Straty zmyslov u rodičov dieťaťa. Ako to prežívate?

zicon
23. jún 2009

Ahojte, ako mnohý viete a poznáte ma z Bbt tak mán nick aj Portos, a moja manželka prišla v 25 rokoch úplne o zrak. Takže sme museli vo svojom živote veľa vecí zmeniť, pred 2,5 roka sme adoptovali syna Jakubka. Chcel by som si porovnať, prípadne sa porozprávať s ľuďmi ktorým sa to tiež stalo. Ako ste to riešil,i čo sa zmenilo, ako to vnímate teraz. Ona prišla o zrak po nevydarenej operácii, bolo to tak pol na pol že sa to stane a stalo sa. Ja som mal chuť sa škaredo fyzicky pomstiť, ale my to pod hrozbou ukončenia vzťahu zakázala.

Ja som najprv samozrejme podporoval a chránil manželku a musel som vynaložiť veľa síl aby sme to ustáli, ale ani ma nenapadlo ju opustiť, ale keďže ja som chlap pomerne konzervatívny tak ma stálo veľa síl sa prispôsobiť. Ako to vnímate vy?

zajo79
23. jún 2009

skaredo fyzicky sa pomstit? uf....

zicon
autor
23. jún 2009

Nuz v tom momente chlapou napadaju taketo veci, nuz ty si my zenu pripravil o z rak, ja ti napravym nos.

jarus74
23. jún 2009

takto by reagoval aj moj muz,ale musim ti povedat ze mas odomna poklonu ze si ju v tom nenechal samu a ostal si pri nej 🙂 🙂

zicon
autor
23. jún 2009

Nuz som rad ze niekto nas Chlapov chape, ze my ked ideme nie co riesit s horucou hlavou 😠 tak sa to moze skoncit velmy lahko tak ze sa vratime domov az o 5 rokov, bitka-sud-basa a preto radi svoje plany prezradzame polovickam, ktore nas krotia.

jenna7082
23. jún 2009

co to bolo za operaciu?

vevusiatko
23. jún 2009

zicon chapem ta ja som zena a riesila by som to tak isto...Teda aspon prvy okamih 🙂
Drzim vam palce 🙂 🙂 Velmi velmi velmi 🙂

darina77
23. jún 2009

Zicon, aj moj otec podstúpil operáciu oka, neskor sa mu odlupla rohovka a na to oko nevidí. Ale bol poučený aj o riziku, že toto može nastat. Aj ty píšeš že to bolo pol na pol. Každá operácia je riziko a keby mali všetcia pacienti po neuspešných zmlátit lekárov, tak by sa na tie operácie lekári mohli vykašlať.
Neviem čo konkrétne sa stalo tvojej manželke aká diagnoza, ale pre povzbudenie ti možem napísat, že to čo bolo pred dvoma rokmi neriešitelné sa možno o pár rokov može úspešne liečit. Netreba stratit nádej. Napríklad mi máme v rodine dedičnú poruchu sluchu, ktorá sa prejavuje až po 20 roku života, moj starý otec, strýkovia tety nosili celý život od mladosti strojček na ušiach, nebolo inej pomoci a mne pomohla operácia, ktorá sa začala vykonávat len asi pred 7 rokmi.

baculka631
24. jún 2009

Moj manžel má degeneráciu sietnice.Je to dedičné.Má to aj jeho brat.Keď sme sa zobrali už nevidel.Moje deti sú nosičmi tejto choroby.Snáď sa to u nich a ani u mojich budúcich vnukov neobjaví.Je to trochu ťažšie aj bolo to ťažké,ale myslím si,že sato dá zvládnuť.Horšie je to preňho,lebo ešte nikdy ich nevidel,nevie ako vyzerali,keď vyrástli,aké obrázky kreslili,nikdy ich nekúpal...Ale keďže lekárska veda ide dopredu,verím že vďaka nej raz bude vidieť.V Belgicku už robia operácie,voperujú kameru s čipom do mozgu,kde sa ten obraz znázorní/keďže mozog je neporušený/.Už len vyhrať športku a Belgicko nás čaká... 😉

zicon
autor
24. jún 2009

U nas zase kupe deti len manzelka. A robili jej krio oka. Druhe uz nema od 8 triedy a vyzera to ze ma uz asi aj nefunkcny nerv.

jenna7082
24. jún 2009

co je krio?

emilyz
24. jún 2009

zicon pekne pises a je super, ze sa takto stavias k manzelke. viem pochopit aj tvoj hnev, no bohuzial zivot prinasa aj prehry a lekari tiez nie su Pan Boh, ze vedia vsetko, resp. spravia vsetko, aj ked by sa snazili... je mi to luto, ale asi je to tiez skuska od Boha, mozno na druhej strane vas to spoji a budete zit krajsie ako niekto, kt. je zdravy...ale ako tu dievcata spominali, dnes lekarska veda postupuje vpred a ja tiez verim, ze choroby, kt. su dnes smrtelne, o par rokov nemusia byt a nevyliecitelne sa budu dat vyliecit
inac podla mna horsia ako telesna je dusevna slepota, lebo poznam chorych ludi zijucich stastnejsie ako zdravi, kt. bludia zivotom bez zmyslu...
no uz som sa rozpisala

zicon
autor
24. jún 2009

Zmrazovanie rohovky