Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
5. mar 2010

ahojte 🙂
terez, uz sa na vas tesime 😵
my nove nic. rebeka je akcna, ja za nou uz moc nestiham, matusko si kopka,sme nastastie zdravi, takze sa tesime 😵

terezicka
5. mar 2010

Ahojte 🙂
Konečne vyšlo slniečko tak sa tešíme, sme boli vonku doobedu, bola fajne a keď nefúkal vietor tak bolo úplne super. Teraz Lucka spí len som zvedavá dokedy lebo sused tu chvíľami vrčí s motorkou a veľmi to počuť dnuka, tak neviem - neviem či ju to nezobudí. Ale ak hej tak budem veľmi zlostná, budem sa veru veľmi hnevať.
Dnes mi prišli poštou tie plátenky čo som sem dala link, sú veľmi pekné, Lucka ich samozrejme hneď testovala a papučky už potom ani nechcela.
Inak teraz má nejakú mániu s papučami, keď vidí niekoho bosého hneď ho chytá za ruku a musia ísť hľadať papuče. Aj minule jej krstný prišiel do kuchyne bosý, chcel sa najesť ale Lucka do neho toľko tlačila kým sa nešiel obuť do papúč a hneď bol kľud. Zlatá je lebo stále vtedy ukazuje na nohy, vraví pápa ( papuča, topánka ) a ťahá za ruku... 🙂

terezicka
5. mar 2010

Mirka tiež sa tešíme. Len Lucka už asi 2 týždne má soplíky, teda nie že veľa, ale furt chrčí, neviem prečo. Ak jej to neprejde tak s ňou možno budúci týždeň zbehnem k doktorke pre istotu lebo sa mi nezdá že to má až tak dlho.
Ozaj otázka - keď jedia vaše kočky chlebík nechávate im aj kôrku alebo iba tú striedku natretú? Ja Lucka kôrku ešte dávam preč a moja múdra sestra sa minule na mne vyvŕšila že prečo keď už má zuby, nech to je všetko poriadne...

mirka20
6. mar 2010

terez, ja rebeke korku davam. ked je chlebik, tak ju vacsinou vypluje a je len striedku, ale ked jej dam len korku,tak ju pekne papa.
snad lucke nadcha coskoro prejde a uvidime sa 😉

terezicka
6. mar 2010

Mirka možno v tom týždni od 15-teho ak bude všetko ok by sme daktorý deň prišli, ale aj s Marekom takže len tak poobede keď bude aj Janko doma...
Samotnú kôrku Lucka zje iba tak suchú ale nie vždy celú, väčšinou ju pocmúľa a niekde nechá a ja ju náhodou potom nájdem 😅 😀 Len s natretého chlebíka jej ju vždy dávame dolu

terezicka
8. mar 2010

Baby kde ste? 😕
My sme sa ráno zobudili do sniežika 😅 Ale Lucka mala veľkú radosť, keď sme boli vonku tak len po snehu chodila, po suchom v žiadnom prípade 😀

mirka20
9. mar 2010

terez, aj my sme sa vcera vytesovali zo sniezika. teda ja ani moc nie, kedze uz by som rada privitala trochu tepla, ale rebeka sa tesila velmi 😵

terezicka
9. mar 2010

No včera sniežik a dnes všade blato, keďže slniečko krásne svietilo aj včera, aj dnes...Ale kto nám umyje topánky? 😅
Mirka ja už by som tiež chcela jar, nech je nejakých 15°C a pomaličky sa môže aj viac otepľovať 😎

terezicka
10. mar 2010

Ozaj Mirka už si vypísaná na MD? A budúci týždeň by sme mohli teda dobehnúť? Cez týždeň môžme okrem pondelka a štvrtku hocikedy...

mirka20
11. mar 2010

ahojte 🙂
mna uz z toho pocasia sibne 😒 zas nasnezilo, ale asi sa to dlho neudrzi, kedze nemrzne, tak to bude zas clapkanica 😖 ja uz chcem jaaaaar. ale dnes som si spravila radost a poprala som cast veciciek pre matuska. juuuj, je super zas citit lovelu 😵
terez, na materskej som od pondelka 🙂 a buduci tyzden nam vyhovuje. ja s rebekou sme doma stale okrem stredy, ked idem do lc do nemocnice na to poucenie o epiduralke, ale snad do tretej by som sa mala vratit, janko v robote cely tyzden, ale u neho nemozem zarucit, ze skonci nacas. takze kludne pridite kedykolvek. uz sa tesime 😵

