Diskusia pre úspešné ex-rizikovky

moni1412
8. júl 2008

Tak, odteraz sa ex rizikovky, teraz uz mamicky, budu stretavat tu. na podnet grazielky, ako spravne poznamenala - uz bola ta tema o niecom inom, tak nechame ju pre sucasne rizikovky a vy babenky, sup sem 🙂

dadulienka2404
16. sep 2008

ahojte babenky no ja som mala katastrofu noc maly chcel stale pit stale sa budil a kedze mi nemame manzelsku postel tak som ho dala k nam vtedy spal ale nakoniec manzel isiel na gauc a ja s malym sme ostali na posteli.no proste katastrofa som sa nic nevyspala ale co uz.raz je dobre raz nie..uvidime co bude cez den.. 😉 😉

moni1412
autor
16. sep 2008

ahojte ako sa vsetky mate? ja som tu par dni nebola,.... zomrela mi starka. 😢

dadulienka2404
16. sep 2008

tak uprimnu sustrast ti prajem...ako sa mame viacere tu riesime nedostatok mliecka... 😉 😉

moni1412
autor
16. sep 2008

dadi dakujem.
tak tu nemam s vami o com pisat teda. prajem vam len nech sa mliecko umudri.

graziela
16. sep 2008

Ahojte,
Moni, uprimnu sustrast...kolko rokov sa starka dozila, bola chora? My uz nemame ani jednu starku, uz davno nie...dokonca jedna starka prezila aj svoju vlastnu dceru - moju mamku, ktr. zomrela, ked ja som mala 13 ☹
Nas Jurko je uz od vcera cez den dpst nervozny, striedaju sa mu nalady, raz je pokojny, raz taaak place, ze nevieme, co mu je..ale väcsinou sa upokoji pri cice, takze aspon jeden triumf mam 😉

moni1412
autor
17. sep 2008

grazi, pred dvomi tyzdnami jej diagnostikovali rakovinu. strasne rychlo to slo. vcera mala ist do BA na konzulatciu o chemoterapii..... necakali sme to takto skoro. ale aspon sa uz netrapi. jeden den sa trapila..... ale uz je dobre. utesujem sa tym. mala 77, pekny vek na to ake problemy mala so srdieckom uz dlhe roky. a dakujem.

uz som sa pytala aj v majovcatkach..... maly nejako vela cika. pleinka je uz po hodinke, dvoch uple tazka. myslite ze je to v pohode? a casto sa zamysli, to bude mat asi po mne. ale aj tak sa bojim ci to je v poriadku.

avanka
17. sep 2008

Moni, uprimnu sustrast 😢
Mozem sa opytat, ty si nemala mlieko od zaciatku? Moj maly sa narodil 2 tyzdne pred terminom tiez sekciou a mliecko nastupilo na 4 den a v pohode....

marse
17. sep 2008

ahojte babulky az teraz som nasla vasu temicku, mozem sa pridat??? 😉

moni je mi to luto, viem co prezivas nam tento rok zomrel dedko po amputacii nohy ☹ ale hovorime si ze uz je s babkou a je im dobre 🙂

