Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

sharlotta
22. jan 2010

Ahojte. Ja som v stredu mala dostat a este furt nic. Mne takto nemeskala mrcha uz hadam aj dva roky, ja mavam vzdy presne, ale test mi ukazuje len jednu / 😖 Je mozne, aby mi test nic neukazal? 😕

terezicka
22. jan 2010

Pekný večer prajem 🙂
Sharlotta je to možné že si tehu a test nič neukázal, počkaj ešte víkend a testni zas v pondelok, prajem ti aby si potom tam našla dve // 😵 Tuším aj Pipika teraz mala dve // pozdejšie, dobre si pamätám Pipika?
Janka tvoja Anetka má krásne miery. S tým nočným spánkom, no Lucka do 8 mesiacov spávala priam ukážkovo, raz hore, najedla sa a zaspala. Ale potom vyšli prvé zuby a všetko sa pokazilo. Ale je šanca že Anetke idú zúbky. SKús v lekárni kúpiť gél, tak ti dajú viac na výber. M sme mali Clagel a celkom bol fajn...
Kila to je úplne super že R0ke je už taká veľká slečnaa určite potom s druhám drobcom to bude jednoduchšie. A čo sa týka vypísania UM na predpis, tak buď musíš mať známu pediatričku alebo maličké bude mať buď alergiu alebo reflux. Alebo stačí ak máš alergiu ty alebo manžel, dáte pediatričke o tom potvrdenie a môžte mať UM na predpis. Lucka mala napr. reflux, tak preto sme mali Nutrilon AR na predpis.

kila
22. jan 2010

Sharlotta veľmi by som ti prijala aby si bola tehu, ale asi nie si. Mne test ukázal už pred meškaním jasné 2 čiarky. To meškanie môže byť aj z toho že si veľmi praješ byť tehotná, to sa stalo asi každej z nás. Držím ti palce! 😵
Terezka, kvôli UM klamať pediatričke určite nebudem, my nemáme žiadnu alergiu. Keď uzná moje dôvody bude dobre a keď nie bude dobre aj tak. 😉
Pipi a čo na to manžel? 😀

terezicka
22. jan 2010

Kila klamať ani nemôžeš, lebo ona potrebuje mať potvrdenie buď o alergii rodiča alebo dieťaťa. Ale ak budeš kojiť tak bude super, a keď budeš musieť dávať UM tak si určite vyberieš, výber je veľký teraz.

kila
22. jan 2010

Terezka videla som vaše fotky s Rebekou, naozaj sa veľmi podobajú, ako 2 vajíčka. 😅

sharlotta
23. jan 2010

Kila, nepovedala by som, zeby som bola na to nejaka upäta. Sice chcem byt tehotna, ale bola som s tym zmierena, ze sa to nepodari na prvy krat a ze mrchu dostanem, mala som aj krce a vsetko, takze som s tym uplne ratala, ale teraz som zmatena, este nikdy mi tak nemeskali a skor som nervozna z toho, ze chcem vediet na com som, bud ano, alebo nie. Okrem toho mi krce prestali, mne zacinaju take mierne tyzden pred a stupnuju sa az kym nedostanem. A najviac sa bojim, ci to nie je mimomaternicove tehotenstvo a neviem, ci mam ist k doktorke a ci neskoncim na operacke. 😖

kila
23. jan 2010

Sharlotta aj keby to bolo mimomaternicové tehotenstvo test by ukázal 2 čiarky. A možno z toho vykluje naozaj bábo, stalo sa to už aj iným že čiarky sa ukázali neskôr, ale stáva sa to zriedkavo. 😉 Keby sa vám to podarilo na prvý šup, bolo by to super!

