Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

jalao
25. feb 2010

ahojte studentky, sem tam nakukujem, ale nestiham...Dnes mam trosku utlm, tak sa dam do obrazu..
Julia, moja radkyna 🙂 , tiez sa poflakujes a nechodis sem...co to citam o tej akreditacii?? 🙄 A to konci len tento jeden odbor, alebo mechatronika cela??? Lebo ved tam chodi aj "nasa" Sisa, ci sa mylim??
Marushka, vcera som ti vecer kyvala, viezli sme deti do PN, hrad krasne vysvieteny... 🙂

juliagregor
25. feb 2010

jalao 😀 si zlatá, veru poflakujem, nejako nestíham dve fora, aj dvojčatá aj školu.... 😔 😔 😔
väčšie problémy má druhý stupeň, 😠 sisa je prvý 😉

jalao
25. feb 2010

no tak dobre, ale ved kto dokonci prvy, predpoklad je, ze chce pokracovat aj v druhom... 😒

grettka
25. feb 2010

hlasim sa aj ja, v praci mam toho nad hlavu, a skola zacala, pomalicky si dalsie knihy kupovat, no ale statnicovy predmet, tak radsej obetujem tych 16 evry na knizku.... zajtra dalsia prednaska, takze ficime v plnom prude...

maurizia
26. feb 2010

ahojte dievcata, bola tu taka diskusia o seminarkach, bakalarkach a diplomovkach..prosim viete mi poradit, kolko slov suvisleho textu je mozne maximalne citovat? vopred vdaka.

maruschka
26. feb 2010

maurizia..maximálne 10 riadkov 😉

maurizia
26. feb 2010

aha..dik. no takze dame pismo 7 a je to 😀

maruschka
26. feb 2010

maurizia, písmo musí byť podľa smernice 12 Times New a nadpisy kapitol 14 Times New..Citát musí byť označený kurzívou..Nemôžeš dať 7 bodové písmo.. 😕 😕 😕 Toto je smernica platná pre všetky vysoké školy. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

mamina007
26. feb 2010

ahojte ... tak ja už mám letný sem. takmer za sebou ... ešte známka za bc. prácu mi chýba ... ale to bude až niekedy koncom marca ... takže mi nič nebráni sa venovať len a len bakalárke ... akosi mi došla múza ... Vy ste ako na tom Janka a Maruschka ?

držím všetkým palce na skúškach ... alebo príjemný oddych tým, čo majú voľno od kníh ... 😎

maurizia
26. feb 2010

maruschka vsak ja som zartovala 😉 🙂 este raz dik

mimimi11
26. feb 2010

mamicky BEZ manzela , co maturuju chcu ist na Vs su tu take co studovali na pedagogickej ukf v nitre?? ja chcem odbor SJ-NOS dalo sa to?dakujem, ADMIN NEZAVRI TUTO TEMU POTREBUJEM, NAJST NIEKOHO S PODOB.PROBLEMOM SURNE

maruschka
26. feb 2010

maurzia..vidíš, beriem to až choro vážne.. 😀 😀 😀 😀 😀 Asi by som sa mala zobudiť.. 😀 😀 😀

mamina, ja som dnes upravovala prácu-mám ešte len polovicu a o tej ďalšej mám jasnú predstavu 😉 😉 😉Len čakáááááme na tie smernice, povedali nám, že máme čakať a potom sa uvidí..No ešte nič nenapísali, neinformovali, tak čakáme..Zatiaľ som zdroje uvádzala iba tak a po schválení smernice upravím..Písmo som dala podľa novej smernice ale okraje ešte nie..Veď toto je na figu, že horia termíny a robia si z nás dobrý deň.. 🙄 🙄 Ale pohoda, ide víkend, nebudeme si znepríjemňovať život..A inak Repčík nám ešte stále nedal známky..Tak ja už fakt neviem, na čo čaká.. 😎 😕 😕 😕 😕

maruschka
26. feb 2010

mimimi..neboj sa, admin ti to nezatvorí, lebo sa pýtaš vo vysokoškolskej téme 😉 😉 😉 😉 😉 no, o takej mamičke neviem teda...Skús sa spýtať v téme Ktorú vysokú školu študujete? či tak nejako alebo v téme Učiteľky-tam prispievajú už vyštudované učiteľky a tie by ti hádam vedeli poradiť.. 😉 😉 😉 😉
Ale v každom prípade ti držíme palce 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mimimi11
26. feb 2010

dakujeeeem ti.a ta tema je tu vo volnej diskusii??ci ? som tu nova

mimimi11
26. feb 2010

maruschka dakujemUZ SOM TO NASLA Keby sa tu nasla mlade mamicky , co maturuju chcu ist na Vs su tu take co studovali na pedagogickej ukf v nitre?? ja chcem odbor SJ-NOS dalo sa to?dakujem, ADMIN NEZAVRI TUTO TEMU POTREBUJEM, NAJST NIEKOHO S PODOB.PROBLEMOM SURNE

hehe
28. feb 2010

Ahojky, prosím o názor.

Chtěla bych se hlásit na školu, ale jsem "snažilka". Není to bláznovství? Máte podobnou zkušenost, jak to zvládáte?

