Mamičky, ktoré ešte študujete pridajte sa

patulinka
23. aug 2006

Ahojte založila som novu temu a dufam ze tu neostanem sama.

jalao
2. nov 2010

No ved baby, ja som to pisala v zmysle poctu deti 🙂 🙂 A Tatolu, nemysli si...ja tiez na stipko nekandidujem 😀 😀 O to mi ani nejde..len vidina kazdeho ukonceneho semestra ma taha vpred 😎

juliagregor
2. nov 2010

@jalao 😀 , no kočky už mám aj test origanality a poviem Vám, že žiadna sranda to veru nie je,,,dopadla som dobre .. 🙂 ukázalo mi to zhodu s materiálmi o ktorých ani neviem, že existujú 😝

tatolu
2. nov 2010

@juliagregor Juli, toho testu sa bojím aj ja 😝 Super, že si prácou prešla 😉 Teraz už iba počkať ako prácu ohodnotia, obhajoby a štátnice 😉
Už Ťa dúfam nečakajú žiadne skúšky 😉

evka39
2. nov 2010

Ahojte maminky-študentky. Môžem sa pridať k vám??? Som maminou štvorročnej dcérky a štvormesačného synčeka a študujem tretí ročník na výške.. Túto nedeľu začínam s prednáškami a mám menší problémik..Malého kojím a okrem mňa vôbec nechce fľašu..Teda netuším ako vyriešiť papanie, keď ja potrebujem sedie´t na prednáške. Nemáte niektorá podobnú skúsenosť??? Poteší ma každá rada. Ako ho naučiť, aby vedel papať s fľaše???????????? 😖

tatolu
2. nov 2010

@evka39 Evi čavesko 😉 - jasné, že môžeš 😵

tatolu
2. nov 2010

@evka39 Evi ja som brávala najstaršieho so sebou. Počas prednášky prespal a keď sa zobudil na papanie, tak som vyšla von a nakojila. Je ale pravda, že ja som musela odstaviť skôr, a Tvoj synček už toľko nespí.
Mám kolegyne, ktoré to riešili tak, že niekto chodil s nimi. Počas prednášky sa s malým prechádzali a keď sa zobudil, tak prezvonili, mamina išla nakojiť a späť na prednášku. Má s Tebou kto chodiť? Alebo sa nedá s niektorými prednášajúcimi dohodnúť a nechodiť 🤐 . Mne to pri dvojkách umožnili 😉

juliagregor
2. nov 2010

@tatolu hlavne pri tej teorii, ak budeš písať z nejakých učebníc všade dávaj literatúru...mám 4 rovnaké odseky s nejakou dizertačkou 😝

evka39
2. nov 2010

Môže chodiť so mnou manžel, vidím to ako jediné riešenie zatiaľ...Bože, teraz som si všimla, že máš dvojičky tak klobúk dole pred tebou, že pri nich zvládaš školičku 😉

juliagregor
2. nov 2010

@evka39 ja som deti nebrávala do školy, chodila som len pol dňa a deti sa naučili piť aj UM aj MM, bolo to super, lebo som mohla aj na chvíľku odísť z domu a prísť trošku na iné myšlienky...to vieš, že prvú sobotu nariekali a odmietali fľašku, ale zvykli si...dvojky skôr...a starší syn, toho som pomaličky učila a ponukala mu raz za deň UM a nedala som MM...napriek tomu som deti kojila dlho..starší 17 mesiacov a dvojky 20 mesiacov...
a zmen si pas, lebo ti ukazuje, že synček má 3 roky 😉

evka39
2. nov 2010

ďakujem za upozornenie 🙂 No budem skúšať ponúkať aj fľašu..tiež by som chcela dlhšie kojiť..Dcéru som kojila 22 mesiacov.

jalao
3. nov 2010

ahojte
@evka39 ja mam tiez spoluziacku, co ma take iste deti, ako ty...odstrekuje do flasky materske, postupne malinku uz ucila, ked sa zacali blizit prednasky...
tatulu, julka, to sa da doma spravit takato kontrola? ci to spravil vyucujuci, resp. vas konzultant?

tatolu
3. nov 2010

@jalao Jalao, to je teraz po novom 😔 Keď napíšeš delú prácu, zasiela sa elektronickou formou niekde do počítača a ten to vyhodnotí 😒 My to zasielame sez AIS - myslím (tento rok to budem tiež robiť 1X)

sendy1977
3. nov 2010

Ahojte, v archíve sú len práce z roku 2008 a 2009 z nich sa robí zhoda. Na originalitu musíš mať pod 30% ak máš viac rozhoduje dekan či môžeš isť na obhajobu. Mám dobre informácie juliagregor?

eaka
3. nov 2010

ale jednu vec by som ešte rada vysvetliť...keď opíšem zahraničnú prácu?? veď do tohto systému sa posielajú len práce zo SK, nie? nie že by som to mala v pláne, ale na riadnu kontrolu by mali byť spoločné databázy snáď pre celú EU 😉

juliagregor
3. nov 2010

@sendy1977 ano, nám povedali, že do 20 %, @jalao @tatolu ti dobre odpovedala, dopredu sa to nedá, napíšeš prácu, uložíš do pdf formátu a cez AIS pošleš so systému...

