Diskusia pre úspešné ex-rizikovky

moni1412
8. júl 2008

Tak, odteraz sa ex rizikovky, teraz uz mamicky, budu stretavat tu. na podnet grazielky, ako spravne poznamenala - uz bola ta tema o niecom inom, tak nechame ju pre sucasne rizikovky a vy babenky, sup sem 🙂

geegee
23. apr 2009

Ahojte, nam potvrdili tu alergiu na BKM. Takze odsavam stale MM. Tominko pekne papa aj prikrmy, len by uz potreboval na noc kasicku, ale nemozem mu dat obycajnu, lebo by z nej zvracal, tak cakam, kym pojdeme na gastro a potom uvidim co dalej.
Tento vikend odvazame kombinovany kocik, zostane mi uz len golfac, tak ma chyta taka nostalgia...odfurikvala som v nom obidve deti... 😅 😔

No a z Matuska sa stava bracek - spolu sa kupu, hraju sa, dokonca sa nam raz podarilo, ze naraz obedovali 😀

lucia31
23. apr 2009

ahojte zienky, dlho som tu nebola, nejako nestiham 😝 🙂
geegee, aj ja este odsavam, takze Tamca pije len materske mlieko a z neho jej robim aj vecernu kasu...povedala som si, ze do roka a potom uvidim, lebo je to zaberak..odsavam kazde zhruba 4 hodiny, v noci uz nie a denne asi tak 800 az liter, ako sa mi chce 😉 nastastie mam aventku odsavacku, pakovu, s nou je parada...
inak sa mame ok, Tamarka ide mat uz 11 mesiacov a vazi okolo 11lkg, taka moja gulka 🙂 spinka uz celu noc, stvornozkuje, dnes konecne pochopila, ako sa robia krocky, taka je podarena, ked ju drzim a ona vysoko zdviha raz jednu, raz druhu nozku 😉
mame uz 6 zubkov, 4 hore a 2 dole a nastastie nema Tami ziaden problem, ked sa jej prerezavaju, tak fajn, ona je vlastne taky pohodak uz od narodenia 🙂

dadulienka2404
24. apr 2009

ahojte babenky ako sa mavate nebola som tu uz dlho ale ani nemam casu cez den sa venujem jakubovi od 16,00 som z detmi vonku az do 19,00 takze vecer som uz taka dobita ze sa mi nechce ani na net...teraz mam trosku casu deti su von aj s kubkom takze pisem dnes mam 30 rokov nic strsne ale dolieha na mna nejaka depka neviem preco..deticky nam rastu co??nejaky ten zubok pozeram ze co vam papaju jakub je skoro vsetko aj kyslu kapustu nema s tym problem...zdravy niesme este stale zas ma niejakeho bacila v hrdle ale co uz ma dva zuby dole a dva hore ale ocne je ako maly upir...takze len tak narychlo zatial sa mavajte...

geegee
24. apr 2009

Dadu, vsetko najlepsie 🙂 Ja mam 31 a nejako to ani nevnimam 🙂 Je mi fajn 😉

Dnes som kupila Sinlac - kasu pre alergikov na BKM, tak zajtra vyskusam. A od dnes uz nemame hlboky kocik...tak mi je aj smutno. Ved v nom fungovali obe deti 😅

