Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
27. sep 2007

ja som bola u Hasprovej a presla k Hrudovi - az som nechapala ten uplne iny pristup (az u neho som zistila, ze vysetrenie nemusi boliet a viest dokonca az ku krvacaniu ... 😕 😠 😠 😠 😠 )

teraz som maximalne spokojna... u neho ma kazda zienka, ktoru poznam, pocit, ze je jedina na svete - taku starostlivost a pozornost venuje... 😉

janulap
27. sep 2007

Ahoj anicka 😉
Ako vam zavidim tie brušula,aj ja este chceeeeeem ☹ 😕 😕

anicka
27. sep 2007

no janulap, tak keď chceš musíš len mužíčkovi povedať 🙂

anicka
27. sep 2007

Včera som stretla tretulku, super kočka. Pokeckali sme spolu asi pol hodinky. 🙂 Mali by sme zorganizovať to stretko. 🙂

Včera prišla reč aj na kočík. Ja som sa vyhovorila, že mám pocit, že ešte stále máme čas. 🙂 Asi by som sa pomaly mala po nejakom poobzerať. 😀 Lubecka vy už máte kočík?

anicka
27. sep 2007

Kde ste? Mne je tu samej smutno. 😢

lubecka
27. sep 2007

Anicka, akosi mam robotu, nestiham 😒
pozrela osm si tvoj album.. do porodnice mam aj ja nachystanu taku istu supravu ako ty 😀 .. to bolo prva vec co som si kupila minuly tyzden...
Kocik, nemam, planujem ist na nakupy po dusickach do POlska... boli sme pred mesiacom a mali super vyber kocikov.. aj postielku tam idem kupit, s matracom , odsuvatelnou bocnou stranou, polohovatelne lozko za 1700, tu v DK len obycajna, bez matraca stoji 2500..

lubecka
27. sep 2007

jaj, zabudla som, ja mam 24rokov 😉

tretulka
27. sep 2007

anicka - dakujem 😵 ... mala by som napisat o iste a nebolo by to len zo slusnosti 🙂

videla som jednu maminku s kocikom z Polska, krasna trojkolka, este krajsia farba, super...aj ja sa chystam do Polska, tak ma mozno tie kociky navnadia aj na sestricku pre Martinka 😉 😀

janulap
27. sep 2007

Anicka,ja to muzovi hovorim uz rok,ale on zaujal poziciu mrtveho brouka 😠 😠 😠

nikuliq_
27. sep 2007

jej ahojte, ja to tu zanedbávam ☹

anicka
28. sep 2007

lubecka: tie "nestíhačky" v robote poznám ☹ u nás je to najhoršie na začiatku a na konci mesiaca - takže práve teraz ☹ (preto som tu už o šiestej ráno) 😉
aj u mňa to bolo prvé, čo som si kúpila. 🙂 Hneď ako sme zistili, že čakáme drobčeka - neodolala som. 😉
Ja sa na ten kočík tiež chystám do Poľska. Tak koncom októbra začiatkom decembra. Postieľku nám sľúbili švagrovci a matrac mám odložený ešte z predchádzajúcej roboty. 🙂 A tie ceny Kubín a Poško, veď je to len 50 km a tie cenové rozdiely sú astronomické. 😕 😕 😕

tretulka: aj ja ďakujem 😉 😀. No ak tie kočíky navnadia, tak potom daj vedieť, že budete štyria 😉 🙂

lubecka
28. sep 2007

anicka, ty si tu uz od siestej .. no teda!
ja mam dnes tazky den, vcera sme mali v robote akciu, prisla som domov o pol noci..tak som unavena, ale dobre som sa zabavila a doreagovala, vlastne je to moja posledna akcia v robote, ak ma na dalsie uz nepozvu... 😀
muz sa na mna hneva 😀 ze som prisla tak neskoro...
my do Polska chcem ist zaciatkom novembra, lebo pre dusickami to tam bude preplnene ludmi a same vence...
my mame v rodine tiez putovnu postielku 😉 ale teraz maju aj ini male dieta tak ju potrebuju a jednu budem mat od strynkej ak mi pozicia tak ta bude u nasich , ked tam prespavame aby male malo svoje miesto...
no tie fofry, zachvilu ideme na vystavu na Ukrajinu a ja nestiham katalogy robit, tak teraz mam take perne obdobie..

