Nevera, rozchody a odpustenia

vlnkazblnka
3. máj 2009

Nevera, rozchody a odpustenia

bubatinko
3. máj 2009

no mas to tazke, myslim ze ked znova zacinate mali by ste si sadnut a povedat si co vas tazi na dusi.... proste cisty stol mat povedat takto a takto si to predstavujem este raz sklames a koniec abo tak, proste ako t ocitis teraz musis byt silna lebo rozhodujes aj za to male co mas pod srdieckom.... proste uz si skoro mama a tak sa musis aj spravat... nebude to lahke ale ked si vycistite pole a zacnete naozaj od zaciatku tak mu musis doverovat ty ho poznas najlepie aby si po rozhovore zistila ci to mysli vazne a naozaj na to co bolo zabudnete a pojdete spolu dalej... vela stastia prajem 😉

vlnkazblnka
autor
4. máj 2009

Dakujem Bubatinko... Stol sme "vycistili"... a teraz je to zvlastne...randime ako na zaciatku🙂
a ja pomaly naberam istotu ze som sa rozhodla spravne🙂 dakujem...

bubatinko
4. máj 2009

neboj bude to dobre pomaly sa to vstrebe a bude to fajn..... teraz sa hlavne teste s babatka vela stastia prajem vasej rodinke

mirka414
4. máj 2009

u mna plati jedno neveru neodpustam,to jednoducho neviem,ale tvoja situacia je zamotana koli tvojmu babetku.ja som rodila sama moj sa trosku zlakol a nechal nas vtom samych .po case som mu isla ukazat malinku a viac nas nepustil prec a sme krasna rodinka,ja som dala druhu sancu a nelutujem,ale u nas vtom nebola nikdy ina zena,ale skor reci takz.priatelov proti mne cudzinke.ak sa presto dokazes povzniest a nevytiahnes to proti nemu pri kazdej hadke tak to skuste je to len na vas troch pre dobro dietatka by som to skusila,ale je tu stale zena dokaze odpustit,ale nikdy nezabudne,ze odpustila...to tam bude stale.vela stasticka prajem.

lucaska
4. máj 2009

bude to asi trosku tazke, lebo teraz randite ako na zaciatku, uzivate si ale budes taka silna a nevyhodis mu to na oci pri prvej hadke......?? odpustila si mu ale urcite si nezabudla, oklamana a podvedena zena nikdy nezabuda....

belanka
11. máj 2009

ja som neveru zažila.ešte k tomu ma podvádzal s mojou najlepšou kamarátkou.odpustila som,ale nezabudla.nedokázala som už plne dôverovať.stále som pochybovala.uprosil ma,zasnúbili sme sa a po roku rozišli.oni sa dali dokopy a teraz som aj rada.vlastne mi pomohli.teraz sa mám dobre a svojmu manželovi plne dôverujem.chce to naozaj veľa síl.nie je to jednoduché.a keď je "v hre"aj dieťatko,ide do tuhého.držím palce,aby ste to spolu prekonali.ja som to nedokázala.

digysa
15. máj 2009

Nevera...este ma zatial nepodviedol (aspon o tom neviem). Ale, ak by to urobil, tak by som mu urcite dala este jednu sancu...pokial by ju samozrejme chcel. Urcite by som asi cely zivot mala pochybnosti...ale myslim, ze aj s tymi pochybnostami sa da mat plnohodnotny vztah. Akurat by som odporucala priatela/otca/manzela viac kontrolovat. A ak by sa mu to nepacilo, tak by som mu pripomenula, ze mam na to dovod.

Ale vlnkazblnka pise, ze sa dohodli, ze sa uz o tom nebudu bavit...no myslim, ze to sa neda. To je ako pri vymienani ziarovky. Ak raz dostanes elektricky sok, tak uz si vzdy budes davat pozor, ci je elektrina vypnuta a overis si to na spinaci. Tak isto je to aj v zivote....ak pojde napr. na nejaku dlhsiu pracovnu cestu, alebo von s kamaratmi a budes sa ho viac detailov pytat.....myslim, ze by nemal odporovat a na vsetko ti odpovedat, ak ta neklame. 😎

macka01
17. máj 2009

Urobiť správne rozhodnutie v správny čas je vždy veľmi ťažké,nájsť silu na odpustenie ,to chce guráž.A pochybnosti zostanu asi nadľho.Treba ti dufať,že si sa rozhodla správne aj kôli miminku ktoré čakáte.Veľa síl

mata25
17. máj 2009

dufam, ze si sa rozhodla spravne. ja som po podobnom zazitku, ale moj manzel mal "iba sex" bez vztahu. doma mame rocneho syna, tiez som mu dala sancu a dufam, ze sa to nebude viac opakovat. vies kazdemu sa dobre hovori co by robil pokial sa neocitne v takej situacii. ja som tiez mavala volakedy davno jasno v tom ze by som neveru neodpustila, ale teraz viem, ze to naozaj zalezi na okolnostiach. drzim ti palce.