meliska
11. mar 2010

ahojte babulky,
ja ma trosku cas, lebo Hanula spinka na mne v satke a spojkojne odfukuje, no a ja som uz aj muffiny upiekla... slaaava po vyse troch mesiacoch som aj nieco v napiekla 😀 😀 😀 sice len velmi rychle a jednoduche ale aj to je pokrok 😀
...dnes poobede sa ideme ockovat, tak sa trosku bojim... no trosku viac 😅 tak nam drzte palce 😉

terezicka
12. mar 2010

Mirka takže buď utorok alebo piatok... Kedy chodí svokor domov v piatok? nebude chcieť Janka na nejakú robotu? Možno radšej vtedy lebo v utorok bude Marek po nočnej... Ale ak nie, tak aj v utorok v pohode prídeme. A až keď sa Lucka vyspí by sme išli z domu, takže až okolo 16-tej alebo neskôr by sme boli u vás.
Meliska ahojky, ako dopadlo očkovanie?

mirka20
13. mar 2010

mel, tak ako ste zvladli ockovanie?
terez, kludne pridite aj v stredu, ked pridete tak neskor (ja ratam, ze najneskor o tretej som doma z lc a navarim a upracem skor, takze v pohode 😉 ). alebo aj piatok. vyberte si datum, kt. vam viac vyhovuje, my sa prisposobime.
ja zacinam byt nervna a riadne podrazdena z rebeky, lebo za nou nestiham a ona je v stadiu, ze chce vsetko robit sama, vsade chce byt a tak. a mam strasne obavy ako pri nasej akcnej slecne budeme zvladat aj druhe dieta 😔 ja viem, ze nejak to zvladneme, ale v tomto mojom stave som z toho hotova. 😖

terezicka
13. mar 2010

Mirka dohodneme sa a dám ti vedieť, lebo Marek sa nevyjdaril k žiadnemu dňu, jemu je to jedno. Tak zrejme sa dohodnem sama so sebou 😀
Inak Mirka myslím že ak bude Matúško prvé mesiace ako Rebeka tak s ním nebudeš mať veľa roboty... Neviem či je to dobrá útecha, ale aspoň nejaká. Len na Rebeku bude treba dávať veľký pozor a zároveň sa venovať aj jej, aby Matúška necítila ako príťaž 😅 A mamina ti príde pomôcť však? Ja ti ale verím že to zvládneš a Rebeka sa možno aj nejako zmení keď bude ďalšie dieťatko v dome

meliska
14. mar 2010

ahojte,
no tak ockovanie sme zvladli zatial fajn, ani teplota nebola, len trosku placu... ale dostali sme len do jednej nozicky tu hexavakcinu a o 2 tyzdne ideme znovu na pneumokoky... 😒 tak to budeme mat tak roztahane... snad aj tu vakcinu zvladne tak dobre 😉

terezicka
15. mar 2010

Ahojte 😎
Mel a prečo vám to očkovanie rozdelili na 2x? My sme to mali vždy spolu a viaceré baby to tak mávajú...
Mirka pozdravuje ťa Kila, myslela si zrejme že už tento mesiac máš termín lebo sa bála že ťa už nestretne, tak som ťa mala od nej pozdravovať a že ti drží palce. Ale cez víkend by mala prísť 😎

meliska
16. mar 2010

terezka: Hanka sa este pre ockovanim vylakala, ked jej sli odmerat hlavicku (sestricka pouzila taky meter, co strasne rapkal 😀 ) tak bolo placuuuu... tak ju nechcela trapit a kedze ja som alergicka, tak aj pre istotu, ak by mala nahodou nejaku reakciu aby sme vedeli z coho...

mirka20
16. mar 2010

ahojte 🙂
mel, super, ze ste to tak pekne zvladli 🙂
terez, uz sa na vas tesime a dakujem za pozdrav od kily 🙂
my sme boli dnes v poradni, vsetko je ok, matusko ma 2520 gramov, tak uz je riadny chlap 😅 a dnes, ked som sa postavila na vahu, tak som skoro odpadla. pri prvom tehu som mala paniku, ked som prekrocila hranicu 70 a teraz to vyzera, ze sedemdesiatka je za nami, nastupujeme dalsi level - 80 😖 ide ma porazit 😠

terezicka
16. mar 2010

Ahojte, no konečne svietilo slniečko dnes u nás skoro celý deň, aj keď ráno som skoro odpadla keď som zbadala koľko snehu sa nakydalo...Ale poobede nebolo po ňom ani stopy a samozrejme Lucka mala z neho zas obrovskú radosť. Ale hlásia nám už teplúčko tak sa veľmi teším 😎
Dnes mi Lucka toľko veľa jedla, ja dúfam že ju nebude bolieť bruško, aj UM som jej spravila radšej menej ako zvyčajne. Na raňajky celý chlieb, na obed všetku polievku a fašírku s kašou, keď sa zobudila trochu banán a potom veľa francúzskych zemiakov a po 2 hodinách ich zas veľa pojedla. A medzitým ešte tyčinky samozrejme...Len dúfam že bude kľudná noc, lebo na ňu toho jedla bolo fakt príliš...
Zajtra idem variť guľášovú polievku a koložvársku kapustu, veľmi sa teším, lebo to veľmi ľúbime 😀

