Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

tretulka
14. mar 2008

veronika - tu postielku som chcela aj ja, ale dostali sme podobnu, je fajn, ked ideme niekam na noc, tak nemame problem kde bude Matko spinkat, je spratna, ja som ju vyuzivala aj ako ohradku, mali sme ju v detskej a v spalni riadnu drevenu...napr, kamoska pouzivala len tuto cestovnu, malej sa v nej dobre spalo...aj my sme kupovali vacsiu sedacku cca v tom veku ako ma teraz Tvoj Risko, vajicko sice je do 13kg, ale na dlzku mu bolo male ovela skor, ved 13kg nema este ani teraz 😀 ...mne sa zdali niektore tie sedacky velmi tvrde, nakoniec sme nasli fajnu...ako mozem poradit, tak si skus najprv v reali pozriet aka je kvalita, napr, v nejakom obchode a nekup len podla obrazku 😉

bolulka - tak sa blyska na lepsie casy? 🙂

oroslanovci
14. mar 2008

ozaj, buduci tyzden, vlastne uz od zajtra sa budem vyskytovat v DK, takze mozno niektoru z vas stretnem, hlavne asi tretulku, pretoze sa budeme pohybovat na Brezovci.

My sme tiez kupovali autosedacku ovela skor, neviem si predstavit 13 kg dieta vo vajicku, a hlavne nasmu malemu to potom uz ani nerobilo dobre, nohy na plafone, cuvanie, zacal nam z toho blinkat. Ked sme kupili novu (zatial ale len do 18 kg kvoli polohovaniu, tie do 36 kg sa uz nedaju) hned mu to preslo.

bolulka
14. mar 2008

tretulka, 😒 ja uz nicomu neverim.. vsak uz hladame tak dlho... 😔 ja sa sama cudujem, ze nas dokazem este tak dlho izolovat v jednej cimre...

oroslanovci
14. mar 2008

bolulka a aky velky byt hladate a kde?

bolulka
14. mar 2008

oro, vsak to nie je tvoja vina... mne inak vavkina rada nevadila. len som sa isto velmi zlakla... 😉 (inak na tej pohotovosti mi povedali isto iba to- ze ked ju vcera dr. videla, nie je o com a mam si k nej na druhy den dojst)

a vobec si to neber za vinu...

bolulka
14. mar 2008

v kubine 1-2 izbovy.. preco?

bolulka
14. mar 2008

oro, aj my byvame na brezovci 😉

no kedy pojdeme von zatial netusime.. ale ked prides daj vediet... 😉

tretulka
14. mar 2008

oro, no mozno sa naozaj stretne Marosko s Martinkom 😉 , pokecaju...ale ak bude taketo uzasne pocasie, tak neviem...kym bol maly chodili sme von za kazdeho pocasia, ale teraz ho udrzat v kociku a nedajboze pod igelitom, ked prsi 😒 ...nepredstavitelne...ale ved nas mozte prist aj pozriet 😉 , uvidis obrazok na zivo 😀

oroslanovci
14. mar 2008

no ja pridem do DK zajtra, ale kedze nasi nemaju net, nemam sa ani ako ozvat. Ja viem, ze byvas na Brezovci, raz si mi posielala IP, neviem ci si spominas. Len tak sa pytam na ten byt, nasi tiez hladaju 2-izbovy, ale je to marne. Chceli by ostat na Brezovci, ale tam sa po 2-izbovych bytoch asi zlahla zem. No, kedze Vam len dnes dali ATB, tak sa veru vonku tak rychlo nedostanes, urcite ani buduci tyzden nie, ale zasa, nie je sa kde ponahlat, aj tak ma byt vraj skaredo.

oroslanovci
14. mar 2008

no, dufam, ze sa to pocasie umudri, lebo potom to bude u nasich vyzerat ako krotenie divej zveri, ked maly nebude moct ist von. pozriet by sme aj prisli, ale obavam sa, ze keby som videla ten obrazok nazivo, tak odidem od vas so stenou na chrbte, pripadne budes mat detasovane pracovisko v BA.

