Kedy mám odovzdať žiadosť o príspevok pri narodení dieťaťa?

gabika150
29. aug 2017

Zdravim chcem sa informovať do kedy mám odniesť papiere na úrad práce príspevok narodenia dieťatka? Ďakujem 😊

unctadorg
29. aug 2017

Po doziti 28dni, a vyplatia 6mesiacov spatne.

gabika150
autor
29. aug 2017

@unctadorg čiže odovzdám papiere v pondelok a vyplatia ich budúci rok či ako?

mija22
29. aug 2017

@gabika150 vyplatia v najbližšom vyplatnom termine....preco by az buduci rok???

jankalukasova
29. aug 2017

@gabika150 nie... ak ich podáš do 16. v danom mesiaci, mali by prísť daný mesiac a ak po 16 tak až ten ďalší... to, že ich vyplatia 6 mesiacov spätne znamená, že máš 6 mesiacov na to aby si to podala.. ak to podáš neskôr, tak Ti to nevyplatia...

gabika150
autor
29. aug 2017

@jankalukasova super ďakujem za info na koľko som mala do dnešného dňa mylne info

janka2501
30. aug 2017

@jankalukasova nie do 16 v danom mesiaci. Ale najneskor do 7 max 10 maju uzavierky,a aj to nerucia ze budu vyplatene ten mesiac

evittam
30. aug 2017

@jankalukasova Presne ako pise
@janka2501 . Nemozes cakat,ze odovzdas ziadost a potrebné doklady a potvrdenia 16. A toho 16. ti aj vyplatia prispevok.

jankalukasova
30. aug 2017

@evittam ja viem... môže tam byť posun. Mne to pani vysvetľovala, že do 16 ale samozrejme, že keď to dáš v ten deň, tak asi nie. Vraj to je podľa toho, ako stíhajú agendu. Vraj už mali toľko žiadostí, že aj žiadateľom, ktorí dali papiere 7 nebol vyplatený. To je taká ich obecná formulka.
Už som to ale nerozvádzala, keďže autorka sa pýtala do kedy ho treba odovzdať- teda do pol roka... 🙂

orta
30. aug 2017

To isto podla toho ako maju roboty a kolo toho mau no co som sa ja zatial podozvedala, tak sa snzia, aby to boo vyplatene co najskor..

veroniak12
30. aug 2017

ja by som to tam pre istotu zaniesla do toho siedmeho ale vacsinou tam chcu mat vsetko do 10. lebo potom tak v strede mesiaca vsetko vyplacaju 🙂

vendy1989
11. feb 2018

Zdravím a ja bych se chtěla zeptat zda budu mít nárok na jednorázový příspěvek při narození.ditete když jsem češka bydlím tu už skoro tři roky... zdravotní pojištění tu mám a nemám přímo trvalé bydliště ale mám něco jako občanský průkaz od cizynecke policie povolení k pobytu kde je napsáno trvalý pobyt a i adresa kde sem hlášena.....tak zda toto stačí abych měla nárok...? Děkuju