Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

monika3
autor
25. sep 2008

jej baby vy ste este tu? 🙂

Lenocka to mas dobry rozpis...ja som nikdy takyto rozpisi o sebe nevidela...takze ja uz ani neviem ci mam cysty alebo nie....

nelly3
25. sep 2008

ja neviem kde vsade to mam, musim sa opytat, ale je to hnusoba ta endometrioza 😝 a este som sa pytala na to spinenie a ze ked spinim tak to uz vobec neotehotniem prirodzene ☹

nelly3
25. sep 2008

lenocka3: 10-tku nemozes mat lebo je len 5 stupnov 😉 baby a vy co uz zacinate s UO tak si potom date kolko vlozit deticiek 🙂 ? moze sa aj jedno?

monika3
autor
25. sep 2008

Nelly no mozno ked mas to spinenie a mas niaku infekciu tak to moze branit uhniezdeniu v maternici...
ale zase vselico sa uz kde komu podarilo ... 🙂 🙂 🙂 🙂

scarlette
25. sep 2008

nely pokial viem je to na tebe kolko chces ale viac ako dve tri nedavaju...
ja mam dve embrijka a ked si dorisim svoj stav tak si ich pojdem dat vlozit naraz, endo je svina a ked tak radsej budem mat dvojcata ako sa po jednom dietati opat takto trapit

lenocka3
25. sep 2008

nely - a mne sa zda, ze su len styri stupne.. no neviem 😉
a to je jedno, to si robim len srandu, ze na mna ani tabulky nestacia 😀
a to spinenie nely, asi tatko: sa mi zda, ze aj ty spinis po ms? ci nie? ja tak do 15DC.. 😖 a pred ms spinim tri dni... no dovi dopo 😲, lekarke v sanatoriu som to hovorila, lebo mi idu na 12DC robit postkoitalny test /po sexe/, ze ako sa spravaju spermie v hliene a ked som jej povedala, ze 12DC ja este zvesela po kramoskach spinim, tak povedala, ze nevadi - a to beru ster z krcka...
ked som s tym spinenim bola za obvodakom, tak mi povedal, ze nevie odkial to ide a tvaril sa akoze co to vlastne od neho chcem - vsak mam endometriozu... 😠 😠 😠 a tym to haslo... a minule som studirovala tu na koniku a v neviem ktorej teme som citala /boze, ja sa toho nacitam az mi z toho raz preskoci/, a jedna kocka tam tiez bola co takto dlho spinila tak mala moc vysoky prolaktin a ona to mala z toho.. takze bohvie co este mame okrem endo s prepacenim za vyraz na prd... 🙂
a ako hovori scar - vlozia ti kolko chces, max dve tri. A ja budem chciet dve, lebo ja chcem tiez dvojky 🙂 To nevadi, ked som malucka? A mam kamosku este mensiu a ta ma dvojky /samozrejme prirodzene/

lenocka3
25. sep 2008

a ozaj - este ako hovori Monika - tak moze byt aj z infekcie.... tolko spinenia.. ale mne nikdy ziadnu nezistili.. no necham sa prekvapit, do povedia v Heliku 🙂 😵 /dufam, ze povedia len sem to podpiste a za dva mesiace som tehu/

nelly3
25. sep 2008

no ved uvidime, z coho to bude a tak. no ja by som ked uz chcela jedno lebo dve naraz to by som asi nezvladla, ale ved to sa uvidi ako budem postupovat a co mi doky povie po sone. 😔

nelly3
25. sep 2008

lenocka3 a to nebude prekazat ze mame endo ked budu vkladat embrijka? ci im to nejako neuskodi alebo co? 😲

lenocka3
26. sep 2008

nelly - neboj, neuskodi 🙂 ved prave preto, ze mame endo nam pomozu vsetkym 😵 😵 endo je indikacia na IVF, kedze bez neho to akosi niekomu vobec nejde 🙂 ale nam to vsetkym vyjde 🙂 😵 😵

lenocka3
26. sep 2008

a dobre ranko vsetkym 🙂
sup-sup na konika!!!!