terezicka
16. mar 2010

Mirka my sa tiež tešíme, len dúfam že Lucka nebude plakať za vajíčkom lebo teraz sa doňho posadí a hrá sa na malú bábu a veľmi sa z toho teší 😀 A z tých kíl nemaj paniku, malý sa narodí a všetko čo zostane navyše určite pôjde hladko dolu, veď aj po Rebeke ti nič nezostalo...
Meliska tak už chápem s tým čokovaním 😉
Ja hľadám Lucke nejaké botasky na MMA a MMB ale zatiaľ ma žiadne neoslovili tak veľmi a keď náhodou niektoré aj hej, tak neni jej veľkosť alebo sú príliš drahé. Ale som prekvapená tým číslovaním, lebo podľa niektorých vnút, dĺžok by jej asj 23-ky boli dobré...

mirka20
17. mar 2010

ahojte 🙂
terez, neviem, ci mam dobru spravu, ale rebeka zacala soplikovat 😖 neviem, ci jej to do piatku prejde a nechcela by som, aby sa lucka nakazila od nej, tak by som tu vasu navstevu radsej prelozila. ale ak by vam nevadilo, ze soplikuje, tak kludne dojdite, tesili by sme sa

terezicka
17. mar 2010

Mirka to ma mrzí že Rebeka dostala soplík... No ja by som tiež bola nerada keby sa Lucka nakazila...Tak sa prípadne dohodnime tak, že mi ešte v piatok doobedu pošleš sms-ku ako ste na tom a uvidíme. Ak jej to prejde tak super ale ak nie, tak asi dohodneme radšej iný termín...

kila
19. mar 2010

Ahojte! Bola som tu už poriadne dávno a len teraz vidím aké zmeny tu na MK prebehli... musím sa tu ešte zorientovať...
Máme sa fajn, ja už cítim aj poriadne kopance, bruško rastie a strašne tlačí na mechúr, takže na prechádzky chodíme len tam kde viem že je nablízku WC. V pondelok ideme do BA na uzv. Už sa veľmi teším, dozvieme sa konečne čo to bude! Ja som si teraz na 100% istá že to bude ďalšia kočka - asi aj preto lebo si to prajem a neviem si predstaviť aké je mať chlapčeka. Teraz napíšem veľkú hlúposť: ale bojím sa že to bude chlapček a nebudem vedieť čo s ním. Ale aj toto tehotenstvo je také isté ako s Rékou, cítim sa tak isto - s chlapčekom by to bolo aspoň trošku iné, nie?
S Rékou sme tak, že nočník stále používame tak isto, vôbec nerobí žiadne pokroky, keď ju naň posadím tak kaká aj sa vymočí ale nepovie že má potrebu. Teoreticky zvláda všetko na jedničku, naučila som ju čo má povedať keď jej treba ísť ale nehlási dopredu vôbec. Navyše občas nočník aj odmieta, tak už neviem čo by som mala robiť. Začala odmietať aj čistenie zúbkov a vôbec netuším prečo, tak pekne nám to išlo... S cumlíkom sme tak že keď jej v noci vypadne úst, tak sa nezobudí že ho chce naspäť. Všimla som si že aj ona je čoraz múdrejšia a začala si pýtať cumlík aj cez deň, tak som povedala dosť a jednoducho som jej povedala že cumlík dostane až keď ideme spinkať. Asi 1 či 2 dni kvôli tomu revala, ale bola som neoblomná a veľmi rýchlo pochopila a prešlo to. Tak som šťastná že to bolo také lahké. Kým príde druhé bábo chcem ju už celkom odnaučiť od cumlíka. Dúfam že dovtedy budeme mať všetky zúbky.

