Diskusia pre úspešné ex-rizikovky

moni1412
8. júl 2008

Tak, odteraz sa ex rizikovky, teraz uz mamicky, budu stretavat tu. na podnet grazielky, ako spravne poznamenala - uz bola ta tema o niecom inom, tak nechame ju pre sucasne rizikovky a vy babenky, sup sem 🙂

evaviki
1. jan 2009

Rodila som predcasne, v 35+0 (podla mna 34+0) a spontanne. Rano mi praskla voda a za necele 4 hodky uz bol von 😀 Akurat sme za nim teraz boli a vyzera to tak, ze nam ho zajtra domov este nedaju, lebo furt chudne ☹ Tak mam zase nervy a placem ☹

avanka
1. jan 2009

Neboj, on to dobehne, aj nas Luky zacal priberat az po 5 dnoch v nemocnici.....prve 4 dni ho nemohli zobudit ani na jedenie a vypitie flasky s 30 ml mlieka nam trvalo aj pol hodiny 🙂

graziela
1. jan 2009

Ahojte,
tak najskor vam chcem popriat vsetko dobre do noveho roka, a hlavne nech ste vy a vase deticky zdravucki 🙂 🙂 🙂
Evaviki, gratukujem k narodeniu synceka 🙂 Aj ked to bolo o cosi skor, hlavne je, ze uz je na svete, zdravucky (zo zltacky sa dostane, to ma vela deticiek po narodeni) a neboj, coskoro si ho odnesiete domkov, len sa tym netrap. Ono je to normalne, ze prve dni babätka skor chudnu ako priberaju, vela casu zo zac. prespinkaju, menej vydatne sa napapaju...neboj, on zo dobehne a pokial nema ine zdravotne problemy, tak onedlho nikto nezbada, ze sa narodil predcasne...
A mliecko mas, odsavas si ho a nosis do nemocnice, ci ake mliecko mu davaju?
Zelam ti vela trpezlivosti, nech mate maleho Sebastianka co najskor pri sebe.

avanka
2. jan 2009

Tak pridavam slubene fotky Lukaskovej krtkovej izbicky

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

Este musime namontovat toto svetielko

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/5007...

a na prazdnu stenu oproti krtkovi taketo policky v zelenej, cervenej a modrej farbe

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/8009...

Na zemi mame taketo boxy na hracky

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/3006... a
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/1009...

Vsetko v krasnej zelenej

a este sa mi paci toto
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/6013...

Vsetko to so slnieckovo zltymi stenami vytvara uzasne teplu izbicku

katka.m
2. jan 2009

Neboj evaviki, môj malý sa narodil na svoju dĺžku chudučký a potom mi začal priberať 800g za 2 týždne, potom za mesiac a teraz je také šidlo, že posledne pribral za mesiac len 20g, ale už behá v chodáku a lozí. Bol prenášaný, napriek tomu sa narodil 2650g a 48cm, domov sme išli s 2,5kg. Nevedel sa prisať, tak som musela odsávať a odsávam dodnes, zvládla som to. Tiež som sa veľmi bála,keď chudol, pretože bol ako taká palculienka 😖 Ale keď potom začal priberať, ja som sa tešila každému faldíku, ktorý sa mu vytvoril. Držím vám palčeky a určite sa už čoskoro tomu budete smiať, tak ako my.

dadulienka2404
3. jan 2009

ahojte babenky..evaviky tak ti gratulujem a budem drzat prsteky aby malicky zacal priberat...ja mam teraz take zle obdobie pisala som vam ze jakubko mal stale anginu nakoniec sa jeho stav zhorsil natolko ze nevladal dychat a pred dvoma tyzdnami ho prijali urgentne do nemocni z diagnozou zapal pluc ,,priedusiek angina,,,stav sa nezlepsoval az do stredy terajsej...v pondelok mi oznamili zasa diagnozu virusova infekcia pluc...no a virusi sa liecit ATB nedaju takze to bolo dlhe a tazke ..je dopichany hlavicka nozicky a tvaricku ma vysusenu a scervenanu..vcera som bola za nim a doktorka vravela ze na to mal aj rotavirusovu hnacku...stale som plakala nemohla som tam byt s nim..ale jeho stav sa od stredy zlepsil tak ak sa nic zle nestane tak v pondelok ide domov...boli to najdlhsie a najhorsie tyzdne bez neho...manzel to znasal este horsie ako ja..a boli sviatky bez neho ale uz sa tesim ze sa vrati domov ...takze len tolko este si idem precitat co mate nove...