vlnkazblnka
autor
11. júl 2009

dakujem vsetkym.... povzbudzovalo ma to... teraz hladam silu sama v sebe... uz je trosku lepsie...aj ked neviem co este bude... pred dvoma tyzdnami som vztah ukoncila....zacinalo to byt divne...a ja som nevedela preco...potom som sa dozvedela ze to taha na dve strany... myslim si v kutiku duse, ze je poblazneny tou malodu holkou / predsa len desat rokov je desat rokov/ proste neodolal.... neviem ci som spravila spravne voci dietatku, ktoré cakam... a poslala som ho prec, to pomyslenie, ze nebude mat otca.... no ja ho uz neznesiem pri sebe..´ten pocit ze ma klamal a este ako... tie herecke vlohy by som do neho nikdy nepovedala...
kamarati sa od neho odvracaju...ale ku podivu mu to nevadi... vsetci mi vravia, ze vraj sa to stane...vraj chlap sa zlakne zodpovednosti a ak ma moznost ujst trebars aj s nejakou inou... tak to spravi... ale potom sa vracia naspat ked sa male narodi.... som zla matka ak mam pocit ze to co spravil je absolutne moralne dno, a na zaklade tohto ho nemam chut pustit k dietatku i ked ma na to ako biologicky otec pravo? som v koncoch... spytujem sa samej seba co som to vlastne spravila.... ved som pripravila svojmu dietatu zivot bez otca... aj ked to bol vlastne on... len neviem preco to vnimam tak negativne ja...je to cele divne... mozno je prilis skoro zaoberat sa takymito otazkami...cas ukaze spravne riesenie...len mozno rada...ak niektora z vas riesila nieco podobne...

mirka414
11. júl 2009

vlnkazblnka,nie si zla matka,to nevrav ty si nezlihala!!musim povedat,ze o strachu,ked ma byt chlap otcom viem svoje podla mojho,ten sa tak navyvadzal,ale vraj taky co najviac pred narodenim vyvadzaju su vraj najlepsi otcovia,co v nasom pripade plati doslova a do pismena,moj je super otec.
nemusis tvoje babko pripravit o otca,ved mu mozes dovolit si plnit otcovske povinnosti,ale vy uz nemusite byt spolu a to dieta raz urcite oceni.

vlnkazblnka
autor
12. júl 2009

ahoj Mirka, dakujem...dufam ze bude zo mna dobra mamina...aj ked to bude pre mna dilema....asi je naozaj este skoro zaoberat sa tym, ci ho pustim alebo nepustim k malemu zazraku... to uvidim neskor...kazdopadne sa chcem rozhodnut spravne...je to pre mna cele este sok...este stale sa bojim vziat realitu vazne... no kazdym dnom si vravim, ze bude lepsie...hlavne nech je to male v poriadku a ostatne vyriesi cas...chcela by som vsetko toto trapenie mat uz za sebou, i ked uznavam, ze este som nepresla vsetkymi fazami... este stale v kutiku duse verim, ze ten moj sa spamata...ved sa nepozname mesiac...ved chodili sme spolu sest rokov... hadam aj pre neho ten cas nieco znamena....kiezby🙂

danu
12. júl 2009

sonatereza • 23. máj 2009 o 07:42
Ako odpustiť a vyrovnať sa s klamstvami bývalého manžela ? Ako zlikvidovať v sebe ten strašný hnev ked ho vidím a premocť sa aby som mu nevyškriabala oči ?Keď ho nevidím je všetko OK, ale keď sa stretneme na súde a počujem ako nehorázne klame, tak sa z toho ešte dva týždne neviem spamatať.

natinka33 • 23. máj 2009 o 08:37
sonatereza - neviem ako to funguje u inych ja som na to potrebovala len cas,aby som sa dokazala nad to povzniest.Viem,presne ako sa citis...mne raz jedna pani povedala,ze ja som cestna a to iste ocakavam od inych ludi a kedze nie vsetci su taki tazko sa mi s tym vyrovnava.Soni to potrebuje len cas,skus mysliet na nieco pekne,ak mate deticky venuj sa im,chodievaj viac medzi ludi a ak sa da snaz sa mu vyhybat.. 😉

inkinka • 23. máj 2009 o 10:31
ahoj sonatereza prebolí to časom a aj keď sa ti teraz možno zdá, že je to strašne ťažké, v ďalšom vzťahu zistíš, čo všetko si sa naučila a dosť ti to bude pomáhať. Svoje draho nadobudnuté skúsenosti využiješ. Inak páči sa mi, že chceš so svojím hnevom aktívne bojovať , no mne pomohlo, že som sa na veci skúsila pozerať z nadhľadu, človek sa nesmie brať príliš vážne 😉

lucaska • 1d • 25. máj 2009 o 21:09
ja si myslim ze to chcela len cas, a vsetko brat s rezervou................ 😉

misi33 • snž • 26. máj 2009 o 09:48
sonatereza presne viem,co citis....

