Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

efcso
29. aug 2009

ahojte,

misi, nechdela by si grafiti? kebyze mam chalana, asi by som poprosila nejakeho sprayera, nech mi nieco navrhne...

misanik
29. aug 2009

efcso, nie zly napad, moj mato tvrdi, ze holu babu 😲 este pohladam, a kedze som antitalent, musi to byt aj nieco jednoduche 😀 😝

efcso
29. aug 2009

a ten domcek vyrobime z krabice. uz mame jednu odlozenu, taku paradnu velku. na cerveny papier vytlacime akoze skridle, tapety na steny, priecky z papiera... no a lepsie ako barbie dom!

efcso
29. aug 2009

ja mam studenta byvaleho grafitaka, mozem ho poprosit o navrh. tak tu holu babu? 😀

misanik
29. aug 2009

my sme mali so sestrou tiez robeny a ked sme boli vacsie, tak taky vonku na dvore medzi stromami cele leto 😵 😵 strasne rada na to spominam

efcso
29. aug 2009

byvaleho studenta. nie byvaleho grafitaka. teda student uz nie je ale grafitak stale.

misanik
29. aug 2009

evi vazne? ak by si bola taka dobra, uplne nieco jednoduche chcem na ozivenie

misanik
29. aug 2009

ja chapem 😀

efcso
29. aug 2009

uz som mu napisala. dufam, ze adresu ma stale tu istu.

misanik
29. aug 2009

dakujem, si zlata

anamor
29. aug 2009

ahojte, krasne efco, veru krasne, sikulka si 😵 necudujem sa ze Olili ako aj ty mate z toho radost, ja trochen poskulujem tiez po niecom, pripadne po casti izbicky otapetovanej, v inej izbe mi totiz tapeta zial neprejde 😉 Grafitovy napad pre chalosa, je super potom ukazete 🙂
Vidim ze napriek pocasiu vikendujete inak ako pri nete,my balime do hor a tak vselijak, pekny zvysok vikendiku

basika
30. aug 2009

Ahojte...

tu aká tichota...

domček z krabice má Lívia už dávno a tiež sa v tom dlho vyhrala..teraz už nie je taký in ako keď bol nový..ale aj tak sa tam vyhrá..má tam dvere, okná....a také lacnééééééé keď ju to prestane baviť..tak spálime a ešte sa pri ňom aj zohrejeme

peknú nedeľu prajem

fukaska
30. aug 2009

Efco- daj pozor aby ti ho potom neohryzala:Kamaratkin syn mal domcek z kartona, kym ho nenasli s plnou pusou papiera

basika
30. aug 2009

aaaaano pridávam skúsenosť.. Lívia mala tiež tendenciu ohrýzať vyrezané okienko, musela som oblepiť lepiacou páskou..

efcso
30. aug 2009

baby, ale ved to az bude vacsia. ved teraz by si to vobec neuzila. a dufam, ze tak vo veku 2,5 roka uz bude mat dostatok rozumu a nebude zut papier. a su aj horsie veci na zuzlanie ako karton. napr. psie hracky... a tie u olive ficia 😲

basika
30. aug 2009

ef - ahoj, tak to potom ona papier moooože, keď je to takto u vás....že by si teraz domček neužila?...Lívia si ho už užíva dobré 3 mesiace...vyskúšaj..hocikedy tam zalezie a je podozrivo ticho.. má tem telefón (starý z pevnej linky) aj ja sa tam zmestím určite by ju to už teraz bavilo. Ja som urobila okná tak, že sa dajú zatvárať a otvárať a aj dvere tak isto...určite by mala z toho už teraz zábavu..

efcso
30. aug 2009

no ja osobne sa tu cely cas bavim o domceku pre babiky. ale aspon sme si pokecali 😀

basika
30. aug 2009

ahaaaaaaaaaaaaaaaaa?...