graziela
4. jan 2009

Dadulienka, velmi ma to mrzi, ze maly Jakubko ma take zdravotne problemy ☹ Museli to byt naozaj asi dost tazke Vianoce bez neho, neviem si to ani len predstavit...ale ako pises, uz je dufam z najhorsieho von, velmi vam zelam, nech vas tie choroby obchadzaju a nech sa z toho malicky dostane...
Nas Jurko je inac tiez nejaky chorlavy, hoci ho stale kojim, tak sa na neho dost casto nieco nalepi...teraz dobral v poradi uz 3.atb od narodenia...dufam, ze z toho vyrastu, mladenci nasi 🙂
Avank,a krasna izbicka... 🙂 Ako dlho ti to trvalo, kym si to namalovala?

avanka
6. jan 2009

Dadi, to mi je luto, ale snad uz coskoro budes mat Jakubka pri sebe.....
ja si uz neviem predstavit byt bez Lukaska ani chvilku...zajtra ideme do Bratislavy a aj som rozmyslala, ze ho necham nasim, ale viem ze by mi bolo bez neho smutno a cely den by som na neho myslela, tak si ho radsej zoberieme so sebou 🙂
Grazi, asi tyzden, ale vacsinou po nociach, ked Luky spinkal...manzel mal vtedy poobednu, tak cez den nebolo kedy...ale na pocudovanie to bolo jednoduche a efekt je uzasny....ked sa postavim do izby, tak mam tak teplo na dusi, ze Lukasko bude mat taku izbicku, aku som si ja zelala mat cely zivot, ale pri dvoch starsich bratoch nemozne 😀 😀 😀
My sme zatial zdravi, len ukasko nam nechce papat prikrmy, davame uz mrkvicku, zemiacik a kusok petrzlenu a po 13 dnoch prikrmovania spapa horko tazko 2 male plastove lyzicky, tak neviem co mam robit 😅 😅

avanka
6. jan 2009

Tak este 2 fotky izbicky, uz konecne uplne dokoncenej 🙂

avanka
6. jan 2009

Tak este ten link, nejako som zabudla 😀 😀 😀

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

geegee
12. jan 2009

Ahojteeee 🙂
Chvilku som vas zanedbavala, ale je to frmol: 2 deti a Vianoce 😀

Idem vas precitat aspon zbezne, dufam, ze ziadne katastrofy sa nedeju 😉

My sa mame fajn, Tomasko ma od 4 mesiacov zubky, teraz sa mu uz derie treti, a to ma o par dni 5 mesiacov. Vazi 8,30, je zatial stale na mojom odsatom mliecku, no manzelovi sa podarilo pripucit mi odsavacku elektricku, ktora odvtedy nejde, tak odsavam obycajnou a zrejme to nie je to co predtym, lebo som pred par dnami dostala prvykrat menzes od porodu.

