si s nim nevie rady.

pieksamaki
7. máj 2017

Stekli ich na posteli, hraj vankúšovU vojnu, nech sa endorfiny vyplaviA, viem, že asi na to nemáš síl A energie popri všetkom, ale urob to aj na úkor možno nejakej inej povinnosti, za skúšku to stojí, nie jednorázovo, týždeň, dva...

pepa1213
autor
7. máj 2017

nie je nezvladnutelne dieta...kazdy si s nim vie dat rady a len v skolke su take problemy...napriklad cez zimu sa stalo ze boli vonku a stavali vonku snehuliaka maly sa chcel dotknut snehuliaka a ked neposluchol na druhykrat tak ho ucitelka sotila a maly spadol...tiez neviem ci by sa niekomu pacilo take jednanie...

viera77
7. máj 2017

Dcerka ma za spoluziaka takyto typ chlapca - utocny a agresivny, ziadny respekt k ucitelom a ani spoluziakom, bezne vraj zoberie stolicku a hodi do deti, atd...malá je citlivejsej povahy a velakrat sa od strachu aj rozplace a nechce ist na druhy den do skolky ...jej zatial neublizil, ale clovek nikdy nevie....a ucitelia maju zviazane ruky a nemozu nic viac robit okrem neustaleho napominania maleho bitkara a vytrznika....a zial, jedna sa o dieta rozvedenej pracujucej matky, ktora vraj na neho nikdy nema cas a mozno ten cas na vlastne dieta ani neche mat.

katkakovac
7. máj 2017

Co povedala logopedicka a psychologicka??? Od toho by som sa odpichla. Moj syn ma 3 roky, naruseny vyvoj reci, rec na urovni rocneho dietata. Inak je inteligentny, sikovny a velmi aktivny. V septembri nastupil do skolky, tam utekal z triedy, rozhadzoval hracky, nezapajal sa do hier. Az neskor sme zistili, kde je problem. Ukazalo sa, ze neposluchal, lebo nam nerozumel. Chytal hystericke zachvaty, nereagoval a uzatvaral sa do seba. Odkedy riesime logopediu, mame uplne ine dieta. Komunikacia napreduje, zacina posluchat a aj da s nim lepsie ucitelkam pracuje. Syn ale chodi do sukromnej skolky zo zameranim na montessori a ucitelky su ochotne sa mu venovat. Sami navrhli riesenia a chcu ho integrovat medzi zdrave deti. Hladaj odbornikov a lepsiu skolku.

siska53
7. máj 2017

@moni244 urcite nie to zhodit na ucitelku,no mozno staci len dieta zamestnat nejakou ulohou navyse, ja ked mi tie moje vymyslaju,tiez tak spravim.. Minule som mala homeoffice,prosto som musela normalen byt 8:15za pc ako v praci a syn,kedze sme.obaja boli nakapati (on ucho chytene) ,bol so mnou a akosi nechapal,ze maminka nemoze len.tak ako inokedy prerusit pracu,chvilu sa s nim.pohrat, ked sme byvali doma,tak som to striedala,domace prace a hry s detmi, do domacich sa casto aj zapojili..
Nuz som mu vymyslela,aby pozametal zem,kedze sme.cakali navstevu potom. A on sa krasne toho chytil,nielen pozametal,ale aj vedro napustil a vyumyval dlazbu,plus aj skla na dverach sam od seba. A ja som mohla v klude robit.

To iste sa odporuca i v skole - zamestnat zivsie deti nejakou este ulohou a podla mna sa to da aplikovat aj v skolke tak,aby sa ucitelka mohla venovat aj ostatnym detom.

On zas u zakladatelky,kedze je samozivotelka,moze byt u dietata nieco nespracovane,co ale by mal.odhalit dobry psycholog,mozno by som sa obratila na nejakeho odblokovavaca-ako alternativu k psychologovi,keby ten nepomohol.

siska53
7. máj 2017

@pepa1213 vid prispevok vyssie.
Chyba mi tam.spolupraca rodic-ucitelky-psycholog.
Aj nas sa tazko adaptoval 3m. Revaval. Nebil deti,ale takmer cely cas prereval. Potom si zvykol aj bolo dobre.

dagaz
7. máj 2017

@pepa1213 ja viem ze kazdy chrani a obhajuje to svoje dieta hoc aj akokolvek je nezvladnutelne. To ze ucitelka sotila tvoje dieta az spadlo mas od koho? Predpikladam ze si tam nebola..cize je to od tvojho soteneho dietata? Uprimne my sme tiez v skolke mali decko ktoremu chybala vychova...rozmaznany fracek ktoreho 200kg otec radsej posadil k pocitacovym hram sko by mal rozhybat 200kg zivej vahy. Matka plne hrda na to ze jej syn nesedi v kute ale presadzuje si svoje postavenie..co na tom ze spoluziacke roztal obocie..co na tom ze mojho syna bez predchadzajucej hadky ci nezhody proste len tak napadol pestami a mlatil ho do hlavy.. Stazovali sa hadam vsetci rodicia..ako to skoncilo? U riaditelky kde pani ucitelka poprela vsetko co to decko doraba v triede a tvrdila ze on je uplne uzasny chlapec..tatinko ktory chodi na mercedese aj so svojimi 200 kg asi dal "sponzorsky dar" a vsetko bolo zazehnane. Ja osobne si myslim ze dieta sa po neakom pol roku ukaze...niekedy je to vychovou niekedy neakou poruchou...kazdopadne ci jedno ci druhe treba zacat riesit lebo netrpite len vy ale aj ostatne deti v skolke a aj ich rodicia. My sme sa dostali do stadia kedy moj syn zahlasil ze neznada skolku len koli tomu nevychovanemu decku.

