IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

stela23
16. feb 2009

tak babule,ja zajtra rano nastupujem na hospitalizaciu,v stredu mi to budu robit,tak na mna prosim myslite a drzte mi vsetky palce,nech to dobre dopadne...pustia ma domov az vo stvrtok,tak sa potom ozvem. 🙂

uz nech je stvrtok...

chantalle7
autor
16. feb 2009

ahoj steli drzim ti palciska a neboj urcite budem na teba mysliet drz sa a vo stvrtok cakame uz len radostne spravicky pa

janula13
16. feb 2009

steli velmi drzim palce, naozaj to nie je take hrozne aj ked som to samam nezazila, ale citala som o tom a myslim, ze sa nemas coho bat, aj ked viem ze sa bat budes, tak vydrz, vo stvrtok si doma a uz nijake pokaslane testy ci vysetrenia..uz nam bude len dobre 😉 myslim na vas, krpceka aj teba, hlavne klud, nech sa dobre zacelis 😉

given
16. feb 2009

Stela, aj ja drzim silno palce. Ja som bola na testoch minuly tyzden vo stvrtok, a ked mi dr. nezavola buduci tyzden, tak je vsetko OK. Dufam teda, ze nepojdem v tomto vo vasich slapajach a nebudem vdaka nejakym "nepodstatnym vysledkom" vystresovana. Pevne verim, ze nie, mam taky vnutorny pocit, ze je vsetko ako ma byt. Aj ked je pravda, ze som mala ICSI, tak uvidime, ci to pri vysledkoch zohladnia...

monika3
17. feb 2009

Ahojte tehulky 🙂
Stelka drzim palce, 😉 dolezite aby vysledok bol dobry, a ten bude, verim tomu 😵

uf... a ja v piatok testujem 😨 😠

chantalle7
autor
18. feb 2009

ahojte

steli myslime na tebaaaaaaaaaa cely deeeeen

tak baby vsetky sme v stadiu testovania tak si drzme palce aby nam to dobre dopadlo ja mam v pondelok ten konzil. UTZ tak mi drzte palce aby bolo vsetko ok a nemuseli sme ist na amnio...lebo ju nechcem ☹

inak este pekny dnik
neviem ako u vas ale u nas uz treti den snezi...
a ja uz by som chcela jar ....

chantalle7
autor
19. feb 2009

ahojte dievcata!

Steli ako sa mas napis ci si OK

chantalle7
autor
19. feb 2009

dnes som robila meranie brusko 90cm a vaha 65kg

tak sa zmerajte a piste ako rastiete 🙂

baby mam problem so sedenim hrozne ma tlaci v podbrusku pritom ako ked ma clovek dostat menzes ....
dufam ze to nie je nic zle ☹

stela23
19. feb 2009

ahojte,tak sa hlasim,ze sme uz doma 🙂

amnio som prezila,nemozem povedat,ze nic to nebolo,predsa je to injekcia do maternice a je to neprijemne,ale cele to trvalo iba asi 15 sekund a potom ma odviezli na voziku na izbu,kde sa 3 hodky musi lezat.robili aj prve testy afp priamo z plodovej vody a tie nam dopadli dobre,tak ma to trocha ukludnilo 🙂
uf,ale som rada,ze to mam za sebou 🙂

vsetkym zelam krasny den,idem este polihovat,ale neskor sa zastavim 🙂

chantalle7
autor
19. feb 2009

ahoj Steli no tak som rada ze to dobre dopadlo a ze sa nic neskomplikovalo
no ked uz robiliAFP a je ok tak to je fajn vsetko pomahal na skludnenie...