vs3
30. aug 2009

Ahojte babulky,
straaaaaaaaaaaaaasne dlho dom tu nebola, pri malom vobec nemam cas a ak si ho aj najdem nemam doma pc 😠 😉
Pozeram, ze uz detickam zariadujete izbicky 😵 😵 aj ja chceeeem 😵 😵
Evi krasne si spravila tu stenu sa mi to veeeeeelmi paci si sikulka 😵 😵
Nic ine som zatial nestihla precitat len tuto stranu, tak nemam na co reagovat 😅
Inak dnes sme boli s malym na pohotovosti, tlacia sa mu horne stolicky uz ma z kazdej polovicu vonku, no dnes mu nabehli teplotky a poobede nemohol ani spinkat len cca 40 min tak som mu dala nurofen sirup a isli sme sa hrajkat. Pustali sme si vlaciky a naraz pozeram strasne mu kvapkali sliny, co je u neho normalne on je slintos od malicka, snad ho to raz prejde 😀 , ale vsimla som si ze ma opuchnutu pravu stranu na spodnej pere a ani nepadol nic. Zacalo sa to strasne zvacsovat tak sme si mysleli ze asi vazne niekde padol, alebo sa pokusal a napadlo nam dat mu nanuk misa. Tak si to popritom chladil no zacala mu opuchat aj cela vrchna pera, to sme si vsimli vo vani bolo cca 18 hod. tak ze uz si ho okupem, pojde spinkat skor a bol cely od tej zmrzliny, no ale ked sme ho brali von z vane uz mal opuchnute aj lave ocicko ten vyzeral, tak sup na pohotovost. Nic zvlastne nejedol, povedala ze to je alergia na ten sirup a to uz som mu ho v minulosti davala viac krat, vraj to je tak s tymi alergiami nepreukaze sa to hned, tak preto sa s nicim netreba ponahlat. Pichli ho, teraz vecer sme mu mali dat cipok a uz to odpuchlo, chudacik ☹ A to v utorok rano odlietame na dovolenku a chcela som si tam ten nurofen zobrat, este stastie 😲
Ale som sa rozkecala, ked tak preskakujte 😀 😀

vs3
30. aug 2009

Mirka a Kats veeeeeeeeeeeeeelka gratulka leti 😵 😵 😵 😵 Nech mate co najkrajsie tehulkovanie strasne sa teskam s vami 😵 😵 😵
Eviku foto su nadherne, Emusik ako vzdy nema chybu 😵 A v tej postielke 😀 😀 😀 ta fotka nema chybu, vazne ju treba niekam poslat 😉

kety80
30. aug 2009

ahote 🙂
tak s kubkom uz v pohode aj kika super dr. este nemala vysledok s vytera tak mam volat v pondelok ale hovorila ze sa zda ze tam nic nebude ked je uz ok 😉 kika nam trochu zacala soplit tak dufam ze nezacina choroba lebo sa uz tesi do skolky 🙂
efco - super ta izba zavidim velmi sa mi to paci
vs3 - to ma velmi mrzi ako ste dopadli a idete na tu dovcu nech je maly dovtedy ok a to bol alergicky na nurofen

vs3
30. aug 2009

Ahoj Kety, prave som si citala ze mas mat vysledky z vytera, verim ze budu v poriadku 😉 To sa Kika tak tesi do skolky, to je krasne, to este bude pre nas ked pojdu do skolky 😕 , a mozno ani nie, uvidime 😉
A ano mal to vraj z toho nurofena ☹

kety80
30. aug 2009

to ma mrzi ano tesi sa strasne do skolky uz na svoje kamosky uz je jej dlho dva mesiace len s nami aj ked sme stale niekam chodili ma skolku rada aj ucitellky su super tak som rada ze sa tesi horsie by to bolo naopak to by na mrzelo

ka77ka
30. aug 2009

ahojte zienky...ako sa mate?my fajn, za 3 dni nam zacinaju povinnosti, kedze terezka ide do 1.triedy.
kukla som aj fotky...teeeda efcso, sikulka si. 🙂
pobavila som sa na basike vs.efcso... 😀 😀 😀 prepacte mi. 😉
vs...dufam, ze maximkovi je uz lepsie a do utorka bude fit.
my nemame nic nove, eliska uz ma 10 zubkov, rozrozpravala sa, vsade sa snazi vyliezt...susedovci nam pozicali tento tyzden detsku smykacku, mala bez problemov vyliezla a smykla sa...muz len oci otvaral, ze to zvladla sama.
zajtra nas caka 15-mesacna poradna, ockovanie, tak som zvedava na miery...i ked predpokladam, ze nama viac ako 9500gr.taky drobec to je...dnes bola u mna sesternica a sa smiala, ze eliska sa jej zda coraz mensia, ked ju vidi. 😀

ka77ka
30. aug 2009

jo, a choruckym prajeme skore uzdravenie... 🙂

anjelok
31. aug 2009

ahojte,
len hlasim poradnu: 9360g, 78cm a hlavicka 46 cm. dostala ockovaie, o 3 mes. nas caka este kontrola hlavicky (asi kvoli fontanele, ze ju este nema uplne zrastenu) a hned ju zaockuju aj proti zltacke A.
zajtra nas caka zoo vo viedni 😵 a v stredu rano kardio 😒 tak drzte palce, nech to uz ma dobre a nemusime tam uz chodit.

efcso
31. aug 2009

ahojte,

vs, chudacik maximko, ja by som asi zinfarktovala, kebyze sa olivii nie take stane... nech sa len pekne vylieci, kup panadol a stastnu dovcu!

leni, pekne miery. zoo zavidim (ale doprajem), kardio nie (ani nedoprajem).

