Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

lenocka3
14. mar 2008

caute kocky 🙂 dobry obed 😀 😀 😀
aj ja mam dobru naladu, kedze je piatok 😀 😀 😀
mrsinka sa pomalicka spusta opica jedna, akosi sa jej nechce rozbehnut 🙂 robi drahoty 😀 😀

monika3
autor
14. mar 2008

Ozaj Eli a tebe dali ake injekcie pri endometrioze na stimulku?
a mala si aj cysty?

ellianka
14. mar 2008

injekcie som brala decapeptyl a puregon
cysty mám stále, jednu mi pri odbere vajíčok museli odsávať lebo ich nemohli dobre odobrať

ellianka
14. mar 2008

tie väčšie sú naplnené akýmsi slizom, ktorý sa zle odsáva

monika3
autor
14. mar 2008

aj ja som mala decapetyl, puregon a menopur a cysty mi tiez pri odbere poodsavali..

a teraz neviem ako na tom som, asi laparka na odsatie tych cyst a potom ivf,
do akeho centra chodis? ja GF

janis24
14. mar 2008

baby a zvacsili sa vam tie cysty moc pri stimulke? 😅

ellianka
14. mar 2008

Helios
vyzerá, že to tak, že máme podobné trápenie

ellianka
14. mar 2008

mne sa jedna zväčšila skoro o polovicu 😠

ellianka
14. mar 2008

ja som zatiaľ bola len na jednej laparke ale nepodarilo sa všetko dobre odsať ☹
dokonca mi chceli jeden vaječník vziať ale potom som stretla super doktora z Heliosu a on mi sľúbil, že zo mňa tehulka bude 🙂 tak uvidím

monika3
autor
14. mar 2008

janis ahojcek,

ten helios baby vam fakt uprimne zavidim...ja to mam z Ba fakt daleko, vzdy ho len chvalite..

Janis ja som na laparke pred ivf nemala ziadne stopy po endo a po ivf sa to pekne zacalo od znova a uz to nema konca... ☹

lenocka3
14. mar 2008

kocky, ale no, co su to tu za chmary? ved hovorim, ze toho roku tu u nas bude porodny boom 😎 tolko trapenia sme vydrzali, tak tu chvilku este nejak prezijeme, nie? eli, moni, nebojte, na milion percent to vyjde a uz to potom bude len a len dobre 🙂

ellianka
14. mar 2008

lenočka ešte že ťa tu máme a doleješ nám optimizmus 🙂
určite to musí vyjsť, všetkým nám...joj to je krásna náhoda, práve sa tu cez okno na mňa krásne usmialo slniečko 😉

korusa
14. mar 2008

ahojte babenky,

veru netreba stracat nadej, urcite sa to podari, kazdej z nas a urcite vtedy, ked to budete najmenej cakat 🙂

Lenocka, prvy menzes sa Ti vobec nemusi spusti silno, ja som ho mala len taky, ze som tri dni spinila a konec 😝

Libi kramy este nedosli, ale dnes asi dojdu,alebo zajtra, uz mam cudne bolesti v podbrusku a spinenie je stale, sice sa mi zda, ze uz konecne slabsie, ale pred kramamy sa to vzdy zlepsi. Ale este aj dnes som si dala cajiky, ze vsak tri tyzdne to budem pekne pit a potom uvidime. A co Ty Libeth, ako tie kvapky, uz Ti je lepsie?
Inak gratulujem k skuske si sikulka.

lenocka3
14. mar 2008

korusa 🙂 a si si ista, ze sa spusti? prajem ti, aby sa vobec nespustil 🙂
juj kocky, mna tu prehyba na stolicke, podla toho, kde ma v brusku pichne... je to smiesne - toto mi chybalo 😀, ale este stale to nie je na ruzovu tabletku, nastastie 🙂
a pan manzel aky je vyteseny 🙂 ze jeee, konecne dostanes po MS chut 😀 😀 😀

veronika13
14. mar 2008

ahojte bojovníčky, nedá mi nenapísať a povzbudiť vás trochu. Tiež mám tu pliagu endometriozu, ale chválabohu aj náš pokladík Riška. Nám sa podarilo otehotnieť hneď po liečbe Anargilom, tak patrím k tým šťastnejším. Ako píše aj korusa, netreba strácať nádej, určite sa to podarí, len treba vydržať a nezúfať a skúsiť sa uvoľniť, i keď viem že to musí byť ťažké, keď tak veľmi chcete už bábo. Držím vám všetkym palce a verím, že budete čoskoro mamičky, tak ako ja. Je to krásny pocit, všetkým vám ho z celého srdca želám 😵
V júni ma čaká kontrolu u gyn. či endo pokračuje alebo čo, trochu sa toho bojím, neviem či mi budú robiť potom aj laparku, nemáte niektorá s tým skúsenosť? Prvú laparku mi robili v r. 2005 pri nej mi zistili, že ide o endo, lebo som mala veľkú cystu aj zrasty.

Držte sa, ste silné ženy, ktoré si zaslúžia obdiv a uznanie😉

libeth
14. mar 2008

korusa, dakujem 😵
no ako som znizila tie kvapky, tak je to lepsie. Nie ze by som nespinila, alebo ma to nebolelo, ale nieje to take intenzivne, dufam, ze sa to zlepsi, aby som si to pohla davat normalne, lebo takto musim kazde dve hodiny a pred jedlom. Tak stale sledujem hodiny... 😲
... a mozno ti uz nepridu, teplotu mas hore? Juj, taka by som bola rada, keby si te :Porodny boooom: spustila ako prva 😀

lenocka, ani ja som nemala silnu, skor to bolo o spineni 😉

korusa
14. mar 2008

Veronika dakujeme velmi pekne za povzbudive slova a zo srdca Ti prajem, aby si uz nemala ziadny problem.