graziela
17. sep 2008

Ahoj Marse, vitaj medzi nami, samozrejme, ze sa mozes pridat 🙂 🙂 🙂
Takze aj ty su uspesne zavrsila rizikove tehu? Ake si mala problemy?
Avanka,
Moni mala zdravotne problemy, ak si dobre spominam, preto mliecko zastavili...ja som na tom bola podobne pri 1.dcerke, a taaak velmi mi to bolo luto...aj Moni som o tom pisala, je to niekedy velmi tazke, sa s tym vyrovnat, ale ked to inak nejde, tak nasilu sa neda...Ja som mala pri oboch detoch sekciu, teraz mi prislo mliecko trosku neskor ako som cakala, tiez tak na 4.den a uspesne sa kojime dodnes, comu som nesmierne rada...aj o tom som uz vela pisala 🙂 🙂 🙂 Avanka, my aj ostatne babenky, co dojcia, si toho musime vazit, ale poklady mame v tych nascih cicikoch, lebo niekedy je to ozaj umenie a hlavne na zac. si asi kazda vytrpime svoje, ale stoji to za to, vsak?
My sme dnes boli s Jurkom na kotrole, zda sa mi, ze tie atb vobec nezabrali...Podla dr. tam efekt vraj je, este ma hrdileko ale stale zapalene, tak musime brat atb este do piatku a potom 10 dni rano a vecer davat fenistil po 6 kvapiek.Vcera mal drobcek taku krizu, ze uz aj ja som z neho bola chora...normalne, ked stale plakal, mi az zle z toho bolo...esteze mam takeho uzasneho manzela, ktr. mi taaaak veeeelmi pomaha, ako sa len da... 🙂 🙂 🙂 Dakujem panbozkovi, ze mi ho poslal do cesty 🙂 a aj za take skvele deticky, ktr. spolu mame 🙂 🙂 🙂 Joj, ale som sa rozcitlivela....ale ja si fakt neviem predstavit, co by som bez nich, bez tych mojich 3 pokladov, robila...

marse
17. sep 2008

dakujem graziela

presla som cez krvacanie, hroziaci potrat, hroziaci predcasny porod, otvaranie, tvrdnutie brucha ale nakoniec som to zvladla a porodila v 38tt 🙂

dadulienka2404
17. sep 2008

ahojte babenky ja uz nevladzem.kubko od piatku cez den vobec nespi a ked pisem ze vobec tak vobec. musim ho kolisat zaspi a za 5 min.je hore.toto sa opakuje cely den.nestiham nic urobit a vcera som sa aj preto pohadala s manzelom.nemal navarene.poviete si sak dobre aspon v noci spi nie spi do pol noci potom sa stale budi a nad ranom ho musim dat na postel aby aspon trochu spal co je nedobre pretoze mi nemame manzelsku spime na obyc.takze na striedacku chodime spat na gauc.uz si fakt neviem radi som maximalne zufala.ostatne moje deti kde som polozila tam spali.dnes idem na kontolu s nozickami...

graziela
17. sep 2008

Dadi,
to bude asi tym pocasim mozno tak trosku...nas Jurko mal vcera tiez nespavy den...za cely den od 6 rana do 9 vecera spal spolu len 1,5hodiny...zato v noci spinka dobre, zobudil sa mi len raz o pol2 a potom az rano okolo 6.No a ja mam vyhodu v tom, ze mam po boku takmer cele dni manzela, takze mi ma kto pomoct...Dadi, nezufaj, ja viem, ze sa to lahko pise, no neboj, pridu aj "slnecne " dni a to myslim obrazne...no mozno aj nejake to babie leto 🙂
Marse,
no, je nas tu naozaj dost, ktr. sme si cez tehu prezili svoje, ale to uz mame krasne za sebou a mozeme si povedat, stalo to vsetko za to, vsak?

geegee
17. sep 2008

ahojte babulky moje...nam sa nedari to kojenie ale vobec. Maly malo vytiahne, max. 60ml, co je malo - mi povedala dnes doktorka. A z flase odstriekane spapa aj 120. Takze idem sa dat asi na odstriekavanie a flaskovanie ☹ Uz som sa vyplakala kvoli tomu parkrat, vsetci ma ukludnuju, ze je to OK, ze som sa snazila, ale ja si to neviem predstavit - nekojit ho.

marse
17. sep 2008

graziela presne tak, sice som si tehu neuzila teraz mi to dcerka vynahradza na 100%, krasne spinka papa je zdrava klop klop a to je najhlavnejsie. 🙂

lubkagaa
17. sep 2008

Ahojte babenky,
Moni, uprimnu sustrast ☹. Myslim na Vas.