kila
19. mar 2010

Mirka držím ti veľmi palce, teraz som tu cez víkend ale potom prídem asi až okolo toho 16. apríla a možno ty už budeš šťastnou maminkou malého synčeka, ale budem na teba veľa myslieť! 😵
A neviem ešte v pondelok kedy sa vrátime z Ba,lebo ideme až na 15.00 hod., ale skúsim sem ešte napísať aspoň jednu vetu že čo čakáme! 😉

terezicka
20. mar 2010

Ahojte, no včera sme boli na návštevu u Mirky a Rebeky, veľmi dobre nám bolo, dúfam Mirka že sme neboli príliš dlho. Cestou ku nim Lucka dostala riadny hysák v aute, na okne zbadala včelu a začala strašne revať, ja som začala kričať na Mareka aby rýchlo zastavil, tak možno aj toho sa Lucka zľakla. Ale našťastie ju neuštipla lebo to neviem čo by sme robili...
Kila ten cumlík podľa mňa Réku odučíš v pohode, len tiež musíš byť neoblomná. U nás to šlo veľmi ľahko, čomu som sa aj veľami čudovala...A teraz keď nájde nejaký cumeľ niekoho iného tak si ho ani nepchá do pusy, ale dáva ho tomu komu patrí - ako aj včera Rebeke 😀 A s nočníkom sme na to kus horšie, Lucka sa nepýta ale nevadí, príde čas aj na to 🙂

kila
20. mar 2010

Ahoj Terezka! Ako ste na tom so snažilkovaním? A čo škola? - veď ja už ani neviem či ešte chodíš alebo nie... 😅 Myslíš že nemôžeme nič urobiť a musíme len trpezlivo čakať že kedy dôjde malým slečnám že sa musia na nočník pýtať? Ja už nemôžem čakať do nekonečna, do augusta musí byť Réka bez plienky aspoň cez deň! 😅

terezicka
20. mar 2010

Kila no so snž sme na tom tak, že čakám kedy dostanem menzes ( skoro 3týždne už mešká ) ale šancu tomu nedávam keďže som chodila na sono a ovu som nemala podľa sona...Ale mne meškáva vždy takže to zatiaľ neriešim. A keď dostanem, tak mám doma tabletky ako aj pri Lucke a snáď sa potom podarí...
Škola - o týždeň mám poslednú prednášku v LS, potom skúšky a ešte zvládnuť 5.ročník a budem mať pokoj od školy 😀
S tým nočníkom fakt nič nezmôžeme, ak sa nenaučí Lucka pýtať do leta tak v lete bude chodiť vonku bez plienky veď bude teplo a snáď sa nejako dovtípi potom...
Ozaj ak sa nestavíš tu v pondelok ak nebudeš stíhať tak mi napíš sms-ku že čo budete mať 🙂 A myslím že si to nenapísala vôbec divne že sa bojíš mať chlapčeka, ja by som tiež chcela mať aj druhé dievčatko - dokonca aj marek, lebo tiež neviem čo by som robila s chlapcom. Ale ak budeme mať chlapcov, tak Mirka nás zaučí 😉

kila
20. mar 2010

Držím vám palce, ale veď máte čas, Lucka je ešte tiež maličká a zase ťa čakajú potom aj štátnice a s dvoma deťmi by si to mala poriadne ťažké. 😉
Nám sa inak podarilo vymeniť okná na poschodí (hurá! sú super!), v apríli budeme meniť okná na prízemí a v máji budeme malovať. Keď to všetko bude za nami, budem šťastná ako blcha! 😅

terezicka
20. mar 2010

Kila ale tu nejde o čas ani o štátnice - jedny som už zvládla s Luckou tak prečo druhé nezvládnuť s dvoma deťmi? 😅 😀 Ale bude to ťažký rok takto o rok, lebo ak všetko dobre pôjde tak aj Marek bude robiť Bc.štátnice...Ale zas ja zastávam názor že keď sa chce všetko sa dá 😝 A vidím že Lucka potrebuje mať okolo seba deti, jej je vtedy dobre. A my s Marekom to cítime tak že by sme si veľmi priali ďalšie dieťatko. A najposlednejšia vec je tá že ja nemám robotu, takže by som sa nemala kam vrátiť keď bude mať Lucka 3 roky. Viem že to bude až o 1,5 roka ale aj tak...
Super že sa vám takto darí s prácami na dome 😎

kila
20. mar 2010

No keď ste tak pevne rozhodnutí, tak sa vám to všetko určite podarí zvládnuť. 😉
No darí sa nám zatiaľ, ale urobila som možno hlúposť... 😅 Navrhla som svokre nech s nami zostane, kým tá mladá kočka neodsťahuje sama z bytu, kam sa potom nasťahuje svokra. Svokra samozrejme sa tešila že ako ju mám veľmi rada. No na druhý deň som to oľutovala, lebo starala sa nám do vecí a musela som ju trošku usmerniť aby nás nechala dýchať a nech si uvedomí už konečne že nie sme deti. 😅 Takže sme na tom všeliako a keďže svoje slovo už nechcem brať naspäť, modlím sa aby sa tá baba čím skôr odsťahovala. 😅 Ufff, zaúradovalo zase moje dobré srdce a teraz ľutujem že som nedržala jazyk za zubami. Ale na druhej strane myslím že to asi malo byť tak a len pán Boh vie prečo, ale určite to bude na niečo dobré. 😅