Diskusia pre úspešné ex-rizikovky

moni1412
8. júl 2008

Tak, odteraz sa ex rizikovky, teraz uz mamicky, budu stretavat tu. na podnet grazielky, ako spravne poznamenala - uz bola ta tema o niecom inom, tak nechame ju pre sucasne rizikovky a vy babenky, sup sem 🙂

avanka
5. okt 2008

Posuvam....tusim sa nikomu nechce pisat
my sme mali dnes akusi zlu noc, maly zaspal o pol 8, vstaval o stvrt na 1, o tristvrte na 3, o tristvrte na 6 a o 8 normalne vstava v noci okolo pol 2 a potom az rano o 7, po najedeni taha do 9..tak neviem, co sa deje 😲
A to je dnes Luky aj akysi umrncany....
Babulky, ktore mate ockovani za sebou, davali ste po nom preventivne aj nieco od bolesti a teploty alebo nie?
Kupili sme Nurofen cipky a Panadol baby sirup, tak, ci to mame pouzit.....na ockovanie ideme prvykrat v stredu na Prevenar a to zakladne 🙂

graziela
5. okt 2008

Ahojte,
Avanka, ja som pri oboch detoch nedavala pred ockovanim nic preventivne... a ani po ockovani nebolo treba...lebo to znasali uplne super, bez teplot a pohoda naladicka...oproti tym vakcinam spred 5 rokov, ked sme ockovali dcerku, su tieto nove ovela setrnejsie, takze vo väcsine pripadov sa ziadna reakcia ani neobjavuje...ale vsetko je individualne, babenky v junovkach pisali, ze ich deturence mali aj teploty a niektore aj preventivne davali detom po ockovani cipky...my sme mali ist na preockovanie minuly tyzden, ale kedze nas Jurko je uz vyse mesiaca chory, tak sa to odsunulo na neviemkedy...
Drzim palceky... 🙂

lubkagaa
5. okt 2008

Ahojte bebanky
Avanka: urcite daj hned ako prides domov drobcovi obklady na miesta, kde ho budu ockovat, mne moja leparka odporucila obklad z nasledovnych ingrediencii: alpa (1lyžička), prevarena voda (1 lyžička), ocot (1 lyžička) a hned, ako prides mu to daj na gazu a prelep cez ockovane miesto. To je prvy krok, po ktorom uz nemusi mat drobec teplotku, ak mu vsak vystupi, tak aj nurofen je super, ale asi najidealnejsie su cipky v tom pripade, len nie cely cipok, ale len asi stvrtinku, podla toho kolko kg ma drobcek. Nasmu drobcovi vystupila teplotka az asi okolo desiatej, preto som mu vpodstate aj kazdu hodinku preventivne merala teplotu. Aj po podani lieku, aj dalsie dva dni som ho kontrolovala, aj ked poklopem mal len raz zvysenu a potom uz nie.

lubkagaa
5. okt 2008

drzim paste aj ja, aby ste to vpohode zvladli 🙂
Inac my sa mame celkom vpohode, poklopem. Tento tyzden ideme behat po lekaroch, tak som zvedava, ako dopadnu navstevy. kontrola u kardilog. nas caka a klbiky.
Inac neviete ako je to s masazou u kojacich? MOzem ist podla vas na masaz chrbtice? Lebo ma neskutocne boli a too bedrovychklboch ani nehovorim.

avanka
6. okt 2008

Lubi, Grazi, dakujem 🙂
Lubi, ja si myslim, ze masaze mozes v pohode..ja mam tiez problemy niekedy Lukaska vytiahnut z postielky, tak ma chrbat boli ☹ a kolena po takej 3 hodinovej prechadzke, ani nehovorim 😅
My uz postolky nenosime 2 tyzdne, hura 😀
Grazi a co to ma Jurko, ked sa z toho nemoze dostat? Chodite aj von?

moni1412
autor
6. okt 2008

avanka my sme dali malemu na tie miesta kde ho ockovali octanovu mast, trochu som mu to natrela, na radu mojej maminky..... a my sme mali po oboch ockovaniach skoro 40 teplotu. tak sme dali paralen a naposledy panadol. zabral, nachvilu. to musi odzniet..... dva-tri dni a bude dobre. a mozno nebudete mat vobec nijaku reakciu...

