Jasle a príspevok na dieťa

ivet1510
7. máj 2013

Dobrý deň. Mám 14 mesačného synčeka. Som slobodná mamina a našla som si prácu som zamestnaná na dohodu. Keď dám maleho do jaslí možem požiadať úrad práce o preplatenie jaslí 230 eur mesačne ale tým pádom prídem o rodičovský príspevok (materskú) a vtom prípade sa mi neoplatí pracovať. Dá sa to urobiť aby som neprišla o rodičovský a aby mi aj úrad preplatil jasle???? Ďakujem za odpoveď

zivika
7. máj 2013

@ivet1510 nie neda, mas narok bud na rodicovsky prispevok, alebo na prispevok na starostlivost o dieta...nechapem, preco pises, ze sa ti neoplati pracovat?

stanca_13
7. máj 2013

Dobrý deň, chcem sa opýtať ešte k tejto téme, keby som napr. pracovala na plný úväzok a dieťa by som dala do jaslí, mala by som v tom prípade nárok na rodičovský príspevok do 3 rokoch dieťaťa alebo na príspevok na starostlivosť o dieťa 230 eur? alebo ani na jedno, keďže by som dajme tomu pracovala na plný úväzok. ďakujem.

k_a_j_k_a
7. máj 2013

@stanca_13 mas narok bud na jedno alebo na druhe a to aj v pripade ak pracujes na TPP. Ja pracujem na TPP od septembra, poberam k tomu rodicovsky. Mne sa oplatilo nechat si rodicovsky, pretoze dcerka chodi do klasickej skolky. Ak by mi ju v septembri nezobrali do normalnej skolky, isla by do sukromnej a v tom pripade by sa mi oplatilo ziadat o ten prispevok na starostlivost. Ale to treba dokladovat kazdy mesiac a oni Ti preplatia len vysku faktury, kt. dostanes zo skolky, max. tych 230€.

barushkaaam
7. máj 2013

Baby len tak btw. viete o tom, ze ten prispevok na jasle sa bude preplacat len do decembra, potom to vraj konci. To mi povedala pani na upsvar. Tie peniaze idu vraj z europskeho socialneho fondu a konci toto.

stanca_13
7. máj 2013

ďakujem za info. Tak potom sa oplatí poberať naďalej rodičovský príspevok... už som uvažovala nad tým, že dám dcérku do jaslí od septembra ( v novembri bude mať 2 roky) a ja si budem hľadať nejakú prácu, lebo peniažky potrebujem, no uvidíme...

sharmana
9. máj 2013

@barushkaaam nekončí, vláda má "Príspevok na starostlivosť o dieťa" v programovom pláne a deklaruje, že zaraduje znovu príspevok z Eu fondov od roku 2014 do 2020 a mal by sa aj zvýšiť a predlžiť do max 5. rokov veku dieťaťa. Dúfam že to čo slubujú aj splnia 😉

http://www.scribd.com/doc/131772268/Narodný-pro...

čítaj 41. stranu 😉

prípadne http://ekonomika.sme.sk/c/6742965/vladny-plan-r...

veronika1306
9. máj 2013

@ivet1510 Ahoj ja teraz presne toto riesim...pracovat mozes a mozes zarobit kolko chces a prispevok ani rodinne pridavky ti nezoberu...len problem je s jaslami jasle ti preplatia iba vtedy ak robis na dobu urcitu alebo neurcitu v pripade ze by si podnikala alebo by si bola ako pises na dohodu alebo brigadu vtedy jasle nepraplacaju...toto je cerstva info ma asi tyzden...je to hnusne ale je to tak aj ja som sa nad tym rozculovala

veronika1306
9. máj 2013

@stanca_13 ked pracujes na plny uvazok tak ti praplatia jasle a este aj rodicovky dostavas normalne

kvetinka211
9. máj 2013

@veronika1306 tento clanok je aktualny: http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodi...