Choroby: Matus ma toxokarozu, prenasaju to psy a macky vykalmi, mohol to chytit v piesku, na ulici ked sa hral, ak spadol na kamienok a pod. Preliecili ho 10 dni a po 3 mesiacoch ideme na kontrolu. No a kuriozita najkuriozovitejsia: Tominko mal 2 dni pred Vianocami na hlavke KLIESTA. Na pohotovosti mi neverili, kym ho nevytiahli 😀

UZ mam ezmontovanu ohradku, Tomino sa rad gula a kruti, a na zemi volne pohodeny je vystaveny riziku najazdu starsieho brata 😀

graziela
12. jan 2009

Ahojte,
Geegee, no vitaj opät medzi nami, davno si sa neukazala...ale to je presne tak ako pises, 2 deti a este k tomu vianoce... 😲 Ja tu v posl. dobe tiez chodievam len sporadicky, tak raz denne aspon kuknem, aj ked nestihnem nic napisat...
S tym kliestom, to teda nechapem, ako v takomto rocnom obdobi...??? nechapem naozaj 😕 Ale esteze ste to zistili a nasli vcas a vytiahli to, lebo inac by mohlo byt aj zle-nedobre ☹
Aj my uz mame vyse mesiaca, ak nie viac, ohradku zmontovanu, no nas maly je taky lenivcek lenivy, jemu sa este ani teraz nechce moc pretacat a gulat, takze doteraz bola aj postel celkom bezpecna...teraz ho uz davame viac na zem a velmi rada a casto vyuzivam moj vankus na kojenie, dam ho bud na gauc do rohu alebo na zem, alebo na nasu postel alebo do ohradky a Jurko si v nom v pohode sedka...uz vydrzi dost dlhu chvilu aj sam sedkat bez opory...
A zubky mame uz tiez, teda zatial iba 1, prerezal sa kratko pred Vianocami, asi 3 dni a uz sa tlaci dalsi 🙂 Inac, moja 1.dcerka mala 1.zubok v 4.mesiacoch..
Geegee, mas moj obdiv, ze este stale mliecko ostriekavas, si frajerka, ja neviem, ci by som to vydrzala, hoci som ratala aj s tym tesne po porode, ked boli moje vyhliadky na kojenie nie moc pozitivne...Ale chvalabohu kojime sa stale a doteraz bez problemov, comu som nesmierne vdacna...Uz sa nam podarilo uplne nahradit obednajsie kojenie mäskom resp. zeleninkou+zltok, vobec Jurkovi uz ani po obede nedavam cicik, no a zaciname uz nahradzat aj olovrant, teda uz nie MM ale ovocicko...niekedy este dame po hodine alebo aj skor MM, ale ratam este par dni a bude to...No a potom zavedieme uz aj kasicky na vecer...len neviem, od ktoreho mesiaca sa to odporuca, musim postudovat nejake clanky...a musim povedat, ze nasmu Jurkovi chuti vsetko, papa ukazkovo, segricka by si mohla z neho brat priklad 🙂
No, idem ja uz, lebo varim obed na zajtra, tak aby som sa potom nenahanala..
Mavajte sa krasne a piste, piste, a hlavne castejsie 😉

avanka
13. jan 2009

Ahojte Grazi, Geegee, nejako to tu upada....ja teda zatial stiham a na julovkach som nalepena, hlavne ked Luky spi.....
my mame uz 2 dni horucky, boli sme aj u doktorky, asi to je dalsimi zubkami...
Geegee, aj nas Luky mal 2 zubky v 4 mesiacoch a vyliezli tak, ze sme o nich ani nevedeli, a teraz horucky, som zvedava, ako to bude dlho trvat..
Grazi, zavidim ti, ze Jurko papa....nas maly nechce vobec nic, z obednajsieho prikrmu spapa najviac 2 male plastove lyzicky, prikrmujeme sa od Stedreho dna a skusali sme mrkvicku, zemiacik, petrzlen, kralicie masko...dnes bude brokolica, tak som zvedava..
Vcera sme skusali prvykrat ryzovu kasu na veceru, lebo sa nam maly budil kazdu hodinu a pol na papanie a ani kasu nechcel 😝 ale potom sme do neho dostali nejako 50 ml....je to moj maly zavislacik na mliecku..
Grazi a ryzovu kasu od ukonceneho 7 mesiaca, v pripade casteho budenia aj skor...nam odporucali od Nestle a Nutrilonu, tak ich pojdem dnes kupit..
Vcera sme skusali Nestle, co som mala vzorku....
Inak nas maly sa uz gula, mame na zemi penove puzzle, latkovu hrazdicku a cochvila place, lebo je na zemi a nevie ako naspat 😀

