Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
13. apr 2010

mayocka, mam ti ju vziat? a nejak ju dopravit Adamkovi do skrinky 😉

katika82
13. apr 2010

mayji no tak téééda máš fakt čo nosiť, ale nechápem prečo nemusíš chodiť na pasy však to je dôležité nie???aby vedeli či je všetko ok.

bolul ešte nerodíš??? už sa to kráti žeee? a už ste začali sťahovať či nie?

mayocka
13. apr 2010

bolul: netrap sa moje,mas toho tiez dost sama so sebou a este do skolky chodit kvoli tomu to nie to isto nie...dikesko ale za ochotu si zlata 😉 vsak aj po porode si po nu pojdem,mam este tu europsku,s tou ma tiez vsade vysetria,tak nechyba velmi 😉

katika: no vraj je vsetko v poriadku mi doki povedala a aj na beznu kontrolu k nej ma az na buduci piatok dala...som spokojna lebo to da zabrat vyjst hore...a este ked vie ze mam problemy s tymi klbami,je ozaj zlata,taky keby bol kazdy doktor ze ta nejde vytrapit ale pomoct sa snazi tak to by bolo sveta zit,by sa mi aj po nemocnici chodilo s radostou 😉

katika82
13. apr 2010

to máš fakt ťažké ked ťa nemá kto odviesť ,ja som za toto fakt vdačná mužíčkovi že mal voľno mesiac pred aj mesiac po pôrode a všade somnou chodil. ale tiež keby nemakal celé leto navyše tak by nemal toľko voľna.

ale tak aspon že ti doky vyšla v ústrety. neboj už budeš mať malú čoskoro von a potom sa už budete len tešiť z nej.
ozaj a máš pripravené meno aj pre chlapčeka 😀 vieš keby náhodou, človek nikdy nevie 😀

deniskateniska
13. apr 2010

ajojte maminky

prezili smeeeee 😀 😀 😀 ale bolo to hrozne, samotny zakrok nie, ale secko okolo toho... keby som vedela do co ho idem, tak sa na to psychicky pripravim, ale nikto nic nehovoril, nevedela som nic, tak to boli soky.. ale co uz . prezila som
.. ale vam poviem do druhej som nezjedla nic a posledne 3 hodiny som ani nemohla pit - no myslim ze ani predtym, ale potajomky som pila bo by som zomrela asi .. ale ja vydrzim akosi ale co ten drobcek chudatenko .. normalne sa nehybalo kym som mu papat nedala... som sa normalne bala.. ale tak fpohodicke dufam, ze budeme v poriadku 😉

mayocka no a nechcem ta strasit ale doktory neradi osetruju s europskym neviem preco, ale vzdy ked som sa stretla s takym pripadom ze pacient daval sestricke europsky preukaz, tak ona povedala ze doktorka vas posle dokelu..tak neviem 😒

danka.k
13. apr 2010

denis ja som vedela do coho ides ale nechcela som ta strasit 😀 😀 😀 hlavne ze si prezila a ze je uz vsetko v poriadku

deniskateniska
13. apr 2010

no ved to.. ale chapes, tak zahorska ma poslala do trstenej, ze tam nebudem cakat, keby som vedela ze ma daju lezat na izbu tak by som si zobrala papuce, toaletak a pyzamo.. ale akosi mi to zabudli povedat... a dnes mali vela operacii ci co.. joj.. a najlepsie je ze odvcera sa to zmenilo. bolo to mensie a biele.. a za cely den sa mi nikto ani len do ust nepozrel ci to je potrebne.. joj.. a hlavne by mm siel domkov zatial co ja som lezala...joj 😠

emmka3
13. apr 2010

bolul, ked sa unormalni cas, tak zbehnem k tvojmu muzikovi do prace a da mu tie navody k satke, uz ich mam doma pripravene a cakala asom na Klaudinku, kedy pojde do skolky, ale takto to bude rychlejsie 🙂

deni, drz sa ... bude to OK ... inac, preco do TS? ... btw. v TS robi jej manzel 😉