graziela
29. apr 2009

Ahojte,
aj my sa hlasime po dlhsom case aj v tejto nasej temicke 🙂
My sa tiez posledne dni takmer od rana do vecera tulame po vonku, ked je tak krasne... 🙂 Je to super, ked uz netreba deticky tolko babusit...
Nas Jurko zatial este nechodi, ani nestvornozkuje, predvcerom sa 1.krat sam posadil, tak sme sa vytesovali 🙂 Ale uz zacina davat nozky pod seba, ked je na brusku, uz nerobi len kliky, tak mozno cochvila bude chodit aj po 4...za rucicky uz tiez chodi, ale este nekrokuje tak dobre...no, ved este mame cas..ojojoooooooj 🙂 🙂 🙂
Zato Luky je sikovnicek 🙂 🙂 🙂
Jurkovi sa akurat pred par dnami prerezali horne dvojky, takze uz mame spolu 6 zubkov...a aj ku nasej Saske prisla zubkova vila, museli sme ist k zubarovi (1.krat, doteraz nema saska ani 1kaz), lebo jej zacali rast dolne jednotky - nove zubky v 2.rade, takze tie mliecne museli ist von...
Dadu, Geegee,
aj ja uz budem mat o par mesiacov 31, rada by som povedala, ze sa citim fajn, no zial to tak nie je...kvoli tej mojej dg. sa citim niekedy ako 50rocna ☹ Stale sa neviem rozhodnut, resp. odhodlat odstavit Jurka, aby som mohla zacat s liecbou...asi este cez leto budeme kojit a potom na jesen sa uvidi...aj tak mi to bude luto, ked uz Jurka nebudem kojit..urcite si aj poplacem... 😢
Geegee,
tie testy na alergiu vam zistili z krvicky, al. robili nejake spec. testy? My sme boli pred 2 tyzdnami uz na 2.odber na alergologii, neviem presne, ake testy budu robit, no v juni ideme znova na kontrolu, tak som zvedava...
Zatial sa nam Jurko drzi, od februara nebol vobec chory, akurat teraz ma asi tak 2 dni sopliky...takze musime odsavat a zvysila som mu hned aj davky sprejov...verim, ze to zaberie, a neskomplikuje sa to nejakym zapalom...
Dadu,
dodatocne ti aj ja prajem vsetko naj k narodeninam, hlavne vela zdravicka tebe aj tvojej rodinke a vela trpezlivosti s detickami, nech ti robia len a len radost 🙂

geegee
11. máj 2009

grazi, brali malemu krv - urobila to pediatricka, jej prisli aj vysledky. Akurat teraz v stredu ideme na gastro, odtial nas poslu vraj na alergo. Nejaky cudny postup, ale co uz 😠
My sa trapime s prikrmami, Tomino prebera, pusu otvara len obcas, takze zije stale v podstate len na MM 😠 Ale vazi 10kg, takze pohoda. PLazi sa, sam si sadne, stale sa driape za Matuskom 🙂 Chrup ma nesymetricky, dole ma 3 a hore 4 zubky 🙂 Kecia o106, ked mi budu mliet obaja, tak mi aj usi opuchnu, ak bude Tomko taky ukecany ako Matusko 😀

moni1412
autor
15. máj 2009

ahojte, tak ja som v tejto teme nebola ani nepamätam.... nejak som nemala cas na nic, ledva som stihala par tem tu..... ako sa vsetky mate? deticky nam rastu ako z vody, vsak? 🙂 😵

graziela
24. máj 2009

Ahojte,
aj ja sa vam ozyvam po case...my mame same novinky...zacnem hadam tou najväcsou novinou - Jurko sa mi pred par dnami sam odstavil, skratka sa rohodol, ze je na to ten spravny cas, aby sa od maminky trosku osamostatnil...
Naposledy som ho nakojila este v utorok rano, potom uz cicik uplne odmietal, len ozuzlal, potom zahryzol, pomrnkal, ze naco mu ju stale pcham do pusy...mne to stale nedochadzalo, stale a stale sm mu ju davala a davala, za mi to nakoniec po 2-3 dnoch doslo...Aj slzicka padla, tomu som sa neubranila, nostalgicky som pospominala na tie krasne, casrovne chvilky, ktr. sa uz nikdy nezopakuju...ale akceptujem Jurkove rozhodnutie, uz je z neho taky moj maly velky chlap 🙂 Bala som sa, ze bude problem naucit sa na flasku, par dni sme to skusali s malym mnozstvom mliecka a castejsie za den a krasne sa naucil...nedavam ani UM, ale plnotucne z obchodu...ved o par dni uz bude mat rocik...ja viem, ze nazory ako dlho UM a odkedy kravske sa velmi roznia, no aj tak si kazdy urobi po svojom...Jurko ho znasa zatial celkom dobre, nema ziadne traviace a ine problemy, tak dufam, ze to tak aj ostane...
No a co sa tyka pokrokov, Jurko uz vyse 2 tyzdnov stvornozkuje, vie sa sam postavit (o nabytok), sadkat si zo stoja, aj z polohy po4, naucil sa nove slovicka, ukazuje prstikom, ked nieco chce, vie pomenovat clenov rodiny, uci sa upratovat hracky spät do boxu, snazi sa napodobnit zvieratka, klasicke detske ukazovacky ako napr. ako sa mas, aky budes velky, tapusky, varila mysicka kasicku, vie ukazat, kde ma vlasky, oko, nostek, usko, ukaze jazycek an poziadanie, plienocku, rucicky...Posl. mesiac bol taky naozaj prelomovy, kazdym dnom nas niecim novym prekvapil, velmi rychlo sa uci...a stale je taky pohodacik, stale sa smejka, hoci si uz vie aj presadit svoje, ale tak to ma byt... 😉 No, asi som ani vsetko nevymenovala, ale inac by som tu zahltila asi celu stranu... 😀
No, este zubky - my mame stale 6...a nocnik - pre nas zatiale neznamy pojem, hoci parkrat sa nam uz zadarilo, samozrejme nahodou, ale uz postupne zacneme trenovat...
Ozaj a este ako som naposledy pisala, ze mal Jurko nadchu, ta mu trvala nieco cez tyzden, kupila som Physiomer, poctivo sme odsavali a zvladli sme to sami doma, ani k dr. nebolo treba ist, ako nadcha prisla, tak aj odisla...som velmi rada, dufam, ze tie Jurkove problemy celu jesen a zimu boli len prechodne...dokonca asi tak mesiac mu uz nedavam ani tie inh. spreje z alergologie...
Dufam, ze aj vy sa mate vsetky fajn a ze sa tesite so svojich babätie, urcite aj oni robia pokroky a ste na nich hrde 🙂 Budem rada, ked sa ozvete, ako sa mate...majte sa krasne 🙂

