Príspevok na jasle pri práci na polovičný úväzok

tamarka9
1. júl 2016

Dievcata,prosím neviete ako to je ked budem pracovať len na polovičný úväzok a dieta bude v jasliach len pol dna,koľko mi da upsvar na to? Jasle na pol dna presahuju sumu 280€ ako je teraz strop,ale neviem ci nebude problem s tým,že mam len polovičný úväzok. Ďakujem ☺

nedielka
1. júl 2016

Nie,neskumaju,ci tvoj TPP je na 8hod alebo 4hod. Dokonca na prispevok na jasle ma aj Dohodar, ak splna podmienku, že je poisteny v SP celý mesiac.

verica
19. júl 2016

To ako ste prosím na to prišli, že má nárok dohodár? Prosím poraďte, lebo u nás to neplatí.

nedielka
19. júl 2016

@verica platí to všade na SR, mnohé pracovníčky up O tom nevedia, treba sa obrátiť na vedúcu. Ako som písala vyššie, je nutné, aby dohodar spĺňal podmienku- denne byť poistený V SP.

verica
19. júl 2016
verica
19. júl 2016

ĎAKUJEM krásne, alebo nechcú vedieť 😉

verica
19. júl 2016

nedalo by sa aby ste mi napísali podľa ktorého paragrafu je to, aby sa vedeli mamičky brániť ak by ich presviedčali úradníčky? Ďakujem

nedielka
19. júl 2016

@verica Napíšte mi IP,koncom týždna odpoviem.

fanny.fanny
16. aug 2016

@nedielka môžem Vás aj ja poprosiť o info? rada by som išla pracovať na dohodu a zamestnávateľ ma poprosil nech si zistím podmienky na akú dohodu ma môže zamestnať ďakujem

nedielka
16. aug 2016

@fanny.fanny to je jedno, či dohoda o vykonaní práce,alebo dohoda o prac.činnosti...musí to byt dohoda s pravidelným príjmom a výplatnú pásku nastavit tak,aby každý den si odpracovala aspon 1hod...to je jedno,či zarobíš za hodinu 0,10eur alebo 5eur...ale každý den musíš mat odpracovaný.

evittam
16. aug 2016

@nedielka Z akého dôvodu to musí byť taká dohoda ako píšeš?

nedielka
16. aug 2016

@evittam Je to podmienka na získanie príspevku na starostlivost o dieta.

evittam
16. aug 2016

@nedielka Aha - nakoľko v podmienkach nároku o tom nič nie je.....
https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialn...

nedielka
16. aug 2016

@evittam Zárobková činnosť oprávnenej osoby je:

činnosť, z ktorej je oprávnená osoba povinne dôchodkovo poistená ako zamestnanec podľa osobitného predpisu alebo ako samostatne zárobkovo činná osoba podľa osobitného predpisu
To znamená,ked je dohodár dochodkovo poistený v SP denne - má nárok na príspevok.

fatimuska
24. nov 2016

@nedielka takze ked som szco a budem aj na rodicovskej ale pracu stihamaj tak ze moje dietanebude v ziadnom zariadeni..tak budem dostavat rodičovský?ale platit soc. A zdravotnu si budem sama?

nedielka
24. nov 2016

@fatimuska áno, rodičovský Ti ostáva,zdravotnú si budeš platiť sama,ale tú sociálnu si over,nie som si istá.

fatimuska
24. nov 2016

@nedielka ďakujem..a ešte sa spytam..ako je to kebyze chcem dostávať co najvyššiu materskú..koľko pred pôrodom si musim začať platiť najvyššie odvody avy som dostala pocas tych 37 týždňov mac.sumu cca 800 eur?

majusqa77
24. nov 2016

@fatimuska ak si szco, tak je neskoro.. ..je tam celorocny prijem

fatimuska
24. nov 2016

@majusqa77 ďakujem

nyky10
8. aug 2017

@nedielka Ahoj, rada by som naviazala este na tuto starsiu temu..prosim Ta o radu, ak vies poradit..vraciam sa do prace, na skrateny uvazok, dcera pojde do jasli, chcem poziadat o prispevok.. so zamestnavatelom sme sa dohodli, ze odpracujem 3 plne prac.dni, zvysok hodin odrobim z domu a jeden den budem mat volno, kedze by som mala pracovat na 30 hod./tyzdenne.
Z toho co pises vyssie pri dohodaroch mi ale vychadza, ze rozvrhnutie prac. casu nemoze byt tak, ako sme sa dohodli so zamestnavatelom, ale musi zahrnat 5 prac dni.. je to tak? alebo mozem pouzit dohodnuty model a netreba to riesit?

Dakujem za radu

majusqa77
9. aug 2017

@nyky10 mozes aj tak pracovat. Ty budes poistena 7 dni v tyzdni, na prispevok narok vznikne

nedielka
9. aug 2017

@nyky10 ako odpovedala
@majusqa77 .. si poistena pri skratenom prac. uvazku cely mesiac. narok na prispevok mas.

nyky10
12. aug 2017

@nedielka, @majusqa77 dakujem vam

aelwen
22. sep 2018

Mozem sa spytat, ma narok aj matka doktorandka na prispevok na jasle? Po 2 rokoch som musela nastupit na studium a dieta sme museli dat do jasli. inu moznost nemame (babka je pracujuca a byva niekolko hodin od nas). na urade mi povedali, ze pravdepodobne nemam. mam 28 rokov. dakujem za odpoved

majusqa77
22. sep 2018

@aelwen ak mas denne studium ano