Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

maruschka
31. jan 2009

spýtam sa manžela, v ktorej lekárni to kúpil 😉

evka39
31. jan 2009

Ahojte, tak ja som dnes mala v poradí siedmu skúšku...výsledok ešte neviem,ale myslím,že som prešla a to je hlavné..
No,rozhodla som sa študovat z jednoduchého dôvodu...Moja stredná škola- gymnázium...čo bez pokračovania na VŠ neznamená nič....Žiadne zameranie ani nič..po skončení strednej som bola hlúpa a brala som to ,či sa dostanem na VŠ s ľahkosťou..čo dnes ľutujem..Už som mohla mať po...ale radšej neskôr ako nikdy..teraz ma študovať zatial baví,tak dúfam ,že mi to vydrží...maruška,gratulujem k úspešnej skúške ....

maruschka
31. jan 2009

evka, aj ja gratulujem...

asi každú z nás prinútil život študovať ďalej..ja som sa tiež nedostala po škole na vyšku a potom som to už neskúšala..čo narobíš..Keby som ten rozum, čo mám dnes,mala vtedy 😀 😀 😀

tatolu
31. jan 2009

Evi, gratulujem už dopredu, lebo viem, že si dobrá 😉

Ja som už na vyške bola, ale v tretiaku som to vzdala. (Bola by som medzi prvými študentami s Bc.) Vtedy proste išlo o to, že z práce ma nepôšťali ani na skúšky. Ak som chcela študovať, muesla som si zarobiť. Bráško bol na strednej a maminka nemohla utiahnuť nás oboch ☹

Teraz som v tretiaku znova, tak dúfam, že neurobít takú blbosť znova 😔

ness
31. jan 2009

ja som bola tiez sprosta, ja som isla po gympli na vysoku a po 3 semestroch som to nechala, lebo som si nasla dobry flek, tak som isla radsej zarabat prachy, a to som bez problemov prechadzala s jednotkami a dvojkami, zdala sa mi vtedy skola nepodstatna,

no co uz mat terajsi rozum a ten vek ....

tatolu
31. jan 2009

Ale na druhej strane, by som čas nechcela vrátiť 😉
A teraz to dobojujeme. Uvidíš 😵

adetka
1. feb 2009

ahojte... tak ja som nad vysokou v case maturity ani nepremyslala... aj ked som dieta vysokoskolsky vzdelanych ludi... ja som pri svojej povahe (v detstve i puberte)... bola hrda, ze som zmaturovala... potom som vystriedala niekolko zamestnani... kym som nasla nieco co ma bavi... na co by som si v 19-tich s mojim vzdelanim netrufla... a az po par rokoch v danom odbore som sa rozhodla si urobit vysku... nelutujem, ze som si presla najprv praxou (ze som si dala cas najst sa) a az potom doplnila vzdelanie... a ani ze som na vysokej studovala v neskorsom veku (27 az 32 rokov)...

berni
1. feb 2009

ahojte

ja som si povedala na maturitach ze uz nikdy viac skola.... no len clovek mieni Pan Boh meni 😅

aj ja vela dakujem svojej robote, urcite ma vselico naucila a myslim si keby som nemala taku robotu aku mam tak by som urcite nesla na ziadnu skolu...

-akurat som si vsimla, ze uz mame poplatky na letny semester 230eur 😠
vy platite nieco za skolu?

tatolu
1. feb 2009

No ja sa vôbec neučím z odboru 🤐

Adetka, to máte akúsi malú nezamestnanosť, keď si mohla vystriedať niekoľko robôt a náisť ešte aj takú, čo by Ťa bavila 😉 (Nič v zlom, dúfam, že sa nehneváš)

U nás školné nie je. Iba na začiatku roka som platila za obnovu študentského preukazu 140,- Sk.

maruschka
1. feb 2009

berni, tiež máme 230 eur/semester..+zápisné

adetka
1. feb 2009

berni... nasi externisti platita od 410 eur za semester (bakalari) do 580 eur (magistersky)... ked som ja studovala externe tak som platila zhruba 260 eur za semester...

tatolu... nehnevam sa... ja som bola prve roky neskutocny fluktuant... a v tom obore je aj dnes vela miest...

tatolu
1. feb 2009

No Adetka tak potom to musí byť dobrá drina a za málo peňazí ☹

Počítače a telefóny to asi nie sú 😉

berni
1. feb 2009

adetka no tak to este celkom dobre platim....