sharlotta
23. jan 2010

Tak som tu mrchu konecne dostala.Toto sa mi stalo naposledy, ked som mala 14-15. Mne nikdy nemeska, chodi presne. Ja som s mrchou ratala tak na 90%, nemala som ziadne tehotenske priznaky, ani zvacsene prsia, nic. Ja mam cas, ratam tak do polroka, ze sa nam to podari.Teda dufam. 😉

kila
23. jan 2010

Sharlotta, dúfam že si dostala mrchu v tomto roku posledný krát. 😉 Na začiatku ani žiadne tehu príznaky nebudeš cítiť, aspoň u mňa sa tie príznaky rozbehli vždy len na 6 - 7 tt. Okrem nespavosti a únavy. A to že ti meškala fakt mohlo byť z toho že ste začali snažilkovať, nemusíš byť na to ani nijako zvláštne upätá, stačí keď na to pomyslíš raz denne. 😅 To sme tu asi prežili všetky. Toto je ale len moja skúsenosť. 😅

sharlotta
24. jan 2010

No, viete co sa vcera stalo? Moj brat sa na vianoce zasnubil, svadbu planovali na oktober. Vcera sme sa po dlhom case stretli, lebo bratova frajerka bola na marodke od vianoc, tak nikde nemohla chodit. A tak medzi recou spomenula, ze mala dostat 14.1., tak som jej povedala, nech si pre istotu kupi test, ale vystriedala dvoje antibiotika, tak to moze byt aj z toho. No a o 1.15 rano mi zvoni telefon a tam brat, ze :"Hadaj, co mame na teste?", tak som hned vedela, ze ked vola o stvrt na dve rano, nie je to len tak. Takze moja skorosvagrina je tehotna. 😅 A im sa to podarilo na prvy sup, teda stalo sa to "nehodou". Chapete toto????? 😕 Nie zeby som im to nepriala, ale mam z toho tak trosku depku. Ale tesim sa.

sharlotta
24. jan 2010

No, viete co sa vcera stalo? Moj brat sa na vianoce zasnubil, svadbu planovali na oktober. Vcera sme sa po dlhom case stretli, lebo bratova frajerka bola na marodke od vianoc, tak nikde nemohla chodit. A tak medzi recou spomenula, ze mala dostat 14.1., tak som jej povedala, nech si pre istotu kupi test, ale vystriedala dvoje antibiotika, tak to moze byt aj z toho. No a o 1.15 rano mi zvoni telefon a tam brat, ze :"Hadaj, co mame na teste?", tak som hned vedela, ze ked vola o stvrt na dve rano, nie je to len tak. Takze moja skorosvagrina je tehotna. 😅 A im sa to podarilo na prvy sup, teda stalo sa to "nehodou". Chapete toto????? 😕 Nie zeby som im to nepriala, ale mam z toho tak trosku depku. Ale aj sa tesim s nimi.

kila
24. jan 2010

To je super, budeš teta a možno aj krstná mama 😵 ! A bude aj svadba, fantastické! A na tú svadbu už pôjdeš aj ty s veľkým bruškom! 😉

mirka20
24. jan 2010

ahojte 🙂
sharlott, mrzi ma, ze to teraz nevyslo, ale nabuduce to uz urcite budu 2// 😉 a gratulujem bratovi.
kila, mozno sa nenazdas a druhe budes kojit jedna radost a ziadnu um nebudes musiet riesit. ved reka uz bude vacsia , samostatnejsia...
janka, mozno je to horsie spanie zo zubkov. nasa rebeka krasne spavala do 4 mesiacov a potom zacali ist zubky a uz to bolo z noci na noc len horsie. a tiez sme sa vzdy museli kojit. a urcite to nebolo hladom, ale len tym, ze sa potrebovala ukludnit. tak ti len prajem vela sil, aby si to zvladla a vydrzala. ono sa to raz zlepsi 😉 teda u nas to nie je ideal ani teraz, ale ved raz musi prespat noc 😵
my sme tu mali cez vikend svagrovcov. super bolo. zas sme si porovnali so svagrinou bruska, povymienali info o nasom stave, ja som ju poucila o porode. proste bolo fajn. a vcera som po veeeeeeelmi dlhej dobe bola vonku bez malej - boli sme s jankom u kamarata na oslave.bolo super. take vypnutie. aj ked som cely vecer pozerala na mobil, ze ci nevola svokor, ze malu nezvlada. ale zvladli to bravurne, aj ked rebeka bola 2krat hore a chcela ma, ale bola som akoze na wc, tak zalahla a bolo 🙂

sharlotta
24. jan 2010

🙂 Dakujem baby za povzbudenie.