janis24
26. sep 2008

sup sup ako rada by som, ale nestiham 😅 😀 😀
nelly no keby to malo uskodit, tak asi ziadna z nas na IVF nejde, lebo pochybujem ze je tu niektora, ktora by bola z endo uplne vyliecena a nemala by ani jedno jedine lozisko... Takze neboj, drzim palec. Inak co si sa pytala na ten pocet, myslim, ze jedno embryjko sa ani neodporuca vkladat, lebo sa tam vyrazne znizuju sance. Preto davaju vacsinou dve, aby sa uchytilo aspon jedno z nich. Ja by som tiez najradsej len jedno, ale nebudem riskovat, ze si to budem muset cele zopakovat, chcem pre to spravit vsetko, no a ked budu dvojicky, dajako to uz uvladneme 😉

pink_lady
26. sep 2008

ahojte 😎
tak mna vcera nadrogovali - napichali mi daco do zili od bolesti a aj do zadku - au este vcul to boli 😀 ale hlavne ze uz je lepsie 😅
inak ja som asi sebecka ale ked ste sa tu vcera o tom bavili- ja chcem dievcatka- aby som si ich mohla čačkať 😵 ...aaa ziadnu endo mat nebudu a basta 😠 😀 😀 😀
inak co sa tyka tych stupnov endo ja neviem aky mam stupen 😀 😝 nikde som sa to nedocitala v tej mojej maxi karte zdravotnej 😀 iba ze to je na crevach pobrusnici a samozrejme na vajecnikoch.

janis24
26. sep 2008

caf pink, som rada ze je ti lepsie 😉
a bud rada ze nevies aky mas stupen, mam pocit ze tak je to lepsie... Ja mam v sprave len ze pocetne loziska v peritonealnej oblasti, cize pobrusnica...Stupen 3-4. Tot vsio.

lenocka3
26. sep 2008

caf pinky... no fakt, aspon ze ti je lepsie 🙂

no a aspon ju nemate v posve.... 😠 😠 ja ze co asi len uz tam moze boliet... 🙄 🙄 ale uz je to v pohode - ako vyrezali tie loziska, tak sa tam nove neobjavili...
len sem-tam sa nejaky doki pocuduje, ze z coho mate tie jazvy vnutri 😀 😀 😀 no, z nadchy veru nie 😀

zajtra ideme na oslavu a mne sa po tej krvi rano v Heliku urobila modrina 😠 boze, musim si dat dlhy rukav, aby sa ma nepytali, ze na co som bola na krv 😒

janis24
26. sep 2008

lenoc 😀 😀 😀 😀 ze z nadchy 😀 Dobreeee
aaale aspon ti to vyrezali, u mna sa neunuvali ani par ich dat prec, neviem preco...Asi by to nemalo zmysel... 😔

lenocka3
26. sep 2008

jani - ja ta potesim: mne vyrezali len tie "z bambule"... na ostatne v brusku sa mi tak vykaslali 😕 😠 radsej napisali: tam a tam MNOHOPOCETNE loziska endometriozy 😀 tot vsio 🙂

nelly3
26. sep 2008

ahojte 🙂
a mne doky vcera povedal, ze tie endometriozne loziska sa nedaju uplne vycistit a tak, ze to aj ked ta operuju nevidia vsetky tie loziska, ze niektore su poschovavane a tak 😠
lenocka3 a nemozem ich mat tie lozicka v "bambule" ked mam to spinenie?

lenocka3
26. sep 2008

boooze - a ked mi to doki indikoval na LSK - ze co treba vyrezat 😀 to bola sranda, kde som prisla, kazdy pozrel do karty a vsetci ze: viete, co vam chce urobit vas gynekolog???? na kozu!!! ved on vam chce dat vyrezat kus z posvy!!! ukazte, ja sa pozriem sam! a to ste mali vidiet, ako tam vzdy kazdy zavolal este jedneho kolegu, ze aha - divaj, endometrioza v posve a toto mi urobili asi 4 x 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a mne je take smiesne, ked sem-tam moja kolegyna po dvoch porodoch zavali - ze boze, zase musim ist na gyndu, uz som dva ci tri roky nebola 😀 😀

janis24
26. sep 2008

no pekne fakt 😅 Hento by mi asi bolo dost neprijemne, urcite by som z tej kozy utiekla 😉
nelly ano aj mne to bolo povedane, ze vsetky nejsu vidiet, ale min. tie co su mohli dat prec, aj keby to neslo cele, aspon by to docsne menej krvacalo a menej by sa vytvarali zrasty, a chvilu by si mala vacsie sance na TT. Ale asi sa im nechce s tym paprat...