alanis851
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alanis852
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dahlia23
1. feb 2009

babky, ja som sa tiež odhodlala vrátiť do školy, v 3.ročníku som odišla... chodím na denné do BA, bývame v TN, ale zatiaľ (klop, klop) to zvládame. 🙂 zapísali ma zas do 3.ročníka (ešte som bola v limite na uznanie skúšok), tak snáď sa mi podarí urobiť v lete Bc. 😅 Len mám pocit, že som naskočila na rozbehnuté ICčko. 😀
Ale inak pre všetky maminy, ktoré váhajú ísť-neísť, ak to naozaj chcete- choďte. Keď človek chce, všetko sa dá.
A ešte niečo - neštudujem žiadnu "ulejvárnu" - technológie a manažérstvo stavieb. 😎

bibinka
1. feb 2009

čaute, baby, normálne som pohla s diplomkou, a odoslala som ju na konzultáciu. Som zvedavá na výsledok. Verím, že to už nebudem prerábať a že konečne rozhodím ten dotazník 😅
dahlia- no to je super, že si sa vrátila do rozbehnutého vlaku. Len neviem ktorý odbor je "ulejvárna"? 😕
niektoré odbory sú exaktné (neviem či som sa správne vyjadrila) a niektoré nie,ale ani tie nie sú také, žeby sa človek na nich ulieval. 😔

tatolu
2. feb 2009

Ahojte,
Bibinka, nemyslím, že by bola hlavná pointe toho čo Dahlia napísala v tej ulejvárne 😉
Chcela nás a všetky ostatné váhajúce iba podporiť 😵

Bininka ale si šikovná s tou prácou. Mne to ide straaaaaaaaaašne pomaly ☹

bibinka
2. feb 2009

ja viem, že nás chcela podporiť, akosi mi to už večer asi nemyslelo.ale nič v zlom 😉
ja sa teraz trasiem čo mi povie knzultantka. A ty máš dokedy odovzdávať?

to dahlia- neber to ako nejakú urážku prosím, na tých externých štúdiách sa aspoň mne zdá, že pedagógovia nakladajú študentom akosi viac "povinností"

dahlia23
2. feb 2009

bibi, moja sestra chodí na externé a ja na denné a vidím - cítim hmatateľný rozdiel. lebo my nemáme len skúšky, ale celý semester makáme na zadaniach - projekty, výpočty....
nezobrala som to v zlom, veď sme beztak na jednej lodi 🙂

bibinka
2. feb 2009

dahlia- vidíš, som vedela, že ten rozdiel nieje len na našej univerzite 😠

maruschka
2. feb 2009

dahlia ahoj a vitaj..si šikulka, že si sa vrátila na vysokú.. 😉

bibinka, neboj sa, ja si myslím-nie som o tom presvedčená, že to bude super a dobre to dopadne 🙂 🙂

tatolu, to chce nejakú inšpiráciu a kladnú motiváciu 😀 Ale ako sa hovorí, pomaly ďalej zájdeš 😉 😉

layla
2. feb 2009

caute baby, chcem sa spytat aj vas, ci aj na vasej skole je to take "uzasne" ako u nas, ze v stredu mam opravny termin a dodnes este nemam vysledky 😠 😠 😠 ide ma z toho porazit...

layla
2. feb 2009

podotykam, ze je to sukromna skola, za ktoru si cvakam nehorazne peniaze... 😖

adetka
2. feb 2009

ja pripustam, ze externa zurnalistika bola trosku ulejvarna... na mnohe skusky sa dalo naucit za jeden den (okrem historie a prava)... ale neskutocne vela sme pisali...

duskaf
2. feb 2009

Ahojte kočky, ja som dnes mala v tomto semestri poslednú skúšku a tak ma bolí hlava, asi už od takého uvoľnenia, odreagovania sa od učenia. A dnes nám už aj začal nový semester. A začínajú nám nakladať. Veľa sily všetkým.

maruschka
2. feb 2009

layla, u nás máme výsledky aj dva týždne po skúškach, teda z tých troch dní si nič nerob... 😀 😀 A dokonca sme to mali pár krát tak, že ráno skúška a opravný termín o 4 hodiny neskôr 😀 😎 😎 Takže všetci, ktorí vyleteli mali zasa smolu...

duskaf..ty si tu nebola sto rokov.. 😉 tak sa máš fajn, keď máš za zimným semestrom, že ?!gratulujem 🙂 🙂

nnikka
2. feb 2009

babky nie je tu nahodou nejaka pravnicka, ktora ma knihu od Heleny Barancovej : Europske pracovne pravo?

duskaf
2. feb 2009

Maruschka, ďakujem.
Ja som tu vždy poblízku, ale tento semester mi teda dal zabrať. tak si nahováram, že si teda urobím len bakalára zo špeciálnej pedagogikya nejako to spojím s tým mojím už vyštudovaným magisterským ošetrovateľstvom, lebo si nechcem predstaviť, že mám ešte do konca magisterského študovať. Ale kamarátky ma tu zlostia, že žiaden bakalár, ale pekne študovať ďalej, nejako mi ale dochádzajú sily. Tak uvidím ako to ešte poriešim.

layla
2. feb 2009

Maruschka, preboha o 4hodiny neskor??? Tak to uz je sila 😕 uz som s tym zmierena... hadam zajtra 😖