tretulka
28. sep 2007

anicka - to vies, ze ak budeme cakat babo, tak sa pochvalim, ale myslim, ze este chvilku pockame 😉 , potom budu este krajsie kociky 😀 😀 😀

anicka
28. sep 2007

tretulka: 😀 😀 😀 tie kočíky sú podstatné. 😉 Keby si ma videla, normálne som sa z chuti zasmiala, kolega si bude myslieť že mi šibe, keď sa smejem už aj pri robote 🙂

anicka
28. sep 2007

lubecka, vieš radšej tu budem od šiestej ako mám byť v piatok ešte o štvrtej v robote 🙂
tak Ty si včera žúrovala 🙂 je super, že si sa mohla zabaviť a odreagovať. 🙂 a mužíček to hádam nejako pochopí.
S tým Poľskom a dušičkami máš pravdu aj ja tam pôjdem až po nich.

tretulka
28. sep 2007

anicka - samozrejme, ved nech sa Lenocke dobre spinka v kociku 😀 😀 😀 ...ale nie, srandujem...Martinko zaspinkal, ja idem nieco ukuchtit...prajem pekny dnik 🙂

anicka
28. sep 2007

tretulka: aj Tebe pekný dníček. 😉

bolulka
28. sep 2007

kto to tu chcel vediet o stolicke nieco? uz mi prisla - je uplne super... 🙂

anicka
28. sep 2007

bolulka tak ju šupni na chvíľu do albumu, nech sa inšpirujem. 🙂

majdiska
28. sep 2007

ahojte kočky 🙂. píšem po dlhom čase, pretože som bola od 20. 9. v nemocnici. dnes ma pustili. 20.9 som začala krvácať, a nevedela som čo to je. bola som v kľude a zničoho nič sa to stalo. zobrali ma do nemocnice a už som otvorená na 3 cm. môj drobček bol každý deň na záznamoch, a smiali sa z neho aké je hyperaktívne, že či sa pri ňom aj vyspím 😀 . na zázname buď kopalo do toho zariadenia alebo sa mu čkalo, že to bolo počuť na celú chodbu. a pekne sa vrtelo - doktori vraveli že mám ukážkový záznam. až na tie prietoky, sú slabšie a beriem na ne tablety. a pomerali mi ho. vyzerá už na 38 až 39 týždeň a váži už skoro 3700 g. a to som len v 37 týždni 😉 . kontrolu mám budúcu stredu, ale už mi navrhujú pôrod, lebo bude ešte väčšie. že sa ešte dohodneme. ale ja si myslím, že znova skončím v nemocnici. 😒

anicka
28. sep 2007

majdiska ahoj už si mi chýbala 🙂 Tá nemocnica ma mrzí. 😢 Budem Ti držať palčeky, aby Drobček ostal ešte chvíľku v brušku a až potom sa pýtal na svet. Asi je už nedočkavý a chce Ťa vidieť 🙂

majdiska
28. sep 2007

no maličké zvedané moc nie je 🙂 . všetci sa smejú že ho nechcem pustiť von. kontrakcie žiadne nemám, a drobčeka neuveriteľne baví písanie nohou po mojom rebre 😉 . dokonca sa pretláčalo s mojou sestrou, keď mu nožička trčala na brušku 😀 . vyhrala sestra ale ani ono to vzdať tak skoro nechcelo. ale aspoň som si zistila, aký je kto doktor. 😀 Celkom dobrý bol dr. Tholt, dr. Hruda - aj sa človek dačo od nich dozvedel. z doktoriek to bola dr. Starovecká. čo sa týka pôrodu dostala som strach, lebo spolubývajúca rodila od 10 h - do 18 h bez EDU, a dosť kričala. potom si z nej uťahovali. takže som si hneď dorobila vyšetrenia na EDU, a bez nej ani na krok 😉 .
môj manžel je zo mňa nervózny, nechce ma doma - iba si pomládenčil keď ma nebolo. nech vydrží do stredy, aj tak si ma tam nehajú. mama mi vravela že to tak robia, aby tam nemali ľudí dlho, tak to na chvíľu prerušia a znovu ich berú nazad, ak do vtedy neporodia. 😉