Zial skusenosti ako to je po tehotenstve s endo nemam, ale uz som parkrat citala, ze zvykne vymiznut uplne, a mavas este bolesti? Lebo ked sa citis uplne v poho, tak si myslim, ze endo je fuc a Ty si uz stastna maminka 😅

Lenocka, bola by som najstastnejsi clovek na svete, keby sa to nespustilo, ale to spinenie mi hovori, ze sa to urcite spusti ☹ Inak aj mna pred chvilou tak strasne pichlo v bruchu, ked som si sadla, az som musela vykriknut, asi si obstaram do roboty fit loptu, nech tu nesedim tak nezdravo 😝
Ale ako pises, kym to nie je na ruzovu tabletku, tak je to v poho.

ellianka
14. mar 2008

ahoj veronika, máš krásneho synčeka 😵

korusa
14. mar 2008

Hej Libi, teplota zatial hore, ale to sa moze zmenit, zial zo dna na den ☹ A ten moj graf je teraz fakt divny...
Ale uz som si bola kupit aj dve balenia mojich "plienok" lebo minule ako ma prekvapili silou, tak to bolo fakt supris.
Takze poistena som, a si zlata, ze mi to prajes, ale ja by som to uz priala Tebe 🙂 Nechces ten baby boom spustit radsej Ty? Ja sa potom pridam 😀 A potom rad radom vsetky 😀 Inak neviem, ci to mozem prezradit, ale nahodou som natrafila v inej teme na byvalu "endacku" - cize babenku s nasou dg. a je asi tehotna 🙂 Tak dufam, ze sa sem potom pride pochvalit, asi jej idem napisat 🙂

monika3
autor
14. mar 2008

tak taketo spravicky veronika su nadherne a tesime sa ze budeme nasledovat...

Korus dufam ze nepridu....a budes nam posielat tehu virusy 😉

veronika13
14. mar 2008

korusa, ja som nemala bolesti ani predtým ako mi zistili endo. Žiadne príznaky endo sa neprejavili, takže toho sa nemôžem držať, akurát pri menzese som cítila väčšiu bolesť na tej strane, kde bola cysta. No zatiaľ je to v pohode, tak uvidím po vyšetrení, som zvedavá aj sa bojím, také zmiešané pocity 😒 Dokonca aj keď som kojila menzes mi prišiel už druhý mesiac po pôrode.
ellianka, ďakujem, aj vy budete takých čoskoro mať 😉

ellianka
14. mar 2008

koruska, mne doktor hovoril, že endo počas tehotenstva úplne zmizne ale bohužiaľ sa potom zas vráti 😠 ale že to potom môže byť aj v miernejšej forme

korusa
14. mar 2008

Veronika, to ta mozu boliet nejake zrasty, a celkovo, uz nas raz rezali a to uz asi budeme citit stale. A netrap sa uz tym, urcite to dobre dopadne.
Ja som raz citala o jednej pani, ktora nam raz pisala, teraz neviem ci na konika, alebo inde, no ale uz mala 60 rokov a dve zdrave deticky a endo sa jej po tehotenstve uz nikdy nevratila. 🙂

ellianka
14. mar 2008

korusa, to je krásna správa 🙂

libeth
14. mar 2008

jeej veronika, si sa nam veru uz dlho neukazala. Uteka to, si pamatam, ked sme koncili liecbu dako po sebe. Risko je zlaty, ma taky sibalsky pohlad 😵

veronika13
14. mar 2008

veru a je to riadny šibal 😀
nechodím do tejto témy moc často, ale dnes som akosi dostala nutkanie pozrieť vás 😎
Netrápim sa preto, ja som šťastná, že máme Riška, keby sa nám už aj druhé nepodarilo, tak to nebude taká tragédia, i keď možno teraz nie, ale neskôr, no taký je život, niekto nechce deti a má ich, niekto chce a .... no ale nejdeme sa preto stresovať, nie?
libeth a ty berieš teraz nejaké lieky?

libeth
14. mar 2008

veronika, nie neberiem. Mam po liecbe a druhu uz nechcem 😉 stacila jedna. Akurat mam kvapky na upravu cyklu, lebo sa nechce unormalnit. Ani na umele sa mi nechce, nechavam to proste tak 😅 ale verim (alebo sa aspon snazim), ze to jedno sa podari 😵 😀

lenocka3
14. mar 2008

ahoj Veronika 🙂 minule som pozerala albumy a nasla som ta tam 🙂 aj s malym 🙂 tak som si hned spomenula, ze mas tiez endo a tesila som sa, ze aj my raz budeme vsetky zakladat albumy 😀 A aj ja chcem Riska 😵 sa mi to paci, ked obaja chlapi doma nebudu posluchat, tak na nich budem kricat: Riso, Miso, nehnevajte ma! 😀 😀 😀

baby, mne uz zacala normalna 🙂 som to zakrikla a akosi sa spustila 🙂 ale ten pocit dobry, co mam 😵 😵 a zatial brusko neboli, len hlava 😵 dufam,ze mi to takto vydrzi co najdlhsie 🙂.

libeth
14. mar 2008

lenocka, alebo co najkratsie a potom sup sup, ked chces toho Riska 😀

lenocka3
14. mar 2008

😵 😵 😵 nooo 🙂 😀 alebo aj Patrika 🙂 zaujimave, ze pre dievcatko som este nic nevybrala 😀
no, bodaj by to najblizsie mesiace vyslo... najneskorsie tak do pol roka..., potom sa bojim, ze budem tam, kde som bola na zaciatku... uvidime 🙂 kupim femigard a pockame na zazraky 🙂