Môže manžel zmeniť účet pre rodičovský príspevok?

mamkabubka
20. sep 2009

Ahojte,som na MD,prispevok mi chodi na ucet.....vsetko po narodeni malej mi muz vybavoval na socialke.Potrebujem vediet,ci ma pravo rozhodovat o tom,kam bude chodit rodic.prispevok?Ci moze ist na socialku zmenit c.uctu,kam budu chodit peniaze?

nadhera
20. sep 2009

mamkabubka,kedze tvoja mala ma rok,dostavas rodicovsky a ten vyplaca UPSVaR. Zavolaj,mailni a povedz,ze chces zmenit cislo uctu kam ti maju posielat peniaze. Ked som vyplnovala tlacivo,tak som musela doniest aj copy karticky z banky.

mamkabubka
autor
20. sep 2009

ano,to vsetko samozrejme viem,len potrebujem vediet,ci moj muz moze ist na ten urad a povedat im,ze peniaze teraz budete posielat na iny ucet,napr.jeho....ci ma na nieco take pravo...aby ma o ten prispevok neobral 😉

wenka
20. sep 2009

mamkabubka, predpokladam, ze ziadatelkou o prispevok si bola Ty, aj ked ziadost odniesol a vsetko okolo vybavil Tvoj muz. Je to len dobra vola zamestnanca UPSVaR, ze mu tu ziadost zobrali, lebo spravne by si mala ist Ty osobne.. a tak isto len Ty by si mala moct zmenit cislo uctu, kam budu peniazky posielat.. ale ak bude chciet zasa nejaky zamestnanec na UPSVaR prejavit "dobru volu", tak sa moze stat, ze to zmenia aj na ziadost Tvojho muza.
Neviem, v akej si situacii, ale ak chces zabranit tomu, aby muz mohol toto urobit, je lepsie ist priamo na UPSVaR a upozornit ich na, ze Ty si nezelas, aby muz mohol zmenit sposob vyplaty prispevku alebo cislo uctu.. a najlepsie je to urobit zaroven aj pisomne a nechat si potvrdit jednu kopiu..