moni1412
autor
6. okt 2008

tak, dievcata, lubka ma minuly tyzden navnadila na fotosutaz, nepodarilo sa, tak skusame posledny..... http://www.mamidrink.com/fotosutaz/ Denisko.namornik. ak sa vam bude chciet, dakujeme za hlasy...🙂

Lubka idete aj vy este sutazit tento tyzden? uz je posledny 😉

avanka
6. okt 2008

Moni, mate bodik 🙂 🙂

Aj ja som tam pridala Lukaska, "babika na hranie", tak aj ja prosiim, ale este tam nie je fotka, az v priebehu 24 hodin

dakujem 🙂

avanka
6. okt 2008

Tak uz aj my tam mame fotku, prosim o hlasok...dakujem 🙂

moni1412
autor
6. okt 2008

avi, uz som dnes dala 3 max. pocet...ale zajtra dam jeden z nich vam, slubujem. a dakujeme 🙂 mate tam krasnu fotku

avanka
6. okt 2008

Jeeej, tak ma uz dlho nikto neoslovil, dakujem 🙂 🙂 (moj nick pochadza este z dob mojej taborovej ery, kedy sme v indianskom tabore 4 roky, co som tam robila veducu nepouzivali svoje oficialne mena, ale prezyvky)
Aj ja budem za vas kazdy den hlasovat 🙂

moni1412
autor
6. okt 2008

avi 🙂 a co to vlastne znamena?

avanka
6. okt 2008

Neviem, ale nasli sme to v nejakej indianskej knizke 🙂 a pacilo sa mi to

moni1412
autor
6. okt 2008

je to pekne 😉 co robite s Lukaskom?

graziela
6. okt 2008

Ahojte krasky,
Moni, o tej octanovej masti som tiez este chcela prave dopisat, ale si ma predbehla...som to videla jednej 3-nasobnej mamine natierat hned po ockovani este v cakarni 😉
Lubi, masaz ti urcite nemoze uskodit, len len otazne, ci to vydrzis lezat na tom masaznom stole na bruchu s "pripucenymi mlieckovymi cicikmi...." 😲 Lebo ja ani na bruchu preto nespavam, ale chvila sa da vydrzat...
Ja som dnes bola inac konecne na tej rahabilitacii, aj 1.proceduru mam za sebou...Tak som sa tesila, ze mi naordinuju aj masaze, ale som sa sklamala...Dr. mi popozrela chrbticu, zistila, ze mam stuhnutu siju, ked mi pritlacala tie miesta, to bola bolest...no a okrem toho mam na chrbte este aj hrb, uz presne neviem, ako sa to vola, povedala mi to takym nejakym lat. nazvom, ja som si vzdy myslela, ze to mam len tuk a ono je to asi aj chrbtica...je to v tom mieste tak pod lopatkami...no a najlepsie by bolo, zajst si k ortopedocvi a urobit rtg chrbtice, aby sa dala presnejsie urcit liecba...No, sa zasa nachodim...No zatial budem chodievat 2-3xtyzdenne na elektroliecbu + cvicenie, vola sa to skola chrbtice...Mam naordin. 10x, takze zhruba mesiac to bude trvat, potom sa dr. opät na mna pozrie a uvidime...no a ta moja zalezitost suvisi hlavne s jednostrannym zatazenim (sedava praca) a svoju ulohu zohrava v tom aj ten moj hrb a dysplazia bedr. klbu...no, mam to ja ale perne, ale hadam sa z toho dostanem...
Takze babenky, aj ked vas boli chrbat, vzdy si spomente na mna, ze teda az tak zle na tom nie ste... 😒
Pre mna to sice nie je ziadna utecha, ale aspon vas som chcela utesit 😲
Nasmu Jurkovi dnes bralir ano stery, vysl. budu v stredu, tak uvidime, co dalej...
Avanka, Jurkovi sa to zacalo, ako som uz pisala, asi tak pred mesiacom, najskor len take nenapadne pokasliavanie, mysleli sme, ze to len slinky mu zabiehaju, ale potom prisli aj sopliky, kasel silnel, Jurko mal hlieny nakoniec stecene az do priedusiek, po tyzdni uzivania kvapiek do pusy+do nosteka, sme museli prejst na ATB, ani tie nezabrali, takze tak...No dufam, ze sa najde pricina...ak aj to bude nejaky bacil co asi aj bude, tak hadam to nebude nejaky moc zly bacil, co nam nenarobi tolko sarapaty...
A dnes som sa aj opytala dr., ci mozme chodit vonku, tak jednoznacne ano, vraj to malemu len prospeje...a ja ako koza som ho drzala viac doma, aby este viac neochorel...tak budeme vediet nabuduce...
Babenky, ja tie vase fotocky pozriem vecer, teraz moc nestiham, idem po malu do skolky a pojdeme sa kocikovat do mesta...zatial prajem pekny dnicek...

