• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Záhadný jednorázový príspevok na dieťa?

22. januára 2015 
nasla som na internete ten zakon
zákon č. 561/2008 Z.z. o príspevku na starostlivosť o dieťa platný od 1.1.2009
len dufam ze stale plati v tomto zneni, viac som sa nedopatrala
3. apr 2012 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzujan Zákon č.561/2008 § 4 ods.1 písm. a) + ods.3
tlacivo je tuto: Žiadosť o príspevok na starostlivosť o dieťa
http://www.employment.gov.sk/ziadosti-a-potvrdenia-na-ucely-statnych-socialnych-davok.html

Ale oni o tom velmi dobre vedia, ale nepovedia..
Prajem pevne nervy, ja som to absolvovala dnes rano :confounded: bol to boj, ale ja sa nedam!
3. apr 2012 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzujan
Je to zákon o príspevku na starostlivost o dieťa č.561/2008 vid tu:
http://www.employment.gov.sk/legislativa.html

tlačivo tu:
http://www.employment.gov.sk/ziadosti-a-potvrdenia-na-ucely-statnych-socialnych-davok.html

prečítaj si celú diskusiu, tam som už aj konkrétne § z toho zákona spomínala.

aha, už ti odpísali :slight_smile:
a aktuálny zákon máš v mojom linku
3. apr 2012 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte,
tak tlacivo mam podane. Ja som si to uplatnila pocas materskej do skoncenia 6nedelia.
V casti C tlaciva nechceli (urad prace v PK) nic aby som zaskrtla (teda zamestnanec al. SZCO), iba v casti F ze poberam materske. Doklady: rodne listy oboch deti, zmluvu o poskytovani starostlivosti, faktury.
4. apr 2012 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Este doplnim, ze malu som davala do opatery detskemu centru, ktore viedla fyz.osoba so zivnostou. Takze naklady max do 230€.
4. apr 2012 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa @jasminet Babulky, dnes mi prisli peniazky na ucet (za tri mesiace! :slight_smile: ) dakujem velmi pekne, neviem, co by som bez vas robila :grinning: :sweat_smile: :dizzy_face: :wink: :sunglasses: :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Teta v SP ma skalopevne presviedcala, ze nemam pravdu, ale tak pravdu sme mali my :grinning:
Este cakam na vyrozumenie na moju staznost na nu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. apr 2012 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@jankohrasko no super, vidis, stalo to za to... :grinning: este to caka mna o par mesiacov, ale ja rovno ziadost posielam :wink:
13. apr 2012 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jasminet neboj, posli postou, alebo daj do podatelne, teta uz je poucena :P
13. apr 2012 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, kdesi na začiatku témy sa píše, že nárok na tento príspevok je aj na mladšie dieťa. Je to pravda?
24. apr 2012 o 08:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kocurcek
už nie
24. apr 2012 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa vďaka :slight_smile:
24. apr 2012 o 08:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby dosla odpoved!!!!! @jasminet @gapa @zuzujan gratulujem k babatku :wink: :dizzy_face:

Mozem to nazvat len ako bohapuste klamstvo, pretoze nizsie menovana sa mi nijako neospravedlnila ani pisomne ani inou formou.
Takze jedna zametnankyna uradu je uz "vyskolena"

Prikladam odpoved - vyjadrenie odboru ŠSD:

Citujem:
"Dobrý deň,

odbor štátnych sociálnych dávok (ďalej len "OŠSD") Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny obdržal dňa 20.04.2012 Vašu sťažnosť k postupu zamestnankyne Mgr.Čemezovej z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava (ďalej len "úrad"), pracoviska Bratislava 2, ktorá podľa Vášho vyjadrenia nesprávne - opakovane informovala o nároku na príspevok na starostlivosť o dieťa. Vzhľadom na podanú sťažnosť Ústrediu práce, sociálnych vecí a rodiny dňa 23.04.2012 požiadal OŠSD dotknutý úrad o zaslanie stanoviska a informácie k predmetnej veci
- zodpovedného zamestnanca a
- vedúceho pracoviska Bratislava 2.

Dňa 02.05.2012 úrad e-mailom zaslal k požadovanej veci vyjadrenie, z čoho vyplýva nasledovné stanovisko.

Podľa vyjadrenia úradu ste vyjadrili dňa 03.04.2012 námietky voči postupu a kompetentnosti zamestnankyne úradu Mgr.Čemezovej. Mgr. Čemezová Vás písomne, prostredníctvom e-mailu kontaktovala a reagovala na vzniknuté nedorozumenie.

Zo stanoviska úradu vyplýva, že pri poskytovaní sociálneho poradenstva došlo k chybe v komunikácii, kompetentná zamestnankyňa Vám neposkytla úplné informácie k príspevku na starostlivosť financovaný z dvoch rôznych finančných zdrojov - z európskeho sociálneho fondu a zo štátneho rozpočtu SR.

Úrad postupuje pri poskytovaní príspevku na starostlivosť o dieťa v zmysle zákona č. 561/2008 Z. z. o príspevku na starostlivosť o dieťa a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a v súlade s usmernením a postupom pri výplate príspevku na starostlivosť o dieťa v rámci projektu NP XXV-2 "Príspevok na službu starostlivosti o dieťa", ktorú upravuje interná norma č. IN - 027/2010 vrátane jej dodatkov.

Z dôvodu eliminácie vzniku obdobných problémov v súvislosti s poskytovaním odborných a poradenských služieb boli zamestnanci oddelenia štátnych sociálnych dávok úradu opakovane upozornení na dodržiavanie platných právnych predpisov.