Vitaj marse medzi nami, to je super, ze dcerka ti to oplaca takto super.

dadulienka: Mozno je to ozaj tym pocasim, niektore deti su otapene a niektore naopak ani nespavaju. Maly ako casto papa?

geegee: nebud vobec nestastna za flaskovanie. Ja aj kojim aj dokrmujem, lebo nemam dost mliecka, ale vzdy zacnem najskor kojenim, mech si vytaha drobec, kolko vladze a potom idem na flasku a umele mliecko. Nechcem prestat kojit, stale si ho preto prikladam k prsiam. Inac mne napr. na zaciatku odporucala doktorka menit polohy pri kojeni, lebo moze byt, ze napr. si drobec vytaha vsetko s niektorych kanalikov a niektore sa mu nedaju iba ak zmenis polohu, skus to, u mna to tak fungovalo.

Ja tento tyzden mam nabity, robim poriadky, lebo u nas budu krstiny v sobotu. Tak som v plnom nasadeni, dnes som umyvala okna a drobca som mala na posteli, tak sa smial na mne, ako umyvam...uz sa zacina zasa menit, resp. sa stale meni. Je na zjedenie... 🙂. Nechcem nic premeskat a tak sa snazim byt s nim co najviac. Najzlatsie bolo, ked mu hovorim rrrrrrrrrrrrrrrrr, tak sa tak zacal doslovne rehotat na tom a tieto dni, ked to robim, akoby to chcel povedat aj on, ale rr, este neviem, vzikne nieco medzi slinenim a prskanim, ako sa to snazi urobit, no je podareny 🙂.

Drzim vam paste, drzkajte sa...

geegee
17. sep 2008

lubkagaa, uz som skusala aj menit polohy, aj rukou mu na zaver vytlacat mliecko do pusy, ale akosi nic nezaberalo...mozno to chce cas a este sa raz spamata a zacne papat. Aj ked neviem, ked zacnem davat flasky...

lucia31
17. sep 2008

geegee, 60ml podla mna nie je malo, ak si cez den pyta papat castejsie..
ak ti mozem poradit, ja som mala s prvym synom problemy so sanim, narodil sa skor, bol spavy, lenivy tahat, len cuckal..v klasickej polohe nam to vobec neslo, ani po leziacky..tak som ho zacala kojit tak, ze som si ho polozila na postel a ja som sa nad neho pekne krasne naklonila a este som mu aj prsnik stlacala, aby mu to tieklo skoro same..a este pred tym, ako som isla kojit, som si odsavackou spustila mliecko, aby sa uz moj lenivcek nemusel trapit..kuk sem http://www.kojeni.net/ostatni.php ...takto nejako som ho kojila 🙂
..no ak to nepojde, tak si budes odsavat, bud rada, ze ti to odsavackou ide, ja som si nikdy nevedela tak rychlo odsat a najma tolko, aby mu to stacilo na jedno papanie...
inak babulky, niekedy mi uz lezie na nervy, ked sa ma kazdy, koho stretnem pyta, ci kojim..uz sa ma to spytal dokonca aj chlap 😕 😉 kojim zatial aj ked s klobukom 😉,mliecka mam ako kedy, raz viac,raz menej, no keby to casom neslo, tak sa predsa nezblaznim a urcite ani Tamarka nie...kojenie je v prvom rade o prijemnych pocitoch dietatka a matky, silit sa to jednoducho neda a ani kojit za kazdu cenu..ja som vyrastla na umelom mliecku a nie som ani chora /ja ani neviem, co su to antibiotika/, ani alergicka /az na niektorych ludi 😉 /a nemam z toho ani psychicku traumu 🙂
moni, je mi to luto, je to smutne, ked nas niekto tak necakane opusti...a mas krasneho Deniska, nadhernu ma tvaricku 🙂 a tu pusinku, no na zjedenie 🙂
..juj, tak ma to tesi, ze sme sa tu v tejto teme, vdaka moni 🙂 , stretli spolu s nasimi detickami..
dnes sme sa boli ockovat, malej som dala preventivne pol paralenoveho cipku a vinovy obklad na nozicku, i ked sa to teraz uz nemusi, ale pri malom, ked este boli tie starsie vakciny, som zazila, ako sa mu ta nozicka zapalila a velmi ho to bolelo chudatko, ani nou pohnut, hned strasny plac a aj horucka ...tak teraz som sa vyzbrojila mrazenym hraskom v sacku vopchatom v termoske, foliou na potraviny, odstrihnutou manzetou z ponozky na prichytenie toho studeneho obkladu 😀 .no sranda so mnou 🙂 ..radsej to ale prezeniem, ale nech nam nic nie je..a Tamarka si pekne buva, teplotu nema, tak dufam, ze je vsetko ok