bolulka
28. sep 2007

majdiska, to bola ta zena na dvojke, ked ste ju culi kricat? ci to az zo stvorky ju bolo pocut 😀 ty ale ja celkom nechapem ako to musi niektore boliet, ked tak kricia - ja som tiez jednu pocula - ale nieco strasneeee... no ja som veru nekricala, len som na konci tak nahlas dychala, ze ma asi az na jednotke bolo pocut 😀 😀 😀

majdiska
28. sep 2007

no bolo ju počuť zo štvorky. pomaly sa otvárala - keď išla rodiť bola len na 1,5 cm. no to vzdychanie znie úžasne 😀 , keby niekto otvoril dvere asi by si niečo pomyslel - či sa tam ešte niečo nedorába na drobcoch 😀 😀 😀 no ktovie, či aj ja nebudem vrešťať ako paviján. ale inač, tento týždeň sa v DK rodili samé baby 😉

anicka
28. sep 2007

Kočky to koľko je tam tých miestností na rodenie? 😕 Ja som tam ešte nebola ☹
To budem počuť ako tam niekto vedľa mňa kričí? 😕Prípadne to bude tak počuť aj mňa? 😕
boluka asi kričali hlavne tie, čo nemali epidurálku. ☹ Lebo to už by bola bieda, keby ženy kričali aj s epidurárlkou. ☹ Ty si rodila s ňou však? Ja som ju najprv nechcela, ale už mi lepí takže asi si ju dám.

holubok
28. sep 2007

ja som v tu noc rodila ako stvrta,takze som tych vykrikov pocula az,az.Ale hlavne kricala jedna baba a vtedy som sa naozaj vystrasila 😲 ,potom sa nam aj ospravedlnovala,ze nemohla inak 🙂

majdiska
28. sep 2007

no miestností je tam trojo. jednotka a dvojka boli také modernejšie, trojka tiež moderná, ale posteľ bola troška horšia. jednotka je hneď vedľa miestnosti, kde robia s bábätkami. ale čo som počula baby, po cisárskom reze tak vraveli, že tím je tam perfektne zohraný, klape im to ako hodinky. 😉 jedna rodila s epidurálom a pochvaľovala si, takže tie bolesti až také neboli. ono vraj tie kontrakcie na začiatku bolia, ale potom začne pôsobiť epidurál a už to necítiť, len kontrakcie bez bolesti 😉 . tak sa utešujem 😉 potom dám vedieť keď budem mať potom 😀 . ale ako sa vraví po bitke je každý generál 🙂

anicka
28. sep 2007

majdiska: ale každá rada je drahá 🙂 budem vďačná za akúkoľvek informáciu o priebehu pôrodu. 😉 Aké vyšetrenia Ti robili kvôli epidurálke?

majdiska
28. sep 2007

no bola som na EKG - mávala som aritmie, ale robia sa vždy. potom mi brali krv - ale to keď som ležala, ale to robia na príjmovej ambulancii - tam kde je sono. a potom som bola na anesteziologickej ambulancii /vyplníš taký dotazník, a oni ti napíšu odporúčanie. ja som dostala také, že som riziková pacientka kvôli početným SVES, ale môžem dostať EDU/- to ako pôjdeš na cukor ku dr. Fedorovej - tak ďalej ku dr. Kapralčíkovi. a v prvom rade ti to musí napísať doktorka do tehotenskej knižky. tu v DK EDU stojí 2500 sk, a v cene je i otec pri pôrode /alebo hocikto iný/ a prvá fotka /vraj, ale to neviem na isto/ 😉

anicka
28. sep 2007

majdiska: si poklad 🙂 ďakujem za info 😉 Nevedela som, že robia aj prvú fotku 😕