ja uz zacinam prezivat ten pondelok co ma caka ten UTZ tak sa modlim aby boli nase babulky v poriadku

inak su stale aktivnejsie a stale viac ich citim okrem toho ked tlacia na mechur je to strasne zlate 🙂

dnes rano som mala pocit ze boli hore obe deturence naraz a ze som ich prvy krat skutocne rozlisila kde je ktore....doteraz to bolo skor na striedacku a preto som nevedela ci sa len presunulo alebo je to uz to druhe 🙂

ozaj babule budete kupovat tehu pas??? mne ho moja mama doporucuje tak si ho chcem kupit
anula ty by si ho mala isto tiez mat

nezistili ste niekde (nie na webe) kde ho rpedavaju za rozumne ceny? na webe je ich dost ale nedovolim si to objednat bez vyskusania nakolko to nie je jedna velkost a navyse aj dost stoja

janula13
19. feb 2009

steli super, vitaj spät, myslela som na teba a dufala ze napises nieco pozitivne, super, som rada ze si uz doma a bez komplikacii, a som velmi rada ze ta uz zcasti aj ukludnili tymi AFP, viem ze vysledky budu ok...
Chantalle,mne sa to tiez stavalo, taky pocit na menzes, bolo to tak v tvojom tt tusim, odvtedy realtivne nic,sem tam pichne nieco, ale cudovala by som sa keby nie, ked som taka nalozena 😀 aj nohy ma boleli asi 2-3 dni, vraj mi pritlacili nerv, ale aj to je fuc, boli taki mili a uvolnili mi ho, zatial..tak ci tak na ten tlak sa spytaj, napr ja som teraz bola dlho ok, ale vcera po poradni ma tiez tak dole tlacilo, tak som si dala magnezko a viac lezala a je mi fajn...a netvrdne ti brusko?tak ci tak aspon preventivne si davaj 1 sumive magnezko denne, nie je to na skodu...ja od dnes zacinam papat aj zelezo a magne B6, gynekologicka mi to sice nepredpisala, ale odobrila, ze jasne, nech si dam, tak uvidim co to spravi, ja som bola jemne anemicka uz davno, tak teraz sa to zide, ked ma krpci tak vycuciavaju..
Co sa tyka toho pasu, neviem, kamoska ho mala, ze jej pomahal, ked jej mala uz asi v 7 mesiaci dost tlacila na lonovu kost, ale skor akoby som si ho dala, urcite sa spytam lekara...zatial necitim potrebu...ona neviem kde ho kupila, spytam sa jej a dam vediet, ak nezabudnem...
Inak ja som mala vcera akurat taky blbsi den, na poradni ma sprdla, ze si hladkam brucho, zakazala mi to, ze to stimuluje na kontrakcie, tak uz nehladkam, len prikjladam ruku, nech ich citim aj takto, aj ked brucho mi nadskakuje veselo aj same 😉 najprv som myslela ze je to blbost, ale viacere baby mi to tu potvrdili, ze aj im to lekari zakazali z toho dovodu...a z knizky som sa docitala ze moj krcok z 3,3cm klesol na 2,5cm...za 2tt, ale nepovedala mi nic, to som sa len docitala, akurat sa ma pri odchode spytala, ze dufa ze uz nepracujem..asi sa zacina o mna bat 😅 tak som si povedala, ze sa skludnim, aj ked som mala vcera po tej poradni taky zly pocit, ale dne s uz ok, budem viac oddychovat, ale najprv idem umyt kupelnu a wcko 😀
a este k tomu pasu, skusim sa spytat v ruzinovskej , su tam zdravotnicke potreby, ak nezabudnem... 😅

janula13
19. feb 2009

chantalle, neboj na pondelok, skor sa tes, uvidis, bude to v poriadku a ako si ich poriadne poprezerate..som uz zvedava co to tam mas 🙂

chantalle7
autor
19. feb 2009

ahoj janulka

no teda ty mas sprav pocuj mne este ani raz nemerala krcok maternice ako to je v knizke oznacene (aby som sa pozrela ci tam nieco pise)
no s tym hladkanim si mi teda dala to je fakt bohove tisic ludi tisic nazorov ....citala som to v casopise tak si msyim ze ak je to take nebezpecne tak by to tam nemali pisat!!!!