lucia31
17. sep 2008

geegee, a presne tak, ako radila annag, suplementor je skvela vecicka a tebe by velmi pomohla ..predava ho jedna mamina na mimibazare..do zasobnika si das mliecko, hadicka vedie az ku koncu bradavky, dietatko papa, taha, stimuluje bradavku no zaroven mu tecie aj zo zasobnika, ktory ma mamicka zaveseny na krku 😉
kuk
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=1923964

graziela
18. sep 2008

Ahojte babenky,
Lucka, Geegee, keby sa dalo, tak rada by som vam poslala trosku mliecka pre vase babatka...ja som vcera vecer, ked uz jurko zaspal nocnym spankom mala tak naliate prsia, ze som musela trochu aspon pre ulau odsat do umyvadla...nechcelo sa mi trapit s odsavackou...no tak som trpla celu noc, ci to nejako vydrzim do dalsieho krmenia...zvycajne mam naliaty len ten presnik, ktr. je na rade, ale vcera vecer som mala oba ako skaly...Neviem, cim to bude uz davno sa mi to takto vecer nestalo, v noci, to pravidelne, ale vecer ? Zeby to bolo tym, ze Jurko cez den viac spinkal a menej papal?Den predtym mal totizto uplne nespavy den, no a vcera cez cez prespal dokopy vyse 5-6 hodin tusim, takze nemal ani kedy papat...
Dnes som chcela ist do mesta skocit, treba mi vela veci dcerke podokupvat, lebo som zistila, ze takmer vsetky jesenne a zimusne veci su jej male...takze nam treba nejake mensetraciky, rifle, tepl. supravy, tricka s dlhym rukavom, teplesiu ciapku, sal...a aj Jurkovi musim ist pokupit punsocky, mikinky na body, ciapocky na zimu...ono sa to nezda, ale je to veru trosku problem, hoci mam 2.dieta, ale 1.bolo dievcatko, takze vela veci po nej mu obliect nemozem a okrem toho, mala som vela vecicicek poziacanych od kamosky (teraz uz kmotry), ktr. ma tiez dcerku...No, je to bida...Ked som povedala manzelovi, ze potrebujem aspon take 2 tisicky, tak len zagulal ocami...rada by som sa isla pozriet aj do tesca, ta zn. cherokee je celkom dobra, mavaju aj akcie (mam od nich pyzamka pre jurka)...ale najblizsie tesco je od nas cca. 30km a my auto nemame, tak skoda...

lucia31
18. sep 2008

grazi, ja mam nastastie mliecka dost 🙂 denne este odsajem okolo 300ml..robim to hlavne kvoli tomu, aby som si udrzala laktaciu, kedze kojim cez klobucik a uz som jednu krizu mala, ale to bolo skor o psychike
aj ja som vcera Tamarke pokupovala pancusky, ciapocku, svetrik a cakam na overal, ktory som si objednala cez mimibazar...strasne rychlo tie nase deturence rastu 😉 , ale nech len rastuuuuuu..