🙂

avanka
6. okt 2008

Luky pred chvilockou vstaval, spinkal 2 hodinky, teraz mi stikuta na rukach 😀 😀
pojdeme sa prebalit, pohrat, porozpravat a okolo 3 pojdeme na prechadzku....no ako to vidim, tak asi aj skor, lebo sme akysi umrncany.....
Denisko ti este spinkava 3 krat denne?

moni1412
autor
6. okt 2008

grazi ahoj. dnes o hodku skor? 😅

avi (budem ta tak volat, mozem? 😀 ) my pojdeme asi tiez po tretej von, napapame sa a pojdeme. prisiel mi nejaky doporucenyl ist, tak ho pojdem vyzdvihnut. no, my spinkame ako-kedy. niekedy raz, niekedy skoro stale.... dnes je hore chvilku, chvilku spinka 😀

lubkagaa
6. okt 2008

Ahoj Moni, aj ja som sa dala este tento tyzden na sutaz, aj ked dako neverim, ze vyhrame, ale dala som aspon tebe hlas 🙂, aj Abanka ma hlas odo mna 🙂. Ja mam maleho pod nazvom: Ja vas vidim..

avanka
6. okt 2008

Moni, dakujem, budes zlata 😀 😀 😀
Lubi, Grazi, dik 😀

lubkagaa
7. okt 2008

Dobre ranko babenky 🙂. Tak uz som zahlasovala za obe 🙂 a teraz si robime s drobocm chvilku rannu pohodu. Keciame o dusu. On Grr a ja Vrr, no proste plnohodnotna komunikacia 🙂. Vcera sme inac boli u kardilog., tak ma tam stale medzierku, zevraj to nie je typicky selest, ale ze este o chybe zatial doktorka nehovori, ze budeme drobca sledovat a uvidime do roka, ci sa to zmeni, ak ano, je to super, ak nie, tak sme na hranici. Ale som pozitivna 🙂. Vraj je inac velmi vela chorych deti, lebo ked som aj vcera dobehla k doktorke, nikde nikto v cakarni, tak ma hned aj zobrala, bola som aj rada. Ten sa inac na doktork a sestricku tak vyusmieval, a ked sme vysli von, zacal plakat. No chapete to? 🙂 xixi.
Inac ako vidim, tak spinkate celkom vpohode a v noci sa vam budia drobce? Ja poklopem, my sa nebudime v noci vobec, zaspi cca o 8-smej a spime do tej pol siestej ako kedy. Ale klopem silno, lebo uz svagrinka si ma dobera, ze cim som si zasluzila takeho drobca. xi.

lubkagaa
7. okt 2008

Inac prajem vam krasny a slnecny dnik 🙂,aby ste ho prezili s drobcekmi co najprijemnejsie a hlavne, nech vas choroba obchadza.

avanka
7. okt 2008

Lubi, Moni, mate obe po 1 hlase 🙂
Lubi, maly zaspava tak okolo 7-pol8 a budi sa niekedy raz, niekedy 2 krat, asi 3 krat sa stalo, ze bol hore 3 krat.....nastastie spanku mame dostatok 🙂

avanka
8. okt 2008

No tak mne fotku zo sutaze asi vyradili, lebo zmizla......nerozumiem preco...a to sme mali uz relativne vela hlasov 😲 😲
No nevadi, tak budem aspon hlasovat za vas...
O pol 12 sme prisli z ockovania, maly plakal len chvilocku, ale potom to cakanie pol hodky na pripadnu reakciu 😒 chcel spat a nemohol, tak koncertoval....
Inak mame 3,5 mesiaca, 6760 g, 64 cm 😀 rastieme ako z vody....
maly mi teraz spinka v postielke a poobede pojdeme von, hoci mi sestricka povedala, ze by sme mali radsej ostat doma.....ale neviem preco. 😕
Mam dat preventivne vecer aj Nurofenovy cipok alebo netreba?