no ja neberiem ziadne dalsie vitaminy nemala som ziadne problemy tak beriem len len calib. mami a kys list. ale tu uz chcem teraz tiez vysadit lebo je aj cal. mami a myslim si ze mi staci ta zakladna davka ale ked pojdem 2.3 k svojej doky popytam sa jej na to ci mam nieco brat

samo sa jej opytam aj na to tlacenie pri sedeni ja uz k nej chodim s poznamkami aby som na nieco nezabudla 🙂

k tomu pasu nie je to o potrebe je to aj o odlahceni a nebudeme mat take vytahane brucho a teda strie samo ze nas to neminie ale prec to aspon trosku nezmiernit a to uz nehovorim o chrbtici a nezabudaj ze mi mame toho predsa len o cosi viac na nosenie 🙂

no snazim sa na ten UTZ nemysliet ale ked si na to spomeniem mam velke obavy dufam ze tam bude moct byt pri mne aj MM ak nie a povie mi nejaku katastrofu tak sa tam zlozim.... ☹

inak zase ma prenasledovali zle sny v nich sa zomreli este nenarodene dvojicky mojej kamosky (ale v reali su uz na svete a su Ok ) tak dufam ze to znamena len tolko ze budu mat dlhy krasny zivot aj ked snivanie o malych detoch....nic dobre

chantalle7
autor
19. feb 2009

janulka ty teda pekne len oddychuj ked si na PN- ke

ja dalej makam a najhorsie je ze by som mala ist na vychod do KE a SNV ale sa dst obavam tej dlhej cesty a vobec sa mi tam nechce....no zial asi sa omu nemozem vyhnut ale aspon sa chcem spyatat doky ci je to ok

janula13
19. feb 2009

nuz, spytaj sa radsej lekara, ci by si nemal uz aj ty zvolnit, ja viem ze aj peniazky treba, ved to sama citim, kedze nepracujem, ale predsa len brusko uz ti rastie a ked citis ten tlak, mozno je to sedenia v praci..a to cestovanie tiez by som si 2x rozmyslela, ja uz nie velmi rada cestujem na dlhe trate, krpcom sa v aute nepaci, zacnu kopat o dusu a aj ma to tlaci, nech skusam sediet hocijak..
Inak ked si pisala ze uz ich citis obe, mne akurat vystrajaju, skace mi cele brucho, takze obaja su hore, tiez väcsinou citim toho napravo, potom ten vypne a prejavi sa ten nalavo, ale najlepsie je ked zacnu obaja ako teraz, sranda velika...
na utz nejdes asi do GF,ak ano, jasne ze tam MM moze byt, aj pri mne bol, uzil si to, bolo to pekne, aj lekarka bola zlata, neboj, nic ti neoznami, nebude mat co, akurat ze su zdrave a pohlavie, nam ho povedala hned, kedze sa predviedli chlapci..nevymyslaj si katastroficke scenare vopred, naco je to dobre?neboj su to dve zdrave a vesele babatka, nepodcenuj ich 😀

chantalle7
autor
19. feb 2009

aj my ideme do GF na UTZ Behunovej u koho si bola ty? som zvedava ci nam bude vediet povedat kto to u nas byva 🙂
janulka a co k tomu krcku ???? ako to mam hladat v TehuK?

chantalle7
autor
19. feb 2009

janula co vas stal ten kocik dokopy???
teraz pozeram ze maju na tie kociky akciu za 14 900,- aj so vsetkymi tymi doplnkami!
http://bumbleride.mimishop.cz/katalog.php?akce=2

stela23
19. feb 2009

chantalle,kup si urcite to magnezium,ja kupujem obycajne magneziove tabletky 500,davaju ich aj v nemocke,su dobre na uvolnenie maternice,aj proti kontrakciam a zvlast ked este pracujes a mas toho vela,mne povedala doki v nemocke,ze mozem jest aj 3 denne,co netreba,ale treba ich mat doma,aj na tie tlaky v podbrusku by som si dala....

s tym pondelkom sa neboj,bude vsetko o.k. a dozvies sa strasne vela novych informacii 🙂 aj ked aj mna napadlo vselico pred amnio,tomu sa tazko ubranit,ale musime verit,nase deticky potrebuju,aby sme boli kludne.snaz sa cely vikend nieco robit alebo citat,aby ti nelietali myslienky,aspon mne to pomahalo.a na pondelok ti strasne drzim palce!!!