graziela
18. sep 2008

Lucka,
tak to fajne poodsavas, super 🙂 Ja som rada, ze tu odsavacku teraz nemusim pouzivat, akurat vcera som ju prevarila navecer, lebo som myslela, ze v noci si budem musiet odsat, ale vyriesila som to nakoniec rucne...Aku mas odsavacku? Ja mam od baby novy tu pakovu, zo zac. som sa s nou ale dost narobila, no musim povedat, ze mi to velmi pomohlo...nemala som totizto idealne bradavky, tak vzdy pred kojenim som si odsala trosku, aby sa mi povytiahli...no ale samotne odsavanie ma dost vycerpavalo...ale ty si si uz nasla urcite nejaku techniku a ide ti to raz-dva, vsak?
Inac, aj ja uz par dni kukam na kadejake mimibazare, ale neviem sa akosi rozhodnut...neviem, ci sa na to da spolahnut, kedze väcsina inzerentiek chce peniazky na ucet a az potom posle tovar postou...Ty si spokojna s takouto formou obchodu?
Ja som dnes bola v tom meste, pokupila som nieco...no a som lahsia o tie 2 tisicky... ☹ Je to hruza, ake drahe su tie detske vecicky...no ale kupila som si aj nieco pre seba a to kojenecku podprdu 😝

avanka
18. sep 2008

Grazi, ja mam z mimi Aventku za 1200, pouzivanu 2 tyzdne, povodna cena je okolo 2400sk, tak nekup to....
A myslim, ze sa nemusis bat kupovat na mimi, ja tak nakupujem uz asi 2 roky, rovnako aj drazim veci na aukciach, aj sama davam aukcie a nikdy sa mi nestalo, ze by niekto neposlal tovar alebo naopak, ze by mi nezaplatil....myslim, ze si to tie baby nemozu dovolit, lebo by prisli o kseft 🙂
A tiez som uz posielala napr. 2500sk za vanicku na kocik po 1 dietati a pohoda....
Takze ja som spokojna amne to takto vyhovuje....
Ja som tiez mala tu baby novu a auuuuu...15 minut som odsavala, vytiahla som ledva 20 ml s bolestami a Aventkou za 5 minut s prestavkami aj 130ml a da sa na mimi kupit aj za 1000sk

lucia31
18. sep 2008

Grazi, ja pouzivam Avent isis, pakovu, rucnu a je paradna..spusti mi mliecko takmer hned ako zacnem odsavat, odsajem bez problemov napr. 80ml, potom chvilu naprazdno a zase sa mi spusti poriadne a uz je plna flaska 🙂
ked sinou odsavam, tak si tu masaznu vlozku pritlacam na miesta, kde viem, ze je tam vela mliecka 🙂 a vobec ma z toho nebolia ani ruky, ani bradavky..mam aj elektricku medelu, ale nic moc..
grazi, ja nakupujem cez mimibazar uz dlho, korunky sa najpr prevedu a az sa posle tovar, kazda zaregistrovana mamina tam ma hodnotenia, kde pisu kupujuce, ako boli spokojne, je tam aj cierna listina, kde su mena pripadnych nespolahlivych predavajucich alebo nakupujucich, tym aj zablokuju ucet, tak sa to nemoze stat..
u nas mame krasny sekacik 🙂 , teda seconh hand obchodik, v ktorom su cisto len znackove /next, h&m, adams..) detske vecicky, malej tam nakupujem krasne gatuse, tricka, bundicky, vcera next ciapocku a rukavicky, svetrik....nadhera a najma kvalitna bavlna a paradna cena..tie vecicky su ako nove, kedze deturence to nestihnu nijako znicit 🙂
no, ako som to dopisala, tak som aj odsala 130 🙂

avanka
19. sep 2008

ahojte, tak sme to s Luciou pisali skoro v rovnakom case 🙂
Dnes bola super noc, maly zaspal o stvrt na 9 a vstaval o 1 v noci a potom az o 7 rano, parada 🙂
inak posledne 2 dni ma boli lavy prsnik, nemam tepoty ani nie je cerveny ani horuci, len na dotyk zboku boli.....tak som volala mojej doktorke, povedala, ze mi da antibiotika, pre istotu....nemate s tym niektora skusenost?