Princípy sociálnej etiky, dodržiavanie zákonov, uplatňovanie získaných komunikačných zručností v kontakte s klientom, využívanie vhodných metód a foriem sociálnej práce sú predmetom pravidelného organizovania odborných porád, metodických dní, metodických usmernení, ktoré pre zamestnancov úradov organizuje OŠSD Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.

Vzhľadom na uvedené skutočnosti sa za vzniknuté nedorozumenie ospravedlňujeme.


Na vedomie: odbor kontroly

S pozdravom

PhDr. Andrea Kovalčíková, PhD.
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny
odbor štátnych sociálnych dávok
Špitálska 8
812 67 Bratislava
č. tel.: 02 20455 940"
4. máj 2012 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
baby ma vyznam aby som tu ziadost podavala uz teraz (na matersku idem od 21.5.) alebo az ked sa narodi druhe babo?
9. máj 2012 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jasminet ahoj Jani, asi az ked sa narodi druhe babo, lebo musis prilozit oba rodne listy :wink:
9. máj 2012 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jankohrasko ok, tak teraz aspon poslem kopiu ziadosti o materske nech mi pozastavia vyplacanie rodicaku. :wink:
9. máj 2012 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gapa ahoj, potrebovala by som pomoct pri vyplnani tlaciva, mala sa narodila 18.4., tak v casti B mam uviest od aprila? a potom v casti C neviem, co mam dat, kedze zivnost som zrusila v marci 2012 a vlastne som ju mala uz prerusenu dva roky, kedze som bola na materskej, resp, rodicovskom so starsou dcerkou...takze som v podstate nezamestnana...
14. máj 2012 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pata31
ak nemáš živnosť ani pp, tak nezaemstnaná. čo je v časti B? Predpokladám nárok na mateské máš. no ak chceš dátumy odkedy uplatniť, tak treba uviesť nástup na md. A dokedy, ked sa narodila 18.4., tak 6týž. (42dní) je do 30.5 t.j do maja
14. máj 2012 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa no tam je moznost bud zamestnanec alebo SZCO :confused:
14. máj 2012 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa aha, to som nevedela, ze od nastupu na MD :slight_smile:
14. máj 2012 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pata31
porad sa na up. ak poberas materske, tak to niekde treba uviest, nech poradia kde
14. máj 2012 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa ok, hadam budu ustretove tetusky, lebo este som tam nebola, len som si vytlacila tlacivko :wink: tak dik :slight_smile:
14. máj 2012 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pata31
!!!!!!!! to som zle napísala (píšem s jedným prstom, v druhej držím krpatú, mi už reve), či ty porozumela?. Chcela som napísať, ked chceš radu, odkedy žiadať príspevok, musíš napísať (sem) odkedy si na md. Žiadať budeš až od prvoho dalšieho mesiaca.
14. máj 2012 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa aha, na md som od 6.3. :confused:
14. máj 2012 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pata31
tj. za marec ešte dostaneš plný rodič.príspevok (+materské za obdobie od 6.3. do 30.3.) a za apríl+máj príspevok na starostlivost o dieťa.+ materské za celý mesiac.

jedna mamička tu už písala, že len uviedla, že poberá materské, no neviem, kde, bo som teraz pozrela tlačivo, je tam len kolonka, ak ho poberáš v zahraničí.
14. máj 2012 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa aha, tak skusim precitat este dozadu, ci to nenajdem...
takze do B uviest od 04/2012?
14. máj 2012 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pata31
áno, resp. by som dala od 1.4.2012, oni ta opravia, ak treba.(ja zase nemám až také skúsenosti)
14. máj 2012 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gapa ok, dakujem :slight_smile:
14. máj 2012 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, takze uz mam vsetky strasti vybavovania tohto prispevku za sebou a uspesne.
V skratke: - vytlacila som si ziadost z internetu, za pomoci zienok z diskusie som ju vypisala,
- zaniesla na urad, uradnicka sa tvarila, ze v ziadnom pripade na to nemam narok, nakolko nedavam dieta do MŠ... a dalsie hluposti, ze v okrese Cadca este take prispevky nikomu nevyplatili, nevedela ani ake papiere mam dolozit... bola arogantna. Ked som povedala, ze ked sa mi k tomu nevie vyjadrit, ze jej ju poslem postou a nech posle pisomne rozhodnutie. Nakoniec mi ziadost prevzala, ze sa teda na to pozrie./sama mi povedala, ze ziadost posielat nemusim, ze ona mi ju prebrat musi./
- hura...prisli mi peniazky a papier o tom, ze mi odnimaju prispevok.... ked som to tak pocitala, zdalo sa mi, ze je toho nejak malo, rozhodila som siete... a opat mi pomohli zienky z fora (dik gapa)
- oni mi vyplatili iba za 2 mesiace a mali za 3.
- opat citanie zakona, zistovanie infa, pisanie do Bratislavi na ustredie....
- ked som vedela, ze som v prave, moje kroky smerovali na UPSVa R za tetou, ktorej sa to "tazko vysvetlovalo...." s nevolou urobila niekolko telefonatov a ......nakoniec mi to bude musiet doplatit.
Zverom by som chcela podakovat vsetkym na fore, ktori mi pomohli a odkazat ostatnym...bojujte mate na to pravo, nedajte sa.
15. máj 2012 o 23:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
kocky ten prispevok sa vybavuje az ked sa druhe babo narodi alebo sa da este pred narodenim?...
18. máj 2012 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha uz som sa docitala, ze az ked sa druhe narodi.... :wink:
18. máj 2012 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok