6,5 ročný rozdiel medzi deťmi - zariaďovanie izby

nelinka2009
1. nov 2017

Ahojte dievcata. Zaujimaju ma hlavne nazory maminiek, ktore maju medzi detickami vacsi vekovy rozdiel a byvaju spolu v jednej detskej izbe. Ako to funguje? Je lepsie ak budu mat kazdy svoju? Popripade ako ste izbu- izby zariadili. Dakujem

mimla
2. nov 2017

Všetko už bolo povedané. Okrem jednej veci a to je chrápanie. A chrápanie pubertálneho brata je peklo.

nastasyk
2. nov 2017

@nelinka2009 ja a brat sme vyrastli v jednej malej izbe 3x2 metre a nasi mladsi surodenci toez. Nikdy nam nevadilo, ze sme spolu, prezliect sa da aj v kupelni, a mame teraz vsetci vyborne vztahy. Moje tri deti budo tiez v jednej izbe, hoci ich mam dve. Naucia sa delit o veci a respektovat druhych....

alienkami
2. nov 2017

My sme s bratom (rozdiel 3roky) mali izbu predelenu takou komunistickou obyvackovou stenou, takze sme mali sukromie aj kazdy svoje skrinky. Neskor probudla mladsia sestra (rozdiel 5 odo mna a 8 od brata) a to uz bolo dost na nervy - ona bola Nervozrut profesional 😂 Ale my sme mali velku izbu cca 4,8x4,8.

oskvarka
2. nov 2017

@nelinka2009 ja som mala jednu segru o 6 rokov mladsiu ale tam uz je to o tom ze ked ona isla do puberty tak ja som uz bola na vyske tak som len na vykendy chodila obcas... a druha segra zase sama chcela izbu tak si sama to aj zariadila mali sme 3,5 izbovy byt tak taka pol izba sme ju volali nemala ani priame okno .. ona je odo mna len o rok mladsia ale od strednej vlastne doma bola len cez vykendy lebo sla na strednu uz prec takze tu iybu vyuzivala minimalne.. a aj to riesila az ked mala tak 16-17 dovtedy spavala v nasej izbe spolocnej...

henrikir
2. nov 2017

ak mate teraz taku moznost tak by som im uz dala vlastne detske izby aj keby boli mali, nech to uz potom nemusite riesit. ono aj keby maju spolu dobry vztah tak casom budu chciet kazdy svoje sukromie kedze je to chlapec a dievca

matabb73
2. nov 2017

Môj syn má 18 a dcéra 9 a tiež majú spoločnú izbu. V trojizbovom byte to ani inak nejde. Nemajú s tým nejaké problémy. Jasné, že sa občas hádajú a bijú, keď malá provokuje. Syn má z toho skôr srandu. Lucka si vodí aj kamarátku a normálne sa hrajú v izbe, keď je tam brat. Alebo v obývačke, keď chcú byť samé. Alebo si urobia bunker v poschodovej posteli, keď chcú mať súkromie. Syn chodí s kamarátmi von alebo ku kamarátovi, ktorý je doma sám. Možno by bol problém, keď bude dcéra staršia, ale syn sa chystá študovať mimo mesto, takže to asi nenastane. Táto kombinácia je v pohode. Problém mala kamarátka, ktorá mala dcéru v puberte a syna menšieho, ale to bolo len prechodné, potom sa to ukľudnilo.

nightrover
2. nov 2017

@yanni Joooj, vsak toho usmernovania bolo viac ako dost. Zase to nebolo, ze sme boli zavreti v izbe a nikto nas neriesil. Ale ano, brat ma napr. braval z druziny a boli sme urcity cas doma sami bez dozoru, ked nemal kto "usmernovat". Hadky vyplyvali z normalnej surodeneckej rivality, ziarlivosti, podrypovania, uz len z toho, ze ja som chcela pocuvat taku hudbu, on taku, ze in sa chcel hrat na PC a ja som si potrebovala robit veci do skoly, ze sme si navzajom brali veci, cokolvek. A ano, aj ja som poznala surodencov, co zili dvaja traja v jednej izbe a vychadzali super, ale aj kopec takych, ktori sa nedokazali vystat, tak ako my dvaja. Nie sme vsetci rovnaki a akoze neviem, co by nam rodicia mihli take povedat, aby to bolo ine. Mozno je proste obcas jeden z tych dvoch debil. Mozno nenormalne ziarli na druheho surodenca. Mozno kadeco, dovody su rozne a poznam surodencov, ktori sa mlatili pomaly do neskorej puberty. A ako otazka, preco vadi starsiemu chlapcovi mala sestra v izbe (a ano, myslim, ze pre starsieho chlapca a mladsiu sestru je to horsie). No uz len z hladiska objavovania sexuality a podobne, vobec cela puberta, to je podla mna nieco, na ci clovek potrebuje kopu sukromia. Sama som to tak vnimala, ked som sa dostala do urciteho veku a bola som rada, ze mam vlastnu izbu, kde sa mozem skryt a objavovat, oddychovat, utiect pred vsetkym.

siska012
2. nov 2017

Podľa mňa keby boli rovnakého pohlavia tak aj spolu , ale predsa len ked je dievča aj chalan v puberte tak chcú to svoje súkromie ... ja by som určite nechcela izbu s bratom

xxxkatka
2. nov 2017

@nightrover uplne suhlasim, zalezi najmä od povahy deti
@yanni moji rodicia robili vsetko preto, aby sme sa mali radi a aj tak to nepomohlo. Takze si neviem predstavit ako este inak by nas mali usmernovat. Hold surodenec bol aky bol...

natalushka
2. nov 2017

Ahoj..ja som tiez zdielala izbu s bratom,som o 5rokov starsia..vzdy sme mali izbu spolu..ked sa bracho narodil,byvali sme v 2izbovom,nasi v obyvacke,my v izbe,ale mega 4,5x4,5m..super priestor,ale boli sme este mali..potom sme sa prestaho ali do 3izb.,kde sme sice mali izby,ale rodicia uz nevyuzivali obyvku ako spalnu,takze sme zasa trcali v jednej izbe,tantokrat 3x4..lenze to uz ja na prahu puberty a on skolacik..popravde..cim som bola vacsia,tym castejsie som si predstavovala ake by bolo super mat vlastnu izbu..bili sme sa,robili si zle,naschval,ja furt chcela mat upratane,on furt bordel..no ll.svetova,6dni v tyzdni..ale ked spatne nad tym rozmyslame,tak sa vzdy nasmejeme,co sme povyvadzali a co nasi dokazali vydrzat😂mlatili sme sa este v dobrych mojich 18,bracho 13..a tak sme sa cosi klbcili,az sme preleteli presklannymi dverami..take tie typicke,panelakove,hore sklo,dole sklo,stred predeleny..ja chrbtom cez ten stred a bracho zotrvacnostou na mna😲toto bola asi posledna bitka,ktoru sme mali😂nasi ked prisli domov,tak oci von😂no proste komedia..a my jediny stres,ze ne,ze ci sa niekomu nieco nestalo,ale ze nas nasi zabiju😂to ste mali vidiet tu spolupracu..vravim,dnes sa na to s brachom vzdy dobre zasmejeme..vyhoda ale bola,ze bracho od cca 13 potom chodil na intrak,takze doma bol menej..ale asi by som nemenila,som rada,ze mam na co spomynat😅moj muz je z 3deti,a vsetci spolocna izba..obrovska,ale spolocna..a ten uz odkedy sme sa dostali k debate o detoch a tak,vykrikoval,ze kazde svoju izbu..😅takze je to vysoko individualne..asi fakt vela zalezi od deti,ale mozno ani ne od povah,ale od toho ako su rodicmi vedeni k vzajomnej..ja neviem ci laske..ale takemu spolunazivaniu..neviem..my sme to zvladali sice burlivo,ale dobre..moj muz to neznasal..a to boli so sestrou o rok,potom mladsi bracho o 9..my mame teraz jedno dieta,prerabali sme stary dom a tiez riesili,ci nechat jednu velku detsku,do ktorej sa vleze viac deti,alebo radsej 2male..mame 2male..berieme to tak,ze ked budu chciet,mozu byt spolu,ak uz pridu do veku,kedy chcu mat svoj klidek,je tu aj ta moznost..ak ted bideme mat niekedy druhe..na toto ti asi nikto uni radu neda..musis asi poznat vlastne deti..ja som na vyber nemala,zvladla som zit s bratom,moj muz zas ne..ale asi by som tiez sa priklonila k moznosti viac izieb..vzdy ich vyuzijes..ci na detsku,ci pracovnu,ci raz ne miesto,kde uz tvoje deti budu odpocivat cez vikendy so svojimi detmi..jedna izba navyse uz zas nie je tolko..

kllamarka
2. nov 2017

@nelinka2009 Ja som s bratom vekovy rozdiel 4 roky. Mno este ako tak to islo v spolocnej izbe ked sme boli deti.
Zacalo to byt neznesitelne v puberte. Ja som starsia, takze pre mna hlavne 🙂
Nasi museli prerobit byt, tak aby vysla izba pre mladsieho brata.
Jednak mala som problem ucit sa, spankovy rezim bol u nas odlisny - brat chodil spavat skor, ja som trpela, ze nemozem sa nicomu venovat v izbe napr.
To su este take zakladne veci, ktore by sa aj dali kompromisom zladit.
Ale vysvetli to pubertacke, skoro-zene, ktora ma takmer 0 sukromie 🙂
Ja som nasim vdacna, ze nam umoznili mat kazdy izbu zvlast. A boli sme v tych izbach este hoooodne dlho - do 25r min.

misinka26
2. nov 2017

Ahoj 🙂 ja mám s bratom rozdiel 5 rokov a vôbec mi neprekážalo bývanie v jednej izbe 🙂 okolo puberty nám naši rozdelili provizórne izbu skriňou a to bolo všetko 🙂 Do dnes máme veľmi dobrý a blízky vzťah 🙂 🙂 🙂 ak máš otázky kľudne napíš IP 🙂

vroni
2. nov 2017

Ja som mala dlho izbu so sestrou (ja som mladsia), nikdy sme sa nijako zvlast nehadali a ani nebili, len sme si isli vzdy z cesty. Obcas ona upratala moje hracky, obcas ja jej veci do skoly, potom bol krik, ale inak sme sa proste snazili sa navzajom nevidiet. Dodnes mame taky vztah nevztah. Keby som sa opovazila do dcerinej izby nastahovat syna (ktory zatial ziadnu izbu nema), asi poziada o azyl u susedov. A to inak vychadzaju relativne dobre (a skriatok @yanni odkazuje, ze bombicka z bombickoveho pera narobi tiez solidnu paseku). Takze za mna tiez nie spolocnej izbe.

adrika1239
2. nov 2017

Ja mam sestru o 12 rokov starsiu v jednej izbe byt snou bola katastrofa. Nikdy viac. Mam rada a vychadzame si ale delit sa snou o jednu izbu.... nikdy som nemala svoj priestor nemala som si kam dat a ked som bola mala tak ma vkuse strasila aby som tam nespala snou v izbe.izbu som mala snou do mojej 18tky plus s jej 2 synmi

m.i.r.i
2. nov 2017

iste zalezi do rodinneho zazemia a povah deti a podla mna ani nejde o vekovy rozdiel ako primarny dovod..pretoze ak sa surodenci neznesu, moze byt aj rocny ci dvojrocny rozdiel a budu sa handrkovat..to na margo prispevkov, ze sa s bratom neznasali a podobne..aj keby bol iny vekovy rozdiel, tak by sa mozno neznasali a mozno aj keby ten brat bol sestrou
Ja som mala izbu si sestrou a nepoznala som nikoho kto by mal izbu sam...okrem jedinacikov a tych mi bolo luto, ze musia byt v izbe sami..vsetky kamosky mali surodencov a boli dvaja alebo traja v izbe a nik to neriesil...malokto mal uz vobec 4 izbovy byt..hovorim teraz o panelakoch, kedze som vyrastala v meste na sidlisku
Ale ja som nikdy nemala potrebu mat nejake sukromie, kde by mi sestra zavadzala..iba ak som si kamosku doviedla, tak ano, zavreli sme sa v izbe a sestra sla do obyvacky alebo naopak..bola som s kamoskou v obyvacke ja..ale aj tak sme sa snazili s kamoskami skor stretavat inde ako doma....frajerov sme si domov nevodili nikdy..iba ak na navstevu, maximalne predstavit rodicom a aj to uz vo veku okolo 19-20r...urcite by u nas nikdy neprespraval ziaden frajer
Mne bolo vzdy smutno ked sestra nebola doma, ked bola na sustredeni, na brigade, v tabore.ked sme uz chodili na vysoku, tak som ja chodila do zahranicia , na intrak samozrejme, sestra bola sama a tiez jej bolo za mnou smutno..v tej izbe bolo tak otupno, ked som vecer sama musela lihat do postele...nas nikdy ani len nenapadlo mat izby osobitne, nikdy by sme to ani neziadali...a to zas nemozem povedat, ze si so sestrou super rozumieme, boli sme vzdy rozdielne, aj sme sa hadali aj nahanali aj zle si robili, ale ze mat izbu sama? to si neviem predstavit ani teraz...ved aj s manzelom kazda chceme mat spolocnu spalnu
Ide o to aj na co sa izba vyuziva...ak sa tam len spi, tak niet co riesit. je podla mna dolezite aby kazdy mal svoju postel, svoje skrinky, mal si kde odlozit veci...a ostatne ozaj podla povah a znasanlivosti deti..
Lebo veru to je ten problem,ze staviae domy s x izbami, aby deti mali svoje izby, tie odletia z hniezda a ostaneme potom v bytoch a domoch ako kedysi, ked sa stavali viacgeneracne domy a teraz tam byva jedna babka a vsetky deti prec...

nelinka2009
autor
2. nov 2017

Velmi vam dakujem dievcata... Zrejme ich dame spolu a ked bude nahodou v puberte velmi zle, tak zrusime obyvky, poprip. vezmeme vacsi na tych par rokov do prenajmu... Dcerka to dnes vyriesila, rozhodne chce izbu spolu... Ja viem, ze si nevie predstavit co bude, ale zatial budeme jej rozhodnutiecredpektovat, maly je moc malicky, takze sa vyjadrit este nevie 😁😂

nelinka2009
autor
3. nov 2017

Vyjadrila sa, ze jej je po veceroch smutno samej v izbe a je najradsej ked sa hraju spolu... Bud su v jej izbe, alebo u nas v spalni... Alebo... No co vam poviem deti mam plny byt aj ked su len dve a tak to ma byt 😁😂