geegee
13. jan 2009

Ja som pri Matkovi davala Nutrilonku ryzovu kasu.
Tomino je strasne pohyblivy oproti Matkovi, aj v lehatku sa dviha na laktoch, aby mal prehlad co sa deje, aj v lahu dvihne hlavu a cumu 😀

geegee
13. jan 2009

cumo - cumi 😀

avanka
13. jan 2009

Geegee, aj ja uz mam doma Nutrilon, tak som vecer zvedava.....
Ako dlho trvalo Matkovi, nez si zvykol na kase?

geegee
14. jan 2009

Avanka, ked sa uz naucil prehltat z lyzicky, tak papal bez problemov vsetko. Nikdy s nim neboli problemy okolo jedla...az teraz, ked si uz vie dupnut 😀 Dnes sme sa hodinu natahovali kym zjedol polku zemle na ranajky 😀 A ja blbec sa necham vytocit, a aj tak s nim nepohnem inak, len ked sa postiskame...potom je ako med 😅

graziela
16. jan 2009

Ahojte,
Avanka, a varis Lukymu domace varene jedla, alebo kupujes nejake Hippky a pod.? Vyskusaj oboje, nas Jurko spapa aj take, aj take, a zatial mu aj domace vsetko mixujem, len minule som mu len popucila, to bola zeleninkova polievocka s ovs. vlockami, tak to mu neroblo problem, tak myslim, ze uz pomalicky prestanem aj mixovat. Pri dcerke som mixovala do 8.mes. a potom pohoda... 🙂
Geegee, ja sa tiez natahujem so starsou dcerou, kym nieco zje...ale to som tu uz asi aj pisala, jej to o.i aj vsetko strasne dlho trva, okrem jedenia stiha milion5 inych veci, stale pri jedeni len blaboce atd...Obaja s muzom sme z toho niekedy na nervy, snazime sa, si to nevsimat, ale to nejde, ked mas vedla seba pri obede take repetidlo, ktoremu sa usta nezatvoria...no, mame skratka moc vyrecne dieta...No a v posl. dobe ma vytacaju tie jej argumenty a hlasky, ked nieco nechce urobit, co jej prikazujeme (umyt sa, najest sa, upratat si, prezliect sa a pod. klasika)...ona to ma vsetko tak logicky premyslene, ze niekedy neviem, co na to povedat... 😠 Tak sa mate na co tesit, ono to este len pridu tie slovne "utoky" 😝
Ja som kasicku Jurkovi uz raz skusala dat, len otestovat som chcela, ci mu bude chutit, tusim od Nutrilonu to bola ryzova, do vody...a spapal fajne, tak uz asi pomalicky nabehneme aj na kasu vecernu...Inac, ako som pisala, ze coskoro to asi pride, my sa kojime uz len doobeda (1x zavcas rana, resp. v noci, 1x desiata), obed a olovrant varene + ovocie, no a vecer este MM, tak 1-2x...Vcera som nechapala, malemu som poobede davala vyzivku nejaka jablkova s piskotami do bola od Hame, a tak ju zbastil, este mu balo bolo, tak som mu este dala trosku z mojej, co som si otvorila..inac, snazim sa mu davat cerstve ovocie, ale take, co teraz nedostat, tak take kupim vyzivky hotove...No, idem, lebo Jurko spinka a manzel je doma, tak sa mu idem asi trosku povenovat..majte sa krasne, papa 🙂

