Sťahovanie sa s deťmi do zahraničia

babyliss
1. mar 2015

Zdravím maminky. Chcem sa opýtať či sa nájde nejaká maminka ktorá sa spolu s dieťaťom odsťahovala do zahraničia. Skôr ma zaujímajú deti, ktoré už chodili do škôlky/školy. Ako to zvládali, či vedeli jazyk krajiny kde sa sa presťahovali. Ako ich brali deti vo škôlke/škole.
Ďakujem.

sisaka
2. mar 2015

@babyliss my sme odisli s dcerou, ktora mala takmer 5. Isla zo skolky na Slovensku do skoly v Kanade. jazyk nevedela vobec. Najtazsi bol prvy pol rok, potom sa to postupne zlepsovalo, ked zacala rozumiet, od zaciatku chodila do skoly rada, pacilo sa jej i ked casto ani netusila o com je rec ....Deti su tu zvyknute na imigrantov, na deti s roznou urovnou znalosti jazyka, takze sa jej nikdy nevysmievali, prijali ju medzi seba uplne v pohode, dokonca sa jej hned od zaciatku snazili pomahat, vysvetlovat .... Myslim si, ze vela zalezi od krajiny, jej vyspelosti, kultury, imigracnej politiky, systemu vzdelavania, tu v Kanade maju deti imigrantov podporu ucitelov, maju asistentov v triede, bvvaju na niektore predmety vynate z vyucovania a je im to dokladnejsie vysvetlovane, zo zaciatku nemavaju znamkovane niektore predmety ....Vsetci su tu zvyknuti na imigrantov a nie je ziaden problem s integraciou, ina krajina ale moze byt inak nastavena, nemusi tam byt ziadna pomoc v skole, ci dokonca domaci mozu byt negativne nastaveni na imigrantov, co celu situaciu a adaptaciu zhorsuje. Bude lepsie, ak napises krajinu, nech sa mozu vyjadrit zeny, ktore sa tam prestahovali.

babyliss
autor
2. mar 2015

Ideme do Belgicka. Ak sa nájdu nejaké maminy čo by vedeli ako to je tam v školách, bola by som rada keby napísali svoje skúsenost, myslím že by to zaujímalo viac mamičiek ktoré sa rozhodujú pre odchod.
Veľmi rada počujem / čítam keď tie deti to zvládali. 🙂 Oni často ani nevedia čo sa deje a zvládnu to "ľavou zadnou". 🙂

rybecka
17. mar 2015

ahoj,
aj my ideme do Rakuska neviem ako to deti zvladnu jeden ma 6 a druhy 8 rokov

luciasarah
20. apr 2015

Hladam mamicky s malymi detmi v Londyne! V lete by sme sa mali odstahovat z Kosic do Londyna-Welvyn garden city, a potrebujem kazdu radu! Mam 5 rocneho chlapceka, ktory by tam mal zacat chodit od septembra do skoly a potrebujem vediet ako na to! Dakujem

taty
27. apr 2015

moje to zvladli perfektne,zijeme v Belgicku a ked sme odchadzali deti nevedeli po flamsky skoro nic. Po pol roku uz rozumeli a zacali rozpravat v pohode,po roku uz rozumeli aj dialektu cize ohladom deti by som sa ja osobne nebala. Deti to zvladaju daleko lepsie ako rodicia; 😎

denisajarik
25. okt 2015

@luciasarah Dobrý deň chcela by som sa opýtať ako to zvládate v tom Londýne, lebo my vy sme mali po novom roku odísť za manželom do Londýna-Luton. Dcérka ma momentálne 4rôčky. Prosím ak by ste bola taká zlata a ozvala sa mi . Ďakujem veľmi pekne

zumasi
25. okt 2015

@denisajarik Dobry den,my sme v Anglicku v Cambridge, syn chodi do skolky, nieco vedel po anglicky ale nie plynule, ani nerozumel vsetko. po dvoch mesiacoch robi velke pokroky, rozumie, rozprava... ako uz pisali vyssie, v tychto krajinach su zvyknuti na cudzincov aj medzi detmi, vedia ako ich zaclenit a naucit jazyk. a deti sa ucia velmi prirodzene. tu sa v 4 rokoch uz zacin skola, ale mono by bolo dobre dat este na rok do skolky aby si zvykla. vybrat skolku kde maju cudzincov a su na to zvyknuti. drzim palce 🙂

sisaka
25. okt 2015

@denisajarik Luton? Si si ista? Ten je znami tym, ze je strasne spinavy, ziju tam radikalni moslimovia, vyhlaseny za najhorsie mesto na zitie v UK... Ja sice nezijem v Uk ale toto meno mi utkvelo v pamati ...
Hádam sa ti niekto ozve s viac info z prvej ruky

bridget
25. okt 2015

@denisajarik Osobne by som nedokazala ist zit do Lutonu, mne bohato stacila navsteva. Nerada na to spominam, stale mam stiesneny pocit. A pozri si toto

https://www.youtube.com/watch?v=MzdogL2v2mg

Luton. ☹

denisajarik
26. okt 2015

Ach žienky ste zlaté a Ďakujem vam za každú odpoveď. No v Lutone manžel pracuje takže preto Luton.Viete je to ťažké lebo ocko nam strašne chýba malá je hotová ze je prec nakolko od malička je naviazaná na oboch, tak preto sme začali uvažovať nad možnosťou odcestovať za ním. ....☹☹ len sa velmi bojíme aj toho socialneho systému ako tam odoberajú deti vraj bezdôvodne. ...neprezili by sme keby sa niečo take stalo

ingelika78
26. okt 2015

@sisaka suhlas, je to pravda.

milica313
26. okt 2015
Používateľ milica313 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od milica313.

bude dobre neboj sa 🙂

pinkneve
10. júl 2017

@babyliss @taty ahojte maminky uvazujeme o odchode s detmi do belgicka....dcerka ma 4 r a syn 1 r... zaujimalo by ma ako stare boli vase deti... kolko im trvalo kym sa naucili jazyk... a tiez ako ste boli na tom vy rodicia? vedeli ste vy alebo vasi manzelia holandsky/francuzsky?? ja s manzelom vieme iba anglicky a preto si neviem predstavit, ako by sme fungovali ak by deti nastupili do belgickej skoly a ja by som nevedela komunikovat s ucitelmi...uz sme uvazovali ze deti dame do ISG international school of gent... co je britska skola ale skolne je vysoke a tiez by sme museli deti vozit denne 80 km tam a spat... belgicko zvazujeme z dovodu, ze manzel tam posobi uz niekolko rokov so slovenskou s.r.o. a vyzera ze domov sa natrvalo skoro nevrati tak aby sme boli vsetci spolu ako rodina

bucecka
6. nov 2019

@rybecka Ahoj, našla som tvoj príspevok na fóre.
Zvažujeme, že sa s deťmi presťahujeme do Rakúska, majú teraz 8,5a 2roky, len nás niektorí odhovárajú, že to pre ne bude ťažké, aj v škole a zaradiť sa do kolektívu, keď nevedia jazyk a ešte sa aj inak píše a inak číta. Ako ste to zvládali vy? Ako to bolo so školou? Ako ich tam prijali ostatné deti a okolie?
Ďakujem