lucia31
19. sep 2008

avanka, aj mna prec dvoma mesiacmi, z nicoho nic zacal boliet na dotyk, ale strasne 😒 , lavy prsnik, a pritom som ho mala makky, vtedy sa mi z neho aj mliecko nedalo odsat, ako by sa stratilo..preslo to za tri dni, ale mliecko sa mi z neho ako tak rozbehlo az za dva tyzdne..absolutne neviem z coho...
my sme boli hore len 6 krat 🙂 , asi nam zacinaju trapit zuby

moni1412
autor
19. sep 2008

avanka ako pise graziela - hned mi ho zastavili. bali sa u mna nastupu depresie. jednu velku som prekonala pred par rokmi a v nemocke sa uz tiez rysovala..... tak pre istotu. ☹

marse pridas sa k nam aj do tabulky? posli na nick uspesne_rizikovky udaje a napis ktore fotky mozem dat do albumu.

baby, dakujem.

avanka
19. sep 2008

moni 🙂
tak je to predsa zacinajuci zapal prsnika, uz mam na nom take cervene flaky, mlieko tam zatia je, dufam, ze aj ostane...maly z neho pred chvilkou pi a odsala som uz len 20 ml.... tak si idem pre ten recept....sestricka mi ho mala nechat na vratnici, lebo ako na potvoru, manzel je v praci, nasi na dovolenke v Chorvatsku a oni tam maju moooc schodov 🙄 a predsa len medzi tych chorych s malym.....tak snad zaberu co najskor......

lucia31
19. sep 2008

avanka, ak ti mozem este poradit, daj si do podprdy kapustovy list, to vazne pomaha....

graziela
19. sep 2008

Ahojte babenky,
Avanka, tak ak je to ten zapal, nech sa z toho co najskor dostanete 🙂 Ja sa toho zapalu obavam od sameho zaciatku? Co myslis, co je na pricine v tvojom pripade? Zeby ti maly nevytiahol vzdy vsetko mliecko?
Lucka ti uz dala jednu radu, aj ja sa pridam, hoci s tym nemam skusenost, ale ako vsade pisu, z toho bolaveho prsnika prikladaj castejsie a z druheho pripadne odsavaj odsavackou, nech sa trosku da " do pohybu" 🙂
Inac, to pocasie ma uz zacina dobre deprimovat...uz dost je to, ze je nam maly chory, no a k tomu to pocasie...slniecko sme u nas nevideli poriadne dlho, uz aj 2 tyzdne tusim...a ja by som len spala a spala...vzdy, ked spi maly, tak zaspim aj ja...a potom sa idem zblaznit, lebo nic nestiham...aj dnes mi treba este pozehlit, aj do obchodu na nejake potraviny na vikend som chcela ist...no nepojdem, lebo manzel musi ist svokrovcom pomahat malova a ktovie, kedy pride...no a s Jurkom ist vob aj tak nemozem, nechcem to riskovat...keby to aspon bolo tak, ze kazde rano hned vidim, ze mu je lepsie, ale mne sa zda, ze to je stale rovnake ☹ ...Obavam sa, ze buduci tyzden pojdeme opät ku dr....
Lucka, to ako stihas, odsavat a popritom aj pisat? 😕
Babenky, ako pisete, tak teda sa oplati cez ten mimibazar...ja som sa zaregistrovala na babybazare, ale tam to zrejme nie je take vymakane, sa mi tak zda...
Avanka, a ako prebiehaju tie aukcie? To vyhrava ten, kto ponukne najlepsiu cenu, ci ako? A je tam aj nejaky poplatok za clenske alebo nieco take? Lebo som pozerala niekoho z nasho regionu a nasla som tam pozn, ze pozastaveny ucet z dovodu nezaplatenia poplatku nejakeho, neviem presne akeho uz....
Lucka, v sekacoch nakupujem aj ja velmi rada, no nie vzdy natrafim...u nas je ich tiez viacero, no len jeden mam taky oblubeny...no my sme take male mestecko, takze vsetko je len v malom, aj ten sekacik...väcsinou vzdy nieco kupim, no a ked nie, som normalne z toho taka sklamana, ze som vysla naprazdno... 😉
Moni,
k tej depresii, je to dobre, ze si to dr. vsimli, ze bol nabeh aj teraz po porode...Ja som mala take cudne pocity pri 1.dcerke...este v porodnici...ani nebudem hovorit, na ake hluposti som vtedy myslela...nic take hrozne, ale strasne som sa bala, ako to vsetko zvladnem, ze mi nebude mat kto pomoct (v rodine bola nasa Saska 1.vnuca, mamu ja uz nemam a svokra vtedy este chodila do prace..)...A k tomu este to neslavne (ne)kojenie, ktr. sa nam vobec nedarilo...takze ja som tyzden po porode musela nabehnut k svojmu gyn., ktr. mi pichol na moje "poziadanie" injekciu a to uplne bez debaty a okolkov...ale nikto sa ma nepytal, ako som na tom po psychickej stranke... ☹ No, ale teraz som uz bola vyzbrojena na poriadny boj a skvele sme to zvladli...Ja som na seba a samozrejme aj na Jurka preto taka hrda 🙂 🙂 🙂 Moni, neboj, uvidis, mozno pri 2.babatku to uz lepsie a podari sa to aj vam bez problemov 🙂