avanka
17. jan 2009

Grazi, skusala som aj domace, vcera som mu dala od Hame mrkva, karfiol, hrasok a zemiak a stale len tych 30 g maximalne, ale aj to je nieco....mam kupene aj Hippky, lenze to mu velmi davat nechcem...ja si stale myslim, ze je lepsie, ak mu budem varit z nasej domacej zeleniny a domaceho kralicieho maska 🙂
A kasa ani nehrozi, aspon lyzickou nie 😝 tak sme mu ju skusali davat striekackou a zjedol tak 40ml, viac sme do neho nedostali, ale aj to je uspech, lebo aj noci sa akosi popravili, uz nevstava kazdu hodinu a pol, ale vydrzi v pohode 3, snad to nezakriknem 😀
ovocie este nedavame, lebo nezje zeleninku, tak aby si nezvykol na sladku chut, hoci si myslim, ze ked nechce kasu, nezje ani zeleninu ☹ ☹
Inak mame za sebou prvu hnisavu anginu so 4 dnovymi horuckami a prvymi ATB....od pondelka sme zatvoreni doma, v utorok ideme na kontrolu

geegee
17. jan 2009

Grazi, Matusko je strasne vyrecny, kazdy sa cuduje, ze ma len tolko rokov kolko ma, ked on zacne niekomu nieco vysvetlovat. A pri jedle, nestiha zut, tioez stale o niecom rozprava...a on este s takym pedagogickym akcentom, a ze ...vies, maminta?" 😀 A ja stale ze ZUJ! 😀 Minule videl ist osobny vlak, a na konci mal jeden nakladny vozen, tak Matus zostal vyplieskany, ze "A to je co!?" 😀 Fakt neviem, co z neho bude, uz teraz pozna az na par pismeniek celu abecedu, napocita do 20, pozna farby, geometricke tvary, pravu a lavu stranu...raz nas vsetkych doma precura 😅

graziela
18. jan 2009

Avanka,
tak teda aj vas uz lapila ta hnusna choroba ☹ Ja bohuzial, viem o com hovoris, lebo nas Jurko bral atb uz 4x (!!!!), z toho poslednykrat len teraz pred 2 tyzdnami...od septembra nam byva akosi casto chory, vo febr. ideme na alergologiu, ale asi nic nove sa nedozvieme, kedze sa budu robit len krvne testy, tak dufam, ze nas doktorka nebude presviedcat, ze ma neviemake alergie... uvidime, teraz dlhodobo davam Jurkovi probiotika, aj na posilnenie imunity ( na to nezabudni ani ty popri atb liecbe, aby nemal maly problemy s bruskom 😉 )...dufam len, ze z toho vyrastieme 🙂
Geegee,
to akoby si presne o mojej dcere pisala...ona totizto tiez od 2 rokov ovladala abecedu, vedela zaspievat pesnicky, recitovat basnicky (dokonca aj taku dlhu o ranenej breze...), napocitat...a na vsetko sa pytala, my sme ju nikdy do nicoo nenutili, to ona si vynucovala, aby sme jej to vsetko vysvetlili a jednoducho to chcela vediet...abecedu sa naucila tiez tak, ze sme mali a este stale mame na chladnicke magnetky s pismenkami a ked som varila, tak sa mi motkala po kuchyni a hrala sa s nimi a popritom sa naucila...teraz je uz predskolacka, ale vela si uz vie precitat sama, listuje si v knizkach, najradsej encyklopediu, alebo ked sme niekde vonku, tak cita velke napisy a pod...a na vsetko sa pyta, az to cloveku niekedy lezie na nervy... 😲 Ale ja som tomu rada, hoci sa trosku obavam, aby sa potom nenudila v 1.triede, ale dufam, ze nebude zas az tak vycnievat oproti inym detom...zajtra ideme na zapis do skoly, tak som zvedava, ako sa tam vyfarbi, tak drzkajte palceky 🙂

