Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

janis24
8. dec 2008

cafte kocky 😉
lenand dakujeme 🙂
pink fiha ty sa mas, tak pekne oddychuj, ja si vezmem dovcu medzi sviatkami, tak ja si budem uzivat potom 😀 Teraz mam toho az nad hlavu, tak to na mna posobi ako riadna motivacia 😉

pink_lady
8. dec 2008

janis hovor o motivacii 🙂 mna uz motivuje len odratavanie do 19.12, kedy ideme posledny den do roboty 😀 juj sa nemozem dockat...dnes som si dala dovcu hlavne kvoli jazde, nech sa potom mozem ukludnit lebo este len zacinam 😅 😀

katrin21
8. dec 2008

ahojte baby...
no tak ja este stale spinim po tom diphereline, bola som uz na druhej injekcii, este mi vychadza jedna na dilovestra a potom kaslem na to.... kym sa mi obnovi ovulka, tak bude mozno aj marec a to uz bude najvyssi cas skusat bejby.,. takze pol rocnu liecbu neabsolvujem, aj tak sa mi zdam ze kopec bab ju absolvovalo a nic, a moj dokino povedal, ze staci aj 3-4 mesiace.. tak mu skusim verit,.. len keby som prestala spinit.. uz je to len trosku, ale predsa.,.. tak neviem, ked mrchu nemam mat, a pritom som ju mala este viac nez bez injekcii.... a byva mi fakt dost teplo... uplne z nicoho nic... ale da sa to prezit.. horsie je, ze sme sa chceli s drahusikom milovcat a vobec to neslo !!! Sahara, ale uplna.... baby aj vy ste to tak mali? Po dlhom skusani nejako vosiel, ale museli sme skoncit, lebo som mala pocit, ze mi to zvnutra zoderie.. a ni chut nemam, ale uz mi je ho chudacika luto.. ale fakt sa nedalo... mate s tym skusenost??

katrin21
8. dec 2008

haloooo

janis24
8. dec 2008

katrin ajoj 😉 No jasne ze s tym vsetky mame skusenosti, vlhkost vsehovsudy ziadna 😅 Na to je ale velmi jednoduche riesenie a tym je lubrikant, pre mna bol ako vykupenie, lebo chut aj bola, len ked si predstavis, ze ta to ma boliet, tak sa aj ta strati...Takze skuste toto 😉
Mas pravdu, pokial ti ma ta liecba sposobit viac neprijemnosti ako vyhod, je to zbytocne natahovat, takze tie tri injekcie budu bohato stacit a radsej sa potom snazte... 🙂

janis24
8. dec 2008

pink robis si vodicak? 😨 🙂

lenocka3
8. dec 2008

caute kockyy 🙂
totalne nestihacky
Katrin - presne ako hovoris. Ja som mala aj pri polrocnej liecbe kramy ako hodinky - zevraj sa stava. Teplo??? o tom mi nic nehovor... rano, cez den, v noci, pred sprchou, po sprche - v kuse zaliata potom. fuj. SAHARA - total brutal - najlepsi kamos lubrikacny gel - kupis aj v Tescu 😉 a chut sa mi zda ani do teraz - rok po liecbe nevratil uplne 😅 a tiez som mala poslednu injekciu na Silvestra 😀 min rok 😀 a kramy dosli v marci ci kedy, ani neviem... ale dlho im to trvalo... pri prvej liecbe som pre zmenu kramy nemala a potom dosli 28 dni od injekcie.
Ked sa ti bude dat strasne cikat, tak sa nezlakni. Mne strasne vodu zadrziavali -som vypila 2 litre vody a nic neslo von. Az potom... som sa tri dni zo zachodu nepohla 😀
jani - ako? kedy idete do CAR-ka? 😵
...ja teraz cakam na mrchu - 19-teho. Cize som cca 5DPO. Prave mi je zle od zaludka, ale hrozne. Cely den ma bolia krize a mam tlaky vo vajecnikoch a ma picha... cely vikend som makala ako fretka, tak dufam, ze som neprechladla.
ozaj - na brusnych bolo fantasticky 😀 😀 odporucam!!!

scarlette
8. dec 2008

katrin ako si uz citala od janis aj lenocky, navaly... uplne bezne a sahara taktiez, my sme tiez lubrikant riesili ako "najlepsi priatel cloveka" 😀 len sme to u nas odkladali vyse mesiaca nakolko som bola po laparotomii ale potom som to uz nevydrzala a bolo to super, hlavne ked pred operaciou a liecbou endo bol aj sex bolestivy 😅