@eaka zatiaľ len SR, chcú to spolu s CR..ostatné neviem....k odpisovaniu napíšem len, že každého vec...výstupom DP alebo BP sú konkrétne zlepšenia, upozornenia...atd...
zase nie je to také ťažké, aby som musela odpisovať...

juliagregor
3. nov 2010

@tatolu a skúšky mám všetky, v pondelok štátnice...učím sa so spolužiakom, navzájom sa skúšame, super ---ešte prezentácia DP a vypracovanie otáziek od vedúceho a oponenta, tiež to robím vo forme prezentácie...
teraz mám kávovú prestávku 😎

sendy1977
3. nov 2010

ja tiež nemám v pláne opisovať, ale sused čo toho roku písal BP tak mal veľkú zhodu s inými prácami o ktorých ani nevedel, tak preto píšem,že čim menej prác v archíve tým lepšie. Ako je to keď dvaja použijú rovnakú časť odbornej literatúry a uvedú,že použili tu a tu knihu počíta sa to do zhody?

juliagregor
3. nov 2010

@sendy1977 vtedy to nie je zhoda....ked zadáš zdroj, tak sa neporovnáva s ostatnými prácami

nanulik
4. nov 2010

ahojte študujúce mamičky.
idem si k vám po radu 😅
ako to všetko stíhate???!!! ja mám doma drobca len dva týždne a to mám zajtra skúšku a knihu som zatial len tak v rýchlosti prebehla do polovice a nie ešte že učiť sa. upratovanie nehrozí, a našťastie sme u rodičov tak ani variť nemusím, ale neviem si predstaviť ako to budem zvládať o pár týždnov lebo sa budeme stahovať do nového bytu a už teraz mám z toho strach,
a ked aj malý spí tak ja mám nervy že skúšku neurobím a neviem sa vôbec sústrediť 😢 😢 😢
asi by som potrebovala niečo na koncentráciu ale bojím sa niečo dať ked kojím.

nanulik
4. nov 2010

@evka39 ja som bola minulý týžden na prvej prednáške po pôrode a vyriešila som to tak že som si odbehla na hodinku domov. vyučujúci to pochopil a v pohode ma pustil, ale druhé krmenie už bolo z flaše. moj s tým našťastie nemá problémy

tatolu
4. nov 2010

@nanulik Nanulík, treba odbúrať stres so skúšky. Pôjde to 😉 Vtedy sa dá aj lepšie koncentrovať aj iba obyčajné čítanie niečo do hlavy prinesie. Stres všetky informácie zmýva 😔
Mne pomáha:
- posadiť sa nad knižku a vravieť si dookola že ma to veľmi zaujíma a je to to, čo práve chcem čítať (Jalao sa raz na tom dobre pobavila 😀)
- a keď som mala malé deti, tak som si ešte vravela, že deti sú prednejšie a skúška sa nejak spraví 😔 - síce to Ačka neboli, ale prešla som 😝
Držkaj sa a nestresuj dopredu 😉 Po skúške je času dosť 😅

juliagregor
4. nov 2010

@tatolu 😀 😀 😀 😀

eaka
4. nov 2010

čo tak nejaká meditácia pre uvoľnenie stresu a lepšie sústredenie, keď nemôžeš chémiu?? 😉

evka39
4. nov 2010

nanulik, ďakujem no tvoj je ešte malinký tak asi preto papá aj fľaštičku..Ten môj už preberá 😀 no však dáko bude..pôjde so mnou aj s mužom a nech sa trošku aj ocinko potrápi aspoň kým sa nezačneme dokrmovať...

tatolu
4. nov 2010

@juliagregor Juli a nemám pravdu? Ak sa vnútorne nenaštaruješ, nejde to 😒

juliagregor
4. nov 2010

@tatolu máš pravdu 😉

eaka
4. nov 2010

naštartujte niekto aj mňa!!

tatolu
5. nov 2010

@eaka Eaka poď pekne so mnou: Čo sa mi chce? Učiť 😵 (ten úsmev je dôležitý) Učiť sa mi čo? CHCE 😵 Cchce sa mi čo? UČIŤ 😵 a tak stále dookola, kým cítiš, že je to tak naozaj 😉

tatolu
5. nov 2010

No nikde nikto, idem na dnes od vás. Možno o polnoci nakuknem. Idem rysovať zadanie zo školy,kým si z dnešného dňa niečo pamätám 😉
Čaveste 😔

nanulik
5. nov 2010

ahojte študentky 🙂 idem sa pochváliť 🙂 dnes som mala skúšku a ako si asi spomínate tak som tu stresovala lebo som sa nemala ani kedy poriadne učiť.
no a ešte pred skúškou som hovorila kamarátke že viem iba jednu otázku a to som si aj vytiahla 😀, druhú som nemala ani šajnu čo chce profka počuť, ale povedala mi aby som jej rozprávala niečo čo viem, no tak som to zvládla na C a som šťastná ako blcha.
a teraz sa môžem začať učiť na ďalšiu skúšku z informatiky