nini1010
7. máj 2017

@pepa1213 A toto mas odkial ze ho ucitelka po nieco takomto sotila?to sa mi zda uz naozaj pritiahnute za vlasy,ved rozmyslaj.Teraz tvrdis ze kazdy s nim vie ale tebe doma bije druheho syna...vies co tymto prispevkom som pochopila ze nechces vidiet iny uhol pohladu a ze na tvojho chlapca nemoze nikto nic povedat,skoda energie.Keby to bolo v nasej skolke sama by som sla za riaditelkou aby ho vylucila lebo ziadne decko nema pravo bit ine deti.to nie je problem ucitelky ale tvoj lebo aj tebe doma bije syna.

kristinka86
7. máj 2017

@pepa1213 Nejdem čítať všetky komentáre. Učiteľky majú právo vylúčiť dieťa aj za pocikávanie, resp. za neadaptovanie sa. Ak sa dieťa pociká občas, je to OK - zmena, stres, iné pravidlá, mnoho nových ľudí..Preto majú náhradné oblečko vo vrecúšku. Ale ak sa to stáva často, nie je do škôlky ešte pripravené. Ich nezaujíma, či sa pocikáva aj doma. Základ je, že to robí v škôlke, kde ho majú ony na starosti. Veď nemôžu dieťa 5x denne prezliekať. Jednak niet do čoho a jednak majú aj iné deti. Je to aj pre samotné dieťa veľmi stresujúce a zahanbujúce.
To, čo si opisovala, zjavne nasvedčuje, že sa neadaptoval. To sa stáva aj u starších detí - neviem, koľko má presne Tvoj syn. Na jednej strane chápem, že si nemôžeš dovoliť byť s ním doma, na druhej strane ale chápem aj učiteľky - majú tam aj iné deti a toto, čo si opísala, nie je len trochu iné správanie, ktoré sa dá zvládnuť. Najmä ak sa to nejak extra ani nehýbe k lepšiemu.. Treba hľadať príčinu synovho správania. Možno mu fakt len nesadla škôlka, spolužiači, učiteľky, atď. V tomto prípade je na mieste zmeniť škôlku. Ak to nepomôže, treba hľadať ďalej. To je len môj názor.

zenazaba
7. máj 2017

@pepa1213 a to kto ti opisal situaciu s tym snehuliakom, syn ? 😀

margotka33
7. máj 2017

@siska53 kolko rokov ma tvoj syn? 🙂

ettel
7. máj 2017

@pepa1213 tak toto ti neverím, učiteľka sotila dieťa?videla si to na vlastné oči?

traktor
7. máj 2017

..precitaj si este raz co si napisala..a nezatvaraj pred tym oci..lebo postupne zacinas obvinovat vsetkych naokolo a svojho syna ospravedlnovat...a prave on ma problem a vidim chybu aj v tebe...tym; ze ho ospravedlnujes mu len skodis..a cim bude starsi bude to len horsie a co je este horsie odnesie si to aj tvoj druhy syn;kedze mu brat ublizuje..tvoje dieta potrebuje pevny rezim; aj formou odmien a trestov..a musis si stat za svojim;nepovolit...ak ublizi hned ho brat prec a vysvetlovat; ze toto sa nerobi; no zaroven mu stale vysvetlovat;ze ho lubis..drzim prsty; nech to zvladnes..ale musia fakt zacat od seba; aj ked je a co si budeme hovorit bude tazke a nebude to hned...

nini1010
7. máj 2017

Teraz som zazila situaciu ako vystrihnutu z knizky takychto prikladov.2rocne dieta z matkou,chlapec udrel druhu zenu.mama mu pohrozi prstom "nonono".Mama sa otoci sa na tu zenu ktoru udrel a hovori:"Z toho si nic nerob,pojde do skolke tam ho deti naucia."
Skoro som odpadla!

pepa1213
autor
7. máj 2017

akoze dobre rano pisala som ze este nevie hovorit...takze asi som tu situaciu videla na vlastne oci...a nebije druheho neustale klbcia sa ako bratia...a ano dam munaj nejaky trest a aj mu tsapnem na zadok a aj po nom pokricim...a vsetky tieto problemy sa zacali nastupom do skolky...predtym sa nepocikaval a nebol az taky rozkokoseny ako je teraz...

nini1010
7. máj 2017

@pepa1213 No jeeemine,raz tak raz inak.typicka nedotkliva matka.tak naco sa tu chodite radit ked my nicomu nerozumieme?pokracujte dalej a vam ho z tej skolky naozaj vylucia.A nedajboj nejakemu dietatku naozaj ublizi a budete mat na krku aj ublizenie na zdravi.skoda reci.mali by ste si ho nechat doma.takto ste si ho vychovali ze sa nevie chovat v kolektove tak si ho vychovajte doma.

pepa1213
autor
7. máj 2017

kazda matka si pozna vlastne dieta...len pisem aka je situacia.. a nini1010 nie nie som nedotklivka...po tom co sme si s drobcami prezili beriem realitu az vepmi jasno...

sykorkauhliarka
7. máj 2017

chcela som byt ucitelkou v skolke ale po tychto diskusiach ani bohovi....teda ja si pamatam ako sme stali v kute ako nam dali obcas na zadok ucitelky a mali sme ako deti respekt....teraz ucitelka nemoze nic...preto decka nemaju respekt voci ucitelom...uz od skolky....viem o jednej ucitelke co zbila dieta ale mala na to parny dovod ked 5 rocny nezvladnutelny chlapec zastrihne noznickami druhemu chlapcovi do prsta a ten krici ze on ma pichol ....aj ja by som ho zmastila ako zito...