veronika13
14. mar 2008

oro, ta sedačka čo som vložila fotku, tak sa dá polohovať 😉 schválne som chcela takú, lebo malý v aute často zaspí a spinkať so zvesenou hlavou som ho nechcela nechať

oroslanovci
14. mar 2008

veronika, vyzera dobre, ked sme kupovali my, tak sme najprv pozerali tiez do 36 kg, ale natrafili sme len na take, ze sa im dala polohovat opierka hlavy a chrbat tak maximalne o jeden zub, co sa mi zdalo malo, kedze maly casto vrackal, chcela som, aby sa dala sklonit poriadne. A to sme vtedy obehli aj Martin aj Kubin, uz som sa zmierila aj s tym, ze obetujem aj viac penazi, len nech taku najdem, ale akosi to bolo marne a v obchodoch na mna vyvalovali oci, ze som velmi narocna. Ale tato sa mi fakt pozdava.

anicka
14. mar 2008

boluka: dnes som na Vás myslela a držala palčeky, aby to u Dr. dobre dopadlo. Má sa už Klaudia lepšie? 😕

Kočky idem Vás poprosiť o názor (radu). Vešmi sa teším, že v Parku začali robiť to kupkanie s malými detičkami. Vždy keď o tom dávali v telke nejakú reportáž tak mi prišlo ľúto, že nebývam v Blave a nemožem takéto kupkanie zrealizovať s mojim dieťatkom. Je super, že to kupaknie tu je len momentálne mám dilemu kedy zobrať našu Maťku prvý krát do bázenu. Hovoria, že je lepšie čím skôr, lebo že väčši detičky sa potom boja vodoy. Ja by som ju najradšej zobrala hneď, ale mám obrovský strach, že ochorie. Na druhej strane mám kamošku, ktorá bola v utorok na kupkaní so synom, ktorý je len o týžden starší od našej Maťky a veľmi si to pochvalovala a uhovára ma, aby som šla s ňou.

Takže kedy podľa Vás ísť? Hneď, alebo počkať kým bude trošku väčšia? Vopred ď za odpovede. 🙂 😉

oroslanovci
14. mar 2008

No anička, ja by som počkala ešte, aspoň kým nebude mať maličká tri mesiace, možno ešte viac, ja som tam s malým bola (samozrejme nie teraz), ale mne sa to zdá dosť studená voda pre také malé bábo ako je Maťka.

bolulka
14. mar 2008

anicka, ja by som sa tiez bala.. to ti verim.. aj teraz sa bojim ist.. no nie teraz 😀 ale myslim v takomto veku 😅 😀

no co by som ti poradila? zacat pomalicky otuzovat malicku a az potom sa tam vybrat 😉 citala som v mame a ja ze je to prospesne pre dietatko.. ale mozno nie take malinkate miminko. skus nieco pohladat na netiku. 😉

bolulka
15. mar 2008

ahojte dievcata, teploty nam uz v noci nevystupili az doteraz... 🙂 ale trapi ma este jedna vec.. stale nechce papat... zacne jej vobec niekedy chutit? 😕 ja uz mam pocit, ze nikdy 😔

alebo zeby na ten druhy - treti den po ATB? 😕

bayka
15. mar 2008

ahojte kocky,tak som tu uz davno nebola ale viete praca ... ja len by som chcela povzbudit Anicku a aj ine kocky keby sa nevedeli rozhodnut ci ist s mimcom na plavanie do Parku tak si myslim, ze cim prv tak lepsie ... najmladsie babatko tam mali 5 tyzdnove a pokial male nema zdravotne problemy tak sa ani nemusite bat, ze by ochorelo ... skor naopak, posilni sa mu imunita otuzovanim ...

v utorok bola aj sestra s Adamkom a poviem vam, maly bol asi troska v soku mozno z vody alebo aj z tolko ludi a deticiek okolo seba ... tak sa len troska poclapkal a potom v kociku preplakal az k spanku, tak dufame ze nabuduce to uz bude lepsie ... mala som tam aj kolegynu so syncekom (8 tyzdnov) a ten si to zas uzival ... vobec sa nebal vody ani neplakal ...