rodicovsky prispevok a prispevok na starostlivost o dieta ("preplatenie jasli") nebolo nikdy mozne poberat sucasne - bud mas jedno alebo druhe, treba sa rozhodnut co sa viac oplati

stanca_13
11. máj 2013

Dakujem za info 🙂

barushkaaam
12. máj 2013

@sharmana viem o tom...len ide o tom, ze vlada to sice ma v programovom vyhlaseni, ale este to nie je definitivne platne. A ja sa riadim podla hesla, ze co nemam na papieri 100 percentne potvrdene, to neexistuje 😀

@veronika1306 tak, tak...kvetinka ma pravdu...nemozes poberat tieto dva prispevky sucasne.

sharmana
12. máj 2013

@barushkaaam no ale aspon to maju vo vyhlaseni, ked to neschvalia, tak sa im to zosype na hlavu... ked som začala ja poberat príspevok na starostlivosť o dieťa, tak presne toto isté tvrdila pracovníčka na upsvare, že od dalsieho roka končí poberanie príspevku od EU a že nevie, čo bude dalej, a či to ešte vláda nechá... a predsa sa to nechalo a nebolo nikde ani v novinách o tom písané ani nič podobné... myslím že taký prúser ako zrušenie tohto príspevku zo dna na den si ani táto vláda nedovolí 😉 poberanie tohto príspevku je totiž oproti poberaniu RD absolútne zanedbatelné a vláda si uvedomuje, že sa im zároven vracajú do rozpočtu odvody tých pracujúcich rodičov, ktorí tento príspevok poberajú... .. skôr sa obávam, že budú chcieť zrušiť poberanie RD popri zamestnaní.. ten ide totiž zo štátneho rozpočtu..

barushkaaam
13. máj 2013

@sharmana a ty si mala malu v jasliach? pytal sa kvoli tomu, ze ako to znasala, lebo my nastupujeme 1.6.

sharmana
13. máj 2013

@barushkaaam ano chodí do jaslí, začiatky boli tažšie, ale potom to bolo v pohode a to moja dcérka je z tých najhanblivejších detí na svete.. smelšie deti to znášali ešte lahšie.. mám pocit, že viac plačú 3 ročné deti, ktoré nastupujú 1. krát do škôlky...

ivet1510
autor
14. máj 2013

Dakujem za info. Nakoniec som si našla pestunku, byvalu zdravotnu sestru tak super 🙂

barushkaaam
14. máj 2013

@sharmana tak to si ma upokojila 🙂 dakujem 🙂 ja mam tiez obavy, ako to bude znasat...

stanca_13
19. máj 2013

Mamičky z Košíc, viete mi poradiť či sú na sídl. KVP nejaké detské jasličky? Ďakujem 🙂

ivka_marek
4. jún 2013

Ahojte, viete mi prosím poradiť?? ak budem na materskej a budem chcieť dať dcerku do školky - sukromnych jasličiek (ja som SZČO), dostanem príspevok na jasličky v hodnote 230 eur ale popritom budem mať aj matersku?? Teraz mam živnosť pozastavenu kvoli odvodom, ale cez matersku sa neplatia odvody tak by som ju zase zpojazdnila..
Ďakujem Vám za odpoveď. Potrebujem vedieť s čím možem kalkulovať... 😖

slniecko26
20. jún 2013

Ahojte baby takže môžem pracovať, poberať príspevok na starostlivosť o dieťa a môže dieťa navštevovať normálnu škôlku?

geegee
20. jún 2013

@ivka_marek u nas v skolke si zivnostnicky nedavaju preplacat naklady na skolku - asi sa to teda neda 😒 Ale ked mas prispevok na starostlivost, rodicovsky prispevok ti stopnu.

slniecko26
20. jún 2013

Chcem sa ešte spýtať, kamarátka má maleho, na ktoreho poberá príspevok na starostlivosť o dieťaťa ale z dôvodu, že býva chorľavý tak to posudzovali tak pri priznaní príspevku. Bude mať 4 1/2 roka a chcela by ho skúsiť dať do škôlky. Je možné, že potom o príspevok prijde? Chce to len skúsiť tak neviem .....