geegee
20. jan 2009

Grazi, ako zapis? 🙂

graziela
21. jan 2009

Geegee, zapis dopadol super 🙂 Najskor mala Saska obkreslit z jedneho papiera takych 7 malych kruzkov, ale co mna aj ostatne mamicky zarazilo, ze im dali odpisat aj 3 slova pisane pisanym pismom...vela deticiek to vystrasilo, jeden sa dokonca rozplakal...ani nasa Saska to ani len neskusila...podla to bolo dost narocne...mna by ani nenapadlo, aby som Sasku ucila pisane pisat...poznat uz pozna aj niektore pisane, ale pisat, to nie...podla mna by to ani nebolo moc spravne, to dieta ucit este pred nastupom do 1.triedy, lebo by mohlo nachytat nejake zlozvyky v pisani a potom by sa to uz tazko "preucovalo"... Potom mali nakreslit nejaku postavicku, Saska nakreslila seba, mali pomenovat geometr. tvary, cislice, farby, zaspievat nejaku pesnicku podla vlastneho vyberu... a samozrejme, toto vsetko Saska zvladla na 1 🙂 🙂 🙂 A dostala este aj taky spomienkovy diplom 🙂 Mala z toho dobry pocit...
Juj, ale ked som si predstavila, ze ani nie o rok bude Saska takto cuptat a sama do tej skoly (hoci ju mame len na 5 minut pesi z domu), tak mi to prislo luto...Ona je vo vsetkych takych vedomostnych veciach velmi sikovna a bystra, ale co sa tyka obliekania a jedenia...no hruza...no, ale musim povedat, ze ako-kedy, niekedy sa rano sama krasne oblecie, este kym ja spim, ked jej vecicky nachystam este vecer...tak ma rano potom prekvapi...aj si sama vyberie jogurtik z chladnicky...vie byt sikovny, ale sa jej nechce...NO ale mozno to ja len tak prezivam...ved aj ti prvacikovia si budu musiet sami poradit a celit roznym, aj neprijemnym situaciam... 😒

geegee
21. jan 2009

graziela, my sme davali odpisat svoje meno tlacenymi pismenami...odpisat pisane pismo je naozaj narocna uloha 😕
Ja mam podobne pocity so skolkou v suvislosti s Matkom...vaham, ci ho dat, ked ja budem s rocnym Tominom doma, mohli by sme spolu chodit von, na ihrisko, na vylety, ale zase kolektiv a ine deti by mu asi dobre padli. Ale stale si vravim, ze taketo zmeny viac prezivame my, mamy, ako deti a o rok bude zase trosku vyspelejsi...ale dufala som, ze moje deti budu uz chodit do mojej skolky 😠
NO a na pol dna by som ho urcite dala, to by bol kompromis, ale to mi o zase nezoberu, lebo som na MD a maju plno deti, tak ako vsade 😠

graziela
28. jan 2009

Ahojte,
nejako nam to tu viazne, kde ste vsetky??? 😨 😨 😨 Ako sa mate vy a vase deticky?
My nemame nic take nove...akurat sme dnes prestahovali ohradku z detskej izby do obyvacky, lebo v detskej sa cez den moc nezdrzujeme, len ked je mala zo skolky doma a to vlastne, ona je tiez väcsinou s nami v obyvke....takze nasa obyvacka vyzera castejsie ako detska izba...
A ako vam ide papkanie?
Nas Jurko vcera papkal zel. polievocku, ktr. som mu len potlacila vidlickou - kalerab+mrkva nahrubo nastruhane, zemiacik, rasca, krupy...a krasne to spapkal...rozmyslam, ze uz nebudem mixovat...jedine kvoli mäsku este mozno...ale aj to asi vyriesim tak, ze si uvarim vo väcsom mnozstve kur. prsicka, rozmixujem s trochou vody, dam zamrazit na kocky v tej nadobke od ladu a ked budem varit, tak na koniec pridam to mäsko pomixovane, nech sa to trosku spolu prevari...a nemusim potom nic mixovat...dobry napad,vsak? Mam tatkto zamrazene vyvariky z polievocky hov. aj kur., tak vzdy pridam do varenia zo 2-3 kocky 😉
Inac, varievam takmer vzdy na 2 dni....okrem zemiakov, lebo tie by sa nemali drzat na druhy den, lebo vylucuju nieco skodlive... Tak kazdy druhy den mam vzdy pokoj od varenia 😉
Dnes neviem, ci pojdeme vonku, lebo je dost sychravo vonku a cakame navstevu vecer...no ale mozno sa este utrhneme a vyrazime 🙂