deniskateniska
13. apr 2010

emmka v trstenej je oddelenie nosno usno krcne.. ci ako sa to vola a u nas to nie je.. ale posielala ma bud do rk alebo do ts, ale ze v rk je furt plno... 😒

a kocky mna sibne.. som si nahmatala pod pazuchami hrcky.. ako mam potnicky tak tam.. joj .. asi ma sibne, ale citala som, ze to moze byt z antiperspirantu, alebo z holenia.. tak ak mi to neprejde tak utekam ku doke.. och ... no takto na konci tehu... ☹ vsetko .. joj

katika82
13. apr 2010

deni neboj ja som mala tiež hrčku ale mi Hruda povedal že to je počas tehu normálne ako som začala kojiť zmyzla

mayocka
13. apr 2010

katika: no ja som teraz stastna ze mm ma pracu,kym bol sneh od januara dokonca marca bol doma 😢 takze to nebolo ruzove...ja uz to nejak prezijem, nechcem ho z prace kvoli nemocke tahat ked konecne moze pracovat .... je to tazke v tejto dobe,starsi hovoria ze to mame lahsie ale tak oni nemali uvery,byvalo sa v drevenych domcekoch...teraz to uz neprejde ked niekto byva v drevenici a krmi kravy a robi na druzstve...ak nie si zabezpeceny a neobetujes pritom to ze sa nevidis s rodinou tak je to o nicom...aj vtedy bolo tazko aj teraz je...len sa na to inac pozera...no treba pretrpiet kym sa da co trpiet,bolo by to väcsie trapenie keby nebola robota ani v lete nielen v zime ☹
tak spolieham na to ze sa nejak dostaneme do normalu a nejaku staru formulku na cesty do kubina mi mm niekde vybavi aby som sa mohla nejak dotrepat aspon na nemocku 😉

chlapcenske meno?mm chce Stanka ale tak on je Stano,jeho oco je Stano...nepaci sa mi ked sa vola v rodine stary Stano a mlady Stano uz teraz...preto nechcem to meno lebo to budem musiet tak trapne rozlisovat co nechcem ☹
od prveho mesiaca som chcela Tobiasa,namietky neboli a odrazu v deviatom ma zacne drahy trapit ze no urcite ze take meno nie a hento tamto...aj s Ivanou mal problem a zmieril sa tak kaslem,ake dam take bude 😝

denis: na tej karticke mas rovnake udaje ako na normalnej a ked poviem ze mi ju nevratili na UTZ a nebolo kedy tam zajst tak ma hadam nechaju odrodit no nie? 😝 ked si nepovies budu s tebou vsade robit co chcu ale ked ukazes ze mas aj ty rozum a vies sa branit tak sa schovaju do ulity vsetci neboj 😉

katika82
13. apr 2010

maji to máš pravdu je to ťažké, a taká sviňa doba je teraz, ale tak musíme to nejak zvládnuť.

bolulka
14. apr 2010

mayocka, to hej, teraz sa mame myslim podstatne tazsie.. za komunistov mali nasi rodicia zabezpecenu pracu a dostali byt, cim su teraz vlastnikmi niekolkomilionoveho majetku. My ak nemame dobru pracu si nemozeme na taky byt vziat ani len uver. a aj to ze mame pracu je vzacnost. ale vsetko je diskutabilne..

katika, tak ten sekac teda musim navstivit, ma tam niekedy vezmes, aby som ja v istebnom nebludila.. 😉

emmka, dakujem, tesim sa na tie navody..