baby,dakujem vam,ani neviete ako mi pomahala vasa podpora pred tym zakrokom,ktoreho som sa bala rovnako ako vysledku...teraz este zabudnut na 3 tyzdne,ze stale cakame na vysledok... 🙂

ten pas mi dajte vediet,aj ja ho chcem,hlavne kvoli zatazi na chrbticu

chantalle7
autor
19. feb 2009

dakujem Steli za rady a podporu je to fajn ze sme tu vsetky takto pospolu 🙂
skusim to magnezium ked vravite ze to pomaha

monika3
20. feb 2009

ahojte kocky 🙂
tak krv som odovzdla vysledky o tyzden...a mam aj odporecunku na ten morfolog. uzg. tak som nas rovno objednala do GF, ideme k Harbulakovi, 🙂 🙂 nas doki ma zrovna vtedy dovolenku, tak smola, ale neva 😎

Steli som rada ze to mas za sebou a preve vyslekdy perfetne, urcite to bude dobre 🙂 🙂

chantalle7
autor
20. feb 2009

ahoj moni- kedy ides na m UTZ ja uz v pondelok

janula13
20. feb 2009

Chantalle, ja som bola tiez u Behunovej, bola zlata, normalne sa v tom vyzivala, hned sa nas teda spytala, ci chceme pohlavie, tak nam povedala a potom premerala obe babatka, poratala co treba, popozerala organy, vysvetlila co prave vidime, davala rozne pohlady na oboch, troska ich tam ponahanala, lebo ten jeden sa stale predvadzal a druheho musela vydurit, aby ukazal tvaricku, fakt si to uzijes, je to prijemne a pohodove a nie unahlene..fakt ti vravim tes sa!!!a manzela tam mozes mat so sebou, mne dokonca najprv urobila cervikometriu zospodu a aj pri tom bol manzel, takze nevadilo jej to, myslela som ze pri tom ho poslu von a nic...
co sa tyka krcka, mne to pise do poznamky...tak sama pre seba aby vedela..a ten prvy udaj viem z tej cervikometrie, tu si vyziadala moja lekarka, nech mi spravia pri tom Mutz...
Stelka, presne ako pises, ja tiez pijem to sumive, neviem ako by mi bolo bez neho, ale verim ze pomaha, kamoska na tyzden prestala brat a uz jej tvrdlo brucho, zacala a je ok..takze vrelo odporucam...fakt na skodu to nie je a kamoska lekarka mi vravela, ze celkovo primame v strave malo horcika, tak treba a hlavne v tehu..idem pozistovat ten pas..
Monika, tak uz aj teba to caka?tak dufam ze tu nerozviris hladinu aj ty testami 😉 A Harbulak je vraj dobry, takze ani nelutuj ze ides k nemu, okrem toho ze je este aj fesak 😀 drzim palceky, budete mat pekne kino 😉

monika3
20. feb 2009

Chantal az o tri a pol tyzdna ideme na sono, vtedy budem akurat posledny den 20tt,
som nevedela ci mi budu robit naraz aj 3D lebo moj doki mi hovoril ze sa to robi spolu, ale ta recepcna hovorila ze to sa robi zvlast, tak si nechame poradit ci to treba alebo nie....

Janulka a tu cervikometriu robila so sonom? A co sa tyka testov som pripravena na vsetko, viem ze dolezity bude ten ultrazvuk tak dufam ze tam bude vsetko Ok a stresiky nebudu 😵 A k tomu harbulakovi som sa pytala, keddze iny ma nenapadol, ked nas lekar tam vtedy nie je. Dolezite nech je babo zdrave.... 😉

janula13
20. feb 2009

chantalle este k tomu kociku, uz som sa isla nastvat, ako nas obabrali..ale ved ja som bola spokojna aj s tou nasou cenou 😀 podla mna je super..ale tych 14900 stoji len sportak, s vanickami tam je teraz v akcii za 17900, cize nas dostali o tisicku, ale neva, ja som spokojna... 😀
Monika, tu cervikometriu mi robila tym vaginalnym utz..ako ked sa robi folikometria...a mas pravdu, hlavne nech je zdrave, jedno kto ti to povie.. 😀

chantalle7
autor
20. feb 2009

janulik no usper si ma potesila uz sa tesim ze nebudem zase musiet niekoho presviedcat ci tam moze byt aj MM...
baby a ako viete posudit ci vam tvrdne brucho ja to fakt neviem ale dnes ma to strasne boli a hrozne nizko takmer na mechury mam pocit ze mi odpadne nieco z brucha teda maternica asi si idem kupit aj ja to magnezium dufam ze sa mi nic nestane kym to prekonzultujem s nejakym lekarom....