geegee
25. máj 2009

grazi, uplne chapem tu lutost, ze maly uz nechce MM. Ja este stale odsavam, ale miesam 1:1 MM a UM, ale HA. Ja som mozno z tych prdlych 😉 ale ja davam Matuskovi doteraz SUnar ne vecer, rano mava klasicke kakao hned ako sa zobudi. Ale ja ten Sunar davam kvoli zmene, nie kvoli odporucaniam Dr. - su rozne prichute a to jemu, aj mne, vyhovuje 🙂

Tominko uz pekne papa, zatial sice len masovozeleninovy prikrm a kasu. Obcas stihneme vyzivu 😀 Ale papa, chvalabohu. Preplazi uz cely dom, musime davat pozor, aby sme ho nepristupili 😀 Hlavne teda Matusko 🙂 A chystame sa do Chorvatska, ale pojdu nas asi 3-4 rodiny, tak mame problem s ubytkom, vela uz je vypredanych miest, co sa mi pozdavaju 😠

My chodime kazdu nedelu do Besenovej si podvecer zaplavat. Deckam sa tam ohromne paci. Tomko ked bol prvykrat, tak spievat na cely bazen 🙂

graziela
7. jún 2009

Ahojte,
baby, my to tu nejako zanedbavame, aby nam tu nasu temu nezatvorili 😉
Geegee,
naozaj klobuk dole za to odsavanie...Bozenku moj, ved kolko maminiek by to vzadlo uz po par prvych pokusoch, si naozaj velmi obetava mamicka, aj ked ty ro urcite ako obetu neberies 🙂

geegee
14. júl 2009

Ahojte...flakame tuto nasu temu kvalitne, to treba uznat 😠

Presne na den, 10. mesiacov od Tomkovho narodenia som mala prvy den bez odsavania 🙂 Pije UM uz bez problemov, vacsinou uz len rano, vecer a v nocii, pekne papa vsetky prikrmy, takze sme bez problemov 🙂

Dovolenku uz mame zaplatenu, ideme 22.8. do Zatonu v Chorvatsku, tak sa tesime vsetci - no Tomkovi je to jedinemu jedno, ci niekde ideme, ale Matusko stale vyzveda, ci uz ideme na dovolenku, ked sadneme do auta 😀 A na buduci tyzden idem s mamou a s detmi na par dni do Besenovej 🙂

No a hnevam sa na svoje kila, este 3 mi zostavaju...je ale pravda, ze nic nerobim preto, aby zmizli 😀

dadulienka2404
17. dec 2009

boze babenky ja som tu neboal vecnost ,,,,pozeram ze davno anio vy neviem ani ci pridete ale skusim to,,,,ako s amate??deticky nam porastli ,,,mna prinutila sem prist choroba dcery celiakia ,,,potreboval som sa s niekym o tom porozpravat atd...a hned som si spomenula na vas.....ja nemam cas ani na meily odpovedt.....jakubko je uz velky chlap sikovny stale si nieco rozbije narazy ale to patry k tomu ....teraz momentalne je zdravy ale to asi druhy tyzeden je to stale to iste choroby nas neobchadzaju,,,,ja som pribrala koli antikoncepcii ale to si budem riesit po novom roku,,,uz mam tri deti v skole a uz len jedneho v skolke,,,zatial sa majte no uvidime uz ste tu dlhe mesiace neboli