olivia mi dnes uz aj do rieky stihla vbehnut. a to nie preto, ze by som na nu nedavala pozor. stala som hned pri nej (cupela), dvihala som kamen. a zrazu pozeram, dieta si to rovno do rieky namierilo. nastastie, stihla vbehnut len kym bola voda na take 3cm, tj. nevosla do tensiek... ja som ju uz videla ze sa tam hadze, takze ako ranne cvicenie mensieho infarktu to nebolo zle 😠

chcela som sa spytat (prosim nedivte sa blbym otazkam, ale chcem len porovnat, ci je to vekom (mojim) alebo dietatom):
1. ako sa spravaju vase dietky pri prebalovani a ako dlho vam jedno take prebalenie trva? resp. viete prebalit aj same? (ci vam pri tom nemusi niekto pomahat)
2. ked vylezu na postel, co tam robia?
3. ked vylezu na stolicku, co robia?
som velmi zvedava na vase odpovede.

anjelok
31. aug 2009

no, takze natalkin obed navareny, upratane (kvety poliate nie, ale uz som dala prednost vam 😉 😅 )..tak som pocitala troska.
fotky eviku super, ef izbicka kraaasna..sikulky ste aj s ninkou 🙂
my teraz zhaname postel pre natalku a kupila som jej v kike maly stolik so stolickami. drevene, farebne, rozkosne 😵
veroni fuuuha, tak to musel byt fakt sok 😲 ..ja som preto radsej za cipky, aj ked..clovek nikdy nevie´ 😒. natalku vcera postipal mravec na usku, chuda tak strasne plakala, snad 20 min. sa nevedela utisit, stale si usko chytala, mala ho cele cervene a opuchnute, odpuchlo az vecer 😖
ef dakujem 🙂 ...dr, ze aka vysoka 😅 (a opalena 😀 ) ale to sa jej asi zdalo tym, ze je stihla, lebo inak nepatri medzi velmi vysoke deticky, skor naopak 😅
a ranny adrenalin dobry..ono to je fakt niekedy sekunda a clovek moze aj pozor davat 😒
tvoje otazky ma pobavili 😀 tak idem odpovedat
1) ako kedy..ked sme vonku a ma na co pozerat (na ine deticky napr.) alebo sa mi podari dat do ruky nieco, co ju aspon na chvilu zaujme, tak vcelku v pohode. priznam sa, ze vonku ked je len pocikana, tak prebalujem po stojacky - teda ona stoji 😀 len rychlo rychlo ..stoji, drzi sa napr. lavicky a ja jej menim plienku.
ked sa mi ale nepodari niecim zaujat, tak zle nedobre..uteka, prevaluje sa, proste zdrha. ci mi niekto pomaha? ked je juraj doma, tak pri kake vacsinou hej, lebo nechcem, aby si tam ponamacala obe ruky 😠
a ked sa jej veeelmi nechce prebalovat, tak mame aj revy a hadzanie o zem 🙄
2) ked vyleze na postel, tak sa tam zvykne jasit..hadzat sa..to musim davat fest pozor, aby v "zapale hry" nezletela na zem 🙄
3) vacsinou sa na nej postavi 🙄 takze u nas..ked uz leze hore, tak moje oci na stopkach, hned pri nej 😝 ..to plati aj o lavicke vonku a tak podobne 😀

vs3
31. aug 2009

Ahojte,
tak ja pomalicky zehlim posledne veci, ale riadnu kopu 😝
Lenka Natalka ma krasne miery, nas ma 11,37 a vysku nemerali, ale sa natiahol 😉 V Zoo sa jej bude veeeelmi pacit 😵 Kardio musi dopadnut dobre nebojkaj 😉
Evi tak aj Olili je take nezbedne sidielko 😉 Ja uz neviem, co s nim niekedy som az zufala a potom na neho vrieskam 😨 🤐 Zvalujem to na tie zubky , ale uz to trva straaaaaaaaaasne dlho 😅 No uvidime snad z toho vyrastie 😝 😀 Strasne sa certi, bije ma, vlasy uz skoro nema ako ma sticuje 😕 Ale zasa vie sa aj krasne mojkat a posluskat to sa musi povedat

odpovede 😀 :
1.Pri prebalovani uz som skusala asi vsetko, na take veci nema cas, tak sa cert, ze sa az do mostika dava ked sa da urcite vzdy volam niekoho ako zabavicku na pomoc 😀 Trva mi to ako kedy, niekedy je to sup sup inokedy zdrha a beha s holou ritou 😀
2.Na posteli sa hadze, sem tam beha to mam soky ze spadne ufff 🙄 ale neda si povedat, najnovsie sa nam tam chodi schovavat pod paplon
3. Na stolicke sa stavia a to su dalsie infarkty, po pripade z nej lezie na stol 😨

anjelok
31. aug 2009

a este som chcela popriat maminam, co im dietky idu do skoly a skolky..nech v zdravi preziju nastup deticky aj maminky 😉 a tym, co prvy krat drzim palce dvojnasobne 😵
a janci,dik za tip na tu zemiakovu prazenicu, spravila som natalke, prvy krat mala vcera zltok. sice sa nesla za tym poblaznit, ale zjedla 🙂