Děkuji za každou odpověď. Helena

sisa.b
28. feb 2010

ahojte,

ja som mala vcera matiku 😝 bude to este "zabava". po prednaskach som viezla matikara domov a taku peknu pochvalu som dostala 😵

hehe, ked clovek chce, tak zvladne vsetko 😉 musis len chciet

maruschka
28. feb 2010

hehe, vždy keď sem píšu mamičky, ktoré by chceli mať bábätko a chceli by ešte len ísť na vysokú školu, tak im radím, aby si to najskôr premysleli. Vysoká škola sa dá zvládnuť aj pri bábätku, čoho dôkazom sme tu my všetky. Ale viac-menej si toho bábätka užiješ viacej, ak sa venuješ len jemu. Ak chceš ísť na vysokú školu, budeš mať menej času na deti a rodinu, na chod domácnosti, sama na seba a manžela. Ak chceš, naplánujte si ho do posledného ročníka tak, aby si porodila dajme tomu po štátniciach. Ak chceš využiť materskú dovolenku a urobiť si vysokú školu, tak potom je to iné-vtedy ti poviem, choď do toho-teda aj na vysokú aj mať bábätko.

Je to len na tebe, podpore z tvojej rodiny, ako sa sama cítiš, že by si to zvládla a hlavne na výbere vysokej školy. Je tam veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú tvoje rozhodnutie-rozvrh, náročnosť štúdia, miesto štúdia, cestovanie, možnosť individuálneho štúdia, atď..toto všetko si treba premyslieť..

Toto ti píšem nie preto, aby som ťa odradila, ale musíš vedieť aj pre aj proti.

To pre je, že tehotenstvo a obdobie po pôrode je pre štúdium také ľahšie obdobie. Bábätko stále spinká, je pokojnejšie a tak máš možnosť 3 semestre vyštudovať v pokoji a pohode. Potom bude už aktívnejšie, bude okolo neho viac roboty, ale zvládnuť sa to dá..

Podľa mňa sa to teda zvládnuť dá a musí sa... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jalao
2. mar 2010

ahojte...a tu je teda ulevaren baby 🙂 🙂
mami, no gratulujem ku koncu semestra...to mate akesi naopak, my sme ho prave zacali 😝 😝 Posledne dva piatky a soboty som uz sedela na prednaskach...ktora mate skusenost so statistikou, pochvalte sa, lebo ja som sa citila jak neandertalec, ked sme skoncili prvu prednasku 🙄 🙄
Hehe, no ja by som do toho asi aj isla, na tvojom mieste...teraz si snazilka, mozno ked nastupis na skolu, nebudes na to snazenie taka sustredena a pride to samo. 😉 😉
sisa, teda takto u matikara lobovat 😀 😀

grettka
2. mar 2010

na ja uz mam tiez dve prednasky za sebou...
zo socialnej psychologie mame urobiot uvahu, inak pan dekan je celkom fajn, tak dufame vsetci, ze taky aj zostane....
a zo zakladov psychologie mame urobit vyskum.. chaaa, v prvom rade musim mat namet, "tesim" sa... u mna nepomoze ziadna dotaznikova metoda.. normalne musim pracovat postupne na ulohach s 10 ludmi.. uff... ale povedala som si, ze tento semester sa zacnem ucit skor...ale zas skvela vyucujuca, zbierame body pocas semestra, tam semestralka, tam aktivita na prednaske, tam priebezny test, tam info o vyskume, bodik k bodiku a bude hadam :o)
jalao, mna statistika caka v druhom rocniku... vravim si, ze ked som sa prehryzla ekonomiou, tak sa prehryziem aj statistikou, aj ked viem, ze budem asi potit krv....

jalao
2. mar 2010

gretka, ahoj...no statistika=matematika, takze je to dalsia rana pre mna 😠 😠 Inak, to mate dobre s tymi bodami...my mame len na konci skusku a hotovo. TEnto semester ich mame LEN 6. Ja som robila tiez sociologicky vyskum, ale my sme to mali robit len AKOZE. 🙂

adetka
2. mar 2010

statistika... hihih... a potrebovala by som ju... nakolko robim kvantitativny vyskum 😅

gretka... to mas super s tym hodnotenim... aj u nas sa takto na niektorych predmetoch hodnoti... ale len u internych studentov... s externymi toho vela nestihame... kedze maju z jedneho predmetu maximalne sest hodin (dve stretnutia)... a robit aj ked iba malinky psychologicky vyskum musi byt zaujimave... 🙂

nasi studenti makajuuu... kazdu chvilku je niekto u kolegyn doktorandiek, ktore maju na starosti katedrovu kniznicu... a bijuuu sa o knihy 😀 ... nezavidim... a myslim na vas dievcata 😉

ja v tychto dnoch tvorim v AIS katedrovu ponuku predmetov na dalsi akademicky rok... uff... a rozmyslam s cim na najblizsie konferencie... dve budu koncom aprila... Megatrendy v tretom mileniu na politologii... a K problemom masmedialnej komunikacie v Smoleniciach... sa tesiiim... len pisat sa mi velmi nechce 😀

petrahy
2. mar 2010

ahojte uz druhy den zarezavam v skole 😅 a pohoda dnes sme boli odovzdat papier z praxe a zapisala nam znamku do indexu a na nase prekvapenie dala nam za odovzdanie o stupen lepsiu znamku ako sme napisali pisomku to velmi potesilo lebo som mala jedno jedine E a teraz je z toho D 😀 tesim sa jak male decko

maruschka
2. mar 2010

no konečnééééééééééé......konečne už máte po prázdninách - to som tu akože zarezávala sama??? 😀 😀 😀 😀