vejinka
24. jan 2010

ahojte dievcata...zasa som tu nebola dlho ale aspom vas pozdravim a prajem vytuzene dve palicky 😉
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

terezicka
24. jan 2010

Ahojte, tak my sme strávili skoro celý víkend u našich. Pôvodný plán bol síce kus iný, ale človek mieni a Pán Boh mení... Včera sme mali síť k našim až podvečer, ale sestre sa zhoršil stav tak doobedu ju išiel ocino odviezť do nemocnice tak sme s Luckou ešte pred 10-tou bežali k nim aby sme sa s ňou stihli rozlúčiť. Chúďatko taká bola z toho nešťastná, lebo sa cítila dobre len krvný obraz niečo iné prezrádzal... Ale potom sme tam aj tak zostali lebo ocino mal narodky tak sme to trochu oslávili...
Lucka sa mi dnes vyhádzala na brušku, najprv som nevedela z čoho ale potom mi asi došlo - včera bol 10-ty deň od očkovania tak asi z toho. Teplotu nemá a dúfam že ani mať nebude.
Mirka ako ti je dobre keď si máš s kým porovnávať bruško, ak sa stane zázrak tak by sme mohli aspoň nejaký mesiac tehuľkovať aj spolu 😀 A super keď svokor rebeku tak pekne zvládol...
Sharlotta teš sa z bábätka čo bude mať brat, ty budeš mať len o niečo mladšie ako to jeho a budete môcť spolu chodiť kočíkovať 🙂

terezicka
24. jan 2010

Teda Vejinka 🙂 Aké milé, síce ešte menej viditeľné prekvapenie, ale zdá sa že je tam 😵 Gratulujeme a prajeme príjemný priebeh 😵

vejinka
24. jan 2010

terez uvidime co z toho bude...zajtra robim posledny a sup dokimu 😉 ten posledny je v piatok rano robeny

pahu
25. jan 2010

Caute baby 😀
Teeeda, uz cakate 2.miminko a ja furt nic? Asi sa musime zacat viac doma snazit 😀
Sharlotta, aj ty uz ides na to??? 😉 Tusim som musela pockat az na teba, no som zvedfava 😵

meliska
25. jan 2010

jeeej sharlotta, tak Bladko bude tato? to je skvele... a ty neboj, druha supa to isti, viem o com hovorim 😀 a drzim palec 😉

sharlotta
25. jan 2010

Hej, Bladko bude tato, teda dufam, ze Boh da a bude vsetko v poriadku. Predsa len je starsi, tak sa patri, aby bol prvy 🙂
Pahu diky, ze si na mna pockala 😉 tfuj, tfuj nam obom.

meliska
25. jan 2010

sharlotta: aspon budes dedit vecicky pre tvoje male, to nie je na skodu 😀 😉

sharlotta
25. jan 2010

No, ja dufam, ze medzi nimi nebude velky rozdiel 😉

pipika
25. jan 2010

Ahojte!
Vejinka, gratulujem! 🙂
Sharlotta, verim tomu, ze do leta budes aj ty tehulka. 😉
Terez, sestre drzim palce, aby uz konecne uzdravela.

vejinka
25. jan 2010

dakujem dakujem uz je v albume aj posledny dnesny testik 😉

vejinka
25. jan 2010

pipika jeeeej ved aj ja ti gratulujem....waaaaaaaaaaaw ani som si narychlo nevsimla 😉

pipika
25. jan 2010

aj ja dakujem 🙂 🙂

sharlotta
25. jan 2010

Jeeeej Vejinka, gratulujem 😵

vejinka
25. jan 2010

dakujem shar 😉

mirka20
25. jan 2010

ahojte 🙂
veji, gratulujem a prajem prijemne a bezproblemove tehulkovanie 😉
pahu, ty zijes? 😅 silno drzim paste, nech si uz aj ty cim skor tehulka a maminka 😉
terez, sestre drzim paste