emmka3
14. apr 2010

bolul, mas pravdu ... dostali byty "zadarmo" a teraz maju v nom vlastne miliony, my kym taky byt vyplatime v hypo, tak budeme mat 60 a je diskutabilne, ci sa tych 60 rokov vobec dozijeme 😅 ako moj nazor, za komancov bolo lepsie, aj ked bolo tam dost minusov, ktore bolo treba zlepsit, ale system praca - placa - strecha nad hlavou, socialne istoty, jasle, skolky, skoly, mimoskolske aktivity ... to vsetko fungovalo ... skoda, ze sa aj to dobre bezrozmyslu porusilo

deniskateniska
14. apr 2010

pripajam sa.. ja som tie casy sice nezazila, ale vam poviem, mali vsetko sa da povedat.. mali kde byvat, mali pracu, a ked si nedokazal uzivit rodinu z platu, vzdy pomohli.. ved len teraz v istebnom v OFZ sa tazi z tych hald, to co sa tam za komancov vysypavalo.. proste stat kazal vyrabat aby ludia mali pracu, aby mali peniaze, tak sa vyrabalo a odbyt nebol tak sa to tam vysypavalo. tak to teraz tazia nanovo lebo tam je toho hodne.. taky maly prikladik 🙂

bolul neboj najdes ten sekac, je hned na zaciatku, ked ides do dediny, ale hned na lavo.. ako je bankomat tak nad tym, a vo vyklade tam su vylozene veci.. 😉

majkad2
14. apr 2010

ahojte baby, ešte sa tu nerodí? ale už čoskoro sa bude (však bolul a mayocka)....držkam vám palčeky, fuha....si neviem ani predstaviť ako sa cítite, ved mne sa už teraz sníva o pôrode a to mám ešte dosť času 😀

a čo za sekáč ste to vynašli? ja som bola tiež tento týzden v ružomberku a tiež som tam našla celkom dobrý sekáč, len som nemohla nakúpiť veľa vecí, keďže sa chceme nechať prekvapiť s pohlavím 😀

deniskateniska
14. apr 2010

majka ma to svoju vyhodu ked nevies co to je.. aspon u mna, nenakupujem zbytocne veci 😀 😀 😀
a ty sa ako citis?

deniskateniska
14. apr 2010

ozaj maminy, nerozmyslali ste niektora nad tym, ze co ak miesto jedneho vydu 2 babatka? 😀 😀 😀 no ja dost.. ako citim len jedno, ale tak.. vam poviem, ze aj v dnesnej dobe je to mozne.. kamoska rodila cca pred polrokom a secko ze jedno babatenko, ze ked porodila, si vydychla a zrazu vravi doktorka ze este jedno.. ze coooo?????? no drobci boli tak presne za sebou umiestneny, ze nebolo na utz rozoznat ze su dve.. a to iste moj svagor je tak narodeny... a to si predstavte v dobe pred 28 rokmi.. teraz co ides a kupis a vtedy,, mali vsetko pre jedno dieta.. pche.. ze sa mama narevala cosi 😀 😀 😀 je to haluz..
tak co mate niekto v rodine dvojicky? 😀

bolulka
14. apr 2010

strasne ma od rana bolia panvove kosti, nemozem poriadne ani chodit.. asi mi maly poriadne klesol..

katika82
14. apr 2010

presne bolul ako píše denis je to hned na začiatku ako odbočíš smerom do istebného a hned tie budovy po ľavej strane. ale kľudne môžeme niekedy spolu zbehnúť. 😉

k tomu komošouskému systému sa prikláňam aj ja, bolo to fakt super, možno ľudia nemali takú voľnosť cestovania a slobody ako teraz ale mali istoty, a nemuseli sa báť že prídu o prácu, a tým pádom aj o strechu nad hlavou a rodinu.
naopak kto nepracoval tak šiel sedieť. to by teraz vyzeralo by bolo viac ľudí v base ako v práci keby vládol ten systém.
čo sme zmohli s demokraciu, každý si dáva ceny aké chce žiadne že všade rovnako, bolo jedno či si si chlieb kupila v BA alebo v KE všade stál rovnako a za normálnu cenu nie ako teraz. no škoda polemizovať tá doba sa nám už asi nikdy nevráti, vrátili sa nám akurát tie ceny akurát že to nie sú ČSK ale eur. čo je podstatne drahšie. a je pravda človek za zadlži až po uši aby niečo mal a nakoniec sa toho vyplatenia ani nedožije a budú to ešte naše deti splácať. je to svinstvo fakt, hlavne že tí čo o tom rozhodujú sa tvária ako super snami súcitia ale oni nemusia prepočítavať každú korunu 4 krát aby sa rozhodli či si kupia šaty za 100 tisíc alebo pol chleba a 10 rožkov. a toto ma najviac sere ešte aj ľudí dráždia s tými ich smotánkami a podobne. vidia aká chudoba je a oni si v telke nadrzvku dajú aké mal kto drahé šaty na plese v opere a podobné kraviny. hlavne že robia samé charitatívne akcie z ktorých ide tým chudiatkám deťom asi štvrtina a ostatné si oni vrecká nabalia.
no coment proste riadne svinská doba