V sobotu mám skúšku, idem sa učiť, tak sa naozaj teším 😖 😖 😖 😖 😖

adetka..tak toho máš teda fakt dosť..Aj ja by som sa pobila o knihy- lenže nie je o aké. V knižniciach literatúru k sociálnej práci nemajú 🙄 Čo je teda veľká tragédia.. 🙂

petrahy gratulujem..super ako to dopadlo-potešííí 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Ja som zo seminárky z praxe zvrzala titulku, ale ma to absolútne neštve (možno tak trocha), lebo sa nikto nevyjadril, ako to máme vlastne napísať. Ale pohoda lesná, budú aj horšie veci.. 😉 😉 😉 😉 😉 A tak idem robiť prezentáciu na kľúč-okrem toho, že sme odovzdali seminárku, bude pár šťastlivcov ešte robiť aj prezentáciu pred triedou. 😀 😀 😀

dadulaa
2. mar 2010

ahojte, tak sa hlásim aj ja 🙂 🙂 dlhšie som sem nepísala, no čítam vás poctivo...od piatku budem zarezávať už aj ja v škole, tak sa už aj teším 😉

petrahy, tak to isto poteší 😵 😵

hehe, no ja by som asi tiež do toho išla, teda asi aj pôjdem, len ešte neviem, kedy presne 😀 keď sa chce, dá sa všetko zvládnuť 😉

mamina007
2. mar 2010

ahojte ... ja Vás len pozdravím a som takmer už v polospánku ... posledné dni som makala na bakalárke do polnoci a viac ... ale dnes som ju celú odovzdala konzultantke, nech ju pozrie ... som zvedavá, čo povie ... a ešte aj v robote sa školím a školím a už mám mega hlavu z toľkých nových informácií ... 😀 ale aspoň všetkému rozumiem ... zatiaľ ... 😵

majte sa fajn ... zajtra Vám dočítam ... paaa ...

hehe
3. mar 2010

maruschka, jalao, dadulaa děkuji.

Zkusím to. Teď se důvody proti hledají snadno. Co když nebude hlídání, zdravotní problémy a tak. Ale na druhou stranu to zvládá spousta lidí, tak to aspoň zkusím.

grettka
3. mar 2010

hehe ja sice nie som snazilka, ale uz mam na to vek (33), a dala som sa na skolu, ziaden problem, ak by prislo dietatko....Vidim to na spoluziackach, jedna porodila tyzden po prvej prednaske, potom jednu vynechala a na dalsiu zas prisla, zvlada raz tyzdenne prist do skoly na tri hodiny, malickeho jej strazi zatial manzel, a babo ma dnes uz 6 mesiacov, dalsia spoluziacka porodi kazdu chvilku uz druhe, a dalsia caka druhe niekedy v lete. A to sme len v prvom rocniku 😉 A momentalne k nam nastupila mamina, co mala na rok prerusene studium kvoli babetku a teraz pokracuje v studiu.
Nechaj tomu volny priebeh, ak chces ist do skoly, tak chod. Nehladaj zatial problemy tam, kde nie su. 🙂 Vela stastia prajem.

ludka_r
3. mar 2010

hehe, držím prsty.. Ja síce už snažilka nie som, ale druhé dieťa budem mať v júni, keď bude vrcholiť skúškové... S jedným dieťaťom nemám problém zvládnuť školu, som zvedavá, ako to bude s dvoma... 😖
Inak, už mám za sebou prvú skúšku z LS. Budúci štvrtok ma čaká ďalšia a chcela by som pracovať aj na ďalšej, ale do tej sa mi veľmi ešte nechce. Som ja zvedavá, či všetko postíham...

janka46
3. mar 2010

Ahojte, konecne som aj ja nazrela na skok 😉 tiez mi uz patrickne hrabe z tej bakalarky 😝 😝 termín rorí,musím to dať uz buduci týžden zviazať a este stale je tam co prerábať, dorábať, prehadzovať 😝 😝 som z toho na nervy, ci to bude dobre,ci by som este to, alebo ono nemala dorobiť, ale už nemám síl a ni nervov na to😝 ......
Do toho sa nám vrece rozthlo s pohrebmi 😔 dnes sme boli uz na 3-tom od oktobra a ci sa nedozvieme dnes o dalsej nasej známej, že zomrela 😔 😔 😔
Od malej som schytala riadnu nadchu, soplel nestiham utierat 🙄

Tak som sa Vám posťažovala a idem si asi troska lahnuť, lebo mi v hlave duní 😖