lenocka3
26. sep 2008

nely - nieeee, mne doki hovoril, ze to mi tie loziska dokrvacavaju, ked mam tak dlho ms.
A nikdy ma nepozrel. Az po roku, ked som sa uz fakt nastvala a dosla mu tam, ze nech zisti, odkial mi to ide, ked uz loziska nemam dole a on vtedy zistil, ze ani len netusi preco vlastne spinim...

nelly3
26. sep 2008

no my sme tam ako doma 😀 , sice minuly rok som moc nechodila na gyndu, ale vidim, ze tento rok to dobehnem 😀

tittika
26. sep 2008
janis24
26. sep 2008

titika dakujeme za nove infosky 😉 Akurat som nakukla, tak som si to hned precitala, sice 30% pojmov je pre mna spanielska dedina, ale nieco som predsa pochopila 🙂

tittika
26. sep 2008

aj pre mna 😀 hlavna vec,ze moj pripad som tam ani nenasla 😀 endometriosis externa...ale uz je pomaly prec 😅 dufam 😅

miminap
26. sep 2008

Dobry vecer, dievky. tak sa vam hlasim z blavy, pricestovali sme s manzelom do Iscare uz v stredu vecer a odvetdy... no povie vam.. ☹ otova som. takze: vo stvrtok rano sme dorazili do iscare. najprv pekne zaplatit a potom moj manzel dostal kelimok a musel ist odovzat spermie.. ako to zvladol, som sa ani nespitala, ale zjavne hej, lebo ked prisiel embryolog po mojom zakroku na izbu za mnou, tak mi povedal, ze spermie su pohyblive v norme, aj ze ich je dost, ale maju mierne zvysene (o 5%) patologiu - znamena, ze je ich niekolko z miliona, ktore nie su ok. ale povedal, ze je to malinko nad normu. takze.. ja som sa prebudila asi po 40 minutach, na izbe sme boli tri. jednej babe rovno povedali, ze mala prazdne folikuly.. s placom odisla. druhej babe povedali, ze mala 4 vajicka a ze vsetky oplodnia cez ICSI. a mne povedali, ze maju sest vajicok a ze teda skusime tri na tri: teda tri len zmiesaju so spermiami, ci sa oplodnia prirodzene a tri ze urobia cez ICSI. tak som povedala, ze suhlasim. pol hodinku som polezala v posteli, straaaaaaaaasne bolelo brucho!! ech!! ☹ ☹ a potom som mohla ist na chodbu za docentom, nech mi da prepustaciu spravu. a on ze nemaju moje papiere. som myslela, ze ma trafi. tak ich hladali hodinu. a po hodine mi povedal, ze mu to tam vsetko zacalo krvacat a ze on nevie, co to znamena, ze sa mu to este nestalo. tak som sa nahnevala, lebo on ani nevedl podla mna, ze mam tam cysty a asi mu praskla niektora. tak sa teraz bojim, ci tie vajicka budu ok. urobil mi este raz UTZ, ze ci sa krvacanie nesiri a poslal ma si lahnut. dohodli sme sa s mangelom, ze ostavame v BA, este ze tu mame kamosov a tak som vcera cely den prespala s bolestami. dnes je tolepsie, tak som zcvedava, co mi rano povedia v iscare.. som hotova..

tittika
26. sep 2008

ahoj miminka,drzim ti velmi silno palceky aby vsetko dobre dopadlo 😵

miminap
26. sep 2008

vdaka, ale ja uz ani neviem, co si mam mysliet.. clovek do nich vklada take nadeje ..

renka1801
26. sep 2008

Ahojte, ak tu niekto je.Ja tu chodím občas ale čítam vas pravidelne. Tiež mam endometr.
miminap tiež ti želám aby to všetko vyšlo ako je treba. Ked už musíme postupiť všeljaké procedúry.
lenocka 3: mam podobne skúsenosti ako ty s ložiskami v posve. Moja lekárka ma poslala na vyšetrenie k svojmu známemu , ktorý lieči už gynel onkolog choroby a ja cela vystrašená , no katastrofa. A on že sa nestretol s takým prípadom. A že nemá zmysel to z pošvy vyrezávať, no tak čo ? Tak nič .

scarlette
26. sep 2008

mimi a to ti opu robil sam docent??? mne robil opu doktor marsik a musim povedat ye aj ked mam vajecnik v zrastoch za maternicou tak mi vajka vydoloval, vsak si s mojou doktorkou utahovali ze museli mat asi hokejku ked ich odtial dostal...
dufam ze budes rychlo ok aby si mohla pokracovat dalej k transferu 😉