deniskateniska
14. apr 2010

ejha bolul takze ty uz asi pojdes..ci? 😉 konecne budes mat drobceka pri sebe 😉

deniskateniska
14. apr 2010

presne tak kati, ... a mozno o 30 rokov si povieme stare zlate casy... bohvie ako to bude.. no a s tymi pozickami co budu splacat deti, no mm si preto urobil take poistky ako ma... 😝 a ti poviem ze dnes by som len v mojom okoli napocitala ludi, ktorym sa nechce robit a by naplnili celu vaznicu.. fakt.. je to smutne, ale sme v takej dobe, za jedno mame vsetko co len chceme, nemusime cakat na ovocie alebo topanky v radoch 😀 mame ine vymozenosti, vsetko si spravis tak ako sa ti paci, ulahcis si pracu, ale co ked nemas z coho 😒 vsetko ma svoje pre aj proti.. a musime sa zmierit s tym 😉

majkad2
14. apr 2010

deniska tak ja sa zatial citim celkom fajn, až na bolesti krížov, ale už som si na to zvykla 😀
a tých dvojčatách ani nevrav, lebo ja som z dvojičiek.....a každý sa ma pýta, že či som si istá, že tam nie sú dve 😀
no to by bolo riadne prekvapenie
a čo sa týka výbavičky, tak jej moc nemám, len také základné veci na začiatok, lebo potom si chcem dokúpiť podľa pohlavia a veľa vecí aj dostanem ked sa to narodí, takže by sme to asi ani nestihli vynosiť 😀

bolulka
14. apr 2010

ja mam pocit, ze sa to zacalo.. 😔

deniskateniska
14. apr 2010

bolul drzkame palusky, myslime na teba... 😉

deniskateniska
14. apr 2010

majka, no tak ked ty si z dvojiciek by to nemalo byt.. ak muz nema v rodine dvojicky 😀 moja segra je tak na tom jej chlap je z dvojiciek a nasa babka mala dvojicky.. a z jej deti ich nemal nik tak cakame my ze sa niekomu postasti z vnucat 😀 😀 😀

emmka3
14. apr 2010

kati, presne tak ... a preto, nech sa na mna nikto nehneva, ale charity mi od isteho casu nic nehovoria, bo sa ja tak vsetko prehajdaka u organizatorov a na tu vec ide len minimum 😖

majka, co sa tyka vybavicky, dobre rozmyslas 😉 ja som bola na tom podobne a aj teraz toho nemam na haldy jeden suplik veci pre maleho, v druhom plienky a jeto 🙂

majkad2
14. apr 2010

bolul to vážne? tak držkám palčeky 😀

baby nepoznáte niekoho kto má kočík bexa? chcem si ho kúpiť ale ešte som ho nevidela naživo.....a kúpit sa dá len na východe a potom niekde pri bratislave....tak to chcem riešiť asi cez net.....a predtým by som ho chcela vidieť naživo

emmka3
14. apr 2010

bolul, drzim paleeeccccccc .... drz sa, ak je to ono, ale podla opisov by aj mohlo byt 😵 😵 😵 neboj, zvladnes a opptimizmus 😉 a nezabudni sa ozvat, ked dorazite domov, teda, ja asi zbehnem zajtra za Tonom a popytam sa 😉

emmka3
14. apr 2010

Maji, Bexa je moj favorit 😉 v tej teme som varena pecena 😉 a chces B3 alebo B4 a aku farbu? Ja by som do neho isla, baby si ho tam chvalia a ja ho budem mat tiez ku druhemu ....