lubkagaa
8. okt 2008

ahoj Avanka: ved som rano sa velmi cudovala, ze kde mas maleho. Na tvojom mieste by som tam napisala, ze co to ma zanmenat a na zaklade coho, ze to urobili. Ja som tam uz pisala a dost ma aj nastvali. Nasmu drobcovi totiz nepribudali zasa ziadne hlasy, a to viem o 7 ludoch, co za drobca hlasovali a vobec dane hlasy nepribudli, tak som pisala, ze co to ma zanmenat, ze na zaklade coho je dana sutaz. Skus aj ty napisat, aby bolo viac nespokojnych mailov. Aby sa zamysleli nad tym, ze to nemaju doriesene.

avanka
8. okt 2008

Lubi, ved som im aj, ale nikto sa neunuval od rana odpisat, kaslem na to, budem posielat hlasy aspon tebe a Moni....
My mame po ockovani teplotu a maly strasne placka, idem ho okupat a dam mu na noc cipok, drzte palce 😢 😢

lubkagaa
8. okt 2008

Ahoj Avanka: no ak ti odpisu daj vediet...ja som tiez rozhorceny mail napisala, nemam rada taketo sutaze, ked nie su podla pravidiel.
Drzkam ti prsteky, aj malemu, aby ste to zvladli a zajtra uz nebola teplotka, drzkajte sa.

graziela
8. okt 2008

Ahojte,
tak my z vieme, co sa bacil to Jurkovi sposobuje tie problemy...vyter z hrdielka moc zial pozitivny, zlaty stafylokok... ☹ Vraj to mohol dostat uz v nemocnici, ale moze byt aj starsia dcerka nositelom...ktovie? No ale vraj to mavaju väcsinou deti alergicke, nie zdrave...takze nas dr. objednala na alergologiu...no, najblizsi volny termin bude niekedy vo februari, ak by sa mu to dovtedy castejsie opakovalo, dr. bude termin urgovat..no a tyzden pred terminom zoberu jurkovi krvicku, aby zistili hladinu tych antigenov a pod...No, takze bohuzial, neviem, odkial sa to nabralo, ale asi budeme mat obe dve deticky alergikov... ☹ Som z toho smutna...no ale aspon to nie je nieco ovela horsie...Aby som Jurkovi aspon trosku pomohla (a nielen kvoli tomu), chcela by som ho kojit min. do roka a ak budem este doma, tak aj dlhsie...ved to je to najmenej (ale aj najviac), co mu mozem dat...
Inac, nas Jurko ma v 4.mesiacikoch vahu 6600gr, takze Avanka, ste nas tromfli 😉

moni1412
autor
9. okt 2008

avi, zmizla????? a ja ze vam idem dat hlas 😒 to preco?????? je to fakt strasne nefer, ta sutaz. podla mna.
idem dat teda Lubke aspon

geegee
9. okt 2008

graziela, tak to je radost...zlaty stafylokok ☹

My sme skoncili s kojenim. tyzdne som odsavala a milostivemu davala MM z flase. Potom som skusila kojit, tyzden sme sa kojili, ale zacal mat zelene stolice, nepriberal, ale chcela som este skusat, no od predvcera noci sa odmieta aj prisat na prsnik. Tak odstriekavam ako blazon, nastastie mliecka mam dost 🙂 Ale aj tak je s tym kopu roboty 😠

Tomasko mal v 7 tyzdnoch 5 350g. Matko mal ako polrocny 10kg a to bol len kojeny, tak uvidime co tento nas druhy chlap 😀

avanka
9. okt 2008

Moni, ved este mi nikto neodpisal, ze preco ju stiahli zo stranky 😠
Ale hlasujem za vas obe 🙂
My sme boli dnes u detskeho neurologa, lebo Lukasko si este nedrzi uplne hlavicku a nedokaze, ked lezi na chrbte a ja ho taham za ruky hore, zdvihnut hlavicku....tak nas poslali na cvicenie, ale vraj to je preto, lebo je lenivsi, ze on to dobehne a ma maksi hrudnicek....
Zlatko moje malo v noci horucky z toho ockovania skoro 39 st, tak sme mali pernu noc...teraz ma este 38 v ritke, ta uvidime, co to spravi do vecera...teraz spinka, ale je taky apaticky, no nie je to on ☹
Grazi, ale Luky je strasne dlhy, ved za 3,5 mesiaca narastol 15 cm a to ze je strasne vela...tucny vobec nie je, ani stehienka nema moc zahybove
Geegee, aspon do po roka keby si tak vydrzala...inak mas moj obdiv, ale ved co by sme pre tie nase deturence nespravili