ano ten kocik som znovu dnes pozerala a ako vravis zdalo sa mi to moc zlacnene tak rpeto a potom som si vsimla ze je to bez vaniciek

no rozhodla som sa ze pockam do pondelka kym nam povedia viac a potom uz zacneme asi aj my nakupovat....

moni tak to mas este casik 🙂 no dufam ze ti testiky dopadnu dobre lebo to aj ked clovek nechce znervoznie ak mu povedia nieco zle....

janula ked zistis o tym pasoch daj vediet ja idem zajtra k rodicom a cestou sa stavim v Seredi tam maju vraj nejaky novy tehu shop tak a vraj aj pasy tak zistim a dam vediet

chantalle7
autor
20. feb 2009

boze dufam ze ten UTZ bude naozaj taky ako pises nic ine si neprajem ako to aby bolo vsetko Ok a hlavne aby to robil niekto v pohode s tym ze ma na nas dostatok casu....

monika3
20. feb 2009

Ved to aby bolo sono urobene v pohode a nie v niakom zhone, ....proste aby to nebolo tak narychlo 😕
my tam ideme na taku skoru hodinu ...este ked robia sona na tie ivf-ka, tak si viem predstavit co tam bude ludi

😀

mne povedali ze si mam zavolat na tie vysledky , ale asi nebudem, lebo poradnu mam asi tyzden pred tymto uzg tak aj tak by som nic dovtedy neporiesila 😵 Je to dobre 🙂 🙂 a hotovo.
a dnes nam povedal doki ze to vyzera ...ze asi chlapec to je...ale uplne presnejsie uvidime az potom 😉

janula13
22. feb 2009

chantalle zajtra drim palceky, ale ani nemusim, uvidis, uzijete si to 😀 ja si este aj teraz pripominam tie ustocka co tam ukazovala a srdiecka a pipikov 😀 tak akam co zajtra napises 😀
Monika my sme tam boli tiez na rano, na 8 hod,tak ci tak venovala sa nam dost, uz som aj mala pocit, ze uz sa tam len hra a zabava sa na krpcoch...
oooo blahozelam k chlapcekovi, zalozime futbalove muzstvo, teda ak to bude ozaj chlapcek 😀 ja uz sa na mojich tak tesim 😀

chantalle7
autor
23. feb 2009

ahojte babule

tak ako ste vikendovali? my v pododicke zase som 1kg pribrala bola som si si v seredi nakupit oblecenie take poriadne volne lebo nasim babuliatkam sa nepaci ked sedim v aute a vsetky veci ma tlacia do podbruska ...hned vyvadzaju...
tak som si nakupila veci akurat este stale nemam ten tehulkovsky pas ten co tam mali bol iba ten imidzovsky navrch oblecka a taku hovadinu nepotrebujem ...

inak uz mam vybratu nemocku aj lekara budeme rodit v Ruzinove a vrak kedze sme po IVF a dvojicky na 100P cisarskym ....
takze aspon nam odpada pripravny kurz na porod ...

tak dnes nam drzte palce (janulik tebe uz teraz dakujem za ne) a silno na nas od druhej myslite !!!!

tak pekny dnik

pa paaaaa
M.

given
23. feb 2009

Chantalle, aj ja samozrejme drzim palce. A trosku aj zavidim, ze uvidis svoje babuliatka. A zaroven ta upokoja, ze je vsetko ako ma byt. Neboj, dobre bude.
A akeho lekara mas vybrateho? Mas na neho nejake dobre referencie?

Pekny zasnezeny den vsetkym prajem 😎