ja som uz tri roky po rozvode a este stale sa viem vytocit ale je to coraz zriedkavejsie. Snaz sa venovat niecomu aby si nemala tolko prilezitosti sa s tym,resp. s nim zaoberat.Ale viem,ze sa to dobre hovori.Cas tomu pomoze asi najviac. 🙂

sprite • 2. jún 2009 o 13:12
je asi pravda,že čas tomu najlepšie pomôže.Plus mať vlastný život,nájsť spriaznené duše a potom sa len uškrnúť nad jeho úbohosťou.Alebo si nájsť rôzne formy odreagovania sa-pohyb...lepšie ako mu nabudúce oči vyškriabať 🙂 🙂 Inak je to smutné,ked to dvom ľudom nevyjde,taká facka od života.Ale platí staré známe:čo ťa nezabije posilní..

sonatereza • 2. jún 2009 o 15:55
Vlastný život mám a aj tie spriaznené duše.
Lenže, celý čas so mnou bojoval o styk s deťmi - ale len on, ja som súhlasila takmer so všetkým . Chceš mať deti každý druhý víkend, maj si, chceš ich mať celý mesiac cez prázdniny, OK si ich otec. Bola podpísaná rodičovská dohoda, schválená súdom a .....akokeby uťalo, nevidel deti už tretí mesiac, len pošle výživné. Na súde klame že sa s nimi stýka, dáva im vreckové - jednoducho nehorázne klamstvá.
Ani si neviete predstaviť ako si musím dávať pozor na ústa aby som pred deťmi nepovedala na neho niečo nelichotivé, doslova si hryziem do jazyka. Je mi ľuto tých detí ako na neho čakajú, vždy zbalené a vždy sklamané. Okrem výživného od neho nevidia nič, žiadne darčeky, žiadne výlety, jednoducho nič.

inkinka • 2. jún 2009 o 16:22
sonatereza, nabudúce už deti nechystaj. Keby prišiel, za chvíľu máte zbalené, nech počká.

gabika53 • 11. jún 2009 o 22:10
sonatereza, to je bohužiaľ časté...môjho Tomina si síce bývalý odvezie každú druhú sobotu, ale k jeho mame...on totiž býva inde, vytvoril si novú rodinku a Tomáška k nim nikdy nezavolal a ani tam malý nespal/ po rozvode máme asi 5rokov, už to ani nerátam../na Vianoce mu nič nekúpil to ste mali vidieť malého, aký bol nešťastný, som plakala aj ja, tak mi to došlo ľúto..predstavte si, na 1.sviatok vianočný mali stretko u jeho mamy a deti si tam rozbaľovali darčeky a jeho pokrvný syn /on si zobral ženu s 2 deťmi/ nemal tam nič a tak sa tam strašne tešil...joj ani nechcem na to pomyslieť...a čo povedal na súde? ako mu šetrí/tie peniaze už neexistujú, kúpili si sedačku do nového bytu/ ako mu nachystal posteľ/nie je pravda/ako u nich spáva, v živote tam nespal/má už 10rokov/...najhoršie je, že on si vôbec neuvedomuje, čo to narobí s krehkou detskou dušičkou..nikto nie sme ideálni, ale zodpovednosť za deti musíme niesť..no proste, čo ti poradiť..snáď ako inkinka, nechystaj, keď sa ohlási, potom sa pobalia..a držím palce, presne viem, čo prežívaš, je to moc ťažké na psychiku..držkaj sa a teš sa z krásnych detičiek

didiana333 • 2d, 22tt • Dnes o 16:26
Táto téma mi teda sadla...my sme na tom rovnako...otecko sa nikdy nesnažil so synmi stretávať...posledné mesiace už ani nevolá...ked zavolal pred týždnom,bolo mi to podozrivé,ale hned som zistila čo chcel 😀 zisťoval situaciu v rodine,lebo bývame s novým partnerom a budeme mať bábo...chcel vedieť,kolko máme penazí a co moj priatel robí...chce totiž znížiť výživné... 😀 Toť všetka jeho starosť...mam ale velké šťastie,že synovia su už velkí a sami vidia,ako to skutočne je...cítia ten nezáujem,narodeniny a meniny su u ich otca tabu...vysvedčenia nevidel odkedy sme rozvedení...vianoce ignoruje uplne...raz mi dokonca jeho terajšia manželka odkázala že dostávaju vyživné,tak aby som im darčeky kupila z toho.... 🙂 Tá trúba nechápe že výživné je na bežný život a nie na darčeky....A nenávisť? Tá ma už prešla...ked vedla neho vidím tu jeho stokilovu nadheru s chlpatymi nohami,tak si len pomyslím,že má čo chcel.... 😀 😀 😀

dioliana1 • 4d • Dnes o 16:29
sona teresa, ked takto klame davaj mu pred každou návštevou podpísať papier že ich preberá...tak sa možeš preukazať na sude kolko krát ich prevzal... 😉

dioliana1 • 4d • Dnes o 16:31
ak chceš preukázať súdu ako sa o deti "stará", chod s nimi k psychologovi....

zicon • 1d • Dnes o 18:12
Nuž ale na zníženie výževného ma nárok ak mu klesol plat, a mohol to urobiť aj bez toho, aby zisťoval u Vás situáciu. Takže bol aspoň trocha ohladuplný.

zicon • 1d • Dnes o 18:14
sonatereza nechape a o co sa este sudite??