takze moj skromny zaver ... cim prv tym lepsie, kym si babo neuvedomuje este tak moc tie veci okolo a nebojte sa voda je teplucka 29 stupnov a aj mimo vody je teplo ... v porovnani s normalnou plavarnou hotove termalko 😉

bolulka a tebe drzkam palceky nech sa uz mala z tych chorob dostane a budete moc aj vy vyskusat kupkanie ... 🙂

bayka
15. mar 2008

kuk do majdiskynho albumu, tam som dala 2 fotky nasho uplakaneho plavca ... som ho normalne nepoznavala, on je inak kludne babo 😉

veronika13
15. mar 2008

neviem, ja by som sa s takým malým bábom ešte bála, predsalen ešte nie je také odolné na toľko ľudí, veď aj sa odporúča kontakt s ostatnými príbuznými až po 6 týždňoch, veď nie vždy sa to tak dá. Až po tých troch mesiacoch by som uvažovala určite 😉

tretulka
16. mar 2008

anicka, ja by som asi tiez este s takym drobcom nesla...ale to je len moj nazor, porad sa s dr. a rozhodnes sa tak , aby bolo pre Matku najlepsie 😉

janulap
16. mar 2008

Ahojte babenky 🙂
Uz som tu davno neboa...akosa mate?
Chcemsa vas nieco opytat.Dufam,ze niekto s tym bude mat skusenost.
Poculi ste o novom zakone,ze pri gynekologickej prehliadke vam ster (ak ste doteraz mali dobre vysledky)zoberu az o 3roky????A zenam nad 64rokov(ak mali tri krat pos ebe dobry ster)viac uz ster nevezmu? 😠 😠 😠 😠 Zakon plati od 1.1.08.
Boli tse niekto od toho 1.1.u gyn??Ako to je?
dakujem,drzkajte sa 🙂

veronika13
16. mar 2008

janulap, tak toto ti neporadím, ale ak vyšiel taký zákon, tak to asi tak bude 😝 alebo potom si asi ten ster musíš zaplatiť... neviem

bolulka
16. mar 2008

janulap, to nemyslia vazne.. vsak pri dnesnych diagnozach rakoviny krcka maternice? 😠

janulap
16. mar 2008

No baby,asi je o tak....ksuste si kliknut na toto
http://www.mynet.sk/reset/rst_files/0000/1mkP8k...

tretulka
16. mar 2008

janulap, no ja neviem, ale bola som na preventivke po roku teraz vo februari, ster mi vzali a dr. nespominal ziadne zmeny, akurat, ze uz Ti gyn. neda urobit krvne testy, tie Ti v ramci preventicky urobi obvodny lekar

bolulka
16. mar 2008

no tretulka, teraz kolko ti ich uz spravili je otazne? 🙂 tam pisu ze po dvoch negativnych sa spravia taketo trojrocne odchylky.. a mozno tie dva zacinaju merat od tohto roka - to znamena, ze tretulka este jeden ster napr...

veronika13
17. mar 2008

bolulka, tiež som to tak pochopila

tretulka
17. mar 2008

bolulka, dakujem za vysvetlenie 😀 , mozno sa zdam nechapava 😎 ...ved som tam pisala, ze ma dr, neupozornil na tuto novinku, ze hej moja mila, este jedno vysetrenie Ti urobin ma buduci rok a ak budes ok, potom uz nie

bolulka
17. mar 2008

tretulka, teraz naozaj nechapem ako si to myslela 😅

tretulka
17. mar 2008

bolulka, neriesme to 😉 ...mozno som to ja zle pochopila, zeby to pocasie na mna vplyvalo? je hnusne, maly spi, boli sme dne na alergologii, ale sme sa celkom rychlo vybavili, cakali sme len 1,5hodinu 🙂...ako sa ma Klaudi, uz je dobre?