avanka
28. jan 2009

Ja som tu 😀 😀 😀
Tiez tu kazdy den nakukam a nikto neppise, len my stalice 😀
Tak uz aj my sme sa konecne umudrili a zacali sme papat, nie je to sice nic svetoborne, co sa tyka mnozstva, doobeda 100g jablcka, na obed max. 50g prikrmu a na veceru 40ml kase...ale podstatne je, ze Lukaskovi chuti, otvara pusku a je to konecne po mesiaci bez placu a kriku 🙂 tak sa tesime....
ja malemu mixujem stale, a budem do 8 mesiaca, dr. mi vravela, ze kusky su pre babatko tazko stravitelne a Lukaska aj natahuju na zvracanie, ak sa mi nahodou podari mu to rozmixovat tak, ze kusocek tam ostane.....
To maso tak robime aj my a este mam v mrazaku v tvoritkach na lad zamrazene kralicie maso pokrajane na kusky, tak vzdy 1 kocku vyberiem a hodim do vody, uvarene len zmixujem 🙂
Ja varievam tiez na 2 dni a odkladam aj zemiak, viem len o tom, ze by sa nemal mrazit, lebo sladne, ale mrazim, ked uvarim viac a chuti to rovnako, tak neviem....

Inak sme boli na poradni a mame 8500g a 71cm 🙂

My ideme s lukaskom chodit na kurz plavania pre kojencov do Ciech, zaciname v nedelu, tak sa strasne tesime......

graziela
28. jan 2009

Ahoj Avanka,
tak konecne zacalo Lukymu lepsie chutit 🙂 No vidis to, super, asi potreboval len cas, aby sa zoznamil s novymi chutami 😉
Tisko vam zavidim, ze idete chodit plavat, aj ja by som velmi chcela hlavne kvoli mojej koxartroze, no zistila som, ze vsetky plavarne na okoli su zatvorene...to my sme tu taky zapadakov...velka skoda... ☹
A Luky ma perfektnu vahu, ja ani neviem, kolko teraz nas Jurko vazi, podla nasej domacej vahy min. tych 9 kg ma...takze uz je co nosit, veru 😉
My by sme mali ist tiez teraz niekedy do poradne, ale mame ist 090209 aj na alergologiu a predtym mu musia brat krvicku, tak to zrejme spojime a pojdeme v piatok...len neviem, ci nas nahodou aj nemaju ockovat, a cosi som pocula,ze do aprila si musime ockovacie latky hradit sami, tak neviem, musim sa popytat, ako to vlastne je...

PS: Avanka poslala som ti maila na obe mail adresy 😉

kaskya
29. jan 2009

Ahojte, aj ja sa pripájam. Mala som rizikové tehotenstvo od 2. mesiaca krvacanie, nízko plod, hroziaci potrat v šiestom mesiaci, podšívanie v 7. mesiaci, klud na lozku. 😢
Naštastie to vsetko dobre dopadlo a porodila som krasneho zdraveho synceka.
Momentálne som zasa tehotná, nastastie zatial bez komplikácií, tak dúfam, že tehu nebude zas rizikové 😔
😉

moni1412
autor
29. jan 2009

ahojte 🙂 no pekne to tu zanedbavam 😅 ako sa vsetky mate? 🙂

kaskya ahoj 🙂 vidim ze mame rovnako starych drobcov 🙂

moni1412
autor
29. jan 2009

evaviki ahoj, teba si pamätam z rizikoveho 🙂 uz aj mas malinkeho na svete 🙂 teeeda.... 🙂 ako sa mate teraz? dufam ze uz ste pekne spolu domka 😒