katrin21
9. dec 2008

babulky, tak to som radam ze nie som sama...( tedaneprajem to nikomu, ale viete ako to myslim..) No aj my sme usudili, ze gel musime kupit, len nebolo toho kto by ho kupil v lekarni, tak ste ma potesili, ze je aj vTescu... normalne v drogerii?? no musim mrknut...
scarlette: no my sme po laparoskopii vydrzali nejake dva tyzdne a pol, a potom sme to skusili, ale veeelmi opatrne, priatel sa bal a aj ja... a na druhy den som dostala kramy a to bolo tusim 17.11 a odvtedy je uz kolko a my nic.... najprv dlhe kramy a teraz sa nam zas nedalo... no tak hurá do Tesca .. aj ked tento víkend spolu prvýkrát za skoro dva roky nebudeme, takze prvýkrát sa neuvidime skoro dva tyzdne... hrozne... musim si vymsliet nejaky program na víkend.. mozno budeme s malou robit medovnicky,...
lenocka:no, ja chodim cikat praveze stale... ale to asi aj preto, ze pijem Hannasaky,... a jem aj indonal, takze aj navaly sa daju zniest, nie su nejak silne, len sa zintenzivnila rychlost a frekvencia mojho vyzliekania svetra, kabata v obchode a pod....
😀 😀

scarlette
9. dec 2008

katrin ty mas dieta?

janis24
9. dec 2008

ahojte 😉
katrin, nielen v tescu, my sme to kupovali normalne v beznej drogerii, vzdy je to niekde pri kondomoch 😉
scar ako? Uz sa nevies dockat KETka, vsak? 😵

katrin21
9. dec 2008

scarlette:
hej, ja mam 8 rocnu dceru...

scarlette
9. dec 2008

jani tak nejak, zajtra volam ako sa rozmrazili a potom vo stvrtooook 😵 😵 😵
katrin to je super ze uz jednu mas 🙂 mna len zmiatko ze to nemas v pase 😉

katrin21
9. dec 2008

scarlette: ja som endo nemala... teda aspon som o tom nikdy nevedela, ale myslim, ze som ju proste nemala... bola som dvakrat tehotna... druhykrat som otehotnela, ani neviem ako, ked mala dcerka rok, pritom sme pouzivali aj ochranu, ale asi bola nejaka vadna, alebo som mala ovulaciu pred alebo po menzes.. no vtedy sme si druhe dieta nemohli dovolit ( muz dostudoval, 6 mes. bol nezamestnaný, zili sme u nasich, hadky a pod.. a vlastne do roka sme sa rozviedli....) tak som bola na interupcii, bola som tehotna len 4 tyzdne.. stale si mylsim, ze to moho byt chlapec.... nemam z toho depky, vtedy som si druhe babo nevedela predstavit, dnes po nom velmi tuzim,ma mozno je krutost osudu, ze teraz to asi take lahke nebude....s endo... ale verim, ze po LSK je vsetko ciste a nemal by byt problem... hadam s ami osud nebude mstit za to, co som kedysi urobila... dufam..

katrin21
9. dec 2008

jaaj,m tak to skusim zmenit v tom pase ....

lenocka3
9. dec 2008

dobre ranko kocky 🙂
scaaar 🙂 ako mrazaciky? posluchli a pekne sa rozmrazili? 😵 stvrtok to istiiii 😵 😵
katrin - dost mozne, ze si endo vtedy nemala. A co by sa ti mal osud mstit? ... keby to bolo o tom, tak som zvedava za co sa nam tu msti vsetkym 😉
..predvcerom sa ma svokra pytala, ci nie som tehu ☹ aj mama. Nikto nevie, ze chodime do car-ka. Taka som bola z toho nestastna, lebo som zase bola hrdina a povedala, ze ja na dieta teraz nemam cas 😢 a ze ma deti vlastne teraz ani nezaujimaju 😢
manzel ma v kuse pozoruje..., ci sa nezadarilo...., ked poviem, ze mi je zle /lebo kocky mne asi blbne zlcnik 😅 /, tak je cely stastny....

scarlette
9. dec 2008

lenocka zajtra mam kvoli nim volat tak im verim ze bojuju 🙂

pink_lady
9. dec 2008

ahojte
scar tak drzim palce 😵
lenocka tak to si teda hrdinka ja by som to nedokazala povedat ze deti ma nezaujimaju :( 😔

katrin21
9. dec 2008

lenocka: tiez ta obdivujem, ja sa pretvarovat neviem.. mne ked sa nebude darit, tak poviem na rovinu, ze sa nam nedari.. a čo som z toho smutna a potom sa ma nikto pytat nebude..kazedmu by to doslo.... ale nastastie nas sa nikto nic take nepyta a ked aj, tak to nemyslí vazne,... ale my to vazne myslime 🙂)

nelly3
9. dec 2008

ahojte 🙂
najskor scarlette tebe hlavne drzim palce velmi mooc 🙂
ja som pochodila vcera tak, ze tie onkomarkely mam v poriadku, to som uz spominala a dal mi na 3 mesiace antikoncepciu cerazette nejaku bez estrogenov a uvidime co sa bude diat s cystou, ci sa nebude zvacsovat alebo co a potom asi pojdem do carka. vobec mi nespominal operaciu lebo si asi mysli, ze to nema vyznam, ked ja som mala endo IV. stupen co je najhorsi a tak. takze som zvedava co dalej bude so mnou 😒