avanka
19. sep 2008

Tak uz beriem antibiotika, teploty nemam, ani to az tak moc neboli......nastastie, lebo nasi sa vracaju z Chorvatska az v nedelu rano (boli sa 2 tyzdne vyvalovat pri mori) a Rastik ide rano do prace, takze s horuckami by to bola fuska.....no ale asi este nemam vyhrane...
Vobec neviem preco, ved Lukinko je uzasna odsavacka, ale ba mozno aj viem 😲 ja sprosta som mu davala posledne 2 tyzdne na obed aj poobede vzdy len z 1 prsnika, nech sa chudacik nemusi namahat a vecer ma ten uplne plny...posledne dni nam totiz akosi vecer plakava od unavy a potom nechce papat......no a asi preto 😢 ani neviem, preco ma to napadlo, no uz to nikdy neurobim
Inak skusila som Luckin recept na mliecko, pol na pol voda s mliekom, 1 lyzica fenikovych semienok, prevarit, scedit a pit....no a ja som do toho dala vyluhovat aj meltu no a mliecko tieklooooooooooofakt super, Luci dakujem, ak budeme mat niekedy nejaku krizu, viem co mam robit 🙂
Grazi, zaregistrujes sa na mimibazare, plati ti to aj na mimiaukciach a ak sa ti nieco paci, uz len prihadzujes...
ja som malemu tak vydrazila 2 original Adidasove supravy na buduce leto, 1 za 89 a 1 za 189 sk...
Ja osobne to vsak robim tak, ze si danu aukciu dam do sledovanych no a prihadzujem az tesne pred koncom, ved naco navysovat cenu par dni pred koncom, no nie?
No a mozes si aj kupit balicek aukcii a predavat, ja som si teraz kupila 50 aukcii za 350 sk, je to casovo neobmedzene....predavam teraz napr. kolotoc nad postielku, mame 2, tak naco zbytocne to drzat doma....
Malemu som takto vydrazila kopec veci....inak aj nasmu tatinovi Adidas tricko Climalite za 500 sk na vianoce, dufam, ze si to neprecita 😀
Dufam, ze som to zrozumitelne napisala 🙂