nelly3
9. dec 2008

a este chcem ohladom injekcii hormonalnych, ja som mavala navaly, ale v pohode sa to dalo zvladnut a sme uplne normalne fungovali, ziaden gel atd. 🙂 takze je to individualne 😉

katrin21
9. dec 2008

nelly: no tak to si mala stastie... ja som si myslela, ze sak to sa nejak " rozjede", ale vazne to neslo,,, bolo to veeelmi neprijemne, bolelo to., ale tak neopisatelne zvlastne, proste ta sliznica sa drela, alebo co..este som si robila prcu - ze asi toto prezivaju znasilnené baby.. bez vzrusenia a zvlhcenia, chudence.. takze nic sa neda robit...

lenocka3
9. dec 2008

aha scar 🙂 ja ze uz dnes volas 🙂, neva, do zajtra vydrzim 😀
no baby, som strasny hrdina... ☹ ked mna to psychicky tak depta... ze uz som pomaly samu seba presvedcila, ze mi nevadi, ze nemam babo ☹ . Vsak vsetci vedia, ze som po operaciach, vsetci ma videli, ked som mala navaly a pribrala pri injekciach. A ked vidia, ze furt nie som tehotna, tak uz mi to pripada, ze do mna len zbytocne rypu. Vsak im hadam moze dojst, ze asi nie som uplne v tomto smere v poriadku a ze je to citliva tema, ze si pripadam fakt jak neschopna, ked sa ma spytaju, kedy budem tehotna.... 🙄

janis24
9. dec 2008

pink, nelly, lenoc 🙂
nelly tak vravis, ze operacia nebude???? Teraz neviem, ci ti mam gratulovat alebo co, neviem, ci si to chcela, alebo si s tym uz bola zmierena... 😅 Kazdopadne si nemyslim, ze je to kvoli stupnu endo, na to nezalezi, skor to zavisi od velkosti cysty a nutnosti jej vybratia, neviem... A kto ti teda povedal, ze pojdes na laparku?

lenoc fakt si povedala, ze na deti nemas cas a nezaujimaju ta? 😨 Uf, tak to musel byt zaberak, toto by som nedokazala. Len potom nebudes moct nikomu vycitat pripomienky o karierizme... 😅 😉

nelly3
9. dec 2008

janis mńe lekar pred mesiacom povedal, ze musim ist na laparotomiu lebo cysta je velka a teraz podla vysledkov krvy na onkomarkely mi predpisal antikoncepciu, no ja sama neviem fakt, uz som bola aj pripravena na operaciu, ze po nej snad uz otehotniem a teraz neviem, ze co. 3 mesiace uvidim a potom uz neviem 😠

janis24
9. dec 2008

nelly 😔 Neviem co na to povedat, fakt netusim, ako suvisia onkomarkery s cystou, ved ked je raz cysta velka, treba ju dat von, bez ohladu na dalsie vysledky... Ja tym doktorom fakt niekedy nerozumiem...Strasne ti zelam, aby si proste otehotnela a nemusela sa zaoberat vsetkymi tymito nezmyselnymi rieseniami... 😉

pink_lady
9. dec 2008

nelly 😔 tie onkokarkery suvisia s cystami, a inak cerazzette - mala som tu "cest" akoze na endo no po mesiaci co som to brala mi cysta podrastla o 3 cm 😀 a krvacala som cely mesiac 😅 takze radsej ako toto ti zelam tehu 😵

katrin21
9. dec 2008

nelly: nechcem nic hovorit , ale IV st., endo bez operacie sa mi zda dost risk.. hlavne ak mas zrasty a pod..co mozno mas, lebo si uz raz mala.... keby aspon liecba 6 mesiacov, ale takto??? podla mna antikonc. nie je to iste, ako injekcie.... a ak mas cystu... ta sama nezmizne.....

nelly3
9. dec 2008

pink to vazne? nestras 😉 ved uvidim ako bude na mna posobit, snad vie lekar co robi, ved on sam ma operoval a liecil, som si citala letacik k nim a tie tabletky sa uzivaju vkuse, aspon som to tak pochopila a prave on mi to dal aj nato moje spinenie mimo cyklu.
katrin: uz mi nechce davat dalsie injekcie lebo oni posobia aj negativne nie len pozitivne, ze mozu ti sposobit neskor osteroporozu ci ako sa to vola, rednutie kosti atd. tie hormonalne injekcie maju vela neziaducich ucinkov, ale to asi vsetky tabletky a pod.

pink_lady
9. dec 2008

nelly no snad tvoj doki vie co je na teba dobre mna doprecu upozornil ze z toho mozem v kuse spinit...ale ja som nespinila ja som hned rovno krvacala :D 😀
ale to je asi o tom ze kazdy znasa nieco ine ...drzim palce 😵